Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát kvě 17, 2024 8:39 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Produkty z kozieho mlieka
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 1:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
NOWOCAYN píše:
No, kefír som vypil trochu skôr - práve teraz, po 21 hodinách "kefírovania" kozieho mlieka. Nakoľko pôjdem za hodinu z bytu a prídem až večer, tak som vypil 4dcl naraz, nechcem totiž piť 2dcl teraz a 2dcl o 21:00, nakoľko kefír považujem za niečo ako "polievku", ktorá je jedlo a ja nekonzumujem nič po 20-tej hodine... Chuť bola dobrá. Dnes mi z neho nie je vôbec zle - včera trochu bolo, lebo bol výraznejšie horký, dnes tam bola asi len 1/10 včerajšej horkosti. Čo ma ale udivilo, je konzistencia kefíra... je nejaký hustejší, ako býval prvé dni ( teda predtým som mal kefírové "várky" redšie ), a akoby sýtejší. Cez sitko teda ide prechádza o dosť pomalšie ( "vďaka" kalu, ktorého je teraz trochu viacej, a ktorý tiež konzumujem v tom kefíre ). Možno to súvisí so zmenou počasia na teplejšie, a tým pádom je výsledkom zmena teploty v mojej izbe ( i tak je to izba so stranou na východ Slnka, takže je tam najväčšie zima z bytu ) a to mohlo trochu zmeniť konzistenciu kefíru - čo myslíte, bude pravdepodobným dôvodom toto ?
Mimochodom, až dnes som prvý krát ochutnal kozie mlieko, teda nie kozí kefír. Dal som si asi 1dcl. Mňam. Komu toto nemôže chutiť ? \":D\" Kefír mi chutí o dosť menej, ale nevadí, nepijem ho s odporom. Navyše je pre ľudské telo prijateľnejší a zdravší, ako "prosté" kozie mlieko. Štrngnime si pohárom kefíru... na zdravie.

Hustější je určitě. Jak kefírky rostou jsou pracovitější a k hustšímu kefíru se při stejném množství mléka dostanete rychleji. Hlavně že chutná. Syrové je taky ňamka, že ?? Já to taky povídám. \":D\" Tak ať nám zdraví slouží dlouhá léta. \":D\"


Přílohy:
os14.gif
os14.gif [ 20.61 KiB | Zobrazeno 14045 krát ]

_________________
Příroda je mocná čarodějka.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Produkty z kozieho mlieka
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 3:25 pm 
Offline

Registrován: pon bře 08, 2010 2:42 pm
Příspěvky: 2
Já tedy nemohu nikde sehnat kozí mléko vůbec a kravské čerstvé zatím také ne. Všude to mám daleko. Nakolik je to škodlivější, když to dělám z kravského mléka, co koupím v krámu jako čerstvé mléko ? Zůstanou tam účinky aspoň z houby ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Produkty z kozieho mlieka
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 3:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Koumeska píše:
Já tedy nemohu nikde sehnat kozí mléko vůbec a kravské čerstvé zatím také ne. Všude to mám daleko. Nakolik je to škodlivější, když to dělám z kravského mléka, co koupím v krámu jako čerstvé mléko ? Zůstanou tam účinky aspoň z houby ?

Kefírky spracujú akékoľvek živočíšne mlieko. Zvládajú aj pasterizované, už horšie je to s homogenizovaným, to už nie je dobré. Na kefíre je dôležité, že obsahuje niekoľko desiatok prospešných mikroskopických organizmov, pre ktoré sa vlastne ten kefír pije, aby upratoval našu tráviacu a najmä vylučovaciu sústavu. To mlieko je nosič do nášho tela a tiež strava pre kefírky. Logicky čím zdravšie mlieko (priemyselne neošetrené) tým prospešnejšie pre naše telo, lebo telo musí tento nosič spracovať.Teda, radšej kefír z kravského čerstvého mlieka, ako žiaden kefír.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Produkty z kozieho mlieka
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 3:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Koumeska píše:
Já tedy nemohu nikde sehnat kozí mléko vůbec a kravské čerstvé zatím také ne. Všude to mám daleko. Nakolik je to škodlivější, když to dělám z kravského mléka, co koupím v krámu jako čerstvé mléko ? Zůstanou tam účinky aspoň z houby ?


Zdravím, klidně si kupujte čerstvé mléko, které prodávají v pytlících, či lahvích- má trvanlivost jen pár dní. Jen se vyvarujte mléka, které je ve škatulích-trvanlivost měsíce. To už je průšvih. Jde o to, že tibi houbička do mléka dá své a Vám prospěšné laktobacily. Pokud dostane čerstvé mléko nijak upravované jde jí to nejlépe a Vy dostanete nejvíce potřebných látek do svého těla-bude Vás vyzdravovati. Pokud je to mléko jakékoliv mlékárnou zpracované je to horší, ale dá se. Mléko trvanlivé je zničené. \":(\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Produkty z kozieho mlieka
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 4:13 pm 
Offline

Registrován: pon bře 08, 2010 2:42 pm
Příspěvky: 2
Děkuji. Jsem ráda, že i tato varianta je možná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Produkty z kozieho mlieka
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 8:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Koumeska píše:
Já tedy nemohu nikde sehnat kozí mléko vůbec a kravské čerstvé zatím také ne. Všude to mám daleko. Nakolik je to škodlivější, když to dělám z kravského mléka, co koupím v krámu jako čerstvé mléko ? Zůstanou tam účinky aspoň z houby ?

Jakýkoliv domácí kefír je vždy lepší než žádný kefír a brzy uvidíte na svém trávení, že to je veliký pomocník při uchování vašeho dobrého zdraví. Houba je velice pracovitá a dokáže velice slušně opravit i to, co člověk ve své snaze o udržení vysoké životnosti pasterizací již zničil a z mrtvého nekvalitního mléka, které zdraví ničí, opět vyprodukuje živý a zdraví prospěšný produkt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Produkty z kozieho mlieka
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 10:20 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Ohledně enormního výskytu klíšťat je nebezpečné pít jakékoliv čerstvé mléko , které se nepřevaří / t.j. i kozí / - Zprávy TV NOVA 27.4. ... pane Jardo jak to vidíte vy ? Není to zase skrytá reklama na mléčný průmysl ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Produkty z kozieho mlieka
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 7:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Ohledně enormního výskytu klíšťat je nebezpečné pít jakékoliv čerstvé mléko , které se nepřevaří / t.j. i kozí / - Zprávy TV NOVA 27.4. ... pane Jardo jak to vidíte vy ? Není to zase skrytá reklama na mléčný průmysl ?

Já se osobně domnívám, že zde riziko hrozí pouze v případě konzumace čerstvého mléka, nikoliv u mléka zpracovaného kefírkami, které velice úspěšně viry likvidují. Ono děsit pravidelně již tak dost vyděšené lidi se stává nějakým podivným sportem a všimněte si, že negativními zprávami vás hromadné sdělovací prostředky zásobují opravdu svědomitě. Jednoduchý systém kontroly kdejaké podobné hovadiny máte třeba u velice starých lidí na venkově, kteří mají kozu pasoucí se volně na louce zamořené klíšťaty, navíc v rizikové oblasti a stále jak na potvoru nic nechytnou. Možná to bude tím, že vůbec netuší jak je jejich počínání životu nebezpečné, protože na televizi prostě nekoukají a noviny nečtou. Silně to připomíná jedno okřídlené rčení. „Hlavně neříkej, že něco nejde, vždy se totiž najde nějaký blbec, který vůbec netuší, že to nejde a klidně to bez problémů dělá“.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Produkty z kozieho mlieka
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2010 6:20 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Já se osobně domnívám, že zde riziko hrozí pouze v případě konzumace čerstvého mléka, nikoliv u mléka zpracovaného kefírkami, které velice úspěšně viry likvidují. Ono děsit pravidelně již tak dost vyděšené lidi se stává nějakým podivným sportem a všimněte si, že negativními zprávami vás hromadné sdělovací prostředky zásobují opravdu svědomitě. Jednoduchý systém kontroly kdejaké podobné hovadiny máte třeba u velice starých lidí na venkově, kteří mají kozu pasoucí se volně na louce zamořené klíšťaty, navíc v rizikové oblasti a stále jak na potvoru nic nechytnou. Možná to bude tím, že vůbec netuší jak je jejich počínání životu nebezpečné, protože na televizi prostě nekoukají a noviny nečtou. Silně to připomíná jedno okřídlené rčení. „Hlavně neříkej, že něco nejde, vždy se totiž najde nějaký blbec, který vůbec netuší, že to nejde a klidně to bez problémů dělá“.
Zajímavé, jak se v souvislosti s vítaným šířením mléčných automatů začínají čím dál častěji objevovat informace, jak je syrové mléko "škodlivé"... nedivím se, že šíření těchto zpráv financuje například společnost Tetrapak, která má zájem jedině na prodeji pasterovaného homogenizovaného sajrajtu v krabici s trvanlivostí X měsíců a mléčné automaty jí berou kšeft, tak se holt brání takovejmahle kecama.
Ale k Vaší odpovědi, Jardo - odpověď mne zaujala a uklidnila zároveň, protože kefírku používám taky a toto jsem netušil, jaké ona má pozitivní schopnosti. Mohu Vás poprosit o odkaz na zdroj takových informací, na jejichž základě jste psal tuto odpověď? Rád bych si totiž o schopnostech tibetské houby nastudoval víc, abych to také znal. Děkuji Vám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Produkty z kozieho mlieka
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2010 7:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Zajímavé, jak se v souvislosti s vítaným šířením mléčných automatů začínají čím dál častěji objevovat informace, jak je syrové mléko "škodlivé"... nedivím se, že šíření těchto zpráv financuje například společnost Tetrapak, která má zájem jedině na prodeji pasterovaného homogenizovaného sajrajtu v krabici s trvanlivostí X měsíců a mléčné automaty jí berou kšeft, tak se holt brání takovejmahle kecama.
Ale k Vaší odpovědi, Jardo - odpověď mne zaujala a uklidnila zároveň, protože kefírku používám taky a toto jsem netušil, jaké ona má pozitivní schopnosti. Mohu Vás poprosit o odkaz na zdroj takových informací, na jejichž základě jste psal tuto odpověď? Rád bych si totiž o schopnostech tibetské houby nastudoval víc, abych to také znal. Děkuji Vám.

Tak na to nějaký ucelený zdroj nemám, něco je nakonec pouze logicky odvozený závěr, že klíště i s encefalitidou tu bylo co je lidstvo lidstvem a nikdy s tím takto halasně šířený problém nebyl a to se mléko pilo běžně ještě teplé rovnou od krávy, nebo kozy, která se vždy volně pásla a klíšťata určitě měla. To mohu posoudit i podle našich psíčků, kde stačí jedna procházka trávou a již z nich doluji klíšťata, čili je jisté, že kdyby tam něco spásala koza, tak je má také. Navíc mléko z automatů je většinou od ustájených krav a tam se klíště vyskytuje velice sporadicky. Mocná mlékárenská loby se opravdu stará pouze o svůj byznys a zdraví lidí ji nezajímá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Produkty z kozieho mlieka
PříspěvekNapsal: pát lis 05, 2010 8:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 02, 2010 10:56 am
Příspěvky: 13
Ja by som predsa len vyjadril trochu obavu. Dlhe roky chovam kozy, bohuzial vacsinou len mlieko a syr. Mlieko som zo zaciatku pijaval vylucne surove, ale po "skolabovani" znamej, ktora bola primarka na infekcnom, ked som je oznamil, ze ho pijem surove a neznamym povodcom mojej nakazy boreliozou, som zacal toto mlieko prevarat. Mlieko som pijaval aj pri svojej 50-ke kazde rano, len mi zacal stupat v poslednej dobe cholesterol, kedze neviem z coho, tak som ho vysadil a jedavam len syry z neho. Dalsiu obozretnost vyvolala u mna dost silna invazia kliestov na miestach, kde kozy pasiem (i ked na koze som ich nikdy nenasiel, ale zo psov na jar ich nestiham vyberat...).Dostal som doporucenie, dat mlieko vysetrit, ale nezda sa mi to velmi doverihodne, pretoze pokial sa moze realne nejaka infekcia preniest zo suroveho mlieka, uz 5 minut po nadojeni moze byt nezavadnost mlieka zmenena.
Takze rad by som teda nazor ohladne rizika konzumacie suroveho mlieka (i ked Jarda do vystihol velmi dobre...), popripade ci niekto uz zaznamenal, alebo pocul o nejakom pripade nakazy po surovom kozom mlieku. Ja mam este v pamati, ked herec Adamovic choval kusok od nas kozy a nakazila sa tam pol dediny od ich suroveho masa.
Ale samozrejme na ten kefir idem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Produkty z kozieho mlieka
PříspěvekNapsal: pát lis 05, 2010 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
jopal píše:
Ja by som predsa len vyjadril trochu obavu. Dlhe roky chovam kozy, bohuzial vacsinou len mlieko a syr. Mlieko som zo zaciatku pijaval vylucne surove, ale po "skolabovani" znamej, ktora bola primarka na infekcnom, ked som je oznamil, ze ho pijem surove a neznamym povodcom mojej nakazy boreliozou, som zacal toto mlieko prevarat. Mlieko som pijaval aj pri svojej 50-ke kazde rano, len mi zacal stupat v poslednej dobe cholesterol, kedze neviem z coho, tak som ho vysadil a jedavam len syry z neho. Dalsiu obozretnost vyvolala u mna dost silna invazia kliestov na miestach, kde kozy pasiem (i ked na koze som ich nikdy nenasiel, ale zo psov na jar ich nestiham vyberat...).Dostal som doporucenie, dat mlieko vysetrit, ale nezda sa mi to velmi doverihodne, pretoze pokial sa moze realne nejaka infekcia preniest zo suroveho mlieka, uz 5 minut po nadojeni moze byt nezavadnost mlieka zmenena.
Takze rad by som teda nazor ohladne rizika konzumacie suroveho mlieka (i ked Jarda do vystihol velmi dobre...), popripade ci niekto uz zaznamenal, alebo pocul o nejakom pripade nakazy po surovom kozom mlieku. Ja mam este v pamati, ked herec Adamovic choval kusok od nas kozy a nakazila sa tam pol dediny od ich suroveho masa.
Ale samozrejme na ten kefir idem!

Já jsem nikdy při konzumaci syrových potravin žádná opatření nekonal a pokud vím, tak jsem přes potraviny nikdy nic nechytil. To sice ještě neznamená, že to není možné, ale pokud je ta pravděpodobnost nižší než, že se jako řidič zabiju v autě, tak to beru, protože riziko je prostě minimální. Já se domnívám, že riziko bude dokonce mnohem menší, než pravděpodobnost nákazy nějakou breberkou z kvalitních potravinářských výrobků a teprve příslušný mediální humbuk z toho udělá opravdový problém, který vlastně možná ani neexistuje. Já jsem se za mnoho let nikdy nesetkal s člověkem, který by se něčím z potravin nakazil a to jich vídám opravdu hodně. Samozřejmě do toho počítám i syrové mléko a vejce, což většina mých pacientů konzumuje. Možná by bylo vhodné vytvořit statistiku a bylo by po problému, protože pravděpodobnost by byla patrně tak malá, že by to nestálo za řeč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Produkty z kozieho mlieka
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2011 6:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
S jakými odstupy od jídla/pití se dá konzumovat domácí kozí tvaroh a v jakém množství? Lze to eventuelně s něčím kombinovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Produkty z kozieho mlieka
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 9:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
S jakými odstupy od jídla/pití se dá konzumovat domácí kozí tvaroh a v jakém množství? Lze to eventuelně s něčím kombinovat?

Se zeleninou zcela bez problémů a u ostatních jídel nekombinovat se sacharidy, tam to chce odstup minimálně dvě hodiny, jinak není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Produkty z kozieho mlieka
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 2:38 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Normální zmražení moc vhodné není, lepší je houbičky opláchnout převařenou vodou a necháme je usušit v přežehleném bílém papírovém či plátěném pytlíku na dobře větraném místě tři až pět dnů (dle velikosti). Poté vložíme zrna do nádoby s těsným uzávěrem (můžeme je i zasypat sušeným mlékem) a uložíme do lednice, nikoli do mrazáku. Vydrží tak až jeden a půl roku. Pro oživeni je stačí dát opět do mléka, které každý den měníme, dokud mléko – kefír nezíská čistě nakyslé aroma. Trvá to od 4 do 10 dnů.
Zamraženi uchová zrna dva měsíce nejvýše. Houbičky opláchnout převařenou vodou jako u sušeni vložíme zrna do nádoby, nebo do sáčku posypané sušeným mlékem tak, aby byla kompletně pokryta, a dáme do mrazáku. Pro znovuoživení je potřeba vložit zrna na pár minut do sklenice se studenou vodou, a poté z nich v cedníku opláchnout zbytky sušeného mléka. Následně je stačí vložit do čerstvého mléka v poměru 1 : 3 a každých 24 hodin mléko vyměnit, (vždy o trochu větší množství), až bude mléko – kefír cítit čistě a kysele.

Dobrý den. Odjíždím na 14dní na dovolenou. Vydrží houbičky zalít čerstvým mlékem a dát do ledničky, nebo musím postupovat ze dvou metod viz výše?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz