Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 5:05 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Omega 3 od nefdesanté
PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2016 9:36 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2016 8:40 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den,potřebovala bych vědět,jestli omega 3 od nefdesanté obsahuje vitamín A a D,ve složení není.Jsem těhotná,bohužel jsem ho přes měsíc brala 2-3 tobolky,vůbec mě nenapadlo,že by to mohlo miminku ublížit vzhledem k možnýmu předávkování vitsamínu A,děkuji za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: omega 3 od nefdesanté
PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2016 11:28 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Pokud tam není přidaný umělý vitamin A, neměl by to být problém. Toxicita se myslím prokázala jen u umělého. Pokud není napsaný ve složení, tak by tam neměl být přidaný. Tak si nedělejte starosti. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: omega 3 od nefdesanté
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2016 10:21 am 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2016 8:40 pm
Příspěvky: 5
není tam přidaný,jen jen je psaný,že rybí tuk obsahuje vitamín A a D,jen nevím jestli je čištěný a těch vitamínu zbavený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: omega 3 od nefdesanté
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2016 2:23 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Proč potřebujete, aby byl zbavený vitaminů A a D? Přírodní vitaminy A a D ničemu neškodí, určitě ne v množství, jaké je v několika tobolkách oleje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: omega 3 od nefdesanté
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2016 5:31 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2016 8:40 pm
Příspěvky: 5
protože se tvrdí,že v těhotenství vitamín A škodí,brala jsem 2-3 tobolky,podle dávkování na obalu,tak si myslíte,že to nemohlo tedy uškodit miminku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: omega 3 od nefdesanté
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2016 7:53 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Škodí nadbytek vitaminu A. V těhotenství škodí umělý vitamin A, pokud je ho hodně. Ze 2-3 tobolek omega 3 ho určitě nadbytek nemáte a umělý tam nemáte žádný.

Těhotné a kojící ženy potřebují o trochu víc vitaminu A, než ostatní lidé, takže pokud jste brala omega 3 podle dávkování na obalu, mohla jste mimču jedině prospět. Podle mě to klidně můžete brát dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: omega 3 od nefdesanté
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2016 8:15 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2016 8:40 pm
Příspěvky: 5
brala jsem ho asi 2 měsíce,2-3 tobolky denně,jak jsem se o tom dočetla přestala jsem to brát,dostala jsem strach,ale na obale také nebylo zmínka,že to těhotný nemají brát.Děkuji za uklidnění,jinak jsem měla v sobě furt pocit,že jsem to neměla vůbec jíst,že jsem miminku mohla ublížit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: dávka vitamínu A v těhotenství
PříspěvekNapsal: stř črc 13, 2016 6:45 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2016 8:40 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den,vyzná se někdo jestli 1,68μg vitamínu A je nebezpečný pro těhotnou,děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: omega 3 od nefdesanté
PříspěvekNapsal: sob srp 20, 2016 12:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
vlasta21 píše:
protože se tvrdí,že v těhotenství vitamín A škodí,brala jsem 2-3 tobolky,podle dávkování na obalu,tak si myslíte,že to nemohlo tedy uškodit miminku?

To je blbost, naopak těhotné potřebují vyšší dávky jak vám správně píše členka Gamina a při uvedeném dávkování je jakékoliv předávkování iluziorní záležitost, to by jste ho musela brát mnohem více a relativně dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dávka vitamínu A v těhotenství
PříspěvekNapsal: sob srp 20, 2016 12:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
vlasta21 píše:
Dobrý den,vyzná se někdo jestli 1,68μg vitamínu A je nebezpečný pro těhotnou,děkuji

Přepočet na IU tedy mezinárodní jednotky je zhruba 1 mcg x 3,4, tedy ve vašem případě 1,68 x 3,4 = 5,678 IU, což je směšné. Normální denní dávka aplikovatelná dlouhodobě bez jakékoliv toxicity je cca 5000 IU a docela dlouhodobě i 10 000 IU. V zahraničí se dokonce doporučují krátkodobě dávky i 100 000 IU deně, ale to už je pochopitelně vhodné mít podloženo pravidelným testování jeho hladiny v organizmu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz