Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 26, 2024 6:49 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2011 8:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p Jarda

Vdaka za odpoved, tie digestivne enzymy mate na mysli zrejme nejake enzymy v tabletach vsak? Nemuselo by to byt zle riesenie aj ked nebude najlacnejsie ale dnes sa neda zase jes tolko surovej stravy pocas dna a tiez nebude to zadarmo.

Enzymy maju aj susene huby ako shiitake, reishi, hliva len neviem ci je to spravny smer zameriavat sa na ne teda na huby ak chcem prijimat enzymy, zrejme tie zelene napoje sa javia ako lepsia volba. Zelene napoje aspon teda tie co dostat v bio shopoch su neskutocne drahe tak neviem.

Ano surova zelenina by mala mat enzymy ale dnesne ovocie a zelenina uz nema ani z polovice tolko vitaminov a mineralov a enzymov ako ovocie a zelenina pred 30 rokmi, jednoducho poda je dnes uz chudobnejsia na ziviny hnoji sa umelymi hnojivami aby vsetko pekne rastlo ale zvnutra je uz dnesna zelenina skutocne chudobna a jest par kil zeleniny denne aby som mal potrebne mineraly vitaminy a enzymy je aj financne narocne aj narocne na zaludok \":)\" preto rozmyslam o nejakej lacnej a ucinnej forme prijatia enzymov mineralov a vitmainov a vychadzaju mie tieto veci:

srvatka, melasa, susene huby, peruanska maca, mumio a snad aj kajenske korenie

Tak určitě máte pravdu, ale výčet zdaleka není úplný, třeba moringa by tam měla mít své místo a určitě i mnoho dalších.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: stř pro 21, 2011 5:37 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
dobry den, kdy je nejlepsi jist papayu? Před, během jídla?Jak dlouho je ten enzym papain aktivni, muže si ho tělo schovávat do zásoby.?Kdybych třeba jedl papayu rano, pomuže mne v trávení po celý den?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: čtv pro 22, 2011 9:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
derkel píše:
dobry den, kdy je nejlepsi jist papayu? Před, během jídla?Jak dlouho je ten enzym papain aktivni, muže si ho tělo schovávat do zásoby.?Kdybych třeba jedl papayu rano, pomuže mne v trávení po celý den?

Ideální je třetinu papáye bez semínek i se slupkou rozmixovat na přesnídávku a vždy po jídle si dát třetinu tohoto mixu. Skladovat si ho tělo patrně nedovede, na to bych moc nespoléhal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2012 10:03 am 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 24
Dobrý den pane Jardo, po ananasu mě pálí hodně nepříjemně jazyk, hlavně špička jazyka, mám ho potom úplně rozežraný. Mǔže to být alergie na ananas? Asi bych se ho měla vzdát, že? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: sob úno 25, 2012 10:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Zuzima píše:
Dobrý den pane Jardo, po ananasu mě pálí hodně nepříjemně jazyk, hlavně špička jazyka, mám ho potom úplně rozežraný. Mǔže to být alergie na ananas? Asi bych se ho měla vzdát, že? Děkuji.

Tak alergie asi ne on ten bromelain v něm obsažený je velice silný enzym a dost lidí má po něm popisované reakce, dávejte si pouze nějakou rozumnou dávku, prostě nepřehánět, všeho moc škodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: sob úno 25, 2012 11:26 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Zuzima píše:
Dobrý den pane Jardo, po ananasu mě pálí hodně nepříjemně jazyk, hlavně špička jazyka, mám ho potom úplně rozežraný. Mǔže to být alergie na ananas? Asi bych se ho měla vzdát, že? Děkuji.

Ananás väščinou popáli jazyk, keď nie je zrelý. Zrelý ananás poznáš tak, že tie stredné lístky v ružici sú už našedlé a dajú sa ľahko vytiahnuť, teda nekladú odpor. A jasné, že sa s ním nemá preháňať a zjesť celý ananás na posedenie prinesie nielen pálenie jazyka ale aj preháňky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: ned úno 26, 2012 2:23 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 24
Sybilla píše:
Ananás väščinou popáli jazyk, keď nie je zrelý. Zrelý ananás poznáš tak, že tie stredné lístky v ružici sú už našedlé a dajú sa ľahko vytiahnuť, teda nekladú odpor. A jasné, že sa s ním nemá preháňať a zjesť celý ananás na posedenie prinesie nielen pálenie jazyka ale aj preháňky.

Děkuju moc za tip, je pravda, že uprostřed úplně zralý asi nebyl, prostředek byl tvrdší. Při vybírání jsem měla hlavně strach, aby nebyl nahnilý \":)\" Dala jsem si 2-3 cm kolečko toho velkého ananasu. Příště zkusím ještě méně. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2012 8:19 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
dobry den, u nás se prodáva jen 300 g papaya, kterou najednou nesním, a rozkrojená do druhého dne nevydrží. Má někdo tip jak ji uchovat, pomáhájí třeba vakuové misky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: sob dub 21, 2012 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
derkel píše:
dobry den, u nás se prodáva jen 300 g papaya, kterou najednou nesním, a rozkrojená do druhého dne nevydrží. Má někdo tip jak ji uchovat, pomáhájí třeba vakuové misky?

V ledničce by s tím neměl být problém, ale většinou mě vydrží půl plodu do druhého dne i normálně na kuchyňské lince.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: čtv lis 21, 2013 9:12 pm 
Offline

Registrován: pát čer 14, 2013 9:20 pm
Příspěvky: 6
Proč si myslíte, že není dobré konzumovat semínka papája pravidelně? Já jím papáju v posledních měsících téměř denně a to celou i se semínky, někdy sním i dvě nebo tři za den. To když se chci pročistit. Nemám s tím žádný problém naopak se cítím dobře. Proč si myslíte, že pravidelná konzumace semínek by nebyla vhodná.
Prostě tak jak je očista ananasem nebo melounem, kdy se jí je jeden druh ovoce celý den, tak já zkouším očistu pomocí papaji \":)\"
Myslíte, že si mohu uškodit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 11:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
jak píše:
Proč si myslíte, že není dobré konzumovat semínka papája pravidelně? Já jím papáju v posledních měsících téměř denně a to celou i se semínky, někdy sním i dvě nebo tři za den. To když se chci pročistit. Nemám s tím žádný problém naopak se cítím dobře. Proč si myslíte, že pravidelná konzumace semínek by nebyla vhodná.
Prostě tak jak je očista ananasem nebo melounem, kdy se jí je jeden druh ovoce celý den, tak já zkouším očistu pomocí papaji \":)\"
Myslíte, že si mohu uškodit?

Na netu jsem zaznamenal, že ve větších dávkách jsou semínka pro tělo škodlivá, rozpouštějí proteiny což může být vhodné pro likvidaci parazitů, ale je otázkou, zda je to vždy vhodné pro tělo. Jinak na tom vašem postupu nevidím problém, naopak velká množství enzymů většinou tělo solidně vygruntují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: čtv bře 20, 2014 6:50 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
kupila som v obchode este nie uplne zrely ananas, ale ako vsetci vieme, velmi pekne sa skoro na neho chyta plesen, ako ho uskladnit, aby dozrej a nesplesnivel?
vacsinou sa mi to nepodari.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: pon dub 21, 2014 8:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
kupila som v obchode este nie uplne zrely ananas, ale ako vsetci vieme, velmi pekne sa skoro na neho chyta plesen, ako ho uskladnit, aby dozrej a nesplesnivel?
vacsinou sa mi to nepodari.

Doma je to opravdu docela problém, ale možná by šlo nastříkat ten spodek, kde je uříznutý, chloritanem sodným-MMS, který se pomalu kyselostí plodu aktivuje a plíseň pak moc šancí nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: pon dub 21, 2014 8:31 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Doma je to opravdu docela problém, ale možná by šlo nastříkat ten spodek, kde je uříznutý, chloritanem sodným-MMS, který se pomalu kyselostí plodu aktivuje a plíseň pak moc šancí nemá.

toto vyskusam, dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: pon dub 21, 2014 8:50 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
ovekyska píše:
Jarda píše:
Doma je to opravdu docela problém, ale možná by šlo nastříkat ten spodek, kde je uříznutý, chloritanem sodným-MMS, který se pomalu kyselostí plodu aktivuje a plíseň pak moc šancí nemá.

toto vyskusam, dakujem.

Toto můžu potvrdit, funguje. Dříve byl problém s plísní. Ale jak nastříkám spodek (dle mé zkušenosti stačí jen ta šťopka), tak plíseň se nechytá...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz