Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 5:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: čtv dub 01, 2010 11:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Tych papainovych semienok je ake velke mnozstvo zjest po jedle, na zlepsenie travenia?
Povedzme ze clovek skonci na oslave, trochu sa neovladne, prijde domov s plnym bachorom, ake mnozstvo papainovych semienok by mal zjest, aby to malo efekt na zlepsenie travenia?

Sice natvrdo, ale dobře to píše Mat, nejlepší je vyčištění žaludku, ale jinak není vhodné jíst přímo ty semínka, to se poměrně dlouho tráví, ale na Angelu vyrobenou šťávu z 1/3-1/2 papaye, kterou pouze umyjete a zpracujete na šťávu včetně semínek a slupky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 12:32 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Sice natvrdo, ale dobře to píše Mat, nejlepší je vyčištění žaludku, ale jinak není vhodné jíst přímo ty semínka, to se poměrně dlouho tráví, ale na Angelu vyrobenou šťávu z 1/3-1/2 papaye, kterou pouze umyjete a zpracujete na šťávu včetně semínek a slupky.

Tak v tom pripade vidim ako vhodnu alternativu zlepsovaku travenia, vylisovat tuto stavu spolu s ananasovou na Angeli, a vysledny produkt zamrazit na male kocky, a vzdy po tazsom jedle si tuto kocku dat. Popripade, kedze ananas sa odstavuje velmi tazko, tak rozmixovat tu stavu s kuskami ananasu.
Samozrejme islo by primixovat najake bylinky na zlepsenie travenia, a kajanske korenie, ci zazvor. Vlastne, ten zazvor by isiel odstavit spolu s papajou.
Mozno niekomu by taketo nieco vyhovovalo tiez, ved niektori ludia ostavaju jest aj varene jedla.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 9:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Tak v tom pripade vidim ako vhodnu alternativu zlepsovaku travenia, vylisovat tuto stavu spolu s ananasovou na Angeli, a vysledny produkt zamrazit na male kocky, a vzdy po tazsom jedle si tuto kocku dat. Popripade, kedze ananas sa odstavuje velmi tazko, tak rozmixovat tu stavu s kuskami ananasu.
Samozrejme islo by primixovat najake bylinky na zlepsenie travenia, a kajanske korenie, ci zazvor. Vlastne, ten zazvor by isiel odstavit spolu s papajou.
Mozno niekomu by taketo nieco vyhovovalo tiez, ved niektori ludia ostavaju jest aj varene jedla.

Prakticky to takto může fungovat a ta kombinace by asi pořídila opravdu srovnat docela dost velké excesy, ale jako denní proces bych to rozhodně nedoporučoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ZRALOST a chuť-Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 7:57 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Opravdu zraly ananas se pry pozna tak, ze z listů uprostred ruzice, jde snadno jeden vytrhnout.... \":idea:\"

Opravdu zrala papaya se zjistuje hure...
\":idea:\" Zralost se pry pozna tak, ze JEMNYM tlakem prstu se da pomerne dobre kura promacknout a pruzne se vrati do puvodni roviny(nedelat tam zadne dulky!!-strasne dlouho mi ta moje prvni koupena zelena dozravala a hnedla na mistech kde jsem zkousel tlakem prst...).

Ale uprimne-ta chut papaye mne dost zklamala(trochu to vylepsila pridana kys.askorbova(Cecko)...ale ananas je neporovnatelne chutnejsi-asi dobre kombinovat jako treba pan Jarda v jednohubkovem receptu.... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZRALOST a chuť-Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 8:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
muflon píše:
Ale uprimne-ta chut papaye mne dost zklamala(trochu to vylepsila pridana kys.askorbova(Cecko)...
To preto, lebo si nejedol správne zrelú papáyu. V našich zemepisných šírkach nedostaneš takú, akú ti naservírujú niekde bližšie k rovníku. To je teda parádny rozdiel \":D\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZRALOST a chuť-Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Opravdu zraly ananas se pry pozna tak, ze z listů uprostred ruzice, jde snadno jeden vytrhnout.... \":idea:\"

Opravdu zrala papaya se zjistuje hure...
\":idea:\" Zralost se pry pozna tak, ze JEMNYM tlakem prstu se da pomerne dobre kura promacknout a pruzne se vrati do puvodni roviny(nedelat tam zadne dulky!!-strasne dlouho mi ta moje prvni koupena zelena dozravala a hnedla na mistech kde jsem zkousel tlakem prst...).

Ale uprimne-ta chut papaye mne dost zklamala(trochu to vylepsila pridana kys.askorbova(Cecko)...ale ananas je neporovnatelne chutnejsi-asi dobre kombinovat jako treba pan Jarda v jednohubkovem receptu.... \":wink:\"

Papaya je nejzdravější zelná a tvrdá, ta má totiž nejvíce enzymu papainu a navíc úplně nejvíce je ho ve slupce a v semínkách, čili je vhodné zpracovat ji nezralou a celou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2010 10:01 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Papaya je nejzdravější zelená a tvrdá, ta má totiž nejvíce enzymu papainu a navíc úplně nejvíce je ho ve slupce a v semínkách, čili je vhodné zpracovat ji nezralou a celou.

Tak to je zajimave. Myslite ze by podobny postup mel platit i pro nezraly ananas, nebo u ananasu je vhodnejsi pockat az zacne trochu vonět a žloutnout?
Je jasne ze zraly ananas je nejchutnejsi, ale zase obsahuje dost cukru což na candidozu nebude to prave orechove...-zvlaste ta nejcasteji prodavana odruda Extra Sweet Pineapple.

Mozna by sel odstavovat i nedozraly ananas ale jazyk by nejspis drevenel, leda delat smes stav-kombinovat treba s grepem apod.-Obsahuje tedy nezraly ananas vice enzymu nez zraly a lze ho trosku po kouskach lisovat denne do stavy?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2010 10:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Tak to je zajimave. Myslite ze by podobny postup mel platit i pro nezraly ananas, nebo u ananasu je vhodnejsi pockat az zacne trochu vonět a žloutnout?
Je jasne ze zraly ananas je nejchutnejsi, ale zase obsahuje dost cukru což na candidozu nebude to prave orechove...-zvlaste ta nejcasteji prodavana odruda Extra Sweet Pineapple.

Mozna by sel odstavovat i nedozraly ananas ale jazyk by nejspis drevenel, leda delat smes stav-kombinovat treba s grepem apod.-Obsahuje tedy nezraly ananas vice enzymu nez zraly a lze ho trosku po kouskach lisovat denne do stavy?

Tak to netuším, sám používám ananas zralý, ale se slupkou. Je vhodné ho velice důkladně omýt teplou vodou a kartáčkem, pak odkrojit spodní tvrdou část a vše ostatní, až na vrchlík, spotřebovat včetně kůry v odšťavňovači. Případně odkrojenou slupku s částí dužiny odšťavnit a zbytek dužiny bez slupky použít do salátu, nebo na jednohubky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2010 12:06 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
... sám používám ananas zralý, ale se slupkou. Je vhodné ho velice důkladně omýt teplou vodou a kartáčkem, pak odkrojit spodní tvrdou část a vše ostatní, až na vrchlík, spotřebovat včetně kůry v odšťavňovači. Případně odkrojenou slupku s částí dužiny odšťavnit a zbytek dužiny bez slupky použít do salátu, nebo na jednohubky.

Až na vrchlik..= chapu dobre ze nelisujete omyte zelene listy ananasu...?
Ta rada lisovat ananas s kurou je v pravy cas, ja sem kuru okrajoval, ale jako u papaye bude nejspis prave v kure nejvic enzymu...
Jeste k papaye- v jinem vlakne doporucujete, ze lze pit: "..trochu šťávy z papáji, je sice nechutná, ale na stav trávení velice dobrá. Papáju kupujte jenom nezralou, co nejvíc zelenou a tvrdou. Nejvíce papainu je v slupce a semínkách, čili odašťavnit všechno, pouze povrch plodu omýt. Nedobrá chuť, se dá zčásti eliminovat ve směsích s grepem a mrkví.".
Pokud je nejvic enzymu v nezrale zelene papaye, jak je to pak se seminkama. Ta nejspis nebudou cerna(zrala), a pouzivat je nezrala ma take smysl(antiparaziticky efekt) ?

Zajimave ze vliv lisovanych semen na chut stavy z papaye se da prirovnat k vojtesce....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2010 7:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Až na vrchlik..= chapu dobre ze nelisujete omyte zelene listy ananasu...?
Ta rada lisovat ananas s kurou je v pravy cas, ja sem kuru okrajoval, ale jako u papaye bude nejspis prave v kure nejvic enzymu...
Jeste k papaye- v jinem vlakne doporucujete, ze lze pit: "..trochu šťávy z papáji, je sice nechutná, ale na stav trávení velice dobrá. Papáju kupujte jenom nezralou, co nejvíc zelenou a tvrdou. Nejvíce papainu je v slupce a semínkách, čili odašťavnit všechno, pouze povrch plodu omýt. Nedobrá chuť, se dá zčásti eliminovat ve směsích s grepem a mrkví.".
Pokud je nejvic enzymu v nezrale zelene papaye, jak je to pak se seminkama. Ta nejspis nebudou cerna(zrala), a pouzivat je nezrala ma take smysl(antiparaziticky efekt) ?

Zajimave ze vliv lisovanych semen na chut stavy z papaye se da prirovnat k vojtesce....

To chápete správně a opravdu nejvíce enzymů je ve slupce. Opravdu to s grepem a mrkví chutná dobře, ale lepší je smíchat zelený nápoj se šťávou z ananasu a papáye. Semínka jsou částečně černá a částečně šedá, ale fungují velice dobře všechna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: pát črc 09, 2010 10:28 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Xion píše:
Tak v tom pripade vidim ako vhodnu alternativu zlepsovaku travenia, vylisovat tuto stavu spolu s ananasovou na Angeli, a vysledny produkt zamrazit na male kocky, a vzdy po tazsom jedle si tuto kocku dat. Popripade, kedze ananas sa odstavuje velmi tazko, tak rozmixovat tu stavu s kuskami ananasu.
Samozrejme islo by primixovat najake bylinky na zlepsenie travenia, a kajanske korenie, ci zazvor. Vlastne, ten zazvor by isiel odstavit spolu s papajou.
Mozno niekomu by taketo nieco vyhovovalo tiez, ved niektori ludia ostavaju jest aj varene jedla.

to Xion : Xion, teraz sa zamysli.... načo chceš toľko zlepšovať trávenie, keď údajne konzumuješ (alebo sa aspoň snažíš) čo najstráviteľnejšie potraviny ? Či v praxi nie sú také stráviteľné ako by sa teoreticky zdalo ? Či ešte stále sa ti nepolepšilo dostatočne, aby si nemal problémy s trávením ? Mne najlepšie trávi tradičné potraviny našich predkov : fermentované obilniny, fermentované oriešky a strukoviny, pickles, bio fermentované mliečne produkty, bio mäso a čerstvé ryby (v marinádach). Ovocie mne osobne trávi nedobre. Dobre mi trávi potraviny s nízkym glykemickým indexom. Zato začínam používať ananás ako "tenderzider" na potraviny - teda ako marinátor na mäso.
Také potraviny jedli aj naši predkovia, ktorí mali nádherné zuby, pravidelnú stavbu tváre, široké tváre plné zdravia, boli zdatní, vytrvalí a mali dobré psychické zdravie (áno, vtedy nebolo také stresové obdobie ako teraz...ale nezvaľujme všetko na stres - lebo teraz by sa to oponentom mohlo hodiť, často ako jediný protiargument...).

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: pát črc 09, 2010 11:15 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN píše:
to Xion : Xion, teraz sa zamysli.... načo chceš toľko zlepšovať trávenie, keď údajne konzumuješ (alebo sa aspoň snažíš) čo najstráviteľnejšie potraviny ? Či v praxi nie sú také stráviteľné ako by sa teoreticky zdalo ? Či ešte stále sa ti nepolepšilo dostatočne, aby si nemal problémy s trávením ? Mne najlepšie trávi tradičné potraviny našich predkov : fermentované obilniny, fermentované oriešky a strukoviny, pickles, bio fermentované mliečne produkty, bio mäso a čerstvé ryby (v marinádach). Ovocie mne osobne trávi nedobre. Dobre mi trávi potraviny s nízkym glykemickým indexom. Zato začínam používať ananás ako "tenderzider" na potraviny - teda ako marinátor na mäso.
Také potraviny jedli aj naši predkovia, ktorí mali nádherné zuby, pravidelnú stavbu tváre, široké tváre plné zdravia, boli zdatní, vytrvalí a mali dobré psychické zdravie (áno, vtedy nebolo také stresové obdobie ako teraz...ale nezvaľujme všetko na stres - lebo teraz by sa to oponentom mohlo hodiť, často ako jediný protiargument...).

Nowocayn, ja sa ani nemusim zamyslat, pretoze viem. Netravi mi dobre, lebo mam narusene energie v oblasti zaludku, a kym sa tie nenapravia, nestravi sa dobre ani najlahsie stravitelna strava. Zdravie nieje LEN o strave. Zdravie je energeticka rovnovaha, a tu mozes narusat/napravat roznymi sposobmi. Jest netreba vobec, stravu potrebujes v ludskom tele prijimat len kvoli svojej nedokonalosti cakralneho a energetickeho systemu. Pretoze jej nevies dost nacerpat z radosti, lasky, slnka a vesmiru. Ked sa vyliecis, nieje to stravou, ale kvoli tomu, ze prijimas stravu, ktorou si najmenej skodis, a vdaka tomu MAS SANCU sa vyliecit. Ale to samotne vyliecenie prebehne mimo stravy.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2011 12:04 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
Ty semínka z papaji chutnají přesně jako klíčky řeřichy \":o\" .
600g papaju jsem v Kauflandu koupil za 24Kč.
V TESCU 2,5kg zralý výstavní ananas za 64Kč/ks.
http://exoticke-ovoce.coajak.cz/home/an ... -popis.htm
(Nezralý ananas má vyšší obsah kyselin, které mohou poškodit zubní sklovinu a naleptat rty.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 10:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jenik2011 píše:
Ty semínka z papaji chutnají přesně jako klíčky řeřichy \":o\" .
600g papaju jsem v Kauflandu koupil za 24Kč.
V TESCU 2,5kg zralý výstavní ananas za 64Kč/ks.
http://exoticke-ovoce.coajak.cz/home/an ... -popis.htm
(Nezralý ananas má vyšší obsah kyselin, které mohou poškodit zubní sklovinu a naleptat rty.)

Ta semínka používají domorodci v zemích jejího výskytu k vyhánění parazitů a dlouhodobě bych je rozhodně konzumovat nedoporučoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas, papaja
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2011 3:49 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
Zakoupil jsem 5.3. nezralý úplně zelený ananas 2,5kg 46,- AKCE Kaufland.
Spodek bez plísně a krásně zelené listy.

Celý s listy jsem ho ponořil do vody z osmozy + MMS.
Pak umístil do misky s osmovodou + MMS aby hladina dosahovala k tomu místu dole jak je odseklý.
(Umístěn výš. kde se málo práší => asi není podmínkou)
(Vodu s MMS jsem měnil každý 3tí den když se zakalila od ananasu)
Nejdřív naskakují takové červené skrvny a žloutne, později hnědne až černá (což je Ok).
Listy uschly na troud ale vnitřní zustaly zelené.
Voněl krásně ananasově.

Před chvílý jsem ho rozkrájel a vylisoval. MŇAM \":D\"
A úplně vpořádku (chuť, barva, konzistence Ok).
Ani nerozežíral ústa apod..

=> Stejný ananas bez úpravy po stejné době, dole plíseň, vzduchové díry změklá dužnina pod šlupkou, vnitřní zase tvrdá.
Hnědý bordel v dužnině od plísně. Chuť plísňo kyselopálivá hnusná.

Díky MMS též pěstuji osení pouze v osmovodě a Ok.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz