Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 26, 2024 11:00 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: pon kvě 09, 2016 11:27 pm 
Offline

Registrován: pát lis 27, 2015 7:27 am
Příspěvky: 5
Zdravím,
Je tu někdo, kdo žije již déle především na ovoci, jí především mono (nekombinuje druhy ovoce) a nekonzumuje moc zeleniny (kromě melounu)?
Já to takhle mám, dříve jsem jedla večer obrovské mísy se salátem a různou zeleninou, ale vyhovuje mi mnohem více ovoce. Jím třikrát denně, někdy dvakrát, první jídlo, někdy spíše později, je buď litr a půl jablečné šťávy nebo nějaké vodnaté ovoce, další jídlo opět velká dávka ovoce do úplného nasycení a podle toho, kolik je hodin, snažím se jíst nejpozději do 19:00, tak si dám i třetí jídlo, někdy opět jen šťávu (ta na večer nevadí, když je to třeba i ten litr a půl?) nebo hrachové lusky, ty mám poslední dobou několikrát do týdne a snim jich opravdu velké množství. Tuky samozřejmě jím, sice ne často, ale když už si dám třeba kokos, tak ho sním celý. Salát ši výjimečně také udělám, když mám chuť, ale moc často to není. Vyhovuje mi to, bude to už rok, co jsem takhle hlavně na ovoci a zatím super. Klidně uveďte i příklad vašich jídelníčků, budu ráda za všechno. Je tu ještě někdo takový? Je to vůbec po zdravotní stránce vhodné?
Děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: pon kvě 09, 2016 11:35 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jarda odpoví odborně a se znalostí věci po stránce statistické, chemické, čísel atd., zabývá se tím a ví.
Já jen to, že - málokdo v našem podnebném pásu a kulturní sféře může být jen na ovoci.
Pokud jsi ten typ člověka - proč bydlet tady?
Odstěhuj se tam, kde to přirozeno.
Zde na to nevěřím.
Pokud chceš a potřebuješ, mohu s Tebou.
Když mi odpustíš, že ty budeš bydlet na prosluněné straně skály, na pláži s teplým příbojem, já uvnitř, v chladu a stínu skalní sluje. Ty budeš na ovoci, já na mase, zrní a kvašené či dušené zelenině.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: pon kvě 09, 2016 11:42 pm 
Offline

Registrován: pát lis 27, 2015 7:27 am
Příspěvky: 5
martina72 píše:
Jarda odpoví odborně a se znalostí věci po stránce statistické, chemické, čísel atd., zabývá se tím a ví.
Já jen to, že - málokdo v našem podnebném pásu a kulturní sféře může být jen na ovoci.
Pokud jsi ten typ člověka - proč bydlet tady?
Odstěhuj se tam, kde to přirozeno.
Zde na to nevěřím.
Pokud chceš a potřebuješ, mohu s Tebou.
Když mi odpustíš, že ty budeš bydlet na prosluněné straně skály, na pláži s teplým příbojem, já uvnitř, v chladu a stínu skalní sluje. Ty budeš na ovoci, já na mase, zrní a kvašené či dušené zelenině.

Odstěhovat se do tepla plánuji, ale až dostuduji.
V zimě je to s tím ovocem horší, ale dá se to. Sice se mi nelíbí, že to sem jelo přes půlku světa a nezralé, ale snažím se na to takhle nekoukat, protože to ovoce mi opravdu dělá nejlíp a potom absolutně nevím, co bych jedla. V létě jsou to samozřejmě především české plody a meruňky ze zahrádky, to je mnohem lepší. Přes tu zimu to ale jde. V létě se to všechno vynahradí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2016 6:01 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ahoj. Mozes to takto robit, na ovoci, je vela fruitarianov. Zomriet nezomries, telo vie prezit prakticky na akejkolvek zivine. To, na co si daj ale pozor, je pri tejto strave kvalita ovocia, naozaj by som si priplatil za BIO ovocie, alebo ovocie dopestovane ekologicky, alebo ovocie od farmarov, atd... aby si nejedla prilis vela pesticidov. Ono, aj BIO ovocna strava bude podla mna lacna, oproti tomu, co je vacsina ludi, a bude sa dat vmestit do 5 eur za den. Urcite pridaj aj nieco zelene, najlepsie keby si si odstavovala listy, alebo aspon obcas prihod k tomu ovociu nejake zelene listky (napriklad velmi dobre sa hodi mata). Popripade, velmi oblubene su zelene smoothy, ale na to potrebujes dobry mixer, napriklad Vitamix. (na dobre zelene stavy zase kvalitny odstavovac, neviem aky mas).

Dalej, ak Ti mozem este odporucit pridat jednu vec, tak avokado. To je tiez ovocie a velmi dobre sa to doplna, lebo v ovoci vela tuku vacsinou nieje. Vyskusaj, 1 alebo 2 avokada za tyzden.
Co ale vidim nie celkom dobre je 1,5 litra jablcnej stavy. To je podla mna moc aj na cely den. Ide o to, ze stava obsahuje prilis vela cukru, a hlavne ovocne stavy, a bez vlakniny sa vstrebava prilis rychlo, co je zbytocna zataz na slinivku. Pil by som tak 3 dcl ovocnej stavy 2x denne, cize dokopy 0,6 litra. Nie viac. Ale urcite nie naraz. Ten 1,5 litra by som ja vypil tak najskor za 5 alebo 6 hodin, ked by som to pomaly popijal. Ak uz ale odstavujes, urcite by som pil inu stavu, nez jablcnu. Ako som spominal, radsej by som odstavoval zelene listy, a zeleninove stavy, tie sa budu dobre doplnat k ovociu. Mne tiez surova zelenina velmi nechuti, podla mna surova zelenina je blbost, ide to tazko pozut a je to takmer nemozne pozut tak, aby z toho telo poriadne vsetko vstrebalo... ovocie sa da pozut lahsie... zelenina zase ale obsahuje ine zlozenie mineralov a vitaminov, ktore je tiez velmi vhodne, a dobre sa to k ovociu doplna... cize ja by som isiel zeleninove stavy a ovocie vcelku... a ako tuk by som pridal to avokado, ten kokos robis dobre, ale este jednu vec by si mohla pridat, a to chia semienka. Ide o to, aby si mala omega-3 mastne kyseliny. Kokos ma iba nasytene tuky, ale avokado nema dobry pomer omega-6:omega-3, takze je dobre k nemu zaradit chia semienka alebo lanove. Chia semienka by som vybral aj kvoli tomu, ze v ovoci mas malo bielkovin a chia semienka maju kompletne esencialne aminokyseliny. Kym lanove maju aminokyselinove skore iba 92, teda nemaju kompletnu bielkovinu, chia maju 115, teda maju vsetky esencialne aminokyseliny. Uplne bude stacit 10-15g denne.
U zeleninovej stavy som este zabudol na dalsiu prospesnu vec, a to, ze nema taky sialeny glykemicky index ako ovocna, to je dalsia vyhoda. Cize pomaly pochlipkavat tak 0,6 litra zeleninovej stavy za den, je priam idealne k tejto diete. Do stavy si vzdy pridaj trochu tuku, alebo zjedz kusok kokosoveho oleja, aby sa lepsie vstrebali vitaminy rozpustne v tukoch. Napriklad betakaroten z mrkvy potrebuje tuk, aby sa vstrebal, to iste lykopen z paradajok. Preto by som zaradil aj trochu tuku do tejto stravy.
Posledna vec, ktoru by som urcite odporucil, su klicky, zase opat kvoli bielkovinam, a aminokyselinam. Zacni si klicit strukoviny, napriklad mungo, alebo cicer, popripade mozes trochu poexperimentovat. Cicerove klicky su uplne super, rovnako sosovicove. Obiloviny sa klicia tazsie, navyse obsahuju lepok, tak nedoporucujem, podla mna cicer, mungo a sosovica pokryje vsetko co z klickov potrebujes, a vsetky tieto 3 veci su pomaly najlahsie klicitelne veci. Klicky sa velmi dobre doplnaju k ovocnej strave.

Posledna vec, na ktoru by som si dal pozor, je vitamin B12. Prave to byva z dlhodobeho hladiska casto kamen urazu, prvy rok nemusis mat problemy, lebo vycerpat zasoby vitaminu B12, ktore telo ma, moze trvat aj 3-4 roky. Z dlhodobeho hladiska ale kvoli tomuto mozu prist problemy. Niektori sialeni vitariani zacali jest nemumytu zeleninu zo zeme, aby tam boli akoze bakterie ako kedysi, co je totalny zabijak, kvoli parazitom. Urcite siahni po dnes najvhodnesej veci, a to B12 doplnky. Zaobsataraj si methylcobalamin, ktory je pod jazyk (sublingual, alebo lozegnes sa to zvykne oznacovat), a tabletku 5000 mcg, tak 2-3 za tyzden rozpusti pod jazykom. Dovod je, ze pod jazykom sa to zle vstrebava, a aj v crevach, tak najlepsie je pouzit 5000 mcg, nech prejde aspon nieco.
Dalsie rizika, ktore Ti z tejto stravy hrozia, je alkaloza, teda prilis vela zasadotvornej stravy, a prilis vela draslika a malo sodika. Ja by som preto pil napriklad stavu z kyslej kapusty, nalacno, nech vzdy doplnis trochu soli, a zaroven, je kyselinotvorna. Takisto si mozes dat trochu tejto stavy, k tej zeleninovej, alebo k ovociu... probiotika totiz prezivaju lepsie ceste zaludkom, ked su pomiesane z cukrom.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2016 6:39 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Xion to napsal nádherně. Ano, s troškou rozvahy ohledně tuků, minerálů a vitamínů, to bude fungovat i dlouhodobě.
Ještě se zmiňoval o glykemickém indexu ovoce. Ano, je vyšší, ale to nemusí být na závadu, tělo se přizpůsobí.
Nebudeš ale schopna těch výkonů (strukturálně myšleno) jako lidé s jiným metabolismem, stejně tak jako se liší motor traktoru od motoru superbiku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2016 8:18 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
...Sára, neexistuje prírodné spoločenstvo, ktoré by konzumovalo len ovocie..........KAŽDÉ JEDNO konzumuje aj živočíšnu stravu, prinajmenšom cielene tie veľké larvy zo stromov (či skadiaľ), väčšina mäso zvierat, rýb, vajíčka... Prečo chceš byť čisto na ovocí ? Aby ti o pár rokov odišiel mozog na dovolenku ? ... Pozri sa na Dr. Savčenka ...... On je čisto na ovocí (plus kokosové orechy).....

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2016 9:37 pm 
Offline

Registrován: pát lis 27, 2015 7:27 am
Příspěvky: 5
Xion píše:
Ahoj. Mozes to takto robit, na ovoci, je vela fruitarianov. Zomriet nezomries, telo vie prezit prakticky na akejkolvek zivine. To, na co si daj ale pozor, je pri tejto strave kvalita ovocia, naozaj by som si priplatil za BIO ovocie, alebo ovocie dopestovane ekologicky, alebo ovocie od farmarov, atd... aby si nejedla prilis vela pesticidov. Ono, aj BIO ovocna strava bude podla mna lacna, oproti tomu, co je vacsina ludi, a bude sa dat vmestit do 5 eur za den. Urcite pridaj aj nieco zelene, najlepsie keby si si odstavovala listy, alebo aspon obcas prihod k tomu ovociu nejake zelene listky (napriklad velmi dobre sa hodi mata). Popripade, velmi oblubene su zelene smoothy, ale na to potrebujes dobry mixer, napriklad Vitamix. (na dobre zelene stavy zase kvalitny odstavovac, neviem aky mas).

Dalej, ak Ti mozem este odporucit pridat jednu vec, tak avokado. To je tiez ovocie a velmi dobre sa to doplna, lebo v ovoci vela tuku vacsinou nieje. Vyskusaj, 1 alebo 2 avokada za tyzden.
Co ale vidim nie celkom dobre je 1,5 litra jablcnej stavy. To je podla mna moc aj na cely den. Ide o to, ze stava obsahuje prilis vela cukru, a hlavne ovocne stavy, a bez vlakniny sa vstrebava prilis rychlo, co je zbytocna zataz na slinivku. Pil by som tak 3 dcl ovocnej stavy 2x denne, cize dokopy 0,6 litra. Nie viac. Ale urcite nie naraz. Ten 1,5 litra by som ja vypil tak najskor za 5 alebo 6 hodin, ked by som to pomaly popijal. Ak uz ale odstavujes, urcite by som pil inu stavu, nez jablcnu. Ako som spominal, radsej by som odstavoval zelene listy, a zeleninove stavy, tie sa budu dobre doplnat k ovociu. Mne tiez surova zelenina velmi nechuti, podla mna surova zelenina je blbost, ide to tazko pozut a je to takmer nemozne pozut tak, aby z toho telo poriadne vsetko vstrebalo... ovocie sa da pozut lahsie... zelenina zase ale obsahuje ine zlozenie mineralov a vitaminov, ktore je tiez velmi vhodne, a dobre sa to k ovociu doplna... cize ja by som isiel zeleninove stavy a ovocie vcelku... a ako tuk by som pridal to avokado, ten kokos robis dobre, ale este jednu vec by si mohla pridat, a to chia semienka. Ide o to, aby si mala omega-3 mastne kyseliny. Kokos ma iba nasytene tuky, ale avokado nema dobry pomer omega-6:omega-3, takze je dobre k nemu zaradit chia semienka alebo lanove. Chia semienka by som vybral aj kvoli tomu, ze v ovoci mas malo bielkovin a chia semienka maju kompletne esencialne aminokyseliny. Kym lanove maju aminokyselinove skore iba 92, teda nemaju kompletnu bielkovinu, chia maju 115, teda maju vsetky esencialne aminokyseliny. Uplne bude stacit 10-15g denne.
U zeleninovej stavy som este zabudol na dalsiu prospesnu vec, a to, ze nema taky sialeny glykemicky index ako ovocna, to je dalsia vyhoda. Cize pomaly pochlipkavat tak 0,6 litra zeleninovej stavy za den, je priam idealne k tejto diete. Do stavy si vzdy pridaj trochu tuku, alebo zjedz kusok kokosoveho oleja, aby sa lepsie vstrebali vitaminy rozpustne v tukoch. Napriklad betakaroten z mrkvy potrebuje tuk, aby sa vstrebal, to iste lykopen z paradajok. Preto by som zaradil aj trochu tuku do tejto stravy.
Posledna vec, ktoru by som urcite odporucil, su klicky, zase opat kvoli bielkovinam, a aminokyselinam. Zacni si klicit strukoviny, napriklad mungo, alebo cicer, popripade mozes trochu poexperimentovat. Cicerove klicky su uplne super, rovnako sosovicove. Obiloviny sa klicia tazsie, navyse obsahuju lepok, tak nedoporucujem, podla mna cicer, mungo a sosovica pokryje vsetko co z klickov potrebujes, a vsetky tieto 3 veci su pomaly najlahsie klicitelne veci. Klicky sa velmi dobre doplnaju k ovocnej strave.

Posledna vec, na ktoru by som si dal pozor, je vitamin B12. Prave to byva z dlhodobeho hladiska casto kamen urazu, prvy rok nemusis mat problemy, lebo vycerpat zasoby vitaminu B12, ktore telo ma, moze trvat aj 3-4 roky. Z dlhodobeho hladiska ale kvoli tomuto mozu prist problemy. Niektori sialeni vitariani zacali jest nemumytu zeleninu zo zeme, aby tam boli akoze bakterie ako kedysi, co je totalny zabijak, kvoli parazitom. Urcite siahni po dnes najvhodnesej veci, a to B12 doplnky. Zaobsataraj si methylcobalamin, ktory je pod jazyk (sublingual, alebo lozegnes sa to zvykne oznacovat), a tabletku 5000 mcg, tak 2-3 za tyzden rozpusti pod jazykom. Dovod je, ze pod jazykom sa to zle vstrebava, a aj v crevach, tak najlepsie je pouzit 5000 mcg, nech prejde aspon nieco.
Dalsie rizika, ktore Ti z tejto stravy hrozia, je alkaloza, teda prilis vela zasadotvornej stravy, a prilis vela draslika a malo sodika. Ja by som preto pil napriklad stavu z kyslej kapusty, nalacno, nech vzdy doplnis trochu soli, a zaroven, je kyselinotvorna. Takisto si mozes dat trochu tejto stavy, k tej zeleninovej, alebo k ovociu... probiotika totiz prezivaju lepsie ceste zaludkom, ked su pomiesane z cukrom.

Děkuji za pěknou odpověď. \":)\"
Ty saláty, listy, zeleninu, občas houby atd..to samozřejmě jím, ale jen ne tolik, třeba parkrát do měsíce, když mám chuť, tak si dám. Jen jde o tu celkovou stravu, že je založena hlavně na tom ovoci.
A tou šťávou si dám tedy pozor, děkuji.
Mohu se ještě zeptat na to lněné semínko? Slyšela jsem, že musí být mleté, jinak jen projde tělem a nic z něj člověk stejně nezíská..stačí třeba lžička celých, které důkladně rozkoušu, bude to stačit nebo opravdu raději namlít?
A ještě ohledně té B12..Chodím pravidelně na krev, kompletní krevní obraz, výsledky mám ukázkové, včetně B12, všech tuků atd. Musím brát euthyrox, protože nemám štítnou žlázu a ten obsahuje snad želatinu a laktózu..je v tom taky nějaký vit. B12, když je to živočišného původu? A jestli ano, stačilo by to množství z euthyroxu? Dávám si na to pozor, ale kdybych nemusela brát žádné další "léky" a doplňky, tak to nedělám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2016 9:49 pm 
Offline

Registrován: pát lis 27, 2015 7:27 am
Příspěvky: 5
[quote="SemTamTuPrídem":3qkcgqc9]...Sára, neexistuje prírodné spoločenstvo, ktoré by konzumovalo len ovocie..........KAŽDÉ JEDNO konzumuje aj živočíšnu stravu, prinajmenšom cielene tie veľké larvy zo stromov (či skadiaľ), väčšina mäso zvierat, rýb, vajíčka... Prečo chceš byť čisto na ovocí ? Aby ti o pár rokov odišiel mozog na dovolenku ? ... Pozri sa na Dr. Savčenka ...... On je čisto na ovocí (plus kokosové orechy).....

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2016 10:32 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Pak je ještě možnost nejíst skoro vůbec. To je asi ta nejlepší možnost. Mnozí se tomu blížíme. Ale lpíme na určitých věcech, psychicky, tím i fysicky. Vy jste "ovocná". Já "zeleninový".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2016 10:49 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Připomenu příběh Standy Kunce, vitarána/furktariána, měl svůj blog, články do novin, měl to všechno fakt podchceny, fakt bych mu to uvěřil jak je to super.Pak najednou zmizel a objevil s tím že dostal maniodepresivní psychózu z nedostatku omega-3.Já myslím, že si uvařil mozek fruktozou.

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2016 11:10 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Maniodepresivní psychosa se nezíská "uvařením se fruktosou". To je opravdu věc psychická. Věc postojů ke světu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2016 6:41 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
stejski píše:
Připomenu příběh Standy Kunce, vitarána/furktariána, měl svůj blog, články do novin, měl to všechno fakt podchceny, fakt bych mu to uvěřil jak je to super.Pak najednou zmizel a objevil s tím že dostal maniodepresivní psychózu z nedostatku omega-3.Já myslím, že si uvařil mozek fruktozou.

Nenapísal si celú pravu........ Zároveň s tým začal vyznávať živočíšnu nízkosacharidovú stravu s dostatkom živočíšnych tukov. \":wink:\"
Sara, 4kg hráškových luskov na posedenie ? ........ \":mrgreen:\" ...... Si krava (to nie je nadávka) ? .... Takto trápiť žalúdok a telo, a ešte hrášok je plný antinutrientov........... Rýchlo sa spamätaj.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2016 9:02 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2016 5:12 pm
Příspěvky: 61
stejski píše:
Připomenu příběh Standy Kunce, vitarána/furktariána, měl svůj blog, články do novin, měl to všechno fakt podchceny, fakt bych mu to uvěřil jak je to super.Pak najednou zmizel a objevil s tím že dostal maniodepresivní psychózu z nedostatku omega-3.Já myslím, že si uvařil mozek fruktozou.

Fruktóza opravdu může u některých jedinců a poškodit mozek, takže panická porucha, deprese nebo brain fog nejsou u fruitariánů a vitaríánů žádnou vzácností. Myslím, že Standa Kunc je toho důkazem. Z depresí ho vyléčia paleo strava.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2016 9:36 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Polívková, ve zmíněných případech hraje roli i temperament těch lidí, kteří (někteří) mají sklon k demonstraci nonkonformity, k experimentům a zviditelňování se, styl punk. Pokud se dostavily nějaké obtíže, přišly by i bez té stravy, jde spíše o postoje ku světu a ku sobě samému.
Je to zhruba tak, že strava nemá zodpovědnost za stav člověka, naopak člověk má plnou zodpovědnost za to, co s ním strava dělá.


Naposledy upravil martina72 dne stř kvě 11, 2016 9:37 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2016 9:36 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Polívková píše:
Fruktóza opravdu může u některých jedinců a poškodit mozek, takže panická porucha, deprese nebo brain fog nejsou u fruitariánů a vitaríánů žádnou vzácností. Myslím, že Standa Kunc je toho důkazem. Z depresí ho vyléčia paleo strava.

Slova jak víno.

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz