Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 8:39 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2016 10:08 pm 
Offline

Registrován: pát lis 27, 2015 7:27 am
Příspěvky: 5
SemTamTuPrídem píše:
Sara, 4kg hráškových luskov na posedenie ? ........ \":mrgreen:\" ...... Si krava (to nie je nadávka) ? .... Takto trápiť žalúdok a telo, a ešte hrášok je plný antinutrientov........... Rýchlo sa spamätaj.

Klid \":D\" nepíši, že sním, ale byla bych schopna, protože hrášek mám opravdu ráda..a i kdyby, tak ve finále by toho samotného hrášku z lusků bylo tak kilo, nevím, jestli jsem to napsala jasně. Ale to je jedno, takže ty luštěniny nejsou dobré? Jak často a jaké množství bych teda mohla, aby to neškodilo? V létě nevím, jestli bych se ho dokázala vzdát. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2016 11:00 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Sara, luštěniny jsou obecně velkou zátěží pro lidské tělo, neb obsahují inhibitory trávicích enzymů, tekže se s tím dost pereš, byť ti to chutná. Jsou jednou z mála potravin, která i když ti moc chutná a sbíhají se ti na ní sliny, bude ti po ní ... nikoliv lehko. Slušně snesitelné jsou naklíčené, fest, dlouhé klíčky, jedl bych jen ty klíčky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2016 12:05 am 
Offline

Registrován: pát lis 27, 2015 7:27 am
Příspěvky: 5
martina72 píše:
Sara, luštěniny jsou obecně velkou zátěží pro lidské tělo, neb obsahují inhibitory trávicích enzymů, tekže se s tím dost pereš, byť ti to chutná. Jsou jednou z mála potravin, která i když ti moc chutná a sbíhají se ti na ní sliny, bude ti po ní ... nikoliv lehko. Slušně snesitelné jsou naklíčené, fest, dlouhé klíčky, jedl bych jen ty klíčky.

Ok. Díky moc. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá ovocná strava
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2016 8:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Sara312 píše:
Zdravím,
Je tu někdo, kdo žije již déle především na ovoci, jí především mono (nekombinuje druhy ovoce) a nekonzumuje moc zeleniny (kromě melounu)?
Já to takhle mám, dříve jsem jedla večer obrovské mísy se salátem a různou zeleninou, ale vyhovuje mi mnohem více ovoce. Jím třikrát denně, někdy dvakrát, první jídlo, někdy spíše později, je buď litr a půl jablečné šťávy nebo nějaké vodnaté ovoce, další jídlo opět velká dávka ovoce do úplného nasycení a podle toho, kolik je hodin, snažím se jíst nejpozději do 19:00, tak si dám i třetí jídlo, někdy opět jen šťávu (ta na večer nevadí, když je to třeba i ten litr a půl?) nebo hrachové lusky, ty mám poslední dobou několikrát do týdne a snim jich opravdu velké množství. Tuky samozřejmě jím, sice ne často, ale když už si dám třeba kokos, tak ho sním celý. Salát ši výjimečně také udělám, když mám chuť, ale moc často to není. Vyhovuje mi to, bude to už rok, co jsem takhle hlavně na ovoci a zatím super. Klidně uveďte i příklad vašich jídelníčků, budu ráda za všechno. Je tu ještě někdo takový? Je to vůbec po zdravotní stránce vhodné?
Děkuji za odpovědi.

Tak ono to nějakou dobu jde celkem bez problémů, já tak jedu třeba v období třešní, to je jím jako jediné jídlo klidně i několik týdnů. Dále v letním období vyhledávám sezónní ovoce a zeleninu, ale v zimním období to moc ideální není, to se pak člověk stále klepe jako drahý pes. V mrazu je třeba více přikládat a hlavně strava musí být jang, tedy prohřívající, což v létě ve vedrech není ani vhodné. Velice dobře vám radí člen Xion a osobně bych určitě přidal některé prvky stravy, aby se stala vyváženější, toto by vyhovovalo spíše někde na Floridě, ale určitě ne zde v zimním období. Fungovat vám to může i mnoho let, ale z dlouhodobého pohledu si takto lze vyvolat dost zbytečných problémů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz