Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: sob čer 21, 2014 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
venia píše:
Co je normalni hranice? a jak zjistim jak silny ten alkohol je, resp. jestli se nemylim a je to vazne alkohol. Je docela silny, sladky alkoholovy kvas, i kdyz chutny \":-D\" muze to byt tim, ze davam hodne cukru a svestek? ze napoj jeste neni dostatecne prokvaseny? Dekuji \":-)\"

Toť otázka, většinou se vejdete do hodnoty 2-3%, ale velké množství cukru a ovoce pochopitelně může dát hodnotu výrazně vyšší, odhadl bych sílu i na úrovni piva, nebo možná i velice slabého vína. Z tohoto důvodu vidím množství cukru a ovoce nepřehánět, prostě dvě lžíce cukru na 1-1,5 l vody a pár kousků ovoce, případně trochu rozinek, nebo datlí. Změřit to doma asi běžně nepůjde, ale nejsem lihovarník, tak nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: pon čer 30, 2014 1:19 pm 
Offline

Registrován: pon čer 30, 2014 1:11 pm
Příspěvky: 1
Ahoj, před 14 dny jsem dostala vodni kefir - krmim ho většinou tmavym cukrem, vodou z kohoutku v Praze, občas dam dva fiky. Limonada nam moc chutna a ma vyborny vliv na zazivani. \":)\" Jen v poslední době (cca 3 dny) mi zacaly nektere tibi krystaly plavat a nikde na webu jsem nenasla, jestli je to normalni, ci projev nejakeho problemu.. nemate někdo zkušenost?

Taky bych se chtěla zeptat, jestli je vhodne delat krystalum ocistnou kuru - třeba tady http://zkvaseno.blogspot.cz/2014/02/vodni-kefir.html pisou o kure s Himalajskou soli..? Trochu se bojim, abych je nezabila.

Zasadni otázka tedy je - poznam, ze se kefíry mají/nemaji dobře, pripadne ze mi chciply? \":D\"
Diky, pekny den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: ned črc 06, 2014 11:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vesper píše:
Ahoj, před 14 dny jsem dostala vodni kefir - krmim ho většinou tmavym cukrem, vodou z kohoutku v Praze, občas dam dva fiky. Limonada nam moc chutna a ma vyborny vliv na zazivani. \":)\" Jen v poslední době (cca 3 dny) mi zacaly nektere tibi krystaly plavat a nikde na webu jsem nenasla, jestli je to normalni, ci projev nejakeho problemu.. nemate někdo zkušenost?

Taky bych se chtěla zeptat, jestli je vhodne delat krystalum ocistnou kuru - třeba tady http://zkvaseno.blogspot.cz/2014/02/vodni-kefir.html pisou o kure s Himalajskou soli..? Trochu se bojim, abych je nezabila.

Zasadni otázka tedy je - poznam, ze se kefíry mají/nemaji dobře, pripadne ze mi chciply? \":D\"
Diky, pekny den.

Není zase tak snadné je zlikvidovat, vydrží opravdu hodně. Občas nějaký plave, ale jde o spíše výjimečný jev a čištění moc nepotřebují mají své očistné procesy, hlavně chtějí klid a dost krmit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 4:23 pm 
Offline

Registrován: stř pro 26, 2012 11:08 am
Příspěvky: 1
Vesper píše:
Ahoj, před 14 dny jsem dostala vodni kefir...

Pokud to chápu správně, tak ta himalájská sůl tam není ani tak kvůli nějaké očistě, jako spíš proto, že obsahuje hodně minerálů a ty krystalkům prospívají (lépe pak rostou). Dávám jí skoro do každé dávky - tak 4 větší zrníčka na 1 litr a zatím je vše v pohodě. Na výsledné chuti nic znát není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: úte zář 23, 2014 8:04 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 6:19 pm
Příspěvky: 29
Dobrý deň. Mám tibi kryštáliky asi mesiac a posledný týžden neviem čo sa stalo ale začali mi zapachať rovnako ako aj ta voda v ktorej ich mám. aj som ich viac krát premyl ale je to stále. neviete mi niekto poradiť?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: ned říj 12, 2014 8:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kenotaurus píše:
Dobrý deň. Mám tibi kryštáliky asi mesiac a posledný týžden neviem čo sa stalo ale začali mi zapachať rovnako ako aj ta voda v ktorej ich mám. aj som ich viac krát premyl ale je to stále. neviete mi niekto poradiť?

To je docela divné, jsou velice odolné a není tak snadné je zlikvidovat. Pokud jsou dostatečně a dobře živené, zpravidla se zregenerují i po opravdu hrubých chybách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: úte úno 03, 2015 8:08 pm 
Offline

Registrován: úte úno 03, 2015 7:52 pm
Příspěvky: 1
Zdravim ja som taktiež dostal krištali tibi po 24h kvasenia v uzavretej 3l flaši je nápoj skyslený a nechutný neviem robim niečo zle?Viete mi niekto poradiť?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: čtv úno 26, 2015 9:00 pm 
Offline

Registrován: ned čer 22, 2014 11:39 am
Příspěvky: 3
venia píše:
Dobry den pane Jardo,
@jarda
Mam silne podezreni, ze moje houba vyrabi alkohol \":D\"
Co delam spatne?? Je to ok? Chutna to jak kvas, svestkovo rozinkovy neco jako burcak... Ne kefir. Dekuji

Zdravím, asi jste na alkohol citlivá. Já alkohol nadměrně cítím ve vodním kefíru, ale i v hodně zralém ovoci. Dřív, když jsem ještě jedla vařené, poznala jsem v alkohol i v jídle připravovaném na víně (tam už by měl být alkohol po varu pryč?). Cítím takové jemné mravenčení v zátylku a nad koleny. Je mi to protivné. Vodního kefíru můžu vypít max 2 deci, asi to pro mne nebude vhodná věc. Mám ho krátce, nevím, co by se stalo, kdybych vypila 1,5 litru!
Prosím zkušené pěstitele (nebo chovatele?), aby mi dali vědět, zda zkoušeli dát krystalům místo cukru Glukopur nebo dokonce bramborový škrob. Ten škrob by byl výhodný z hlediska soběstačnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 11:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zvedavec píše:
Zdravim ja som taktiež dostal krištali tibi po 24h kvasenia v uzavretej 3l flaši je nápoj skyslený a nechutný neviem robim niečo zle?Viete mi niekto poradiť?

Tak uzavřená flaška je blbost, vy asi taky potřebujete dýchat. Lahev je třeba překrýt pouze ubrouskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 11:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Milly píše:
Zdravím, asi jste na alkohol citlivá. Já alkohol nadměrně cítím ve vodním kefíru, ale i v hodně zralém ovoci. Dřív, když jsem ještě jedla vařené, poznala jsem v alkohol i v jídle připravovaném na víně (tam už by měl být alkohol po varu pryč?). Cítím takové jemné mravenčení v zátylku a nad koleny. Je mi to protivné. Vodního kefíru můžu vypít max 2 deci, asi to pro mne nebude vhodná věc. Mám ho krátce, nevím, co by se stalo, kdybych vypila 1,5 litru!
Prosím zkušené pěstitele (nebo chovatele?), aby mi dali vědět, zda zkoušeli dát krystalům místo cukru Glukopur nebo dokonce bramborový škrob. Ten škrob by byl výhodný z hlediska soběstačnosti.

Tak kvasný proces by měl probíhat na jakémkoliv cukru, tedy i složitých cukrech-škrobech, otázkou je chuť takového produktu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: stř srp 19, 2015 9:03 pm 
Offline

Registrován: stř led 07, 2015 11:46 pm
Příspěvky: 6
Nějakou dobu mám doma několik třtinových melas, které ale nepoužívám, abych nedráždil kvasinky, a teď, když jsem se dostal k Tibi krystalkům, mě napadlo, že bych mohl melasy konečně zužitkovat a použít je do nápoje místo cukru. Předpokládám, že se tím dost zvýší zdravotní benefity. Ještě lepší by to mohlo být s melasou obohacenou beta-glukanem, ale tady přemýšlím, jestli teoreticky beta-glukan nebude sabotovat práci krystalků, nebo ještě spíše zda krystalky nebudou sabotovat beta-glukan - ostatně, je to sacharid, mohly by ho tedy rozkládat.
Předpokládám ale, že tento problém zatím nikdo neřešil, takže nezbude, než to vyzkoušet. Každopádně i v základní variantě může být melasa pro Tibi dobré krmivo, jen bude vzhledem k obsahu sacharózy a glukózy třeba dát jí oproti cukru tak trojnásobné množství, případně namixovat částečně s cukrem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: ned zář 20, 2015 8:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Elgenn píše:
Nějakou dobu mám doma několik třtinových melas, které ale nepoužívám, abych nedráždil kvasinky, a teď, když jsem se dostal k Tibi krystalkům, mě napadlo, že bych mohl melasy konečně zužitkovat a použít je do nápoje místo cukru. Předpokládám, že se tím dost zvýší zdravotní benefity. Ještě lepší by to mohlo být s melasou obohacenou beta-glukanem, ale tady přemýšlím, jestli teoreticky beta-glukan nebude sabotovat práci krystalků, nebo ještě spíše zda krystalky nebudou sabotovat beta-glukan - ostatně, je to sacharid, mohly by ho tedy rozkládat.
Předpokládám ale, že tento problém zatím nikdo neřešil, takže nezbude, než to vyzkoušet. Každopádně i v základní variantě může být melasa pro Tibi dobré krmivo, jen bude vzhledem k obsahu sacharózy a glukózy třeba dát jí oproti cukru tak trojnásobné množství, případně namixovat částečně s cukrem.

Na to nedovedu odpovědět, to jsem nikdy nezkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: sob říj 31, 2015 2:27 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Mám dotaz na zkušené uživatele vodního kefíru. Kefír dělám asi dva roky stále stejně ale ten poslední je jakoby hustší než dřív. Chutná stejně ale krystalky se mi dost rozpadly. Můžu ho pít, nebo se mi tam namnožilo něco co nemělo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: sob lis 07, 2015 2:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Dagmara píše:
Mám dotaz na zkušené uživatele vodního kefíru. Kefír dělám asi dva roky stále stejně ale ten poslední je jakoby hustší než dřív. Chutná stejně ale krystalky se mi dost rozpadly. Můžu ho pít, nebo se mi tam namnožilo něco co nemělo?

Těžko odhadnout, bylo docela vedro a to jim také svědčit nemusí, třeba jste nějaké uvařila. To by nemělo mít na ty ostatní zásadní vliv, určitě bych vyzkoušel další várku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: sob lis 07, 2015 10:23 pm 
Offline

Registrován: pon lis 02, 2015 11:19 am
Příspěvky: 4
Přeji krásný večer,
mám dotaz na Tibi krystalky - vodní kefír.
Asi jsem něco přehlédl ( čerstvě jsem se zaregistroval před pár dny ) ,ale nedohledal jsem případného prodejce Tibi krystalek.
Opakovaně si mi někam zabloudilo zdraví, tak hledám , hledám, jako asi každý na tomto fóru. Ale ono se najde, jen se dívat a naslouchat trochu jinak než skrze koncept vnějšího světa, který je vlastně projekcí nás samotných - no prostě masakr ega \":D\"
Díky a nazdárek, Sláva.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz