Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: stř lis 18, 2009 7:47 pm 
Offline

Registrován: stř lis 18, 2009 7:31 pm
Příspěvky: 3
Mám takovýto dotaz: V roce 1983 jsem prodělala žloutenku typu A a mám problémy s nadýmáním a plynatostí. Myslíte si, že to může být podporovánou kyselinotvornou stravou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: stř lis 18, 2009 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Jarmilka píše:
Mám takovýto dotaz: V roce 1983 jsem prodělala žloutenku typu A a mám problémy s nadýmáním a plynatostí. Myslíte si, že to může být podporovánou kyselinotvornou stravou?

To bych musel znát více souvislostí, které z vašeho dotazu nevyčtu, ale kyselinotvorná strava je pouze jeden úhel pohledu. U jater bych se díval na celou věc jinak a minimálně bych vyzkoušel, na několik dnů, vynechat jakýkoliv tuk. Pokud se to zlepší, tak pokračovat v netučné dietě a pročistit játra. Podobné potíže vyvolává i slinivka a na vynechání tuku zabere také, současně ji můžete zkusit dodat větší množství cibule, nebo cibulové šťávy, což by jí velice ulehčilo a odstranilo vaši plynatost .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nafouklé břicho
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2010 2:39 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Pomocí těchto stránek se mi podařilo několik neduhů zlikvidovat nebo alespoň omezit. Stále se mi nedaří zlepšit stav nafouklého břicha s výraznější plynatostí. Ráno je úplně ploché, během dne se nadýmá, večer si připadám jak čtvrtém až pátém měsíci těhotenství. Mám 53 kg na 170 cm výšky, takže břicho vyniká. Ph mám správné, stolici nemazlavou a pevnou, pravidelně 1-2 denně, dostatek pohybu. Stav se po různých očistných kůrách zlepšil jen mírně. Problém mne provází už téměř rok po přechodu na stravu s převažujícím podílem syrové zeleniny a ovoce. Zkoušela jsem postupně vyloučit různé potraviny, ale vypadá to, že je úplně jedno, co jím. Jak bych měla postupovat dál?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nafouklé břicho
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2010 7:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
Pomocí těchto stránek se mi podařilo několik neduhů zlikvidovat nebo alespoň omezit. Stále se mi nedaří zlepšit stav nafouklého břicha s výraznější plynatostí. Ráno je úplně ploché, během dne se nadýmá, večer si připadám jak čtvrtém až pátém měsíci těhotenství. Mám 53 kg na 170 cm výšky, takže břicho vyniká. Ph mám správné, stolici nemazlavou a pevnou, pravidelně 1-2 denně, dostatek pohybu. Stav se po různých očistných kůrách zlepšil jen mírně. Problém mne provází už téměř rok po přechodu na stravu s převažujícím podílem syrové zeleniny a ovoce. Zkoušela jsem postupně vyloučit různé potraviny, ale vypadá to, že je úplně jedno, co jím. Jak bych měla postupovat dál?

To vypadá na oslabenou slinivku a vyzkoušel bych Pancreolan, tak dvě tablety po každém jídle. Pokud se zlepšení nedostaví, tak se mě ozvěte a vyzkoušíme něco jiného, pak by patrně byla narušena tvorba kyseliny chlorovodíkové, kterou by jste musela vyřešit, nebo kyselinu přímo dodávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 9:59 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 8:45 pm
Příspěvky: 60
dobry vecer, jsem na protikvasinkove diete a mam dost nafoukle bricho. nikdy predtim jsem na to netrpela. Stolice je pravidelna. Premyslim nad temito hypotezami :

* premira syrove zeleniny a oslabena slinivka nezvlada
nebo
* likvidace a odchod kvasinek (v moci mam bile nitky)

Zaradim klystyry a premyslim, ze salaty budu delat z naparene zeleniny. Je to dobry napad ?
+ je dobre provadet urinoterapii (oralne), kdyz moči odchazeji kvasinky?
Dekuji predem za vasi odpoved, hezky vecer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 10:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
zvanc píše:
dobry vecer, jsem na protikvasinkove diete a mam dost nafoukle bricho. nikdy predtim jsem na to netrpela. Stolice je pravidelna. Premyslim nad temito hypotezami :

* premira syrove zeleniny a oslabena slinivka nezvlada
nebo
* likvidace a odchod kvasinek (v moci mam bile nitky)

Zaradim klystyry a premyslim, ze salaty budu delat z naparene zeleniny. Je to dobry napad ?
+ je dobre provadet urinoterapii (oralne), kdyz moči odchazeji kvasinky?
Dekuji predem za vasi odpoved, hezky vecer.

Obě varianty jsou možné a z počátku bych spíše řešil tu první, tedy podpořit slinivku, což jsem zde již psal, tak si to dohledejte. Napaření zeleniny je také možné, ovšem tak maximálně do 50 % celkového objemu a zbytek určitě v syrovém stavu, přičemž listová zelenina by uvedené problémy dělat neměla. Pokud moč není čistá, asi bych urinoterapii nekonal i když zásadní problém by to určitě vyvolat nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 10:43 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 8:45 pm
Příspěvky: 60
diky za tip, urcite si koupim na slinivku ty enzymy nebo pangrol. Chci se zeptat, jestli ta moč (s kvasinkami) mohu pouzit na klystyry? Jeste jednou dekuji za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2012 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
zvanc píše:
diky za tip, urcite si koupim na slinivku ty enzymy nebo pangrol. Chci se zeptat, jestli ta moč (s kvasinkami) mohu pouzit na klystyry? Jeste jednou dekuji za pomoc.

V tom problém nevidím, ty tam stejně jsou, tím nic nepokazíte a pokud chcete mít jistotu, tak k té urině dejte trochu jablečného octa, to jsem zde již také popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: úte dub 24, 2012 2:38 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Zdravím,
podle bylináře Kindla není slinivka schopná dostatečně tvořit enzymy na štěpení sacharidů jindy než v létě, tedy v období kdy roste naše ovoce, obiloviny aj.
Cituji:
Pokud je někdo rád konzumuje v jiném období, začnou v trávicím procesu kvasit při současném vzniku plynů, jak už u jakéhokoli kvašení bývá zvykem.
Doporučuje stravu dle ročních období, tak jak co roste v našem podnebné pásu.
Co si o tom myslíte?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: stř dub 25, 2012 4:23 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Maybes píše:
Zdravím,
podle bylináře Kindla není slinivka schopná dostatečně tvořit enzymy na štěpení sacharidů jindy než v létě, tedy v období kdy roste naše ovoce, obiloviny aj.
Cituji:
Pokud je někdo rád konzumuje v jiném období, začnou v trávicím procesu kvasit při současném vzniku plynů, jak už u jakéhokoli kvašení bývá zvykem.
Doporučuje stravu dle ročních období, tak jak co roste v našem podnebné pásu.
Co si o tom myslíte?
Děkuji

že je to konina

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 10:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Zdravím,
podle bylináře Kindla není slinivka schopná dostatečně tvořit enzymy na štěpení sacharidů jindy než v létě, tedy v období kdy roste naše ovoce, obiloviny aj.
Cituji:
Pokud je někdo rád konzumuje v jiném období, začnou v trávicím procesu kvasit při současném vzniku plynů, jak už u jakéhokoli kvašení bývá zvykem.
Doporučuje stravu dle ročních období, tak jak co roste v našem podnebné pásu.
Co si o tom myslíte?
Děkuji

Vidíte a s tím já bych souhlasil a dokonce to přesně takto lidem, kteří mě navštíví, vysvětluji. Prostě náš prapředek v daném období prostě sacharidy jíst mohl a v zimním období je prakticky jíst nemohl, čili zde má zase svůj význam bezsacharidová dieta, prostě mnoho věcí děláme dnes nelogicky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 6:16 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 8:45 pm
Příspěvky: 60
Jarda píše:
Vidíte a s tím já bych souhlasil a dokonce to přesně takto lidem, kteří mě navštíví, vysvětluji. Prostě náš prapředek v daném období prostě sacharidy jíst mohl a v zimním období je prakticky jíst nemohl, čili zde má zase svůj význam bezsacharidová dieta, prostě mnoho věcí děláme dnes nelogicky.

Co susené ovoce ??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 3:28 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
zvanc píše:
Co susené ovoce ??

Koncentrovaný ovoce je ještě horší, protože ho člověk většinou je schopnej sníst mnohem víc. Tzn. že do sebe dostane víc sacharidů. Navíc kupovaný sušený ovoce je často plný sajrajtů jako je cukr nebo syřidlo, který produkt udělá hezčím.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 8:21 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
Vidíte a s tím já bych souhlasil a dokonce to přesně takto lidem, kteří mě navštíví, vysvětluji. Prostě náš prapředek v daném období prostě sacharidy jíst mohl a v zimním období je prakticky jíst nemohl, čili zde má zase svůj význam bezsacharidová dieta, prostě mnoho věcí děláme dnes nelogicky.

Vždyť vy sám jste psal, že se živíte ovocem i přes zimu... nebo se pletu? to by znamenalo, že se tím sám neřídíte... nebo v zimě jíte bůček a klobásy jako já? \":lol:\"
Kdyby to tak bylo, tak bychom se v zimě třeba ze špaget nebo z rýže zasrali. A že se tak neděje pokládám za důkaz toho, že s jejich trávením nemáme problémy /teda nemají problémy,
lidé, kteří nemají problémy co mám třeba já:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a nadýmání
PříspěvekNapsal: sob kvě 05, 2012 7:29 am 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Já myslela pane "vševěd", že jste k mé radosti diskuzi zde ukončil, jak jste sám prohlašoval. Asi se nudíte, že? Vy zřejmě patříte k lidem, které vyhodí dveřmi a vlezou oknem.
Pro vaši informaci, není sacharid jako sacharid, každý se tráví jiným způsobem, takže rýži klidně lze i v zimním období.
Užijte si své klobásy a pokud možno někde na gauči bez přístupu k internetu. Pro mě jsou cenné osobní zkušenosti a né odkazy z internetu, ty si umím najít sama, budu-li chtít.
Jardo, Vám děkuji za odpověď, Váš čas a osobní zkušenosti o které se s námi dělíte, děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz