Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát lis 17, 2017 9:49 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Ono by bylo podle mě potřeba vzít v potaz i místo kde se tím konkrétním tukem budete krmit. Tedy v pásmu kde se přirozeně vyskytuje kokosová palma je kokosák pochopitelně ideální zdroj energie a zde se přirozeně vyskytuje spíše prase, tedy mě připadá logičtější to sádlo. Nakonec naši předci jedli sádlo po celé generace a problémy z toho evidentně nikdo neměl. Pochopitelně je otázkou zda kvalita sádla nešla rapidně do kopru, ale tak je to nyní skoro se vším.

Som si isty, ze keby jedli k tomu sadlu, alebo namiesto sadla ten kokosovy olej, tiez by z toho ziadne problemy nemali, teda nie take, ako mame my tu teraz. To je preto, ze ich nepraskovali, neboli vsade radiove vlny, nenosili mobili vo vrecku 24h denne, pestovali kvalitne a domace, nemali 10 wifi sieti na kazdom kroku, a k tomu sa modlili a nepachali sexualne oplzlosti kazdy den, takisto sa nerozvadzali,kvoli tomuto mali ovela menej problemov, ze boli svati, priroda bola svata, a planeta cista. Nie kvoli sadlu. A inak este do rozvoju komunizmu v povojnovom obdobi sa maso jedlo raz do tyzdna, aj to nie vsade, a cim dalej sa ide do historie, tym menej masa prosty lud jedol. Kvoli tomu nemali problemy.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 17, 2017 10:20 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Vaše projekce minulosti jsou pozoruhodné. V podstatě nic z toho, co jste zmínil a pojmenoval, není pravda.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 9:58 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Xion píše:
(...)a k tomu sa modlili a nepachali sexualne oplzlosti kazdy den(...)

Modlili vymyslenému Bohu, ktorého nikdy nevideli a na vlastné uši nepočuli ? \":lol:\" ... Tak na to nie je "každý" stavaný, niekto má totiž aj racio v hlave...
Sexuálne oplzlosti každý deň ? Tým myslíš každý týždeň striedanie sexuálnych partnerov (každý týždeň iný), každý deň vykonávané znásilňovanie žien, praktizovanú pedofíliu,"gang-bang" so zvieratami, alebo ??? Lebo akurát tak toto považujem za sexuálne opzlosti...

Xion, si padnutý na hlavičku.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 10:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Som si isty, ze keby jedli k tomu sadlu, alebo namiesto sadla ten kokosovy olej, tiez by z toho ziadne problemy nemali, teda nie take, ako mame my tu teraz. To je preto, ze ich nepraskovali, neboli vsade radiove vlny, nenosili mobili vo vrecku 24h denne, pestovali kvalitne a domace, nemali 10 wifi sieti na kazdom kroku, a k tomu sa modlili a nepachali sexualne oplzlosti kazdy den, takisto sa nerozvadzali,kvoli tomuto mali ovela menej problemov, ze boli svati, priroda bola svata, a planeta cista. Nie kvoli sadlu. A inak este do rozvoju komunizmu v povojnovom obdobi sa maso jedlo raz do tyzdna, aj to nie vsade, a cim dalej sa ide do historie, tym menej masa prosty lud jedol. Kvoli tomu nemali problemy.

Tak všeobecné zamoření planety nebudu rozporovat ani trochu to je opravdu na pováženou, ale některé další body již tak jednoznačně nevidím, nicméně kokosák je opravdu celkem bezproblémový to je pravda.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 10:20 am 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Xion píše:
cim dalej sa ide do historie, tym menej masa prosty lud jedol. Kvoli tomu nemali problemy.

Takže chceš tvrdit, že lovci mamutů byli vegetariáni? Jaké je Tvoje IQ ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 10:52 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Modrovous píše:
Xion píše:
cim dalej sa ide do historie, tym menej masa prosty lud jedol. Kvoli tomu nemali problemy.

Takže chceš tvrdit, že lovci mamutů byli vegetariáni? Jaké je Tvoje IQ ?

Vieš, XION je zmagorený..... Ja osobne mám psychické problémy typu "nenaplnenosť, nedostatok radosti zo života", o.k., ale zdravý rozum mám prítomný a vždy prítomný budem mať. Xion nie. On niečomu uverí (len tomu, čo sa mu hodí), a skutočné fakty, ktoré vyvracajú to čomu verí (pohodlná viera) ho proste NEZAUJÍMAJÚ...
Jeho vôbec nezaujíma, že najzdravšie prírodné ľudské spoločenstvá konzumujú najviac živočíšnych potravín, a že tie s najhorším zdravím ich konzumujú najmenej (a preto majú najhoršie zdravie, najvyššiu úmrtnosť novorodeniat, najmenej odolné telá, a dožívajú sa najnižšieho veku)... Pre neho aj tak bude mäso a vnútornosti ŠKODLIVÉ, a rovnako aj iné živočíšne potraviny budú pre neho ak nie už tak celkom škodlivé, tak ZBYTOČNÉ pre človeka, inak povedané, plne nahraditeľné rastlinnou potravou.
Xion sa už ale vlastne niekde vyjadroval (buď mne do správy, alebo v nejakom topicu tu na stránke...a niekedy tento rok), že si je vedomý toho, že vegánska strava naozaj NEMUSÍ byť dostačujúca pre výživu človeka. Ale - že človek sa môže rozhodnúť aj tak byť vegánom, a deficit rôznych látok dopĺňať doplnkami výživy.... A vidíš - zrazu sa sám seba snaží presvedčiť o klamstvách - napr. o tom, že ľuďom sa žilo najlepšie v dobách, keď nejedli živočíšne potraviny, alebo ich jedli najmenej...
Xion si tiež neuvedomuje, že v lese a na lúkach, v prirodzenom prostredí človeka, človek NEMÁ ŠANCU nakŕmiť sa dostatkom bielkovín a tukov BEZ TOHO, aby konzumoval telá živočíchov, alebo aspoň vajíčka. A to ani na pobrežiach riek, morí, oceánov.
Rovnako si Xion neuvedomuje ani fakt, že v oblastiach trópov TAK ISTO neexistuje žiadny kmeň, ktorý by bol čisto vegánsky... Totiž by stačilo niekoľko generácií na vegánskej strave, a kmeň by VYHYNUL...
Nie len "z ničoho nič" budúce matky a otcovia v kmeňoch sa pred splodením dieťaťa stravujú EŠTE VIAC živočíšnou stravou (a to hlavne vnútornosti a vajcia), rovnako v priebehu tehotenstva a kojenia...
Prečo asi, XION ??? LEN TAK ??? Nie preto, aby sa narodilo čo najzdravšie dieťa ??? ... Si smiešny, Xion. Ale tak - čo s tým spravím ? Nič.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 1:03 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Modrovous píše:
Xion píše:
cim dalej sa ide do historie, tym menej masa prosty lud jedol. Kvoli tomu nemali problemy.

Takže chceš tvrdit, že lovci mamutů byli vegetariáni? Jaké je Tvoje IQ ?


Myslel som blizku historiu ludstva, nie pravek, teda civilizovanu dobu. Ale na to treba tiez IQ, aby si to pochopil, aj ked si myslim, ze si to pochopil, len potrebujes rypat...

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 1:11 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Na nowocaynov prispevok skoda reagovat... hovoril som o civilizacii, ze nieje mozne civilizaciu uzivit na zivocisnej strave, inak dojde k zdevastovaniu zivotneho prostredia... ale on mi tu stale bude spominat najeke "kmene". Nowocyan, ty vobec pouzivas tu vec v hlave? A vies vobec citat? Ci ta zivocisna strava ta uz vratila uplne do praveku, ked ludia nevedeli ani citat? Mam pocit, ze ano.

A prekrucas moje slova, je mozne byt plnohodnotnym veganom, akurat ti musia dokonale fungovat creva, co v dnesnej dobe je docielit velmi tazko. Potom nemas problemy ani s vitaminom K2, ani s B12, ktore sa syntetizuju zo zdravej crevnej mikroflory, a fungujuceho creva. Lenze vacsina veganov, su obrateni, co maju zdevastovane zdravie, tak najcastejsie vznika vegan, a nemozu si dovolit spolahnut sa na to. Preto musia pouzivat tie doplnky. Hovoril som len o rizikach, ktore su spojene s veganstvom, ale to nieje chyba samotneho veganstva. Je mozne byt veganom aj bez doplnkov a byt zdravy, len ti musia fungovat creva na 100%.

A este k tym kecom o zivocisnej strave... nasi predkovia, dedkovia, proste predvojnova generacia, boli takmer vegetariani oproti nam. Maso sa jedlo niekedy len raz do mesiaca. Keby si napocital, kolko masa jedli oproti nam, tak by si zistil, ze mozno 5%. Na 95% to boli teda vegetariani. Oproti tomuto, co je tu teraz. A netrpeli takymi chronickymi chorobami, ako my a hlavne nie v mladom veku. Do 40tky clovek nepotreboval doktora, ojedinele. Teraz ma uz 20rocny zoznam na 2 strany u lekara, od alergii, cez depky, a rozne zdravotne problemy. Nehovorim, ze je to len s masa, to nie, len ti hovorim, ze nasi predkovia boli takmer vegetariani (neratam pravek, tlupy a kmene, ok? Civilizaciu, aby ste ma zas nechytali za slovicka).

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 1:41 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
kokosak vs prasa:

https://www.youtube.com/watch?v=WgYp6o0EOCE

https://www.youtube.com/watch?v=ra1n9QQaOzA

ja by som si vybral kokosak...

Jedno je nebo a druhe peklo. Hovorim vam to dopredu, aby ste neboli sklamani, co je potom a kam sa ide. Tie zvierata treba totiz nejakymi dusami obyvat, aby vobec zivot mohol fungovat a bol tu clovek. Treba byt mudry na zaciatku. Nie nakonci.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 2:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
kokosak vs prasa:

https://www.youtube.com/watch?v=WgYp6o0EOCE

https://www.youtube.com/watch?v=ra1n9QQaOzA

ja by som si vybral kokosak...

Jedno je nebo a druhe peklo. Hovorim vam to dopredu, aby ste neboli sklamani, co je potom a kam sa ide. Tie zvierata treba totiz nejakymi dusami obyvat, aby vobec zivot mohol fungovat a bol tu clovek. Treba byt mudry na zaciatku. Nie nakonci.

Tak jistě nemá získávání sádla ty neideálnější parametry, nicméně to ještě neznamená že to zcela špatně. Špatně je určitě velkochovatelství a velkozávody na zpracování jatečných zvířat, to je opravdu hnus, nicméně je to o poptávce. Doma chovanému pašíkovi po celou dobu jeho života podstrojujete, tedy určitě netrpí a zabijačka je taky někde jinde než jatka. Zemřít sice musí a to bohužel každý tvor na této planetě, je otázka jak celý život žije a jak zemře, ale vyhnout se tomu nijak nedá. Neřešíme zde tedy otázku filozofickou, ale čistě nutriční a i zde bych to rozlišoval a ač sám nejsem zastáncem nějakého pojídání zvířat tak se domnívám že to k životu patří. Příroda je prostě postavena na principu potravního řetězce a zrovna tak jak je prase potravinou pro člověka může být člověk potravinou třeba pro medvěda, nebo jiné zvíře. Nakonec je i dost případů kdy člověka zabila a sežrala právě divoká prasata, tedy ve venkovním prostředí jsou šance docela vyrovnané.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 5:36 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Xion : som na mobile, nechce sa mi vypisovat. Snad len tolko :
1. Strc si tu teoriu o vhodnej ludskej crevnej mikroflore a veganstve ako moznej plnohodnotnej vyzive cloveka, "NIEKAM". JE TO BLUD, ktory NIKTO NIKDY neoveril. To uz rovno mozem napisat, ze to ze pes nie je vegan, to je chyba jeho crevnej mikroflory a da sa to zmenit. Spamätaj sa chlapce... Ty chces genet8cky modifikovat cloveka a ani o tom nevies..

2. Citujem ta : Hovorim vam to dopredu, aby ste neboli sklamani, co je potom a kam sa ide. Tie zvierata treba totiz nejakymi dusami obyvat, aby vobec zivot mohol fungovat a bol tu clovek. Treba byt mudry na zaciatku. Nie nakonci." ... To snad nepotrebuje komentar. Si dusevne chory. Alebo duchovne? ...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 6:29 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Takovéto hádanice jsou zcela zbytečné.
Pokud jde o duše, o podstatu života, samozřejmě, že i živé rostliny i živá zvířata, mají v sobě nějakou oživující esenci, jinak by tam hmota přestala spolupracovat sama se sebou a změnila by se na .... říkejme tomu kámen. Vegani jsou stejní vrazi jako masožravci. Potud filosofická otázka věci.
Nyní ku "zdravé" stravě. Strava je vždy přímo úměrná tomu, jak žijete a jak smýšlíte. Můžete mít v životě období zcela puritánské, jíst jen velmi omezeně (nebo skoro vůbec), můžete jíst hodně, ale s velmi omezeným sortimenetem požívaného, můžete jíst málo, ale pestře, tj. všechno ....
U citlivého člověka (lze vypěstovat, naučit se) si tělo samo řekne a ten člověk to pocítí, a dá mu to, co tělo chce. A je to tak nejlepší.
Stravovati se podle nějakého plánu, dle nějaké filosofie, dle nějakého konstruktu, dle projekcí, je blbost a je to zcela nefysiologické.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 7:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
ctihodnymuz píše:
tam hmota přestala spolupracovat sama se sebou a změnila by se na .... říkejme tomu kámen.

i na ten kamen bych byl se skatulkama opatrny, takovy hezky narostly krystal. kdo vi zda to chapeme spravne... \":o\"

ctihodnymuz píše:
Vegani jsou stejní vrazi jako masožravci. Potud filosofická otázka věci.

zlata slova. je to otresne kdyz takovy vegan "brutalne" uvari a spolyka tisice "miminek" ryze a vubec mu to neprijde... \":shock:\"

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 8:49 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
ash píše:
zlata slova. je to otresne kdyz takovy vegan "brutalne" uvari a spolyka tisice "miminek" ryze a vubec mu to neprijde... \":shock:\"

On ten vegan především spolyká miliony miminek zvířat, která žijí s rostlinou v symbiose (či na ní parasitují), jsou obsaženy přímo v jejích tkáních.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 20, 2017 9:44 am 
Offline

Registrován: pát črc 07, 2017 8:15 am
Příspěvky: 89
Xion píše:
A este k tym kecom o zivocisnej strave... nasi predkovia, dedkovia, proste predvojnova generacia, boli takmer vegetariani oproti nam. Maso sa jedlo niekedy len raz do mesiaca. Keby si napocital, kolko masa jedli oproti nam, tak by si zistil, ze mozno 5%. Na 95% to boli teda vegetariani.

Obávam sa, že to nie je také jednoduché. Pravda, mäsa ako takého sa jedlo menej, než dnes, ale zo zvieraťa sa spotrebovalo všetko. Zaprvé, na dedine (a to mi potvrdil môj 93ročný dedko) sa smažilo vždy a stále na tuku. A to aj sladké šišky, napríklad. To je prvá vec, ďalej, jedlo sa viac slaniny, údenín, proste trvanlivých výživných (nepíšem zdravých!) potravín, vnútornosti atď.

A veľmi dôležitá vec bolo tiež maslo a mliečne výrobky. Keď nebol dostatok mäsa, jedlo sa "mäso chudobných" - maslo. Ako zdroj bielkovín a tukov. Nehovoriac potom o fakte, že v takmer každej domácnosti sa chovalo aspoň drobné zvieractvo ako zajace a sliepky, chytali sa v potoku malé ryby (toto som ako decko na dedine robil ešte aj ja pred 25 rokmi) atď atď.

Proste tvrdenie o vegetariánoch a nedajbože vegánoch v minulosti nie je úplne správne. Ak by to tak bolo, neboli by ani z kresťanského pohľadu potrebné pôsty, pretože by ľudia vlastne dodržiavali pôst celý rok, že...


Čím samozrejme nezastávam nijaký zázračný stravovací smer. U mňa je to, ako som už kdesi spomínal, založené na vyváženej strave, pohybe a optimistickom prístupe k životu. Toto u nás v rodine funguje už celé generácie a môj spomínaný dedo doteraz raňajkuje slaninu a chlieb s cibuľou, škvarky alebo masť, k tomu pol litra kávy a fičí v skvelom fyzickom aj psychickom zdraví. Lebo je proste tak nastavený.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz