Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:44 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 111 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2012 10:47 pm 
Offline

Registrován: sob úno 05, 2011 3:13 pm
Příspěvky: 7
Pátrám po doporučených denních dávkách vitamínů a minerálů,abych si mohla stanovit vhodnou hranici pilulek chlorelly a ječmene. Víte někdo nějaký zdroj info?
Pane Jardo,Vy doporučujete 1 a půl litru šťáv denně, máte tedy zpočítanou denní potřebnou dávku? Vím,že píšete 40-60 pilulek chlorelly denně,ale všude je to jinak a záleží i na pěstiteli,ne jen na velikosti pilulky,protože mám za to,že zatím všechny mnou sledované značky chlorelly jsou s přídavky(jako např.rýží atd.),až na jednu,která to výslovně uvádí a ta patří mezi nejdražší. I obsah minerálů a vitamínů se liší u každé značky.
Spoléhám se teď více sama na sebe,tak mi nestačí většinou co kde se letmo píše nebo říká pokud to můžu a stíhám zjistit do hloubky. Vaše cena zeleného,pane Jardo,je velice lákavá,ale není uvedený(aspoň si myslím),přesný zdroj a přesný obsah vitamínů,minerálů..
Teď jsem vysadila zelenin.šťávy,piji 3x denně 2lžičky ječmene a jím 3x denně 7 pilulek chlorelly,chci vystoupat aspoň na 3x15(vzhledem k mé "nevyléčitelné" nemoci). U ječmene je to prý moc,ale nevím,abych vhodně nahradila ty zelenin.šťávy? Cena ječmene je sice vyšší,ale záleží,kolik je ho opravdu denní potřeba a taky jak jste šikovní při hledání dodavatele.

Také jsem vyčetla,že PROSITOL (složka ženšenu) má protirakovinný účinek u metastází do lymfatických uzlin,ví někdo o tom něco víc?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: sob bře 10, 2012 7:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jackey píše:
Pátrám po doporučených denních dávkách vitamínů a minerálů,abych si mohla stanovit vhodnou hranici pilulek chlorelly a ječmene. Víte někdo nějaký zdroj info?
Pane Jardo,Vy doporučujete 1 a půl litru šťáv denně, máte tedy zpočítanou denní potřebnou dávku? Vím,že píšete 40-60 pilulek chlorelly denně,ale všude je to jinak a záleží i na pěstiteli,ne jen na velikosti pilulky,protože mám za to,že zatím všechny mnou sledované značky chlorelly jsou s přídavky(jako např.rýží atd.),až na jednu,která to výslovně uvádí a ta patří mezi nejdražší. I obsah minerálů a vitamínů se liší u každé značky.
Spoléhám se teď více sama na sebe,tak mi nestačí většinou co kde se letmo píše nebo říká pokud to můžu a stíhám zjistit do hloubky. Vaše cena zeleného,pane Jardo,je velice lákavá,ale není uvedený(aspoň si myslím),přesný zdroj a přesný obsah vitamínů,minerálů..
Teď jsem vysadila zelenin.šťávy,piji 3x denně 2lžičky ječmene a jím 3x denně 7 pilulek chlorelly,chci vystoupat aspoň na 3x15(vzhledem k mé "nevyléčitelné" nemoci). U ječmene je to prý moc,ale nevím,abych vhodně nahradila ty zelenin.šťávy? Cena ječmene je sice vyšší,ale záleží,kolik je ho opravdu denní potřeba a taky jak jste šikovní při hledání dodavatele.

Také jsem vyčetla,že PROSITOL (složka ženšenu) má protirakovinný účinek u metastází do lymfatických uzlin,ví někdo o tom něco víc?

Máte pravdu, že vše je relativní i přesná dávka čehokoliv, já mám prostě odsledováno, že cca 10-15 g je akorát a to odpovídá těm 40-60 tabletkám chlorely, kterou prodávám, což nemusí zdaleka platit u jiného výrobce, protože tablety mají různou gramáž. To bych bral jako platné v zimním období, ale nyní jdeme do období, kdy bude růst vše zelené a myslím, že nehledejte zázračné byliny v cizích zemích, naše čerstvá kopřiva, pampeliška, jetel, vojtěška, jitrocel, nebo jiné nejedovaté zelené kytky toho umí tolik a zdarma, že bych se soustředil tímto směrem. Je potřeba uvažovat stejně jako naši předci, nyní o tomto budu mít článek v příštím čísle Recepty prima nápadů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: sob bře 10, 2012 9:04 pm 
Offline

Registrován: sob úno 05, 2011 3:13 pm
Příspěvky: 7
Váš článek si určitě přečtu,mám Receptář kvůli těmto Vašim článkům předplacený \":-)\" . I když musim říct, že ty lidi tam podle mě hodně šetříte,mám pocit že je to vše psáno takovou lehkou stravitelnou formou.
Ty trávy si netroufnu odšťavňovat-zatím-nemám nastudováno jak to přesně funguje. Třeba vojtěšku nesmím kvůli hormonům místo štítnice a kopřiva není moc dobrá dlouhodobě,protože vyplavuje minerály? Teď nemůžu moc riskovat,dokud nejsem zcela O.K.(jde mi o hodně), tak raději vsázím na jistotu, což jsou pro mě přesné výživné hodnoty uvedené pro chlorellu a přesné pro ječmen.Doufám tedy,že když je výrobce uvádí tak by měli sedět. Navíc je v zeleném j.+ch. velké množství chlorofilu,je to i v těch našich travách? Taky obsahují složku,která ovlivňuje změny nálad,deprese..jako třeba alkohol,nikotin,drogy atd. Tím jsem zjistila, proč jsem mívala po alkoholu třes,je jí pak přebytek,ale pouze krátkodobý. A co se týká aminokyselin,tak tam určitě asi jetel atd.nezaostává. Další věc pro tento krok k odšťavení je dobrý odšťavňovač, ten je teprve v pořadí,zatím jsem si vystačila na zeleninu s obyč. Dnes se mi dostala do ruky tabulka s porovnáním vitamínů u domácí a kupované zeleniny, jestli je pravdivá,tak snad tu kupovanou nemá vůbec smysl odšťavňovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 9:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jackey píše:
Váš článek si určitě přečtu,mám Receptář kvůli těmto Vašim článkům předplacený \":-)\" . I když musim říct, že ty lidi tam podle mě hodně šetříte,mám pocit že je to vše psáno takovou lehkou stravitelnou formou.
Ty trávy si netroufnu odšťavňovat-zatím-nemám nastudováno jak to přesně funguje. Třeba vojtěšku nesmím kvůli hormonům místo štítnice a kopřiva není moc dobrá dlouhodobě,protože vyplavuje minerály? Teď nemůžu moc riskovat,dokud nejsem zcela O.K.(jde mi o hodně), tak raději vsázím na jistotu, což jsou pro mě přesné výživné hodnoty uvedené pro chlorellu a přesné pro ječmen.Doufám tedy,že když je výrobce uvádí tak by měli sedět. Navíc je v zeleném j.+ch. velké množství chlorofilu,je to i v těch našich travách? Taky obsahují složku,která ovlivňuje změny nálad,deprese..jako třeba alkohol,nikotin,drogy atd. Tím jsem zjistila, proč jsem mívala po alkoholu třes,je jí pak přebytek,ale pouze krátkodobý. A co se týká aminokyselin,tak tam určitě asi jetel atd.nezaostává. Další věc pro tento krok k odšťavení je dobrý odšťavňovač, ten je teprve v pořadí,zatím jsem si vystačila na zeleninu s obyč. Dnes se mi dostala do ruky tabulka s porovnáním vitamínů u domácí a kupované zeleniny, jestli je pravdivá,tak snad tu kupovanou nemá vůbec smysl odšťavňovat.

Musíte si uvědomit pro jakou skupinu lidí to píšu, zde jde o lidi, kteří o problematice něco vědí, ale tam zdaleka ne a mohlo by je to spíše odrazovat, než motivovat, začínat se musí pomalu. Těch zelených kytek bych se nebál, neznám případ, kdy by to člověku škodilo a chlorofil, kde jinde by měl být, než v zelených kytkách. Dle mého názoru jde o produkt naprosto srovnatelný a zadarmo, naše rodina v létě na nic jiného nejede. Odšťavňovač také zpočátku mít nemusíte, vystačíte s mixérem, prostě dělat si zelený nápoj. Tabulku mě můžete poslat do emailu, pokud jde o něco nového, docela mě ta informace zajímá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 11:38 am 
Offline

Registrován: čtv úno 02, 2012 3:24 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den pane Jardo. Ráda bych si ujasnila následující. Uvádíte denní dávku zelených rostli 10 - 15g. Je to myšleno chlorella + zelený ječmen dohromady? Nebo můžu užít 10 - 15 g chlorelly a pak ještě určité množství zeleného ječmene - prosím uveďte cca jaké množství. Děkuji a zdravím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 8:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pája píše:
Dobrý den pane Jardo. Ráda bych si ujasnila následující. Uvádíte denní dávku zelených rostli 10 - 15g. Je to myšleno chlorella + zelený ječmen dohromady? Nebo můžu užít 10 - 15 g chlorelly a pak ještě určité množství zeleného ječmene - prosím uveďte cca jaké množství. Děkuji a zdravím.

Myslím, že ta jedna denní dávka zeleně stačí i když více patrně neuškodí, ale to si musíte vyzkoušet, někomu to již bude vadit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 1:40 pm 
Offline

Registrován: stř říj 19, 2011 2:47 pm
Příspěvky: 18
Chlorella, jelikož detoxikuje, na sebe navazuje škodliviny. Může vázat i vitamíny a minerální látky? Ptám se proto, že před jídlem užívám železo i chlorellu - jestli má tedy smysl jíst obojí zároveň nebo raději každé zvlášť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 1:10 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 28, 2011 11:59 am
Příspěvky: 32
Já mám jeneom jeden poznatek. Tabletky chlorely cucám. A jako vedlejší pozitivní účinek musím říct, že mi přijde, že velmi dobře bělí a čistí zuby. Cucám ji z důvodu, že mám uplně rozšlehaný jícen zánětem a nějakými erozemi, tak mi přijde, že chlorofyl v chlorele obsažený může alespoň trošku sliznici jícnu regenerovat. Nicméně teď mě napadá jedna otázka pro Jardu, jestli by mi mohl poradit moc by mi to pomohlo. Nenapadá Vás něco vhodnějšího než chlorella(třeba i vícero věcí), které by se takto daly cucat nebo polykat pomalu aby to léčilo ten jícen? Potřebuji ho už vyléčit, aby to nedopadlo špatně. Prostě za všechno co Vás napadne, jak ten jícen vyléčit (vím, že nějaký vysoce protizánětlivý tuk, ale mám s trávením tuků trošku problém takže tukům dávám pauzu - ted me napadá třeba pomalu upíjet aloe veru?) všechno co mi poradíte budu Vám velmi vděčný děkuji Jardo.

S přáním hezké neděle

HAKmet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: pon kvě 28, 2012 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
aja píše:
Chlorella, jelikož detoxikuje, na sebe navazuje škodliviny. Může vázat i vitamíny a minerální látky? Ptám se proto, že před jídlem užívám železo i chlorellu - jestli má tedy smysl jíst obojí zároveň nebo raději každé zvlášť.

Asi bych to dával samostatně i když patrně v tom velký problém nebude, železa i tak obsahuje chlorela hodně, čili ho zase tolik patrně odvádět nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: pon kvě 28, 2012 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
HAKmet píše:
Já mám jeneom jeden poznatek. Tabletky chlorely cucám. A jako vedlejší pozitivní účinek musím říct, že mi přijde, že velmi dobře bělí a čistí zuby. Cucám ji z důvodu, že mám uplně rozšlehaný jícen zánětem a nějakými erozemi, tak mi přijde, že chlorofyl v chlorele obsažený může alespoň trošku sliznici jícnu regenerovat. Nicméně teď mě napadá jedna otázka pro Jardu, jestli by mi mohl poradit moc by mi to pomohlo. Nenapadá Vás něco vhodnějšího než chlorella(třeba i vícero věcí), které by se takto daly cucat nebo polykat pomalu aby to léčilo ten jícen? Potřebuji ho už vyléčit, aby to nedopadlo špatně. Prostě za všechno co Vás napadne, jak ten jícen vyléčit (vím, že nějaký vysoce protizánětlivý tuk, ale mám s trávením tuků trošku problém takže tukům dávám pauzu - ted me napadá třeba pomalu upíjet aloe veru?) všechno co mi poradíte budu Vám velmi vděčný děkuji Jardo.

S přáním hezké neděle

HAKmet

Na záněty kdekoliv v těle, nebo na těle musíte primárně nahodit nadledvinky a odkyselit se. Teprve poté mají svůj význam jiné věci z nichž základ jsou omega 3 mastné kyseliny, třeba lněný olej, rybí olej a brutnákový olej a ve vašem případě bych se jednoznačně pokusil o likvidaci parazitů, toto je až nápadně připomíná. Jinak bude fungovat i jakákoliv zelená hmota z přírody ve formě zeleného nápoje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: pát čer 22, 2012 11:46 am 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Můj organizmus má evidentně s chlorelou problém. Pokud ji začnu brát, stačí i jen 3x2tbl. denně, tak se mi začnou tvořit neuvěřitelně smradlavé střevní plyny. Zkoušel jsem to asi pětkrát, delší dobu nebrat a pak nasadit a vždy stejný průběh. Organizmus i střeva mám už docela vyčištěné. Setkal jste se už někdo s takovou reakcí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: pát čer 22, 2012 2:42 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Plynatosť je následkom nestrávenej chlorely, niektorí ľudia majú s tým problémy. Ja som to mala tiež, ale to už som konzumovala vysoké dávky - denne 20-30 gramov.

Dá sa tomu predísť dvoma spôsobmi, ideálne je tie chlorelové tablety v ústach poriadne požuť a tým vlastne zefektívnim to strávenie. Alebo skúsiť zakúpiť enzým celuláza, ktorý pomôže stráviť tú bunkovú stenu chlorely. Alebo skúsiť chlorelu vulgaris, ktorá je stráviteľnejšia.

Ale ak človek berie chlorelu len pre výživu a nie pre detox napr. ťažkých kovov, tak tu je rozhodne lepšia spirulina, je ľahšie stráviteľnejšia. Sú dva druhy spiruliny, jedna sa pestuje v hlbokej morskej vode - veľmi bohatá na morské minerály alebo sa pestuje umelo v nádržiach, čiže v sladkej vode.

Chlorela naproti tomu je čisto sladkovodná a jej kvalita sa odvíja od toho aké hnojivá a živiny výrobca pri pestovaní používa, žiaľ často sú to aj anorganické, dusíkaté hnojivá a potom závisí od čistoty vody. V malom množstve človek nemusí až tak asi pozerať na kvalitu chlorely, ale pri väčších množstvách by som už bola veľmi opatrná, 90% chlorely je dnes na trhu kontaminovaných, niektoré obsahujú viac ťažkých kovov ako morské ryby. Chlorela je ako špongia, násava všetko zo svojho okolia a filtruje všetky nečistoty. Takisto kopec výrobcov chlorelu "sterilizuje" teplom, aby usmrtil prípadné zárodky, ak sa chlorela pestuje v otvorených tankoch, dostanú sa tam aj výkaly z vtákov a pod., čiže už to nie je surová potravina. Ak predajca chlorely napíše, že bola testovaná na obsah ťažkých kovov, treba presne vedieť koľko ppm majú normu, pretože väčšina výrobcov má tie normy postavené tak, že obsah všetkých ťažkých kovov nesmie prekročiť 20 ppm, mäso zo žraloka, často kontaminovaného ortuťou obsahuje ortuti okolo 4 ppm, samozrejme tých 20 ppm platí pre všetky ťažké kovy, čiže aj olovo, arzén a pod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 2:07 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Díky, bludičko, za ty informace. To s těmi těžkými kovy je dost zneklidňující informace. Holt jsou tyhle řasy módní hit a kontaminace je cena za megaprodukci.
Asi zůstanu u normálních mořských řas a pampelišek, kopřiv, řebříčku a spol \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 2:39 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
OndraN píše:
Asi zůstanu u normálních mořských řas a pampelišek, kopřiv, řebříčku a spol \":D\"

...to je rozhodne lepšia voľba

Čistá nekontaminovaná chlorela - s ortuťou okolo 0,001-0,005 ppm, takéto chlorely sú nehorázne drahé.

Väčšina bio chlorel má normy pre ortuť okolo 0,5 ppm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 5:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
OndraN píše:
Můj organizmus má evidentně s chlorelou problém. Pokud ji začnu brát, stačí i jen 3x2tbl. denně, tak se mi začnou tvořit neuvěřitelně smradlavé střevní plyny. Zkoušel jsem to asi pětkrát, delší dobu nebrat a pak nasadit a vždy stejný průběh. Organizmus i střeva mám už docela vyčištěné. Setkal jste se už někdo s takovou reakcí?

Zde vám členka bludicka odpovídá správně a v letních měsících je navíc zelené hmoty všude dostatek, nicméně v zimním období je trochu problém se k zelené hmotě dostat a zde má chlorela, nebo spirulina své místo. Také si na ní člověk zpravidla musí pomalu navykat, nejde do ní naskočit nějak rychle. Pokud u chlorely chcete zůstat, vyzkoušejte brát třeba jen jednu tabletu a velice pomalu navyšovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 111 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz