Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 111 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: pon led 12, 2015 8:50 pm 
Offline

Registrován: pon led 12, 2015 8:43 pm
Příspěvky: 1
Ahoj, možná se to někomu bude hodit. Sepsal jsem různé možnosti dávkování chlorelly pro ty, kdo vůbec netuší, jak ji brát. Je tam dlouhodobé dávkování, detoxifikace a silná detoxifikace od těžkých kovů. http://chlorella.rebelia.cz/jak-uzivat.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: úte led 13, 2015 5:58 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
flavicius píše:
Ahoj, možná se to někomu bude hodit. Sepsal jsem různé možnosti dávkování chlorelly pro ty, kdo vůbec netuší, jak ji brát. Je tam dlouhodobé dávkování, detoxifikace a silná detoxifikace od těžkých kovů. http://chlorella.rebelia.cz/jak-uzivat.html

Diky, to jiste hodne lidi oceni. Ja jsem napriklad vubec netusila, ze se nema chlorella brat spolu s C-eckem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 1:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
flavicius píše:
Ahoj, možná se to někomu bude hodit. Sepsal jsem různé možnosti dávkování chlorelly pro ty, kdo vůbec netuší, jak ji brát. Je tam dlouhodobé dávkování, detoxifikace a silná detoxifikace od těžkých kovů. http://chlorella.rebelia.cz/jak-uzivat.html

To máte pěkně zpracováno, mnoho lidí dost tápe a toto je navede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: ned bře 08, 2015 10:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 17, 2013 11:00 am
Příspěvky: 21
Narazil jsem na SCD dietu

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 12:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Milenium":27azlcpo]Narazil jsem na SCD dietu

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: stř dub 29, 2015 3:53 pm 
Offline

Registrován: pát črc 10, 2009 8:57 am
Příspěvky: 6
Dobrý den, již 3 měsíce užívám Chlorellu (postupné navyšování dávek, až do množství 15 tablet 3x denně). Chlorellu jsem začala brát za účelem detoxikace a doplnění látek (především, kvůli zlepšení stavu křečových žil). Současně se snažím otěhotnět a po konzultaci mi bylo sděleno toto: "Nějakou dobu bych se o miminko být vámi ještě nesnažila, minimálně půl roku, lépe rok. ženy po těhotenství a kojení bývají úplně vysáte od minerálů a dá to záhul tělu, myslím si, že by jí to teď mohlo uškodit! Ono se doporučuje každému páru alespoň 2 roky očisty a dodávání látek před tím než otěhotní. A druhé riziko je, že zdravotní stav maminky se odrazí na dítěti, bude větší riziko ekzému, alergií, ale také čehokoliv jiného. Ty křečové žíly budou chtít ještě dost času a když nejsou v pořádku, značí to velké nedostatky látek!".
Co si o tom myslíte? Myslíte, že detoxikace může ovlivnit plod? Jak dlouho (cca) vlastně probíhá detoxikace Chlorellou (vím je to dosti individuální)? V poslední době jsem měla 7 dní naprosto atypickou zácpu s bolestmi žaludku a plynatostí, kterou běžně netrpím a jeden den horečku. Vynechala jsem tedy Chlorellu a po skončení potíží ji začala brát (15 tablet 3 x denně) - tento den mě začala bolet hlava a byla jsem malátná. Myslíte, že tyto stavy můžu přisuzovat Chlolleře?
Nevím jak mám postupovat, zda snížit dávky nebo Chlorellu úplně vyřadit.
Moc děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 9:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Naja píše:
Dobrý den, již 3 měsíce užívám Chlorellu (postupné navyšování dávek, až do množství 15 tablet 3x denně). Chlorellu jsem začala brát za účelem detoxikace a doplnění látek (především, kvůli zlepšení stavu křečových žil). Současně se snažím otěhotnět a po konzultaci mi bylo sděleno toto: "Nějakou dobu bych se o miminko být vámi ještě nesnažila, minimálně půl roku, lépe rok. ženy po těhotenství a kojení bývají úplně vysáte od minerálů a dá to záhul tělu, myslím si, že by jí to teď mohlo uškodit! Ono se doporučuje každému páru alespoň 2 roky očisty a dodávání látek před tím než otěhotní. A druhé riziko je, že zdravotní stav maminky se odrazí na dítěti, bude větší riziko ekzému, alergií, ale také čehokoliv jiného. Ty křečové žíly budou chtít ještě dost času a když nejsou v pořádku, značí to velké nedostatky látek!".
Co si o tom myslíte? Myslíte, že detoxikace může ovlivnit plod? Jak dlouho (cca) vlastně probíhá detoxikace Chlorellou (vím je to dosti individuální)? V poslední době jsem měla 7 dní naprosto atypickou zácpu s bolestmi žaludku a plynatostí, kterou běžně netrpím a jeden den horečku. Vynechala jsem tedy Chlorellu a po skončení potíží ji začala brát (15 tablet 3 x denně) - tento den mě začala bolet hlava a byla jsem malátná. Myslíte, že tyto stavy můžu přisuzovat Chlolleře?
Nevím jak mám postupovat, zda snížit dávky nebo Chlorellu úplně vyřadit.
Moc děkuji za odpověď.

Nedovedu odpovědět zda za tím může být chlorella, podobné stavy mohou být z mnoha jiných důvodů, třeba kvasinky, prvoci, améby a další šmejd, tedy těžko říci. Osobně bych před těhotenstvím určitě tělo srovnal kvalitní stravou a hladinu dodávaných nutrientů bych si hlídal na nutriční kalkulačce, např. cronometer.com. Tam nejlépe vypozorujete, co děláte blbě a můžete to snadno odstranit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: sob srp 01, 2015 11:58 am 
Offline

Registrován: úte led 24, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 44
sehnal jsem na ebay chlorellu za super cenu... koupil jsem 1kg za 30€



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 6:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="roberts":3n30swmo]sehnal jsem na ebay chlorellu za super cenu... koupil jsem 1kg za 30€



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kvalitní chlorella
PříspěvekNapsal: pon úno 26, 2018 8:46 pm 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Ahoj,
poradíte mi prosím nějaký kvalitní zdroj chlorelly?
Moc děkuji,
David


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kvalitní chlorella
PříspěvekNapsal: pon úno 26, 2018 8:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
davidekMTB píše:
Ahoj,
poradíte mi prosím nějaký kvalitní zdroj chlorelly?
Moc děkuji,
David

To jde o to co si pod tím vůbec představujete, zda levnou nebo excelentní, ale drahou. Rozumný kompromis mám na e-schopu, ale netvrdím že nenajdete kvalitativně lepší, ovšem za naprosto jiné peníze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: pát bře 01, 2019 12:03 pm 
Offline

Registrován: stř říj 01, 2014 5:45 pm
Příspěvky: 76
flavicius píše:
Ahoj, možná se to někomu bude hodit. Sepsal jsem různé možnosti dávkování chlorelly pro ty, kdo vůbec netuší, jak ji brát. Je tam dlouhodobé dávkování, detoxifikace a silná detoxifikace od těžkých kovů. http://chlorella.rebelia.cz/jak-uzivat.html

Dobrý den, Jardo.

Reaguji na uvedený článek a v něm zmíněné varování ohledně braní chlorelly spolu s vitamínem C. Máte s tím Vy (nebo někdo jiný tady) zkušenost, že tomu tak opravdu je? Píše se tam, že chlorellu je dobré dávkovat s min. hodinovým odstupem, tak by mě zajímaly nějaké bližší souvislosti, o co tam vlastně jde, ale na internetu jsem nic nenašla. Jestli se chlorella nesmí s céčkem "potkat" v žaludku nebo ve střevě... nebo jak to funguje? Navíc beru vit C se šípky, takže hladinka céčka by se měla držet několik hodin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: pát bře 01, 2019 4:49 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Mi to přijde zvláštní. Vitamín C dokáže dostat uložené těžké kovy do oběhu, chlorela by je měla ve střevě navázat na sebe. Pokud toho vitamínu C není enormní množství, tak by vitamín C v předstihu před konzumací chlorely naopak dával smysl. Vitamín C se vstřebá ve střevě do oběhu uvolní toxické kovy a chlorela je na sebe naváže. Nemělo by ale dojít k tomu, že chlorela naváže kovy a pak na ní přístane vitamín C, který je zase uvolní. Já bych bral běžný vitamín C tak dvě hodiny před chlorelou, protože normální vitamín C je za dvě hodiny odbouraný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2019 2:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Obsidián píše:
Dobrý den, Jardo.

Reaguji na uvedený článek a v něm zmíněné varování ohledně braní chlorelly spolu s vitamínem C. Máte s tím Vy (nebo někdo jiný tady) zkušenost, že tomu tak opravdu je? Píše se tam, že chlorellu je dobré dávkovat s min. hodinovým odstupem, tak by mě zajímaly nějaké bližší souvislosti, o co tam vlastně jde, ale na internetu jsem nic nenašla. Jestli se chlorella nesmí s céčkem "potkat" v žaludku nebo ve střevě... nebo jak to funguje? Navíc beru vit C se šípky, takže hladinka céčka by se měla držet několik hodin.

Podle mého názoru vám to celkem smysluplně vysvětlil člen pefi, nedovedu si představit jak by mohl sorbent uvolnit něco co do sebe nasál, tedy spíše by to mohlo fungovat obráceně že chlorela do sebe nasaje to céčko a pak bude pobírat méně jiného svinstva, ale myslím si že i to je spíše teorie než praktický způsob fungování. Jak by bordel uvedená kombinace dovedla odněkud uvolnit a někam jinam to svinstvo natlačit mě opravdu nenapadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: ned bře 03, 2019 12:38 pm 
Offline

Registrován: stř říj 01, 2014 5:45 pm
Příspěvky: 76
pefi píše:
Mi to přijde zvláštní. Vitamín C dokáže dostat uložené těžké kovy do oběhu, chlorela by je měla ve střevě navázat na sebe. Pokud toho vitamínu C není enormní množství, tak by vitamín C v předstihu před konzumací chlorely naopak dával smysl. Vitamín C se vstřebá ve střevě do oběhu uvolní toxické kovy a chlorela je na sebe naváže. Nemělo by ale dojít k tomu, že chlorela naváže kovy a pak na ní přístane vitamín C, který je zase uvolní. Já bych bral běžný vitamín C tak dvě hodiny před chlorelou, protože normální vitamín C je za dvě hodiny odbouraný.

Pefi i Jardo, děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 111 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz