Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 9:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Saláty podle Walkera
PříspěvekNapsal: čtv lis 12, 2009 12:48 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Koukal jsem na to jakým způsobem servíruje Walker, který je i pro Vás inspirací a trochu se mi příčí Vaše a jeho kombinace. Vy jste říkal, že moc nekombinovat zeleninu s ovosem, když už tak třeba karotku, ale u něj ty saláty jsou dost kombinované. Co Vy na to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saláty podle Walkera
PříspěvekNapsal: čtv lis 12, 2009 5:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Koukal jsem na to jakým způsobem servíruje Walker, který je i pro Vás inspirací a trochu se mi příčí Vaše a jeho kombinace. Vy jste říkal, že moc nekombinovat zeleninu s ovosem, když už tak třeba karotku, ale u něj ty saláty jsou dost kombinované. Co Vy na to?

To je vždy závislé na trávení jednotlivce a podmínkách klimatického pásma v němž žije. Jako příklad uvedu Eskymáka, který by vám po Walkerově stravě celkem rychle skonal a obráceně by to asi bylo podobné. Vždy je potřeba brát v potaz, zda doporučení psal někdo z výrazně teplejšího klimatického pásma, než je naše klimatické pásmo, kde si dotyčný může dovolit jíst daleko více ochlazujícího ovoce, než třeba my. Další pohled jsou kvasné procesy, které kombinace vyvolávají a to, co bez problémů snášel Walker ještě neznamená, že to snesete taky, vždy je třeba se držet pH moče a vysledovat, jaké pH vám daná kombinace dokáže vytvořit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saláty podle Walkera
PříspěvekNapsal: pát lis 13, 2009 12:01 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Co si myslíte na tom, že voda v podobě ovocných a zeleninových šťáv je nejlepší, pač je to jediná organická voda, která se dá pít. V klasické podobě je anorganická. Takže co nejvíc šťáv = ideální stav \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saláty podle Walkera
PříspěvekNapsal: pát lis 13, 2009 9:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Co si myslíte na tom, že voda v podobě ovocných a zeleninových šťáv je nejlepší, pač je to jediná organická voda, která se dá pít. V klasické podobě je anorganická. Takže co nejvíc šťáv = ideální stav \":-)\"

To je pravda, ale je potřeba si uvědomit, že čerstvé šťávy mají většinou relativně vysoké pH a jsou nositelem nějaké informace, dané skladbou látek obsažených v rostlině z níž byly vyrobeny. Lze jich tedy konzumovat pouze takové množství, dokud se vám výrazně nezvýší pH, případně vás nezačnou nějak negativně ovlivňovat. Já sám jich piji opravdu velké množství, přes léto prakticky téměř pouze šťávy, ale v zimě piji i poměrně dost osmotické vody a šťáv trochu méně, abych vybalancoval podmínky pro pH a pohodu organizmu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz