Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 2:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: ned říj 26, 2014 9:25 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Jarda píše:
Cena za kvalitu není nikdy vysoká, za ní se skrývá zdraví a za levným šuntem smrt.

To jste řekl hezky, slova jak víno.

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: ned říj 26, 2014 10:16 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Jarda píše:
Tak co se týká mých zásad již jsem zde určitě někde psal, že když si člověk chce dopřát šunku, tak si má dát pršut a ne tu umělohmotnou směs z hypersuperkvelbů.

Máme jednoho kamaráta z Talianska, on mal predajňu kde sme si niekedy niečo kúpili a to Prošuto to je teda bomba. Nezdá sa mi že by to bolo tak predražené vzhľadom k tej kvalite, toho stačilo málo zjesť.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: ned říj 26, 2014 10:52 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Deane píše:
Máme jednoho kamaráta z Talianska, on mal predajňu kde sme si niekedy niečo kúpili a to Prošuto to je teda bomba. Nezdá sa mi že by to bolo tak predražené vzhľadom k tej kvalite, toho stačilo málo zjesť.

Ja jsem zatim nenarazil na prosciutto di parma bez E250ky.Ještě delají v italii prosciuto di san daniele, kde se prasátka živí žaludama jak ve španělsku, to jsem viděl, že je bez konzervantů, ale cena byla uplně někde jinde.Chorvatské pršut bude asi taky bez Eček.

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: pon říj 27, 2014 12:25 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Deane píše:
Máme jednoho kamaráta z Talianska, on mal predajňu kde sme si niekedy niečo kúpili a to Prošuto to je teda bomba. Nezdá sa mi že by to bolo tak predražené vzhľadom k tej kvalite, toho stačilo málo zjesť.

\":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"
Vzhľadom ku kvalite stačilo málo zjesť \":lol:\"
To znie tak, ako keby tým, že je to kvalitnejšie než bežné hovädzie mäso ktoré má dajme tomu 20g bielkovín na 100g, tak toto bude mať 60g bielkovín na 100g.... \":D\" ...Alebo v čom chceš merať tú kvalitu ??? ... O.k., nehádam sa, môžeš ju merať v čistote mäsa, v určitých mineráloch, ktoré budú viac zastúpené u mäsa kráv sa pasúcich na lúkach (ja jem len také hovädzie, od gazdov, a za 6,50€ kilo \"8)\" ), ale napísať, že preto že je kvalitné, tak ho stačí málo ??? Ak čomu ho akože má stačiť málo ? Ak sa chceš baviť o dopĺňaní minerálov, tak to si vedľa kamarát, čo sa mäsa týka, v prvom rade v ňom ide o BIELKOVINY. Môžeš sa prepchať minerálmi, ale ak budeš mať minimum bielkovín, svalovinu NEZACHRÁNIŠ, ani nevybuduješ, a malá porcia ani nezasýti. Tak neviem o čom točíš, nič v zlom....
To rovno môžem napísať, že mi stačí dať si 50g mäsa divej svine z neobývaného pralesa miesto 200g bravčového z gazdovho dvora, že to je to isté, lebo to z divej svine z pralesa je kvalitnejšie.... \":roll:\"
TAK TO ZNIE čo si písal. Ale tak to nefunguje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: pon říj 27, 2014 12:37 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
stejski píše:
Ježíšek je zvyklej na cokoliv, když zvládá auta a domy
tak kus flákoty je brnkačka \":lol:\"

To byla jen legrace s tim Jeziskem. Naposled jsem jedla prosciutto vloni na Silvestra, to bylo jeste predtim, nez jsem objevila tady tyto zdrave stranky a od te doby jsem si na nej uz ani nevzpomela. Ja jsem si cely jidelnicek v lednu prebudovala, takze jsem prestala jist maso a tedy i prosciutto. Nasla jsem fotky. Platky prosciutta jsem nejdriv potrela naslehanym Philadelphia syrem, smichanym s cesnekem a namotala jsem je na syrovy asparagus. ... je to opravdova delikatesa.
Příloha:
1..jpg
1..jpg [ 173.8 KiB | Zobrazeno 12079 krát ]


Přílohy:
2..jpg
2..jpg [ 133.23 KiB | Zobrazeno 12079 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: pon říj 27, 2014 1:01 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
NOWOCAYN_2 píše:
Vidím, že asketizmus je vám blízky.... \":D\" ... Áno, zomeľ si oriešky a semienka plné fytátov, nekvalitnej aminokyselinovej stavby, bez nasýtených zdravých tukov,a s prebytkom omega 6.... Ja sa nechcem navážať, len nechápem vaše zlé rozhodnutia v stravovaní.... Ale jedno sa musí nechať - partia ste sa tu zišli, to je teda pravda... \":D\"

Ty zrejme nevis Nowocayn, ze ovoce, zeleninu a orechy stepi telo mnohem jednoduseji, protoze jsou to zakladni aminokyselinove struktury. Zato bilkoviny obsazene v mase, musi byt nejprve rozlozeny (hydrolyzovany) na jednoduche aminokyseliny, aby je telo mohlo vyuzit, a k tomu je treba rozsahly travici proces.
Cely tento proces traveni bilkoviny z masa je tak rozsahly, ze telo pripravuje o zivotne dulezitou energii. Naproti tomu rostlinne bilkoviny jsou jednoduche aminokyselinove struktury, ktere telo pripravuji o mnohem mene energie. Rostliny, ktere jsou plne elektromagneticke energie, tuto spotrebu energie vyrovnavaji. Oproti tomu bilkoviny z masa jsou mnohem strukturovanejsi a elektricky mrtve. \":mrgreen:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: pon říj 27, 2014 2:24 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
NOWOCAYN_2 píše:
\":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"
Vzhľadom ku kvalite stačilo málo zjesť \":lol:\"
To znie tak, ako keby tým, že je to kvalitnejšie než bežné hovädzie mäso ktoré má dajme tomu 20g bielkovín na 100g, tak toto bude mať 60g bielkovín na 100g.... \":D\" ...Alebo v čom chceš merať tú kvalitu ??? ... O.k., nehádam sa, môžeš ju merať v čistote mäsa, v určitých mineráloch, ktoré budú viac zastúpené u mäsa kráv sa pasúcich na lúkach (ja jem len také hovädzie, od gazdov, a za 6,50€ kilo \"8)\" ), ale napísať, že preto že je kvalitné, tak ho stačí málo ??? Ak čomu ho akože má stačiť málo ? Ak sa chceš baviť o dopĺňaní minerálov, tak to si vedľa kamarát, čo sa mäsa týka, v prvom rade v ňom ide o BIELKOVINY. Môžeš sa prepchať minerálmi, ale ak budeš mať minimum bielkovín, svalovinu NEZACHRÁNIŠ, ani nevybuduješ, a malá porcia ani nezasýti. Tak neviem o čom točíš, nič v zlom....
To rovno môžem napísať, že mi stačí dať si 50g mäsa divej svine z neobývaného pralesa miesto 200g bravčového z gazdovho dvora, že to je to isté, lebo to z divej svine z pralesa je kvalitnejšie.... \":roll:\"
TAK TO ZNIE čo si písal. Ale tak to nefunguje...

Tys to dobre nepochopil Nowocayn.
Je to delikatesa vysoke kvality, s velmi vyraznou chuti a proto se kraji na hodne tenke, az prusvitne platky. Staci tedy opravdu male mnozstvi k tomu, abys uspokojil sve chutove bunky ...a takto to urcite myslel Deane ...uz to ted chnaaapes \":?:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: pon lis 03, 2014 2:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
další možnosti jsou
Chorizo a pravý maďarský uherák \":P\"

o další se můžete podělit \":idea:\" \":wink:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: pon lis 03, 2014 3:31 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Buffalo Jerky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: sob lis 15, 2014 9:00 am 
Offline

Registrován: pon srp 19, 2013 12:38 pm
Příspěvky: 44
Sušené maso má jednu nevýhodu, obsahuje vždy hodně soli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: sob lis 15, 2014 11:58 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
to je nevýhoda jo? \":mrgreen:\"
a jaké uzeniny jíte Vy? bez soli? bez Eček určitě? a kolik soli za den sníte?

to mně sůl určitě nevadí, pořád lepší než dusitany, dusičnany a Košenila, které jsou v uzeninách běžné! \":evil:\"

a znáte to určitě nejen z pohádky........bez soli to nejde! \":wink:\"

bacha v supermarketech, tam ty ečka do těch skvělých šunek nacpou taky, ale z 20 druhů jsem našel i 2 bez toho, doufám, že to jen nezatajili! \":twisted:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: sob lis 15, 2014 4:34 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
S tim souhlasím.Dusitany jsou zlo

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: ned lis 23, 2014 7:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN_2 píše:
Pán Jarda, a o čo menej kvalitné je gazdovské mäso nesušené, varené ? O NIč. Je lacnejšie OMNOHO, a na rozdiel od sušeného nespôsobuje aspoň teoretickú dehydratáciu.... Nemám nič proti sušenému mäsu ako takému, ale proti jeho cene ÁNO, a určite je šialené, keď tu o ňom píšu ako o darčku na vianoce..... To sme sa ocitli v Gulagu ? ..... \":shock:\"

Tak pokud to někomu chutná a je ochoten tu cenu akceptovat, proč mu to tvrdošíjně vyvracet, když na něm navíc není nic nezdravého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: ned lis 23, 2014 7:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN_2 píše:
Súhlasím, pán Jarda, ale problém je v tom, že takýto ľudia tu RADIA iným, aby nejedli mäso..... Keď niekto nekonzumuje mäso, ale druhým NERADÍ, aby ho nekonzumovali tiež, TAK SA NESTARÁM. \":)\" Mne nejde silou mocou o to, aby som im hustil do hlavy o tom.....JA TO TU PÍŠEM NIE PRE NICH, ale pre tých, ktorí budú tieto vlákna čítať,a rozhodovať sa, či sa stať vegánom, vitariánom, alebo či byť na nízksacharidovej strave s vyšším/vysokým množstvom tukov a stredným množstvom bielkovín. Proste taká strava je jediná dostupná pre človeka v miernom či studenšom/studenom podnebnom pásme celoročne, bez toho, aby človek musel čokoľvek pestovať, čiže má takúto stravu dostupnú v prírode hneď, v akýkoľvek čas roku.
NO A TU SA NEJAKÍ "EXPERTI" SNAŹIA ĽUĎOM NAHOVORIŤ, ŽE TÁTO STRAVA JE PRE NÁS ŠKODLIVÁ..... A PRITOM PRAKTICKY LEN TOTO BY MOHLI V PRÍRODE TERAZ JESŤ.... \":D\" \":D\" \":D\" ... Toto mi proste hlava neberie....tú naivitu..... UVERILI MÝTOM, a chcú to rozširovať ďalej, v zmysle, že to nie sú mýty, že je to pravda...... Niečo ako jehovisti, ktorí sa neopierajú o realitu, ale o vymyslenú teóriu. VEĎ NEVEDIA ODPOVEDAŤ, ČO BY JEDLI V NAŠICH LESOCH A NA LÚKACH, KDE VäČŠINOU ŽIADNE OVOCIE AŽ NA PÁR BOBÚL NERASTIE, KDE NERASTIE ZELENINA, KDE JE MÁLIČKO ORECHOV (to sa nimi akože chcú živiť, jesť ich stále do sýtosti ?? \":D\" \":D\" )...... Ale stále si nepriznajú, že mám pravdu...

Ono je otázkou co je správně a za jakých podmínek a jak pro koho, tedy tvrdit, že to co uvádíte je jediná a nezpochybnitelně nejlepší možnost je asi opravdu blbost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: ned lis 23, 2014 7:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN_2 píše:
A načo sú potom rôzne detoxikácie organizmu, pán Jarda, keď potom aj tak budeme musieť podľa Vás kupovať len takto predražené sušené mäso, aby nám to neškodilo ? .... To už aby človek popri hodinách strávených detoxikovaním ešte aj bral v práci nadčasy, aby si mohol dovoliť sušené mäso s cenou pre horných 10 000 \":D\"

Z čeho jste usoudil, že vám ho nutím.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz