Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:18 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv zář 11, 2014 11:12 pm 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 11:30 pm
Příspěvky: 33
Dítě 7 let, stěžuje si na neustále teplo, horko.
Chodí polonahý, spí nahý /i v zimě/ nepřikrytý u okna.Budí se s brekem, že mu je teplo.Chuť na slané,pořád solí.Miluje vincentku.
Po jídle hlasitě brká.Bývá dost často nervozní, podrážděný, nepozorný.Jinak je velmi pohybově aktivní.Nemocný nebývá.Má alergickou rýmu.Ekzém nemá.
Občas strašně kýchá, ucpaný nos a z nosu voda.Užívá antihistaminika Aerius dle potřeby.Čím je teplo horší alergie také.
Kvůli tomu neustálému teplu jsme nechali udělat z krve:

štítnou žlázu TSH 2,4
Sodík 140 mmol/l /137-146/
Draslík 4,2 /3,6-5,4/
Vápník 2,55 /2,2-2,7/
Hořčík 0,75 /0,7-1,1/
železo 22,4 / 3,6-25,2/
Celková bílk. 65,1g/l /60-80/

Zinek 17,6 [/b]/hodnota do max.16/

Štítná žláza patrně při takové hodnotě to teplo dělat nebude.

1/Zinek mu nedávám, jak to že má tolik? Může nadbytek způsobovat to teplo?

2/Dostával poslední 1-2měsíce vitamín C max. 1g denně, ale ne každý den.Pomáhá na to kýchání.
K tomu dostával 0,5g lysinu , občas 100mg taurinu, občas do vody 1-2 kapku HCL, B5 250mg, občas všechny Béčka.
1-2 týdně koupel v epsoms.soli.Nějak tak všechno pomáhalo proti té alergii i to teplo se zdálo lepší.

Teď jsem se zalekla toho zinku, nedáváme nic.Rozjelo se kýchání a strašné horko.

Máte někdo nějaký typ jak horkost z těla snížit?
A to nadměrné solení, také, čím to může být u tak malého dítěte chuť na slané?

Chystám se mu doplnit hořčík a dál nevím co počít.

Zvednou hodnotu bílkoviny? Jak?

Děkuji všem za rady a tipy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 12, 2014 12:04 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Zdroje bohaté na zinek jsou červené maso, obiloviny, luštěniny a semena obecně – obsahují 25–30 mg/kg. Střední obsah zinku mají mouky, loupaná rýže, kuřecí a vepřové maso – obsahují 10–25 mg/kg. Nízký obsah zinku mají ryby, kořenová zelenina, brambory, listová zelenina a ovoce – obsahují méně než 10 mg/kg zinku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 12, 2014 5:13 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Tady se pise, ze pri predavkovani zinkem dochazi k nadmernemu poceni.

Zinc Supplements
Zinc supplements are used to treat a deficiency of zinc, a nutrient necessary for metabolism, wound healing, skin hydration and the senses of smell and taste. Zinc is also used in lozenge form in preparations such as Cold-Eeze, indicated to reduce the length and severity of cold symptoms. Profuse sweating is a common symptom of an overdose of zinc ...

http://www.livestrong.com/article/19068 ... -sweating/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 12, 2014 6:28 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Vyradte z jeho jidelnicku potraviny, ktere obsahuji vysoky podil zinku a zkontrolujte take zubni pastu, popripade ustni vodu, jestli se tam nahodou nevyskytuje zinc citrate. Zinek je ale take v mleku, tvrdych syrech (Eidam), horke cokolade, arasidach, dynovych seminkach, oresich, vajecnych zloutcich, celozrnnych cerealiich, fazolich a ja nevim kde jeste vsude.
Ale mozna ze by mu pomohl nejaky detox. Nechcete radeji zavolat panu Jardovi, on nez vam tady odpovi tak ztratite mozna ze 2-3 tydny, tady je tech dotazu prece jenom hodne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 12, 2014 4:11 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ten sodik vypada sice ze je v norme (Sodík 140 mmol/l /137-146/), ale kdovi jestli tyto tabulky jsou spravne, jestli nejsou podhodnocene. Ja si myslim ze ten, kdo ma chut na slane, ma nedostatek sodiku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 12, 2014 5:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fotof píše:
Dítě 7 let, stěžuje si na neustále teplo, horko.
Chodí polonahý, spí nahý /i v zimě/ nepřikrytý u okna.Budí se s brekem, že mu je teplo.Chuť na slané,pořád solí.Miluje vincentku.
Po jídle hlasitě brká.Bývá dost často nervozní, podrážděný, nepozorný.Jinak je velmi pohybově aktivní.Nemocný nebývá.Má alergickou rýmu.Ekzém nemá.
Občas strašně kýchá, ucpaný nos a z nosu voda.Užívá antihistaminika Aerius dle potřeby.Čím je teplo horší alergie také.
Kvůli tomu neustálému teplu jsme nechali udělat z krve:

štítnou žlázu TSH 2,4
Sodík 140 mmol/l /137-146/
Draslík 4,2 /3,6-5,4/
Vápník 2,55 /2,2-2,7/
Hořčík 0,75 /0,7-1,1/
železo 22,4 / 3,6-25,2/
Celková bílk. 65,1g/l /60-80/

Zinek 17,6 [/b]/hodnota do max.16/

Štítná žláza patrně při takové hodnotě to teplo dělat nebude.

1/Zinek mu nedávám, jak to že má tolik? Může nadbytek způsobovat to teplo?

2/Dostával poslední 1-2měsíce vitamín C max. 1g denně, ale ne každý den.Pomáhá na to kýchání.
K tomu dostával 0,5g lysinu , občas 100mg taurinu, občas do vody 1-2 kapku HCL, B5 250mg, občas všechny Béčka.
1-2 týdně koupel v epsoms.soli.Nějak tak všechno pomáhalo proti té alergii i to teplo se zdálo lepší.

Teď jsem se zalekla toho zinku, nedáváme nic.Rozjelo se kýchání a strašné horko.

Máte někdo nějaký typ jak horkost z těla snížit?
A to nadměrné solení, také, čím to může být u tak malého dítěte chuť na slané?

Chystám se mu doplnit hořčík a dál nevím co počít.

Zvednou hodnotu bílkoviny? Jak?

Děkuji všem za rady a tipy.

To se mě na zinek moc nezdá. Různé laboratoře mají různá rozpětí a běžně se užívá rozpětí 7 - 23 umol/l, tedy asi nic nenormálního tam nemáte. Jinak velký přebytek zinku by tak reagovat asi mohl. Srovnat bílkoviny na hodnotu 80, což je ideál, může trvat i déle než půl roku, prostě si musíte na nějaké nutriční kalkulačce spočítat kolik jich opravdu jí. Ta štítná je celkem dobrá, mohla by být i rychlejší, tak někde kolem TSH 1. Chutě na slané vznikají i při adrenální únavě, ale to by se třeba budil v noci a měl stále nervy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 12, 2014 6:17 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Čo sa týka tepla, moja neter atopický ekzém a tiež je extrémne horkokrvná, ich doktorka povedala,že to pri alergikoch býva bežné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 12, 2014 10:28 pm 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 11:30 pm
Příspěvky: 33
Ano.Všimla jsem si - větší horko = alergické potíže, menší horko = menší alergické potíže.Dostává léky na alergii, ale dávám mu je s odporem
obsahují aspartman.A nic neřeší.Tuším, že kdyby se podařilo stáhnout tu horkokrevnost, tak by se stáhla i alergie.Nevím jak toho dosáhnout, dítěti je 7let a hned tak něco do něho nedostanu.Přemýšlím o zeleném ječmenu či pšenici v tobolkách.Také bývá často nervozní, roztěkaný, nepozorný.Při tom je hodně čilý, ale stydlivý tak, že se stydí promluvit.Je mu hrozně nepříjemné ve škole přečíst slabiky.To raděj řekne, že neumí a dostane pětku, i když to umí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 07, 2018 2:57 pm 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
Proč to dítě trápíte a nenecháte spolu s ostatními tvory v domácnosti šetrně odčervit? Nákaza hlísty se projevuje nízkým sebevědomím, chorobným strachem až panickou úzkostnou poruchou. Noční horkost a pocení je obrannou reakcí těla na rozesev malých a velkých šmejdů po těle. Astma Vašeho syna na to sedí jak prdel na hrnec, podobně atopický ekzém a zánět slepého střeva anebo příště třeba žlučníku a slinivky, popř. artritida či zápal plic způsobený tím, co nosí v kožíšku. Podle zdejšího nesnášenlivého člena JednorazovyNICK (alias Semtamtupridem alias Nowocayn...) a jeho panovačného dvojčete Modrovouse bych si měl jít nejspíše sednout do Parazitologického ústavu, okamžitě zavřít ústa a z placeného křesla pohodlně sledovat lidské utrpení. Vy dva potencionální agenti farmakomafie, proč místo napadání druhých tady neradíte zdravotnictvím zanedbaným a postiženým lidem lépe?

Infekce Ascaris lumbricoides je spojena se zvýšeným rizikem dětského astmatu a atopie ve venkovské Číně.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12045121

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 07, 2018 7:16 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
fotof píše:
Dítě 7 let, stěžuje si na neustále teplo, horko.
Chodí polonahý, spí nahý /i v zimě/ nepřikrytý u okna.Budí se s brekem, že mu je teplo.Chuť na slané,pořád solí.Miluje vincentku.
Po jídle hlasitě brká.Bývá dost často nervozní, podrážděný, nepozorný.Jinak je velmi pohybově aktivní.Nemocný nebývá.Má alergickou rýmu.Ekzém nemá.
Občas strašně kýchá, ucpaný nos a z nosu voda.Užívá antihistaminika Aerius dle potřeby.Čím je teplo horší alergie také.
Kvůli tomu neustálému teplu jsme nechali udělat z krve:

štítnou žlázu TSH 2,4
Sodík 140 mmol/l /137-146/
Draslík 4,2 /3,6-5,4/
Vápník 2,55 /2,2-2,7/
Hořčík 0,75 /0,7-1,1/
železo 22,4 / 3,6-25,2/
Celková bílk. 65,1g/l /60-80/

Zinek 17,6 [/b]/hodnota do max.16/

Štítná žláza patrně při takové hodnotě to teplo dělat nebude.

1/Zinek mu nedávám, jak to že má tolik? Může nadbytek způsobovat to teplo?

2/Dostával poslední 1-2měsíce vitamín C max. 1g denně, ale ne každý den.Pomáhá na to kýchání.
K tomu dostával 0,5g lysinu , občas 100mg taurinu, občas do vody 1-2 kapku HCL, B5 250mg, občas všechny Béčka.
1-2 týdně koupel v epsoms.soli.Nějak tak všechno pomáhalo proti té alergii i to teplo se zdálo lepší.

Teď jsem se zalekla toho zinku, nedáváme nic.Rozjelo se kýchání a strašné horko.

Máte někdo nějaký typ jak horkost z těla snížit?
A to nadměrné solení, také, čím to může být u tak malého dítěte chuť na slané?

Chystám se mu doplnit hořčík a dál nevím co počít.

Zvednou hodnotu bílkoviny? Jak?

Děkuji všem za rady a tipy.

Tož, reakce z jiného soudku, než mí předřečníci. Přeberte si to tak, jak chcete.

Já malý nejsem, ale je mi horko furt také, zásadně mám otevřená okna a dveře, jak to jen, meziročně, lze. jen nebrečím, prostě se odkopu. Solím hodně, ale už s tím končím, beru prášky na tlak. nervozní, podrážděný, su odmala, ale s věkem jsem se naučil sebe pozorovat a nedat tomu prostor. Je snadné změnit prostředí a přesměrovat aktivity, či prostě zaměnit jeden vliv za druhý. S nervositou lze "vyjebat". I uvažováním, usebráním se (což po děcku nelze vyžadovat, pokud to nemá římo osno samo v povaze).

S měřením hladin prvků, minerálů i jiných věcí se daleko nedostanete, ono to může hodně kolísat dle psychiky, ta má na metabolismus velký vliv. Já jsem dokázal v řádu týdnů měnit hladiny lecčehos v řádu desetinásobku.

A příspěvku s červy nedávejte moc prostoru (nebo jak chcete), považuji to za úlet. Váš kluk je pravděpodobně naprosto zdráv. Jen dle svého temperamentu reaguje na prostředí, ve kterém bydlí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 07, 2018 8:36 pm 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
Vidíte a já zase považuji za naprostý úlet, když se k zdravotnímu stavu strádajícího a psychicky labilního (úzkostného) dítěte vyjadřuje Ctihodnymuz, který si není schopen zjistit, co mu v těle způsobuje vysoký krevní tlak, což je mimochodem průvodní znak zablešení a počáteční indikátor lékaři krásně pojmenovaných diagnóz budoucího polymorbidního pacienta a dosud si bláhově myslí, že to vyřeší nesolením. Nemáš právo kritizovat (hanit) druhé, dokud si nezjistíš, jaké jsou biochemické mechanismy tvého podělaného krevního tlaku a jak s tím souvisí noční pocení a štítná žláza.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne sob zář 08, 2018 8:50 am, celkově upraveno 5

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 07, 2018 8:50 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
ctihodnymuz píše:
je mi horko furt také, zásadně mám otevřená okna a dveře, jak to jen, meziročně, lze. jen nebrečím, prostě se odkopu. Solím hodně, ale už s tím končím, beru prášky na tlak. nervozní, podrážděný, su odmala, ale s věkem jsem se naučil sebe pozorovat a nedat tomu prostor.

Zdravý dospělý (a tím spíš to platí pro dítě) termoreguluje zcela bez problémů a tlak má v pohodě. Já i jako dítě/dospělý jsem snášel teploty od +15 do +35 poměrně velmi dobře. Od +10 stupňů jsem chodil v bermudách, při -15 jsem byl schopen spát s pootevřeným oknem a na +40 jsem se adaptoval tak, že mi pak i teploty mezi +30 a +35 připadaly příjemné a skoro jsem se nepotil.

Bez ohledu na to jestli solím/nesolím piju/nepiju kafe mám tlak 110 až 125 / 65-85 a to v rozmezí hmotností 75 kg až 95 kg a podobně širokém rozmezí fyzické kondice od "běhám týdně 20 km" po "funím do schodů".

Zdravý člověk nemá alergie, není mu vedro/zima, může jíst/pít cokoliv, dobře spí a celkově mu tělo funguje, jako by se ho to co tělo dělá skoro netýkalo. Zdravé tělo je neuvěřitelně robustní a nepotřebuje prášky na tlak.


Naposledy upravil pefi dne pát zář 07, 2018 10:04 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 07, 2018 9:05 pm 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
Slovy klasika, něco mu chybí nebo přebývá! Apropó, Ctihodnymuz, proč staří Egypťané složitě balzámovali tělesné ostatky, když podle tebe červi (a jiná havěť) na člověka nejdou?

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 07, 2018 9:39 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
fotof píše:
Dítě 7 let, stěžuje si na neustále teplo, horko.
Chodí polonahý, spí nahý /i v zimě/ nepřikrytý u okna.Budí se s brekem, že mu je teplo.Chuť na slané,pořád solí.Miluje vincentku.
Po jídle hlasitě brká.Bývá dost často nervozní, podrážděný, nepozorný.Jinak je velmi pohybově aktivní.Nemocný nebývá.Má alergickou rýmu.Ekzém nemá.
Občas strašně kýchá, ucpaný nos a z nosu voda.Užívá antihistaminika Aerius dle potřeby.Čím je teplo horší alergie také.

Něco je v dutinách, co ho dráždí. Já si takto v dospělém věku do dutin pořídil něco, co má rádo, když jím sacharidy. A tak mi v "pozdním" věku najednou vyrašila podivná alergie a náznak astmatu. A jak se to objevilo, tak to zase "zmizelo" (zalezlo, leč nevymřelo) a projevuje se to jako nenápadná chronická rýma a občasné migrény.

fotof píše:
Kvůli tomu neustálému teplu ...

Teplo nejspíš znamená, že mu tělo maká na plné obrátky, protože je to ještě dítě, je v rámci boje s problémem v režimu "fast oxidizer" (rychlý metabolismus, rychlé spalování) což těla dospělých už často neumí a u vyčerpaných dospělých je reakcí těla obvykle chronická únava.

fotof píše:
jsme nechali udělat z krve:

Co se týče minerálů, z krve se toho mnoho nepozná, protože tělo si ze všech sil udržuje hladiny minerálů v normě (hoemostáze) a z normy se to dostane až když je problém hodně vážný, nebo když je nemoc akutní. Pro chronické problémy je typické, že tělo drží hladiny v krvi v normě, ale nejsou v optimu, ale poblíž normálních minim nebo maxim.

fotof píše:
štítnou žlázu TSH 2,4
Sodík 140 mmol/l /137-146/
Draslík 4,2 /3,6-5,4/
Vápník 2,55 /2,2-2,7/
Hořčík 0,75 /0,7-1,1/
železo 22,4 / 3,6-25,2/
Celková bílk. 65,1g/l /60-80/

Zinek 17,6 [/b]/hodnota do max.16/

Štítná žláza patrně při takové hodnotě to teplo dělat nebude.

Hodnota TSH sama o sobě toho říká opravdu hodně málo. Hodnota TSH spolu s informací o tom, že je mu horko naznačuje, že tělo maká seč může (to je to teplo), ale chtělo by makat ještě rychleji (to je to TSH při horní hranici optima). Jinými slovy tělo dost možná s něčím bojuje, štítná žláza a věci související dost možná fungují zcela správně a produkují tolik energie, kolik si systém žádá (a systém si z nějakého důvodu žádá hodně energie).

fotof píše:
1/Zinek mu nedávám, jak to že má tolik? Může nadbytek způsobovat to teplo?

Co se týče toho zinku - pokud odběr krve proběhl u pediatra a ne v nemocnici nebo v odběrové místnosti laboratoře, tak máte poměrně slušnou šanci že se do krve vyplavil zinek z postupně se rozpadajících krvinek a tím došlo ke zvýšení zinku v krvi oproti hladině, kterou by laboratoř naměřila, pokud by vzorek do laboratoře dorazil včas nebo byl správně skladován a transportován a byl by tak detekován pouze volný zinek a ne i zinek v krvinkách. Ze zdroje, ve který mám 100% důvěru, jsem slyšel, že u poměrně významného ohromného množství dodaných vzorků (krve i moči) má laboratoř podezření (hraničící s jistotou), že je vzorek znehodnocený a výsledek rozboru k ničemu.

Zrovna u hladiny zinku tento problém existuje. Chcete-li kvalitní rozbor neznehodnoceného vzorku, potřebujete odběr krve ve velké nemocnici, kde jde vzorek ihned do nemocniční laboratoře, nebo v laboratoři, kde dělají odběry.

Zajímavé může být i to železo. Nevím jaká hladina je optimální, ale zvýšený zinek může znamenat sníženou měď a snížená měď může znamenat zvýšené železo. Ovšem jaká je příčina, to nevím. Pokud se zinek potvrdí, zkusil bych opatrně a krátkodobě suplementovat měď. A také bych postupně vyzkoušel síru (MSM), bór (trochu boraxu k epsomské soli do koupele), vitamín B6.

Má syn sny ? Pokud ne (ráno si je nepamatuje), může to být náznak deficitu B6 a tělo pak neumí zinek využít, což se může jevit jako nadbytek zinku.

fotof píše:
2/Dostával poslední 1-2měsíce vitamín C max. 1g denně, ale ne každý den.Pomáhá na to kýchání.
K tomu dostával 0,5g lysinu , občas 100mg taurinu, občas do vody 1-2 kapku HCL, B5 250mg, občas všechny Béčka.
1-2 týdně koupel v epsoms.soli.Nějak tak všechno pomáhalo proti té alergii i to teplo se zdálo lepší.

Teď jsem se zalekla toho zinku, nedáváme nic.Rozjelo se kýchání a strašné horko.

B5 může způsobovat deficit B6, na manipulaci se zinkem tělo potřebuje B6. Pokud je opravdu nadbytek zinku, je obvykle deficit mědi, protože důležitý je poměr Zn/Cu.
Dostává-li B5, nedával bych ho každý den a vždy bych s B5 dodával i nějaký "malý" ale dobře namíchaný B-komplex. Těch 250 mg B5 mi nepřijde na sedmileté dítě úplně málo, ale o B5 toho mnoho nevím a dětech vím pouze tolik, že to nejsou malí dospělí.

fotof píše:
Máte někdo nějaký typ jak horkost z těla snížit?

Chybí hromada informací ...
Jaká jídla má rád, jaká jídla mu nechutnají. Co obvykle jí, jak se stravuje ?
Je hubený/tlustý, sportuje/válí se, běhá po venku a je opálený ?

fotof píše:
A to nadměrné solení, také, čím to může být u tak malého dítěte chuť na slané?

Chuť na slané - tělo si žádá sodík. V kombinaci s lehce sníženým hořčíkem to může znamenat, že tělo ztrácí sodík a hořčík - oboje umí udělat porouchané ledviny. Když mu dáte sklenku (100 ml) šťávy z červené řepy, má pak moč barvu krve (rudá), nebo je pouze žluto-hnědá či hnědá?

fotof píše:
Chystám se mu doplnit hořčík a dál nevím co počít.

Aby fungovalo vše kolem hořčíku, je potřeba taky bór, vitamín D (sluníčko nebo vigantol) a vitamín K.

fotof píše:
Zvednou hodnotu bílkoviny? Jak?

A) Co jí (oblíbená jídla) a co naopak nejí (nechutná, odmítá) ?
B) Snížená hodnota taky může znamenat ztrátu ledvinami
C) Snížená hodnota mohou být zánětlivé procesy ve střevě - zkuste bezlepkovou dietu, ideálně něco jako paleo (maso, zelenina, tuky, ovoce spíše míně, sladkosti vůbec, pečivo také ne, živočišných tuků z dobrého zdroje se nebojte, zkuste rybí olej, vývary z kostí, musíte-li opravdu něco osladit, zkuste med) a uvidíte zda se něco za pár týdnů nezmění k lepšímu. Můžete tak zkusit vysadit mléko a mléčné produkty a pak je vrátit a sledovat zda se problém nezlepší. Co se týče těch střev - jak jako malé dítě reagoval na očkování ?
----
Alopatovy názory bych nezatracoval - tělo vašeho syna dost možná s něčím poměrně usilovně bojuje a ten boj znamená jednak ztráty zdrojů (sodík/hořčík) jednak výrobu energie (teplo).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 08, 2018 1:10 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Ještě bych dodal, že chuť na slané může být dána již zmíněnými nadledvinkami jako reakce na intenzivní déle trvající stres, kdy tělo postupně díky nadledvinkám ztrácí sodík. Stres může být z rodiny (hádky rodičů), ze školy (šikana), ale také způsobený infekcí nebo zánětem nebo nějakou další zátěží (třeba chemickou nebo oněmi mikro- nebo makro- parazity).
Co se týče potenciálních zánětů, tak by mohla pomoci již zmíněná protizánětlivá dieta - vyřadit lepek a zkoušet vyřadit další potenciálně problematické potraviny.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz