Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 2:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Chyba v přípravě?
PříspěvekNapsal: čtv zář 11, 2014 11:52 am 
Offline

Registrován: pát črc 25, 2014 11:04 pm
Příspěvky: 18
Zdá se, že dělám něco špatně. Měla jsem sirnou patlaninu dvakrát a pokaždé mě pak několik dní bolí žaludek a není mi dobře.
Olej mám z agro-el, dívala jsem se včera pořádně a na dně je zakalený, je z konce srpna. Mohl by být tohle problém? Tvaroh jsem měla plnotučný z obchodu a semínka světlá lněná z agroel - rozsekaná v kávomlínku. Mixovala jsem poprvé v takovém tom sekáčku na ořechy k ponornému mixéru a podruhé ponorným tyčovým mixérem, tam se to spojilo líp. Normální mixér teď aktuálně nemám.
Kromě žaludku mě teda bolí ještě záda, asi ledviny a ty mě bolí celkem poslední dobou stále.
Začala jsem chodit do sauny a běhat (no, spíš zatím chodím:-)) a není mi moc dobře, možná větší ztráta minerálů, nevím.
Snažím se dát tu skládanku nějak dohromady, asi bude stejně třeba zajet za panem Zajíčkem, aby to vše mělo hlavu a patu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chyba v přípravě?
PříspěvekNapsal: čtv zář 11, 2014 12:51 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Pokud není olej hořký tak není zkažený.Spíš to berte jako signál těla že pro Vás patlanina není to pravé jídlo,někdo na to hold nemá žaludek,žlučník ani

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chyba v přípravě?
PříspěvekNapsal: čtv zář 11, 2014 3:38 pm 
Offline

Registrován: pát črc 25, 2014 11:04 pm
Příspěvky: 18
Děkuji za odpověď...já tu patlaninu ale chtěla jíst \":-)\" možná opravdu dělám něco špatně, jiným to přeci dělá tak dobře...
Velmi se omlouvám, chtěla jsem tento dotaz dát do fóra o sirné patlanině a teď vidím, že se mi založilo samostatné vlákno. Proto prosím, pokud má někdo tu možnost, zda by to nepřehodil do správného vlákna. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chyba v přípravě?
PříspěvekNapsal: ned říj 12, 2014 4:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Veronika83 píše:
Zdá se, že dělám něco špatně. Měla jsem sirnou patlaninu dvakrát a pokaždé mě pak několik dní bolí žaludek a není mi dobře.
Olej mám z agro-el, dívala jsem se včera pořádně a na dně je zakalený, je z konce srpna. Mohl by být tohle problém? Tvaroh jsem měla plnotučný z obchodu a semínka světlá lněná z agroel - rozsekaná v kávomlínku. Mixovala jsem poprvé v takovém tom sekáčku na ořechy k ponornému mixéru a podruhé ponorným tyčovým mixérem, tam se to spojilo líp. Normální mixér teď aktuálně nemám.
Kromě žaludku mě teda bolí ještě záda, asi ledviny a ty mě bolí celkem poslední dobou stále.
Začala jsem chodit do sauny a běhat (no, spíš zatím chodím:-)) a není mi moc dobře, možná větší ztráta minerálů, nevím.
Snažím se dát tu skládanku nějak dohromady, asi bude stejně třeba zajet za panem Zajíčkem, aby to vše mělo hlavu a patu.

Tak na první pohled tam nic blbě neděláte a nenapadá mě ani žádný důvod, proč by vám z toho mělo být špatně. Jak vám píše člen Pavel Veselý i bez toho se dá žít a já se domnívám že těžko najdete přímou souvislost. Spíše tam půjde o shodu náhod, že se nějaký problém objevil právě v momentě kdy jste s tím začala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chyba v přípravě?
PříspěvekNapsal: úte říj 14, 2014 5:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Veronika83 píše:
Zdá se, že dělám něco špatně. Měla jsem sirnou patlaninu dvakrát a pokaždé mě pak několik dní bolí žaludek a není mi dobře.
Olej mám z agro-el, dívala jsem se včera pořádně a na dně je zakalený, je z konce srpna. Mohl by být tohle problém? Tvaroh jsem měla plnotučný z obchodu a semínka světlá lněná z agroel - rozsekaná v kávomlínku. Mixovala jsem poprvé v takovém tom sekáčku na ořechy k ponornému mixéru a podruhé ponorným tyčovým mixérem, tam se to spojilo líp. Normální mixér teď aktuálně nemám.
Kromě žaludku mě teda bolí ještě záda, asi ledviny a ty mě bolí celkem poslední dobou stále.
Začala jsem chodit do sauny a běhat (no, spíš zatím chodím:-)) a není mi moc dobře, možná větší ztráta minerálů, nevím.
Snažím se dát tu skládanku nějak dohromady, asi bude stejně třeba zajet za panem Zajíčkem, aby to vše mělo hlavu a patu.

Sekáč nie je mixér. Sekáčom sa hmota nespojí takým spôsobom o ktorom hovorí Budwig. Výkonný ponorný mixér úplne postačí na základné množstvo. Mixovaním väčšieho množstva surovín naraz zavaríš mixér, tak si rob menššie dávky. Keď pozrieš suroviny: tvaroh, ľanové semienka, olej, je to ťažký kaliber aj na zdravý žalúdok. Vyskúšaj zjesť menšie množstvo tej patlanice. A doplnenie HCL pred užitím patlanice (cca 30 min.) bude na úžitok. Kým sa uvelebí HCL v žalúdku budeš mať zmixované. Nejedz nič, dokiaľ sa ti tá patlanina nestrávi. Aj keby tá malá dávka patlanice mala byť jediným jedlom dňa - zo začiatku. Ono sa to časom poddá a keď sa upokojí žalúdok budeš zvládať aj väčšie porcie. Ten chrbát nemusí byť od ľadvín. Skôr to vyzerá na problém s kostnou hmotou. Kto má problém so žalúdkom, skôr či neskôr má problém aj so osteochondrózou, osteopéniou alebo až osteoporózou. Bolesť chrbta môže byť aj slinivka brušná. Možno nakoniec nebudeš môcť tú pataninu jesť, ale bola by škoda len tak to tak rýchlo vzdať. Budwig s tým vyliečila ľudí so smrťou na jazyku a s telami úplne zhuntovanými rakovinou, takže ja by som robila rozhodne ďalšie pokusy. Nechce sa mi veriť, že bolesť žalúdka spôsobuje tá patlanina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chyba v přípravě?
PříspěvekNapsal: úte říj 14, 2014 8:49 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Veronika83 píše:
Olej mám z agro-el, dívala jsem se včera pořádně a na dně je zakalený, je z konce srpna.

To nevadí, olej z agro-el neni filtrovaný, je iba sedimentovaný, takže sa niečo ešte usádza.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz