Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 1:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 11:09 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Jarda píše:
Já jím těchto plodin veliká množství a občas se odčervuji antihelmintiky, nicméně pravidelně používám bylinné kůry, které parazity likvidují, ale jde o dosti toxické rostliny a při špatné aplikaci to není zrovna bezpečné, proto bych to nerad zveřejňoval. Z bezpečných postupů je možno používat čaj z kurkumy a zázvoru, který je docela dobrý. Lžičku kurkumy a lžičku strouhaného zázvoru přelijete 0,25 litru horké vody, necháte vyluhovat cca 15 min, přisladíte medem a vypijete. Toto není nebezpečné, dobře to člověka prohřeje, nedá se to předávkovat a také to funguje.

Nejak mi tu potom nesedí to správne pH. Ak máte správne telesné pH, tak ako to, že je aj napriek tomu sa treba odčervovať? Myslel som si, že červy sú na tom podobne ako iná háveď/breberky a proste nedostanú šancu sa v tele usadiť. Mohli by ste o tom napísať trošku obšírnejšie, alebo odporučiť kde sa dá dozvedieť o týchto parazitoch?
Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 11:15 pm 
Offline

Registrován: pon bře 08, 2010 2:47 pm
Příspěvky: 74
dobře všechno se dá v marketu sehnat tak to vyzkouším a budu zdravější a i odčervená jak vas tu hodně píše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: stř bře 10, 2010 8:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Nejak mi tu potom nesedí to správne pH. Ak máte správne telesné pH, tak ako to, že je aj napriek tomu sa treba odčervovať? Myslel som si, že červy sú na tom podobne ako iná háveď/breberky a proste nedostanú šancu sa v tele usadiť. Mohli by ste o tom napísať trošku obšírnejšie, alebo odporučiť kde sa dá dozvedieť o týchto parazitoch?
Ďakujem.

Máme doma docela slušný zvěřinec, hlavně tři psíčky, kteří vlezou i do postele a samozřejmě ledasco donesou, čili pokud má někdo domácí mazlíky, jednoznačně se musí pravidelně odčervovat s nimi, jinak si to vzájemně předávají a nezbaví se nikdy ničeho. Prostudujte si knihu Dr.Clarkové, Revoluce v léčení nemocí a uvidíte jak širokou zoo máte ve svém organizmu. To ještě neznamená, že vám momentálně tyto breberky škodí, ale časem, až dostanou ideální podmínky, tak vám škodit mohou a pH to již moc neovlivní, to funguje pouze při jejich vstupu do organizmu. Jak se zabydlí, tak kolem sebe tvoří se svých exkrementů kyselý štít a přes něj se bílé krvinky nedostanou, tento štít musíte vypnout a teprve poté je imunitní systém těla může zlikvidovat. Jednou z možností je třeba hladovění, pak parazit nemá co žrát, logicky nemůže produkovat výkaly a bílé krvinky ho zlikvidují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: stř bře 10, 2010 9:16 am 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
Jenze zalezi jaciparaziti to jsou.Dlapa to je bratr Blahove co dela Salvii v Praze mi rikal,ze u nej byl manik s nejakym druhem parazita a byl nekde u 30 dnech pustu.

Takze jsem dospela k zaveru,ze pri pustu bude vhodne i zappovat,coz hodlam letos vyzkouset.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: stř bře 10, 2010 9:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Maria píše:
Jenze zalezi jaciparaziti to jsou.Dlapa to je bratr Blahove co dela Salvii v Praze mi rikal,ze u nej byl manik s nejakym druhem parazita a byl nekde u 30 dnech pustu.

Takze jsem dospela k zaveru,ze pri pustu bude vhodne i zappovat,coz hodlam letos vyzkouset.

Já také píšu, že je to jedna z možností, nikoliv jediná, je jich hodně, ale některé se nedají takto šířit, neproškolený uživatel by mohl mít vážné potíže, nebo by se mohl i zabít o což nestojím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 8:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv bře 11, 2010 8:31 pm
Příspěvky: 26
Jarda píše:
Z bezpečných postupů je možno používat čaj z kurkumy a zázvoru, který je docela dobrý. Lžičku kurkumy a lžičku strouhaného zázvoru přelijete 0,25 litru horké vody, necháte vyluhovat cca 15 min, přisladíte medem a vypijete. Toto není nebezpečné, dobře to člověka prohřeje, nedá se to předávkovat a také to funguje.

má se to přecedit nebo pít i s tím zázvorem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 10:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
rADo píše:
má se to přecedit nebo pít i s tím zázvorem?

To záleží jak vám to bude chutnat, jinak je to jedno, já to cedím skrz zuby, takže nějaký zázvor vypiji a zbytek vyhodím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: pát kvě 14, 2010 9:26 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Zkoušela jsem dát česnek do sirné patlaniny, ale syrový je pro mě skoro nepoživatelný, i když ve vařené potravě ho miluju v neomezeném množství. Ztrácí tepelnou úpravou hodně ze svého účinku? Prosím poraďte, jak ho zpracovat co nejšetrněji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: pát kvě 14, 2010 10:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Zkoušela jsem dát česnek do sirné patlaniny, ale syrový je pro mě skoro nepoživatelný, i když ve vařené potravě ho miluju v neomezeném množství. Ztrácí tepelnou úpravou hodně ze svého účinku? Prosím poraďte, jak ho zpracovat co nejšetrněji.

Tepelně zpracovaný česnek je skoro k ničemu a osobně bych ho považoval spíše za škodlivý. Jediná rada je dávat ho tolik, kolik snesete i když to bude opravdu málo a tělo si na něj postupně navykne. Moje manželka ho nemohla zpočátku po našem seznámení ani cítit a pořád nadávala, že to smrdí, na což jsem vždy říkal, co smrdí, to léčí, když pak viděla jak se tím láduju, tak to pomalu zkoušela a nyní ho jí možná více než já.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: pon kvě 17, 2010 1:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jarda píše:
Tepelně zpracovaný česnek je skoro k ničemu a osobně bych ho považoval spíše za škodlivý. Jediná rada je dávat ho tolik, kolik snesete i když to bude opravdu málo a tělo si na něj postupně navykne. Moje manželka ho nemohla zpočátku po našem seznámení ani cítit a pořád nadávala, že to smrdí, na což jsem vždy říkal, co smrdí, to léčí, když pak viděla jak se tím láduju, tak to pomalu zkoušela a nyní ho jí možná více než já.

A co česneková pomazánka, do které ho rozemelu a nechám 1 den uležet? Má stejně dobré vlastnosti? Tu můžu jíst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: pon kvě 17, 2010 5:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
A co česneková pomazánka, do které ho rozemelu a nechám 1 den uležet? Má stejně dobré vlastnosti? Tu můžu jíst.

Česnek obsahuje velice nestabilní účinné látky a oxidací se jeho pozitivní účinky celkem rychle vytrácejí. Potřeboval bych znát jak tu pomazánku vyrábíte, protože třeba v hodně mastné pastě by to asi nevadilo, ale jinak to patrně fungovat moc již nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 11:29 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jarda píše:
Česnek obsahuje velice nestabilní účinné látky a oxidací se jeho pozitivní účinky celkem rychle vytrácejí. Potřeboval bych znát jak tu pomazánku vyrábíte, protože třeba v hodně mastné pastě by to asi nevadilo, ale jinak to patrně fungovat moc již nebude.

Takže když si udělám pesto (česnek + bazalka + olivový olej), tak bude podobně účinné jako syrový česnek? A jak dlouho by mohlo vydržet účinné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 4:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Takže když si udělám pesto (česnek + bazalka + olivový olej), tak bude podobně účinné jako syrový česnek? A jak dlouho by mohlo vydržet účinné?

V oleji vydrží ty látky docela dlouho, ale přesnou dobu neznám, já bych to odhadl minimálně na několik dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2010 11:01 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Doslova som sa nacpal cesnakom, B-čkom(slnečnicové máslo, vlastnoručne vyrobené samozrejme) a bohužial aj masom a vajciami naraz( ešte stále ma to drží). A hmyz(komáre, mušky,rozne neident. druhy sa na mna doslova lepia. Vraj je to mojou krvnou skupinou A Rh poz. Je to možné?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2010 11:56 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Tip pro ty, co nesnáší zápach česneku - já ho doposud skoro vůbec nejedla, taky mi vadí, jak to ze mě táhne a mam v puse jak v polepšovně.

Takže něco pojím, aby to nešlo na lačný žaludek, a požadované množství česneku prolisuju do skleničky, zředím vodou, vypiju a ještě zapiju další čistou vodou, aby se kousky česneku nezachytly někde pocestě do žaludku. Pak to stačí zase soustem něčeho zajíst a vůbec nevím, že v sobě mám česnek.

Ale ne že to ze samé radosti ze snadného užívání přeženete jako já. Tuhle jsem odloupla příliš velký stroužek (fakt mega) a to jsem pak půl hodiny nevěděla, jestli mi to vyžere díru do žaludku nebo to radši půjdu dobrovolně vyhodit. Ale doufala jsem, že tělo je dost moudré a kdyby to bylo fakt žaludku nebezpečné, vyreklamovalo by mi ten česnek ať bych chtěla nebo nechtěla. Nakonec jsem to zajedla jogurtem a zklidnilo se to. Ale zážitek fakt nepříjemný.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz