Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 2:45 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: ned srp 15, 2010 11:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
Doslova som sa nacpal cesnakom, B-čkom(slnečnicové máslo, vlastnoručne vyrobené samozrejme) a bohužial aj masom a vajciami naraz( ešte stále ma to drží). A hmyz(komáre, mušky,rozne neident. druhy sa na mna doslova lepia. Vraj je to mojou krvnou skupinou A Rh poz. Je to možné?
Ďakujem

Rozhodující je vitamín B12 a i přes to všechno, co popisujete, ho můžete mít málo. Ta krevní skupina na to může mít také nějaký vliv, ale nedomnívám se, že zásadní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: ned srp 15, 2010 11:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Tip pro ty, co nesnáší zápach česneku - já ho doposud skoro vůbec nejedla, taky mi vadí, jak to ze mě táhne a mam v puse jak v polepšovně.

Takže něco pojím, aby to nešlo na lačný žaludek, a požadované množství česneku prolisuju do skleničky, zředím vodou, vypiju a ještě zapiju další čistou vodou, aby se kousky česneku nezachytly někde pocestě do žaludku. Pak to stačí zase soustem něčeho zajíst a vůbec nevím, že v sobě mám česnek.

Ale ne že to ze samé radosti ze snadného užívání přeženete jako já. Tuhle jsem odloupla příliš velký stroužek (fakt mega) a to jsem pak půl hodiny nevěděla, jestli mi to vyžere díru do žaludku nebo to radši půjdu dobrovolně vyhodit. Ale doufala jsem, že tělo je dost moudré a kdyby to bylo fakt žaludku nebezpečné, vyreklamovalo by mi ten česnek ať bych chtěla nebo nechtěla. Nakonec jsem to zajedla jogurtem a zklidnilo se to. Ale zážitek fakt nepříjemný.

Takto občas „vypálit červa“ není na závadu a rozhodně to spíše prospívá, než škodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: pon srp 16, 2010 10:41 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Rozhodující je vitamín B12 a i přes to všechno, co popisujete, ho můžete mít málo. Ta krevní skupina na to může mít také nějaký vliv, ale nedomnívám se, že zásadní.

Tak zrejme áno. Navyše ked mám málo kyseliny, tak sa táto možnost priam ponúka, no pracujem na nej.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: pát úno 21, 2014 6:09 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Jarda píše:
Takto občas „vypálit červa“ není na závadu a rozhodně to spíše prospívá, než škodí.

Ja uz druhy den nalacno jsem si nastrouhala 4 velike strouzky cesneku, smichala s nastrouhanou salatovou okurkou a snedla po lzickach, rychle zapila vodou a na to jsem si dala jeste pomeranc, aby me nebylo blbe ...asi 5 minut me to pripadalo, jakoby se mi to v zaludku varilo, pak byl klid. Zitra se chystam na shanku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: pon dub 21, 2014 6:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Ja uz druhy den nalacno jsem si nastrouhala 4 velike strouzky cesneku, smichala s nastrouhanou salatovou okurkou a snedla po lzickach, rychle zapila vodou a na to jsem si dala jeste pomeranc, aby me nebylo blbe ...asi 5 minut me to pripadalo, jakoby se mi to v zaludku varilo, pak byl klid. Zitra se chystam na shanku.

Je to docela palba, jen co je pravda, ovšem pro kdejaké drobné šmejdy v žaludku a střevech jde o naprosto likvidační podmínky a zpravidla se stav mikroflóry dosti zlepší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz