Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:54 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: stř lis 04, 2009 4:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den,

někde zde na fóru jsem se dočetla, že konzumujete česnek s ovocem.
Mohu poprosit o konkrétní recept? Na jaké se nejvíce hodí?
Díky

Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: stř lis 04, 2009 4:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,

někde zde na fóru jsem se dočetla, že konzumujete česnek s ovocem.
Mohu poprosit o konkrétní recept? Na jaké se nejvíce hodí?
Díky

Jana

Asi vás to překvapí, ale česnek se dá použít prakticky k veškerému ovoci. Jedná se o relativně velice chutnou kombinaci, která je sice neobvyklá, ale dá se říct, že velice vhodná. Mně osobně nejvíce chutná kombinace ananas, banán, kokos a česnek, ale není nejmenší problém v jiných kombinacích. Budete si muset vyzkoušet tu svoji nejpřijatelnější verzi, ale myslím si, že s tím nebudete mít nejmenší problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: pát led 15, 2010 6:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Velmi nerad (protože mám česnek rád), ale ocituji tu kousek z knížky "Co vám doktoři neřeknou", autor H. Wandmaker: "Každodenně jsi zahrnován údaji o užitečnosti česneku a rybích olejů. Výrobci těchto prostředků tě však nikdy neinformují, jak bys měl žít, abys zůstal zdravý, protože jinak by nic neprodali. Řekl ti už někdo, že česnek obsahuje koncentrované jedy, hořčičný olej a alicin? Jak to, že se tento pronikavý zápach tak rychle dostává ven z pórů pokožky? Naše tělo tyto jedy musí okamžitě zneškodnit! Česnek, cibule a rybí oleje jsou koncentrovanými jedy a tvé zdraví ohrožují! Tak vypadá pravda! Zkus jednou jako monojídlo sníst půl kila česneku! Poznáš, jaká exploze v těle nastane! Máš konzumovat pouze takovou čerstvou syrovou stravu, kterou sám od sebe jíš rád. Musí také dobře vypadat a vonět. Jak příjemně voní česnek? Nenechej se proto obalamutit reklamou a šetři své peníze."
Ach jo. Česnek, cibule, obojí skvělá příloha salátů. A když už jsme u toho, tak taky křen... Jardo, co jste o tom četl na rozdíl ode mne Vy...? Jak to soudíte? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: pát led 15, 2010 6:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Velmi nerad (protože mám česnek rád), ale ocituji tu kousek z knížky "Co vám doktoři neřeknou", autor H. Wandmaker: "Každodenně jsi zahrnován údaji o užitečnosti česneku a rybích olejů. Výrobci těchto prostředků tě však nikdy neinformují, jak bys měl žít, abys zůstal zdravý, protože jinak by nic neprodali. Řekl ti už někdo, že česnek obsahuje koncentrované jedy, hořčičný olej a alicin? Jak to, že se tento pronikavý zápach tak rychle dostává ven z pórů pokožky? Naše tělo tyto jedy musí okamžitě zneškodnit! Česnek, cibule a rybí oleje jsou koncentrovanými jedy a tvé zdraví ohrožují! Tak vypadá pravda! Zkus jednou jako monojídlo sníst půl kila česneku! Poznáš, jaká exploze v těle nastane! Máš konzumovat pouze takovou čerstvou syrovou stravu, kterou sám od sebe jíš rád. Musí také dobře vypadat a vonět. Jak příjemně voní česnek? Nenechej se proto obalamutit reklamou a šetři své peníze."
Ach jo. Česnek, cibule, obojí skvělá příloha salátů. A když už jsme u toho, tak taky křen... Jardo, co jste o tom četl na rozdíl ode mne Vy...? Jak to soudíte? Děkuji.

Já jím česnek, cibuli, pálivé papriky, křen, zázvor, skořici, kurkumu a další jedy, kromě toho rybího oleje, který skutečně jedovatý je, celý život v takových dávkách, že by po tom chcípnul i kůň a stále nejsem ani mrtvý, ani nemocný, tak mi na tom něco nesedí. Navíc mi to vyloženě voní a náramně chutná, takže podle vyjádření toho pána, to vyloženě jíst můžu. Půl kila česneku jsem nezkoušel, to je asi opravdu hovadina, ale možná kdyby ten pán snědl 2 kila tučného vepřového, tak se asi taky pozvrací, nebo pokálí, čili já v tom logiku nevidím a pokud zvážím, že většina těchto nezdravých a život ohrožujících potravin umí ve velkých dávkách zlikvidovat i rakovinu, tak to tučné vepřové opravdu neumí, to ji umí naopak vyvolat. Závěr si snad již uděláte sám a můj názor je všeho s mírou a česneku raději trochu víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: pát led 15, 2010 9:22 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ja sa tiez casto stretavam s odporcami cesnaku, ale vybral som si to ignorovat, a proste ho v rozumnych davkach uzivam. Radsej cesnak, ako paraziti.

Cesnak s ovocim som vyskusal, a davam Jardovi za pravdu. Hlavne ta kombinacia s ananasom ma prijemne prekvapila, a zaroven mam z toho pocit, ze ide o dobry telny dezinfekcny prostriedok. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: pát led 15, 2010 9:25 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
....že česnek obsahuje koncentrované jedy, hořčičný olej a alicin? Jak to, že se tento pronikavý zápach tak rychle dostává ven z pórů pokožky? Naše tělo tyto jedy....


no comment


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: pát led 15, 2010 9:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Ja sa tiez casto stretavam s odporcami cesnaku, ale vybral som si to ignorovat, a proste ho v rozumnych davkach uzivam. Radsej cesnak, ako paraziti.

Cesnak s ovocim som vyskusal, a davam Jardovi za pravdu. Hlavne ta kombinacia s ananasom ma prijemne prekvapila, a zaroven mam z toho pocit, ze ide o dobry telny dezinfekcny prostriedok. \":-)\"

Odpůrci se vyskytují u čehokoliv na světě a je potřeba je brát jako součást folklóru moderní medicíny. V naprosté většině případů tyto moudra vypouštějí zarytí bojovníci proti alternativní medicíně, ale ono je otázkou, co to vlastně je alternativní medicína. Pokud to vezmu z čistě časového hlediska, tak je tou alternativní medicínou právě ta moderní medicína, která vlastně funguje v tomto pojetí velice krátce a pokud bude dále razit stejnou cestu, tak zase brzy zanikne jako nefunkční. Je sice pravdou, že svoje pacienty léčí, ale nevyléčí a to si za své peníze většinou nechce kupovat ani opravdový magor.
Dle mého názoru je česnek asi nejzdravější potravina, která se vyznačuje mimořádně lahodnou chutí a vůní, navíc je to vyloženě společenská rostlina, protože vyžaduje společnost stejně orientovaných jedinců. Jako důkaz lidové moudro, „jezte ovoce a zeleninu, nebude k vám chodit doktor, jezte cibuli a česnek, nebude k vám chodit vůbec nikdo“ a to taky není k zahození, alespoň ušetříte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2010 12:30 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Odpůrci se vyskytují u čehokoliv na světě a je potřeba je brát jako součást folklóru moderní medicíny. V naprosté většině případů tyto moudra vypouštějí zarytí bojovníci proti alternativní medicíně, ale ono je otázkou, co to vlastně je alternativní medicína. Pokud to vezmu z čistě časového hlediska, tak je tou alternativní medicínou právě ta moderní medicína, která vlastně funguje v tomto pojetí velice krátce a pokud bude dále razit stejnou cestu, tak zase brzy zanikne jako nefunkční. Je sice pravdou, že svoje pacienty léčí, ale nevyléčí a to si za své peníze většinou nechce kupovat ani opravdový magor.
Dle mého názoru je česnek asi nejzdravější potravina, která se vyznačuje mimořádně lahodnou chutí a vůní, navíc je to vyloženě společenská rostlina, protože vyžaduje společnost stejně orientovaných jedinců. Jako důkaz lidové moudro, „jezte ovoce a zeleninu, nebude k vám chodit doktor, jezte cibuli a česnek, nebude k vám chodit vůbec nikdo“ a to taky není k zahození, alespoň ušetříte.

No, ja konkretne som sa s tymto stretol u Hare Krisna, ktori zaradili cesnak do kvality vasne... neviem presne co to znamena, ale kvoli tomu nekonzumuju cesnak, konzumuju iba to, co je zaradene v kvalite poznania. Ale tak oni vedu duchovny zivot. Ja vsak s tymto nesuhlasim, a myslim, ze clovek, ktory ma mensie mnozstvo parazitov a jedava cesnak, ma lepsie podmienky na duchovny pokrok, ako clovek, ktory cesnak nejedava a ma vacsie mnozstvo parazitov.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2010 7:42 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Mám otázku : Dnes som si kúpil bio cesnak ( ak je taká možnosť, tak radšej Bio, aj keď vieme, že to nie je z Himalájí... ), chcem si dávať každý deň jeden strúčik po dobu týždeň, a potom týždeň pauza...a tak to opakovať. Lenže dosť ho cítiť, preto sa chcem opýtať :
Dá sa jesť len ráno s ovocím, alebo sa dá zjesť aj s lyžičkou medu ( čerstvo nasekaný a potom pokusaný ) pred spaním ? Ide mi o to, aby mi cez deň nebolo cítiť z úst cesnak.... myslím totiž že ak sa tomu nevyhnem, tak cesnak za to potom určite nestojí... A to, nakoľko sa bude vylučovať jeho pach cez pokožku, to zistím sám. Ak nebudem spokojný s mojou novou "voňou", tak s tým prestanem. Dúfam, že bude všetko o.k. Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2010 9:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Mám otázku : Dnes som si kúpil bio cesnak ( ak je taká možnosť, tak radšej Bio, aj keď vieme, že to nie je z Himalájí... ), chcem si dávať každý deň jeden strúčik po dobu týždeň, a potom týždeň pauza...a tak to opakovať. Lenže dosť ho cítiť, preto sa chcem opýtať :
Dá sa jesť len ráno s ovocím, alebo sa dá zjesť aj s lyžičkou medu ( čerstvo nasekaný a potom pokusaný ) pred spaním ? Ide mi o to, aby mi cez deň nebolo cítiť z úst cesnak.... myslím totiž že ak sa tomu nevyhnem, tak cesnak za to potom určite nestojí... A to, nakoľko sa bude vylučovať jeho pach cez pokožku, to zistím sám. Ak nebudem spokojný s mojou novou "voňou", tak s tým prestanem. Dúfam, že bude všetko o.k. Ďakujem za odpoveď.

Já jím česnek na kila a s vůní kterou mám není problém. Zatím moje fluidum vždy na ženy fungovalo i s koňskými dávkami česneku. Dá se jíst prakticky se vším a pokud to chcete tlumit, tak ho zajídejte kouskem petržele, nebo petrželové natě. Kousek není půl kila!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 6:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Já mohu česnek několikrát za den a jak samotný na chroupání, tak s čímkoliv do kombinace. Pokud máte pocit, že by Vám čpěl z papule, tak je dobré ho schroupat se šalvějí či řeřichou. Ta vůni česneku stahuje. Ale klidně jej přimíchám i do ovocných salátů. Prostě se satabilně ,,odčervujeme".

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 10:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Veverka píše:
Já mohu česnek několikrát za den a jak samotný na chroupání, tak s čímkoliv do kombinace. Pokud máte pocit, že by Vám čpěl z papule, tak je dobré ho schroupat se šalvějí či řeřichou. Ta vůni česneku stahuje. Ale klidně jej přimíchám i do ovocných salátů. Prostě se satabilně ,,odčervujeme".

Pozor na to, některé parazity paradoxně velká konzumace česneku podporuje, ale střevní určitě likviduje, musí jít o parazity v těle a tkáních.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2010 9:31 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Jarda píše:
Pozor na to, některé parazity paradoxně velká konzumace česneku podporuje, ale střevní určitě likviduje, musí jít o parazity v těle a tkáních.

Ach tak to nevím, na které parazity funhuje česnek přívětivě. Já s ním má zkušennost na vnitřních i zevních parazitech pozitivní. Nejdou na nás ani klíšťata, komáři........ a vnitřní parazity neznáme u ničeho živého.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2010 8:48 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Pozor na to, některé parazity paradoxně velká konzumace česneku podporuje, ale střevní určitě likviduje, musí jít o parazity v těle a tkáních.

Ja som sa už odčervil, tak mám snád pokoj.
Tak ma napadlo, čo vlastne sposobujú parazity v mozgu, svaloch atd?
Mono ludí ich má a ani o tom nevedia a subjektívne im to nevadí.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česnek s ovocem
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2010 10:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Veverka píše:
Ach tak to nevím, na které parazity funhuje česnek přívětivě. Já s ním má zkušennost na vnitřních i zevních parazitech pozitivní. Nejdou na nás ani klíšťata, komáři........ a vnitřní parazity neznáme u ničeho živého.

Například Dr. Clark ve své knize opakovaně varuje před konzumací česneku a cibule, kde jsou obsaženy látky, které podle ní všichni nebezpeční paraziti, s výjimkou některých střevních, přímo milují a dokonce je sami produkují. Já sice česnek a cibuli jím celkem ve velkém duchu, ale současně používám bylinné a další postupy proti parazitům, ale bez toho to může být někdy docela problém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz