Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sušení ovoce
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 9:25 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Deane píše:
Takto to v mojej funguje, vonkajšia stena je dvojitá a tadiaľ prúdi teplý vzduch, tam sa delí a roštami preteká do stredu, tam je časť nasávaná dnu a časť fučí vrchom von, čím sa uvoľnuje vlhkosť. Podľa návodu by tam mohlo ísť vraj až 30 poschodí, len kde na ne vziať peniaze.

V tej Ezidri susicke je velmi dobre riesene prudenie vzduchu+moznost dokupenia tych folii a dalsich platov, ja mam ten lacnejsi typ, zdalo sa mi zbytocne kupovat ten drahsi typ - aj ked ten ma plynulu regulaciu teploty, ale aj tak vyuzivam len tie dva prednastavene mody - susenie pri teplote okolo 35-40 stupnov a druhy mod 50 stupnov a takisto spotreba el. energie hrala rolu. Chcela som si povodne kupit excalibur susicku, ale na to nemam miesto doma. Ak to clovek mysli vazne so susenim surovej stravy, roznych placiek, urcite sa to oplati kupit a hlavne sa vyhnut susickam s uzavretymi dnami a bez regulacie teploty a aby mali moznost minimalne 10 rostov - ono sa to nezda, ale pri suseni napr. nejakych tenkych lanovych placiek to clovek raz dva zaplni. Pozerala som nejaky zahranicny test, kde porovnavali susicku Ezidri a Excalibur, velke rozdiely pri suseni tam neboli, aj napriek tomu, ze Ezidri nema ventilator zboku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušení ovoce
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 1:29 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Však kruhová sušička nepotrebuje ventilátor zboku. Ten vzduch je tu vedený veľmi dobre, tou čiastočnou výmenou vzduchu sa zaručuje dobrý odvod vlhkosti. Dal som sušiť večer časť do sušičky a časť do el. rúry a do rána tam bol obrovský rozdiel. Teplotu som nastavil približne rovnakú, v rúre teplovzdušný ventilátor ale v sušičke oveľa oveľa suchšie.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušení ovoce
PříspěvekNapsal: stř črc 11, 2012 10:41 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Ja som skusala na zaciatku susit v elektrickej rure s ventilatorom - trvalo to priserne dlho a hned som sa potom rozhodla pre kupu susicky, je to velky rozdiel. Ta Ezidri susicka je podla mna u nas na trhu jedna z nakvalitnejsich a financne dostupnych, ak si clovek kupi tu lacnejsiu verziu, ktora je uplne dostacujuca, pouzivam ju velmi casto asi dva roky+dokupi dalsie platy a folie. Susenie pri surovej strave nie je nutnost, ale vyborne spestrenie, hlavne sa daju nasusit rozne placky na cesty, turistiku... a pod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušení ovoce
PříspěvekNapsal: stř črc 11, 2012 5:28 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Tá čo som kúpil nebola zase oveľa drahšia. Stála ma aj s dopravou 215€.
Vyskúšal som ako pán Jardo poradil, teda predsuším dve várky a potom dosuším spolu.
Zatiaľ suším marhule, chcem skúsiť všetko čo sa dá. Alebo "co dům dá"
Budem ale musieť dokúpiť zopár sít.
Nebolo by dobré do sáčku so sušeným ovocím dať kúsok levandule proti moliam:
Tiež ma napadlo urobiť niečo ako kolega "inzenyr" robí s ľanovým olejom. V činžiaku to nebude ľahké ale ja by som s tým nemal mať problém, nejakú vývevu, naplniť zaváracie poháre a odsať vzduch. Možno by poslúžil kompresor z chladničky.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušení ovoce
PříspěvekNapsal: ned črc 15, 2012 8:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bludicka píše:
Ja som skusala na zaciatku susit v elektrickej rure s ventilatorom - trvalo to priserne dlho a hned som sa potom rozhodla pre kupu susicky, je to velky rozdiel. Ta Ezidri susicka je podla mna u nas na trhu jedna z nakvalitnejsich a financne dostupnych, ak si clovek kupi tu lacnejsiu verziu, ktora je uplne dostacujuca, pouzivam ju velmi casto asi dva roky+dokupi dalsie platy a folie. Susenie pri surovej strave nie je nutnost, ale vyborne spestrenie, hlavne sa daju nasusit rozne placky na cesty, turistiku... a pod.

Sušit něco v troubě není moc ekonomické, to proděláte kalhoty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušení ovoce
PříspěvekNapsal: ned črc 15, 2012 8:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Tá čo som kúpil nebola zase oveľa drahšia. Stála ma aj s dopravou 215€.
Vyskúšal som ako pán Jardo poradil, teda predsuším dve várky a potom dosuším spolu.
Zatiaľ suším marhule, chcem skúsiť všetko čo sa dá. Alebo "co dům dá"
Budem ale musieť dokúpiť zopár sít.
Nebolo by dobré do sáčku so sušeným ovocím dať kúsok levandule proti moliam:
Tiež ma napadlo urobiť niečo ako kolega "inzenyr" robí s ľanovým olejom. V činžiaku to nebude ľahké ale ja by som s tým nemal mať problém, nejakú vývevu, naplniť zaváracie poháre a odsať vzduch. Možno by poslúžil kompresor z chladničky.

Můžete do sklenic před uzavřením napustit z bombiček na sifon CO2 a pak je zavřít, to moly, červy a další šmejdy celkem spolehlivě likviduje a již se zde o tom někde psalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušení ovoce
PříspěvekNapsal: pon srp 27, 2012 3:02 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Waw, fórum už je odemčené, super. Ja som sušil zatím marhule, broskyne jednu dávku 12 sit, teraz suším slivky. Skúsil som ako sa budú sušiť aj nektarinky, celkom fajn, aj paradajky sa dobre sušia. Mám už nachystanú cukyňu. Ako ju robíte? Olúpať samozrejme a jadierka preč? Neni stará hrubá, také mladšie kusy.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušení ovoce
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2012 9:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Waw, fórum už je odemčené, super. Ja som sušil zatím marhule, broskyne jednu dávku 12 sit, teraz suším slivky. Skúsil som ako sa budú sušiť aj nektarinky, celkom fajn, aj paradajky sa dobre sušia. Mám už nachystanú cukyňu. Ako ju robíte? Olúpať samozrejme a jadierka preč? Neni stará hrubá, také mladšie kusy.

Tak s tím zkušenost nemám, tu jsem nikdy sušit nezkoušel, ovšem jde prakticky o sušení vody, tak nevím co vám z toho zbude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: susene slivky ( svestky )
PříspěvekNapsal: pon říj 22, 2012 10:23 am 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
Pan jarda

Chcem sa opytat ci susene slivky posobia na organizmus zasadito alebo nie, lebo nachadzam rozporuplne clanky a informacie o tom ze slivka posobi kyselinotvorne a niekde zase opacne.... chcem sa opytat ako je to s osusenymi slivkami a priapadne aj marhulami ( merunkami ) a pod....
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušení ovoce
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 12:46 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Žena chcela dať do polievky sušené hríby, teda našla a hodila do polievky. Nestačil som sa diviť čo mi to dala do taniera. Neboli to hríby ale hrušky. Tak sme dva dni jedli hruškovú polievku.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: susene slivky ( svestky )
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2012 9:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 01, 2011 7:36 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Košice
ak su vysusene pri teplote max. 42 stupnov celzia tak su zdrave ale treba ich dat namocit do vody pred konzumaciou na 2-3 hodiny.
opravte ma niekto ak sa mylim \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: susene slivky ( svestky )
PříspěvekNapsal: stř lis 07, 2012 6:29 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
topper1982 píše:
Chcem sa opytat ci susene slivky posobia na organizmus zasadito ...

Všechny švestky, které neskončily v kvasu propásly svou šanci.. Většinu dní si dlouho před východem slunce cvaknu velkého panáka slivovice a působí ZÁSADNĚ skvěle.. \":D\" doporučuje 5 z 5ti seniorů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušení ovoce
PříspěvekNapsal: pát lis 16, 2012 9:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Žena chcela dať do polievky sušené hríby, teda našla a hodila do polievky. Nestačil som sa diviť čo mi to dala do taniera. Neboli to hríby ale hrušky. Tak sme dva dni jedli hruškovú polievku.

To by mě zajímalo jakou chuť má bramboračka ze sušených hrušek, to jsem ještě nezkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: susene slivky ( svestky )
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 1:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
Pan jarda

Chcem sa opytat ci susene slivky posobia na organizmus zasadito alebo nie, lebo nachadzam rozporuplne clanky a informacie o tom ze slivka posobi kyselinotvorne a niekde zase opacne.... chcem sa opytat ako je to s osusenymi slivkami a priapadne aj marhulami ( merunkami ) a pod....
dakujem

Ono jak které, naše švestky působí dle mého názoru na většinu lidí kyselinotvorně a švestky umebošky spíše působí zásadotvorně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušení ovoce
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2013 10:57 am 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 12:32 am
Příspěvky: 66
Na doporučení zde na fóru jsem si koupila sušičku Bielmeier BHG 601. Dělám v ní lněný raw chléb a ovocné placky, zatím...Doma mně ale bylo řečeno, že se nedoplatíme za elektřinu, když mám sušičku puštěnou třeba 6 hodin v kuse. Máte někdo představu, kolik může v přepočtu na koruny stát provoz takové sušičky?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz