Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:06 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2012 10:19 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
sýkorka píše:
Jani - zdravím a děkuji za sdělené informace o chia semínku.Na Vašem odkaze jsem zjistila,že chio seminka prodává Aida-Organic-Choceradská 3216/42,Prtaha 4-Záběhlice pouze při OSOBNÍM odběru.Jelikož nejsem z Prahy-/Jižní Čechy/,můžete mi poradit,kde jinde bych mohla uvedená chio semínka zakoupit?Chtěla bych je vyzkoušet na úpravu toho mého kolísavého tlaku.Děkuji.

Stačí do vyhledavače zadat chia semena a pak už si jen vybrat od koho a jakým způsobem zakoupit.
Také mám nízký tlak, semínka a šrůcha nejsou jen o snižování tlaku, ale mají i jiná přínosná využití, u šrůchy zelné jsem neměla sebemenší problém se snížením tlaku, ale nejedla jsem toho samozřejmě velké množství a ani slepičky mi z toho " neodpadly " \":lol:\" . Lékořice mi spolehlivě tlak zvýší, ale až od určitěho množství. U těchto přípravků je bezvadný, že si množství můžete řídit sami, u léků se to neřeší, zajímalo by mě, na jakou váhu jsou původně léky nastaveny, 150ti kg člověk dostane stejnou piluli jako 40ti kilový človíček a tak je to u všech léků \":twisted:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2012 10:28 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
jani píše:
Stačí do vyhledavače zadat chia semena a pak už si jen vybrat od koho a jakým způsobem zakoupit.
Také mám nízký tlak, semínka a šrůcha nejsou jen o snižování tlaku, ale mají i jiná přínosná využití, u šrůchy zelné jsem neměla sebemenší problém se snížením tlaku, ale nejedla jsem toho samozřejmě velké množství a ani slepičky mi z toho " neodpadly " \":lol:\" . Lékořice mi spolehlivě tlak zvýší, ale až od určitěho množství. U těchto přípravků je bezvadný, že si množství můžete řídit sami, u léků se to neřeší, zajímalo by mě, na jakou váhu jsou původně léky nastaveny, 150ti kg člověk dostane stejnou piluli jako 40ti kilový človíček a tak je to u všech léků \":twisted:\"

Super semínka!Hned jsem objednal kilo na dobírku a budu je střídat se lněným.Mám tlak 117/67 a konzumace 50g lněného denně mi ho nesnižuje takže jak to je stim snižovánim nevim.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2012 10:53 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Pavel Veselý píše:
Super semínka!Hned jsem objednal kilo na dobírku a budu je střídat se lněným.Mám tlak 117/67 a konzumace 50g lněného denně mi ho nesnižuje takže jak to je stim snižovánim nevim.

Tak to máš dobrý tlak, můj je občas a hlavně po remineralizační koupeli kolem 96/45 ( občas mi tlakáč hlásí error , nejnižší mi ukázal ?/43 a to už byl kolapsový stav, nicméně po nějakých pár minutách se zase proberu a dobrý. Denně si dělávám budwig a lněnoušem nešetřím, navíc máčím přes noc lžíci až dvě semínka ve vodě ( očistná kůra střev z lněného semínka, zeleného jílu a psyllia ) K tomu tlaku mudrcové rozumují, že digi tlakáč je nepřesný, že takový tlak není možný, když mi ho měří v ordinaci mívám ho 2-3x vyšší - miluju bílé pláště \":roll:\" a tlak je přece klinické vyšetření = vynucený poplatek 30 kč


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2012 1:44 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 2:49 pm
Příspěvky: 27
Jani,děkuji,již jsem si vyhledala,kde mohu semínka chio koupit v Č.Budějovicích.Díky.Chtěla jsem se jewště zeptat,Vy máte zřejmě nízký tlak,m ale já má KOLÍSAVÝ, a nyní v poslední době se mi dosti ZVYŠUJE.Ráno vezmu tabletku na snížení tlaku,tlak se během dne trochu sníží,někdy do normálu,někdy méně ale odpoledne se už zase začně zvyšovat,a tak musím vzít opět další tabletku na snížení tlaku.Prostě tento kolísavý tlak se opravdu hůře dává "dopořádku".Myslíte,že by mi v tom mohla semínka chio pomoci,aby se mi tlak upravil do normálu?Děkuji a přeji hezké a sluneční odpoledne a také pěkný a pohodový víkend.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 10:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sýkorka píše:
Jardo,zdravím a děkuji za Vši odpověd i Vaše doporučení.Poslechnu Vás a budu si připravovat sirnou patlaninu raději každý den,abych ji měla čerstvou.A také asi už nebudu dávat do sirné patlaniny to ovoce/dávala jsem většinou banán/,raději si to ochutím jen oříšky.Jardo,a myslíte,že by měl člověk omezit i pojídání ovoce /i samotného/ kvůli kvasinkám? Já nevím,jestli je mám - ale nerada bych,abych je pak ještě" přiživovala".Ještě jsem se chtěla zeptat,co byste mi poradil na ten můj krevní tlak.Již dlouhou dobu mne trápí "kolísavý" krevní tlak a nyní asi 3 týden se to dosti zhoršilo, po ránu mívám normální,někdy sice také trochu zvýšený, ale většinou se mi zvyšuje v odpoledních a večerních hodinách.Zpočátku jNa doporučení lékaře jsem začala brát léky a to 1 tabletu ráno a 1 večer.Některý den po ránu když mám tlak normální,tak tabletu nevezmu, ale už odpoledne se tlak zvyšuje a někdy i dosti,tak tabletu musím hned pak vzít.Zkoušela jsem předtím pití bylinkového čaje na snížení tlaku, ale ten mi nepomáhal a užívání česneku nebo přípravky s česnekem - pro své zažívací problémy s chronickým zánětem žaludku zase nemohu.Tablety beru opravdu moc nerada, ale zatím nevím, jak se s tímto vypořádat.Omlouvám se, že jsem do tohoto tématu připsala i můj problém s krevním tlakem, ale snad mi to prominete.Byla bych moc ráda,kdybyste mi mohl nějak poradit.Děkuji za Vaše pochopení a přeji hezký den.

Jak vidím tak se vám dostalo celkem mnoha doporučení s nimiž bych souhlasil, ale zaměřte se na celkovou detoxikaci těla a odparazitování většinou takto tělo reaguje z důvodu zanesení, nebo nějaké parazitární zátěže.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 7:27 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 2:49 pm
Příspěvky: 27
Jardo,děkuji za Vaši odpověd,ale ještě bych prosila,zda byste mi na ten můj kolísavý krevní tlak i Vy doporučil již zde zminovaná semínka chio.Ohledně té detoxikace s Vámi souhlasím,nebot mám organismus zatížený mnoha léky,nejvíce však analgetikama- které beru dost často na bolení hlavy a to už hodně a hodně dlouho.Od lonského roku,kdy mi byla zjištěna hyperfunkce štítné žlázy -tak léky na štítnou žlázu,nyní léky na úpravu kolísavého tlaku,léky na chronický zánět žaludku -takže dostává můj organismus pěkně zabrat.Jardo,budu moci provést tu detoxikaci -když ty léky musím užívat?Co Vy - na to?Děkuji Vám za Vaši odpověd a případné doporučení a přeji hezký večer.Majka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 8:31 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Sroll píše:
Ono s konzumaci vysokych davek ALA v lnenem oleji at uz je smichan s cimkoliv to neni tak jednoduche jak se zda.

Konverze krátkých řetězců n-3 kyseliny alfa-linolenové (ALA), nalezené v rostlinných potravinách jako je lněné semínko a vlašský ořech, nutných k přeměně na DHA je extrémně slabá u většiny lidí. Jedním z důvodů pro to je, že strava s vysokým obsahem n-6 LA inhibují přeměnu ALA na DHA. Například jedna studie prokázala, že zvýšení spotřeby ALA z 15 g / d na 30 g / d snižuje přeměnu ALA na DHA v přepočtu o 40%.

http://www.ajcn.org/cgi/content/full/71/1/179S?ijkey=5c7af875f3dc71a303f7df78c52145e8b7c31643

Napriklad lide s poruchamy stitne zlazy maji dle studii tuto schopnost obzvlaste snizenou.
Osobam trpicim inzulinovou rezistenci se konzumace vyssiho mnozstvi ALA primo zakazuje, jelikoz jejich premena vede z vetsi casti na pro-zanetlivou formu.
Jako nejidealnejsi zdroj EPA a DHA je proste rybi olej.

Další výzkum jasně ukazuje, že konverze ALA na EPA a DHA, je velice omezená. Méně než 5% ALA se konvertuje na EPA, a méně než 0,5% (půl procenta) z ALA je přeměněno na DHA.
Chybné pochopení této skutečnosti, zejména u vegetariánů a veganů je, že naše potřeba EPA a DHA je možné uspokojit konzumací lněného oleje a dalších rostlinných zdrojů ALA. Ale nejnovější výzkumy jasně ukazují, že tomu tak není.
Studie ukázaly, že ALA doplňky (např. len olejný) nejsou téměř vůbec schopny zvýšit plazmatické hladiny DHA u veganů, kteří již měli nízké hladiny DHA na počátku studie. To platí i pro zdravé lidi, ale zejména pro ty, kteří trpí nedostatkem živin, protože konverze ALA na DHA závisí na zinku, železe a pyridoxinu. Biologická dostupnost železa v rostlinných zdrojů je nížší ve srovnání s živočišného původu. Proto je nedostatek železa celkem běžný u veganů a vegetariánů. To je další důvod, proč inklinují k nedostatečné přeměně ALA na DHA.

Nekdo tady zminil rybi olej od Nutraceutica. Zakoupil jsem, vyzkousel jsem a jsem nadsen.
V jedne lzici 950mg EPA, 650mg DHA a 380mg ALA cili 1,5g plne vyuzitich Omega 3.
Navic neutralni chut. Konecne jsem nasel skvely produkt. Uz tak nemusim dovazet z Ameriky v mensich davkach.

Zde si dovolím opravit jednu malou ale zcela zásadní chybyčku.Vyskytuje se v prvním odstavci.

Chyba:Například jedna studie prokázala, že zvýšení spotřeby ALA z 15 g / d na 30 g / d snižuje přeměnu ALA na DHA v přepočtu o 40%.

Správně je to:Například jedna studie prokázala,že zvýšení spotřeby KYSELINY LINOLOVÉ(omega 6) snižuje přeměnu ALA na DHA v přepočtu 40%.

Z toho jasně vyplívá pro uživatele sirné patlaniny,že pokud z ní chtějí mít užitek tak musejí jako jediný tuk přijímat jen sirnou patlaninu a nekombinovat ji s ořechy,semínky nebo nevhodným tukem.Podle originálu je dovoleno máslo,kokosový tuk,rybí tuk.Vše v malém množství.Při ústupu problémů i malé množství jiných olejů a MALÉ mnžství semínek a ořechů.
Další věcí je že patlaniny nesmí být moc ale jen doporučené množství,protože ALA v těle oxiduje(žlukne) stejně jako v nesprávně uloženém lněném oleji.Vzniká tím v těle ohromné množství volných radikálů které se musí nějak kompenzovat a nebo lépe jíst jen doporučenou dávku lněného oleje denně což je 25g+100g tvarohu nebo jogurtu.Jiný tuk ne.
Z toho vyplívá další věc a to je že sirná patlanina není vůbec vhodná ve vysokotučné protikvasinkové dietě protože vás dlouhodobě buď poškodí a nebo při doporučené dávce z ní minimálně nebudete mít žádný tak žádaný pozitivní efekt.
S přáním krásného večera Pavel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 10:41 pm 
Offline

Registrován: sob črc 03, 2010 9:35 am
Příspěvky: 39
sýkorka píše:
Jardo,děkuji za Vaši odpověd,ale ještě bych prosila,zda byste mi na ten můj kolísavý krevní tlak i Vy doporučil již zde zminovaná semínka chio.Ohledně té detoxikace s Vámi souhlasím,nebot mám organismus zatížený mnoha léky,nejvíce však analgetikama- které beru dost často na bolení hlavy a to už hodně a hodně dlouho.Od lonského roku,kdy mi byla zjištěna hyperfunkce štítné žlázy -tak léky na štítnou žlázu,nyní léky na úpravu kolísavého tlaku,léky na chronický zánět žaludku -takže dostává můj organismus pěkně zabrat.Jardo,budu moci provést tu detoxikaci -když ty léky musím užívat?Co Vy - na to?Děkuji Vám za Vaši odpověd a případné doporučení a přeji hezký večer.Majka

Dobry vecer Majko,
Jarda Vam urcite rekne, ze bolesti hlavy jsou od ucpaneho streva. Ja bych jen doplnila, ze je to casto zpusobeno intolerancí na urcitou potravinu; da se udelat test Ig G z krve. Nejcasteji to je intolerance na vajecny bilek/zloutek, soju, kasein( vsechny syry), kravske mleko a gliadin/lepek.
Nevim, jak se stravujete, ale zkuste vyse zminene totalne eliminovat, vyzkouset ocistu strev a bolesti hlavy by se mely zlepsit....
S pozdravem

Sara


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 8:46 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
sýkorka píše:
Jani,děkuji,již jsem si vyhledala,kde mohu semínka chio koupit v Č.Budějovicích.Díky.Chtěla jsem se jewště zeptat,Vy máte zřejmě nízký tlak,m ale já má KOLÍSAVÝ, a nyní v poslední době se mi dosti ZVYŠUJE.Ráno vezmu tabletku na snížení tlaku,tlak se během dne trochu sníží,někdy do normálu,někdy méně ale odpoledne se už zase začně zvyšovat,a tak musím vzít opět další tabletku na snížení tlaku.Prostě tento kolísavý tlak se opravdu hůře dává "dopořádku".Myslíte,že by mi v tom mohla semínka chio pomoci,aby se mi tlak upravil do normálu?Děkuji a přeji hezké a sluneční odpoledne a také pěkný a pohodový víkend.

Majko, já ti bohužel nejsem schopná říct, zda chio semínka pomůžou, zdraví není o jednom zázračném semínku nebo čajíku a hlavně ne o lécích a např. zázracích. Mně kdysi vnucovali mudrlanti několik léků - asi 9-11, nevím přesně, s tím, že nemůžu žádný vysadit, všechny byly dle nich důležité k mému přežívání, no jsem nyní na třech a žiju, ale musela jsem především upravit hodně stravu ( vysadit 5 jedů ) neřešila jsem celkem žádný orgán jako takový, ale vše jako celek, nezajímaly mě diagnosy, které mi mudrcové vnucovali, úprava stravy, změna živ. stylu dala dopořádku většinu problémů ( ale ne všechny úplně ). Měla jsem úděsnou kandidu, ale nikdy jsem si nevážila, jak se zde doporučuje, kolik sním bílkoviny a tuků.... jedla jsem ovoce, žádná bezsacharidová dieta mě netížila, po půl roce jsem si jen tak náhodu všimla, že jsem bez potíží, že kandida se nějak stáhla sama a žijeme dosud v symbioze a to jsem kolikrát zblafla klidně sklenku medu během 5ti dnů, tet´ už mě chut na sladké neláká, stačí mi ovocný talíř a mám sladkého dost. Na povzbuzení si dělávám do vody jablečný ocet, jod a med, to je ňamka a dobře se po ní spí ( pokud mám náladu se vyspat ) nebo mě naopak po ránu pěkně nahodí. Z vlákna aft v puse jsem docela paf, kdy tam jistý RaDu píše o svých problémech, uvádí svůj jídelníček ( na moji žádost ), který je prakticky obdobný s mým, já mám jen to vařený jídlo na oběd, on na večeři - to bych jediné přehodila,aby trávení v noci odpočívalo, ale přesně si dovedu představit, co by například u mě následovalo, pokud bych snížila dle doporučení příjem stravy, u mě by to nahodilo závratě a rozhodilo srdíčko - tot´ má zkušenost, musím si hlídat čas jídla, byt by to měla být jen ovocná štáva, ale i její vynechání by mi způsobilo slabost. Kdysi jsem držívala měsíční půsty ( novoluní, uplněk ), vždy v pohodě, jednou i tři dny,ale co jsem nyní na takovéto úpravě stravy, bohužel i po půldenním půstu jsem pak totálně rozhozená a nevím, čím to je, vpodstatě mě to ani moc nezajímá, takto mi to vyhovuje, co jsem tam RaDu doporučila mám z vlastní zkušenosti. Není snad týden, kdy bych nejela nějakou kůru, nějaké doporučení, tet se například chystám na kůru s dýnovými semínky a ricinem, kterou jsem získala na jiném foru a díky za ni. Hledám, zkouším, studuji, ale nehodlám být otrokem nějakých výpočtů a bádání, co přitom sníženém množství ještě mohu a nemohu - bez pěti jedů si dám kdykoliv cokoliv a funguje to. Za velké zázraky považuji živou a mrtvou vodu, kokosový olej, zelený jíl ...... prostě všechno, co jsem zatím zkusila a mělo kladný efekt. Psychika je také samozřejmě důležitá, pohoda a zázemí, podpora okolí, ale dle mých možností a zkušeností se dá tělo opravit i bez tohoto - opět vlastní zkušenost. Mě stačilo se naprogramovat na proces uzdravování.

K dietě Johany Budwig bych se ohledně tlaku také nevyjadřovala, základní myšlenka je o jakýchsi elektronech ...... což se prakticky ignoruje, člen pv33 sem dával dost odkazů i na zahraniční servry ( možno použít google ), ten, kdo si přečte základní myšlenku této diety musí pochopit, bohužel zde se pořád omýlá nějaká sirná patlanina, která má občas pramálo společného s původním protokolem J.Budwig.

V závěru bych se přikláněla k zásadní věci a tou je čištění a neustálá detoxikace organismu, po nějaké době, kdy je relativně organismus po úpravě stravy a očistách v pořádku si člověk může dovolit se " občas " i spráskat nějakým potravinovým svinstvem ( i když moje teorie je " proč bych to dělala " ), ale následně je opět nutná velká očista .....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 12:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Ze sirné patlaniny jsem teda momentálně docela na vážkách - lítám mezi "může pomoci", může poškodit". Sama ji pár měsíců konzumuji až na výjimky téměř denně, olej mám z Agro - el, sice jsem ho zamrazila ihned po dodání, ale nejsem si až tak úplně jistá, zda je v pořáku, cítím s toho velice jemnou nahořklost a něco jako pach rybiny - nic velkého, jen lehký dojem chuti ale i tak - prostě nevím \":(\" ...
Člověk něco dělá v dobré víře, že si pomůže a nakonec si může skrytě škodit, ale jak to zjistím \":?:\" .....? Oleje mám v mrazáku hafo, budu ho tedy zřejmě užívat dál dokud to se mnou nesekne \":shock:\" ..... \":)\" Nejsem z toho moc moudrá \":oops:\" ....

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 4:05 pm 
Offline

Registrován: stř bře 21, 2012 9:44 pm
Příspěvky: 5
A co nějaká verze pro vegany, nebyla by?:)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 6:58 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
prokera píše:
Ze sirné patlaniny jsem teda momentálně docela na vážkách - lítám mezi "může pomoci", může poškodit". Sama ji pár měsíců konzumuji až na výjimky téměř denně, olej mám z Agro - el, sice jsem ho zamrazila ihned po dodání, ale nejsem si až tak úplně jistá, zda je v pořáku, cítím s toho velice jemnou nahořklost a něco jako pach rybiny - nic velkého, jen lehký dojem chuti ale i tak - prostě nevím \":(\" ...
Člověk něco dělá v dobré víře, že si pomůže a nakonec si může skrytě škodit, ale jak to zjistím \":?:\" .....? Oleje mám v mrazáku hafo, budu ho tedy zřejmě užívat dál dokud to se mnou nesekne \":shock:\" ..... \":)\" Nejsem z toho moc moudrá \":oops:\" ....

Takže může pomoct-pokud budeš používat správný recept což je 15-25g(opravdový originál doporučuje 1-2 lžíce) lněného oleje plus tvaroh,nebo jogurt.K tomu je povoleno malé množství másla a kokosového oleje.

Může uškodit-budeš jí používat moc a tuky z ní v Tobě budou oxidovat za nadměrné tvorby volných radikálů.Což určitě nechceš.

Oleje mají příchutě podle odrůd-některé mohou být i nahořklé,ale pokud máš pochybnosti tak vylejt než se trápit jestli si neškodíš.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 7:01 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Eileen píše:
A co nějaká verze pro vegany, nebyla by?:)

Samozřejmě.V Budwig institutu zjistili,že lněný olej funguje i samotný a nebo v kombinaci s jáhlama,pohankou,pórkem.Prostě to stačí na uvedené potraviny nalít(na salát).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 7:03 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
jani píše:
Majko, já ti bohužel nejsem schopná říct, zda chio semínka pomůžou, zdraví není o jednom zázračném semínku nebo čajíku a hlavně ne o lécích a např. zázracích. Mně kdysi vnucovali mudrlanti několik léků - asi 9-11, nevím přesně, s tím, že nemůžu žádný vysadit, všechny byly dle nich důležité k mému přežívání, no jsem nyní na třech a žiju, ale musela jsem především upravit hodně stravu ( vysadit 5 jedů ) neřešila jsem celkem žádný orgán jako takový, ale vše jako celek, nezajímaly mě diagnosy, které mi mudrcové vnucovali, úprava stravy, změna živ. stylu dala dopořádku většinu problémů ( ale ne všechny úplně ). Měla jsem úděsnou kandidu, ale nikdy jsem si nevážila, jak se zde doporučuje, kolik sním bílkoviny a tuků.... jedla jsem ovoce, žádná bezsacharidová dieta mě netížila, po půl roce jsem si jen tak náhodu všimla, že jsem bez potíží, že kandida se nějak stáhla sama a žijeme dosud v symbioze a to jsem kolikrát zblafla klidně sklenku medu během 5ti dnů, tet´ už mě chut na sladké neláká, stačí mi ovocný talíř a mám sladkého dost. Na povzbuzení si dělávám do vody jablečný ocet, jod a med, to je ňamka a dobře se po ní spí ( pokud mám náladu se vyspat ) nebo mě naopak po ránu pěkně nahodí. Z vlákna aft v puse jsem docela paf, kdy tam jistý RaDu píše o svých problémech, uvádí svůj jídelníček ( na moji žádost ), který je prakticky obdobný s mým, já mám jen to vařený jídlo na oběd, on na večeři - to bych jediné přehodila,aby trávení v noci odpočívalo, ale přesně si dovedu představit, co by například u mě následovalo, pokud bych snížila dle doporučení příjem stravy, u mě by to nahodilo závratě a rozhodilo srdíčko - tot´ má zkušenost, musím si hlídat čas jídla, byt by to měla být jen ovocná štáva, ale i její vynechání by mi způsobilo slabost. Kdysi jsem držívala měsíční půsty ( novoluní, uplněk ), vždy v pohodě, jednou i tři dny,ale co jsem nyní na takovéto úpravě stravy, bohužel i po půldenním půstu jsem pak totálně rozhozená a nevím, čím to je, vpodstatě mě to ani moc nezajímá, takto mi to vyhovuje, co jsem tam RaDu doporučila mám z vlastní zkušenosti. Není snad týden, kdy bych nejela nějakou kůru, nějaké doporučení, tet se například chystám na kůru s dýnovými semínky a ricinem, kterou jsem získala na jiném foru a díky za ni. Hledám, zkouším, studuji, ale nehodlám být otrokem nějakých výpočtů a bádání, co přitom sníženém množství ještě mohu a nemohu - bez pěti jedů si dám kdykoliv cokoliv a funguje to. Za velké zázraky považuji živou a mrtvou vodu, kokosový olej, zelený jíl ...... prostě všechno, co jsem zatím zkusila a mělo kladný efekt. Psychika je také samozřejmě důležitá, pohoda a zázemí, podpora okolí, ale dle mých možností a zkušeností se dá tělo opravit i bez tohoto - opět vlastní zkušenost. Mě stačilo se naprogramovat na proces uzdravování.

K dietě Johany Budwig bych se ohledně tlaku také nevyjadřovala, základní myšlenka je o jakýchsi elektronech ...... což se prakticky ignoruje, člen pv33 sem dával dost odkazů i na zahraniční servry ( možno použít google ), ten, kdo si přečte základní myšlenku této diety musí pochopit, bohužel zde se pořád omýlá nějaká sirná patlanina, která má občas pramálo společného s původním protokolem J.Budwig.

V závěru bych se přikláněla k zásadní věci a tou je čištění a neustálá detoxikace organismu, po nějaké době, kdy je relativně organismus po úpravě stravy a očistách v pořádku si člověk může dovolit se " občas " i spráskat nějakým potravinovým svinstvem ( i když moje teorie je " proč bych to dělala " ), ale následně je opět nutná velká očista .....

Ahoj!
To jsi napsala krásně!Možná by stálo za to to překopírovat do tématu kandida.
Měj se! Akvarista


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 10:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Pavel Veselý píše:
Takže může pomoct-pokud budeš používat správný recept což je 15-25g(opravdový originál doporučuje 1-2 lžíce) lněného oleje plus tvaroh,nebo jogurt.K tomu je povoleno malé množství másla a kokosového oleje.

Může uškodit-budeš jí používat moc a tuky z ní v Tobě budou oxidovat za nadměrné tvorby volných radikálů.Což určitě nechceš.

Oleje mají příchutě podle odrůd-některé mohou být i nahořklé,ale pokud máš pochybnosti tak vylejt než se trápit jestli si neškodíš.

Děkuji Pavle za shrnutí a upřesnění:) . Olej risknu, ta chuť je pouze lehce nahořklá, takže budu věřit, že je to zrovna ten případ odrůdy, který popisuješ \":D\" ! Rozhodně se mi nějak nehnusí - naopak mi velmi chutná! Jenže já jsem takový to dobrý prase co všechno spase \":oops:\" \":lol:\" ...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz