Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 22, 2024 10:29 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon čer 11, 2012 4:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Sara111 píše:
Dobrý den,
dělám si sirnou patlaninu - 3lžíce hustého 8%ovčího jogurtu,1lžíce lněných semínek,1-2lžíce oleje - to rozmixuji mixerem se spodnim nástavcem s noži pak přidám+bobule-dále přidávám pár dýňových semínek,skořici,kokos,stévii a trochu maccy
chutná mi to tak,ale bohužel jsem po tom strašně unavená a hlad mám až min po 5hodinách,což je špatně.
Je možné,že se to s některými potravinami tluče a neplní to svou funkci,popř.co z toho určitě vyřadit.
Také mám problém když sním moc tuku i třeba kokosového tak strašně dlouho nemám hlad,možná špatně trávím tuky.
Můžete mi poradit?děkuji

Co je špatnýho na tom nemít dlouho hlad? Čím míň jídel denně sníš, tím víc ulevíš trávicí soustavě, ta spotřebuje míň energie, budeš potřebovat míň živin a metabolizmus vytvoří míň odpadních látek, který bude muset tělo vyloučit nebo v horším případě někam uložit.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 1:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:49 pm
Příspěvky: 87
Agro-el píše:
Dobrý den,

rádi bychom jako společnost Agro – El reagovali na výše proběhlou diskuzi, na níž jsme byli anonymně upozorněni. Kvalita nabízených olejů je pro nás prvořadá a vážíme si všech našich zákazníků. Vstup do internetové diskuze je poněkud nestandardní, přesto považujeme za vhodné uvést některé výše uvedené informace na pravou míru.

Skladovací prostory:
Označit námi používaný sklad za hangár je přinejmenším zavádějící. Jedná se o historické (památkově chráněné) selské budovy z 18. století. Tyto budovy mají velmi silné kamenné zdi. Od rozsáhlých půdních prostor je sklad oddělen silným betonovým stropem. Teploty skladovacích prostor jsou tak poměrně stabilní a v průběhu léta dosahují v průměru 20°C. Oleje samozřejmě nejsou vystaveny ani přímým vlivům slunečního záření.

Sklad navíc slouží pouze pro vyzvednutí zboží a jako mezisklad pro distribuci. Oleje v něm nejsou ani lisovány ani dlouhodobě skladovány (obzvláště lněný olej – není skladován vůbec). Lněný olej je lisován vždy po určité době na základě nahromaděných objednávek (což také způsobuje mnohdy poměrně dlouhou dodací dobu). Po vylisování je olej převezen do zmíněného skladu, odkud je okamžitě distribuován zákazníkům (v průměru do 24 h). V případě lněného oleje to znamená, že se našim zákazníkům dostane na stůl cca 2 – 4 dny po vylisování.

Poznámka k fotografii:
Oleje jsou lisovány za studena, nejsou nijak tepelně zpracovány, rafinovány a, což je pro vysvětlení velmi důležité, nejsou filtrovány, pouze sedimentovány. Sedimentací nikdy nedojde ke 100% vyčištění oleje. Olej proto v menší míře sedimentuje neustále. Usazeniny jsou samozřejmě více patrné v nádobách většího objemu (sediment u 5l kanistru je větší než u 250 ml sklenice). Objem usazeniny se liší z různých důvodů (např. různá várka lněného semínka – lisovány jsou pouze odrůdy potravinářského lnu setého, dále výrobní proces – olej sedimentuje v nádobách o větším objemu a následně je stáčen, první natočený kanistr/sklenice obsahuje méně sedimentu než poslední)

Dle našeho názoru je na fotce patrná běžná usazenina, která je naprosto nezávadná a nesnižuje kvalitu oleje. S plísní nebo snad houbou, jak je zde spekulováno, jsme se nikdy nesetkali. Je možné/pravděpodobné, že kanistr na fotce byl majitelem skladovaný v jiné poloze, než ve které byl focen (poloha usazenin by tomu napovídala).

Další informace na anonymním diskusním fóru nebudeme zveřejňovat. Jakékoli relevantní dotazy týkající se výroby a distribuce námi nabízených olejů jsme připraveni zodpovědět přímo našim zákazníkům. Proto bychom touto cestou rádi požádali naše případné zákazníky z řad zde diskutujících, aby neváhali obrátit se přímo na nás. Dotazy a podněty se vždy zabýváme a zpětné vazby od zákazníků si velmi ceníme.

kolektiv Agro – El

Dobry den,

je dobre vedet, ze se starate o spokojenost zakazniku, ale musim s Vami zasadne nesouhlasit ohledne doby dodani. Vami proklamovane 2-4 dny na stul zakaznika jsou opravdu mylny udaj. Mam olej z kvetnoveho lisovani a musel jsem se s Vami asi 3krat telefonicky spojovat ohledne doby dodani a NASLEDNE telefonicky urgovat postovni organy. I pres moje vsechny urgence byl (dle Vasich slov) olej vylisovan v sobotu a teprve v tydnu byl balen a TEPRVE ve ctvrtek byl odeslan. Bydlim v Praze a naivne jsem ocekaval, ze jej dostanu v patek, ale olej dorazil az v pondeli pricemz samozrejme lezel nekde na poste v teple mistnosti. Pokud dobre pocitam, tak se jedna o 8 dnu.

S pritelkyni jsme velice peclive olej ochutnavali zda-li je v poradku a rekl bych, ze to bylo na hranici. Pokud by se podobny postup opakoval pri dalsi dodavce tak uz rozhodne balik nevyzvednu, protoze se jedna o mystifikaci zakaznika a nebudu s vedomim prebirat zlukly produkt.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 8:37 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Myslel som si že si od nich tiež objednám 5 litrov ale nejak ma prešla chuť po tom čo tu píšete.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 9:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 25, 2011 2:08 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Ostrava
Deane píše:
Myslel som si že si od nich tiež objednám 5 litrov ale nejak ma prešla chuť po tom čo tu píšete.

Objednávala jsem u nich už třikrát a vždy bez problémů. Z toho první dodávka byla vloni v parném létě, i přesto byl olej vynikající kvality. Vždy dali vědět kdy lisují a tak jsem věděla, kdy mám objednávku očekávat. Dovedu si ale představit zdržení zásilky na poště, což není vinou dodavatele.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 9:03 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Damila píše:
Objednávala jsem u nich už třikrát a vždy bez problémů. Z toho první dodávka byla vloni v parném létě, i přesto byl olej vynikající kvality. Vždy dali vědět kdy lisují a tak jsem věděla, kdy mám objednávku očekávat. Dovedu si ale představit zdržení zásilky na poště, což není vinou dodavatele.

problem je so zasielanim na slovensko, cakala som na olej od stredy minuleho tyzdna a prisieldnes. je horky a citit rybacinou, myslim, ze tu by mal nastat obrat v sposobe dodavania, ak by som mala ja posielat nieco super kvalitne, co je nutne drzat v chlade, stanovila by som si podmienku posielat iba nejakou rychlou zasielkovou sluzbou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 9:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:49 pm
Příspěvky: 87
Damila píše:
Objednávala jsem u nich už třikrát a vždy bez problémů. Z toho první dodávka byla vloni v parném létě, i přesto byl olej vynikající kvality. Vždy dali vědět kdy lisují a tak jsem věděla, kdy mám objednávku očekávat. Dovedu si ale představit zdržení zásilky na poště, což není vinou dodavatele.

To rozhodne ne, ale odesilat baliky ve ctvrtek je opravdu nerozum. Obzvlast kdyz olej byl lisovan v sobotu coz tedy znamena, ze byl odeslan az 5ty den po lisovani...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 9:47 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Damila píše:
Dovedu si ale představit zdržení zásilky na poště, což není vinou dodavatele.

Ja mám s českou poštou len tie najlepšie skúsenosti. Keďže to mám na poštu do ČR cca 16km tak si objednávam tam POSTE RESTANTE a balík mám vždy na druhý den po odoslání na pošte, ešte mi aj z pošty príde mail s infom že prevzali môj balík a že bude na druhý deň doručený. O slovenskej pošte takú chválu napísať nemôžem.
Tak som to riskol a objednal 5 litrov. Kedy budú lisovať? Neviete?

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 13, 2012 9:27 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 05, 2011 9:02 am
Příspěvky: 27
Zásilku lněného oleje jsem několikrát obdržela, vždy mi oznámili, že právě lisují a olej byl za 2 dny (ráno) doma a chuť měl vynikající. Telefonicky jsem si prověřila, kdy dodávka odejde a čekala na pošťáka. Doufám, že to nebyla jen otázka štěstí \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 13, 2012 11:13 am 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
I já mám výborné zkušenosti s objednáváním lněného oleje od spol. Agro-El.
Olej byl vždy doručen rychle a chuť vynikající.
přeji všem hezký den \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 13, 2012 8:53 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 16, 2011 11:27 am
Příspěvky: 9
Deane píše:
Ja mám s českou poštou len tie najlepšie skúsenosti. Keďže to mám na poštu do ČR cca 16km tak si objednávam tam POSTE RESTANTE a balík mám vždy na druhý den po odoslání na pošte, ešte mi aj z pošty príde mail s infom že prevzali môj balík a že bude na druhý deň doručený. O slovenskej pošte takú chválu napísať nemôžem.
Tak som to riskol a objednal 5 litrov. Kedy budú lisovať? Neviete?

Lisovat budou v nejbližších dnech...viz info na jejich stránkách:
Kód:
Vydáno: 04.06.2012 19:35
Uzávěrka objednávek lněného oleje pro příští lisování je 13. června.

Vaše objednávky lněného oleje pro příští lisování přijímáme do 13. června. Ve dnech následujících po 13. 6. bude probíhat příprava lisování, lisování a distribuce.

Objednávky lněného oleje zaslané po 13. 6. budou uspokojeny při následujícím lisování. Lněný olej je obvykle lisován jednou za 14 dní.

_________________
Hora ruit, respice finem...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 14, 2012 6:50 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
esie píše:
I já mám výborné zkušenosti s objednáváním lněného oleje od spol. Agro-El.
Olej byl vždy doručen rychle a chuť vynikající.
přeji všem hezký den \":D\"

I já mám s nimi velice dobrou zkušenost. Sami zahlásili den odeslání a skutečně tomu tak bylo, takže vše proběhlo v nejkratším možném termínu si myslím...\":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 14, 2012 12:47 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 17, 2011 1:52 pm
Příspěvky: 58
Xeelee píše:
Co je špatnýho na tom nemít dlouho hlad? Čím míň jídel denně sníš, tím víc ulevíš trávicí soustavě, ta spotřebuje míň energie, budeš potřebovat míň živin a metabolizmus vytvoří míň odpadních látek, který bude muset tělo vyloučit nebo v horším případě někam uložit.

To je možná dobré, ale asi bych se po patlanici měla cítit dobře a ne jako po kachně se šesti:-)
Dávám často skořici,to je možná také problém,ale jsem na ní skoro závislá:-)....a asi vynechat ty ostatní ořechy....
nevím,poradíte?
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 14, 2012 3:59 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Len by ma zaujímalo prečo to niekto nazval "patlanina" tennto názov ma moc nenadchýňa. Vyvoláva vo mne dojem niečoho nechutného, nejakej gebuziny.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tučnost vs. Omega 3
PříspěvekNapsal: čtv čer 14, 2012 4:24 pm 
Offline

Registrován: ned lis 14, 2010 11:12 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den,
pochopil jsem správně, že pokud chci řešit nedostatek Omega 3, tak je ze začátku lepší míchat patlaninu s méně tučným tvarohem nebo kefírem a až po čase najet na kefír ze šlehačky nebo tučnější tvaroh?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 16, 2012 7:04 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Olej zatiaľ ešte nemám, tak som aspoň zomlel ľanové semienka a pomiešal ráno s acidkom poriadne kopcom lyžicu aby som si zvykal.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz