Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 6:36 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
prokera píše:
Děkuji Pavle za shrnutí a upřesnění:) . Olej risknu, ta chuť je pouze lehce nahořklá, takže budu věřit, že je to zrovna ten případ odrůdy, který popisuješ \":D\" ! Rozhodně se mi nějak nehnusí - naopak mi velmi chutná! Jenže já jsem takový to dobrý prase co všechno spase \":oops:\" \":lol:\" ...

Myslím si že by jsi projev konzumace žluklého oleje na svém těle poznala i sama(nevím ovšem za jak dlouho).Kvůli přetížení jater které by to vyvolalo by jsi začala být unavená,náladová,zhoršilo by se trávení a vůbec fungování celého těla.

Tu informaci o lehce hořké chuti mám z firmy co dováží lněný olej a jednou dostali celou várku hořkou.Odeslali ihned vzorek na rozbor a ten prokázal nulovou oxidaci(žádné žluknutí),po konzultaci s výrobcem(zemědělcem) byli seznámeni s tím že chuť oleje záleží na mnoha faktorech mezi které patří:odrůda,kvalita počasí za vegetace,kvalita půdy atd.

Jsem rád že jsem pomohl.Ahoj!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 8:05 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Pavel Veselý píše:
Myslím si že by jsi projev konzumace žluklého oleje na svém těle poznala i sama(nevím ovšem za jak dlouho).Kvůli přetížení jater které by to vyvolalo by jsi začala být unavená,náladová,zhoršilo by se trávení a vůbec fungování celého těla.

Tu informaci o lehce hořké chuti mám z firmy co dováží lněný olej a jednou dostali celou várku hořkou.Odeslali ihned vzorek na rozbor a ten prokázal nulovou oxidaci(žádné žluknutí),po konzultaci s výrobcem(zemědělcem) byli seznámeni s tím že chuť oleje záleží na mnoha faktorech mezi které patří:odrůda,kvalita počasí za vegetace,kvalita půdy atd.

Jsem rád že jsem pomohl.Ahoj!

Také věřím, že bych si na sobě všimla, že něco není v pořádku...ale na každý pád mě tvá informace uklidnila \":)\" . Zdá se mi totiž divné, že: v neděli lisovali, v pondělí poslali, v úterý už jsem cpala mrazák \":D\" ...no rychleji to snad ani jít nemůže \":shock:\" - to by potom ty oleje co se běžně prodávají va zdravkách museli být žluklé všechny (s tou půlroční trvanlivostí).
Takže budu SP konzumovat vesele dál akorát to nebudu přehánět s množstvím, protože to jsem asi dělala - hrozně mi to totiž chutná \":oops:\"
Takže ještě jednou děkuji \":)\" !


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 8:48 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
prokera píše:
Také věřím, že bych si na sobě všimla, že něco není v pořádku...ale na každý pád mě tvá informace uklidnila \":)\" . Zdá se mi totiž divné, že: v neděli lisovali, v pondělí poslali, v úterý už jsem cpala mrazák \":D\" ...no rychleji to snad ani jít nemůže \":shock:\" - to by potom ty oleje co se běžně prodávají va zdravkách museli být žluklé všechny (s tou půlroční trvanlivostí).
Takže budu SP konzumovat vesele dál akorát to nebudu přehánět s množstvím, protože to jsem asi dělala - hrozně mi to totiž chutná \":oops:\"
Takže ještě jednou děkuji \":)\" !

Asi třetím rokem kupuji lněný olej PRO VITA a nikdy nebyl nahořklý, jsem s ním max. spokojená a určitě bych neměnila, cena u nás je 53 kč.
http://eshop.provita.cz/olej-lneny-lis- ... a/d-70915/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 2:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
jani píše:
Asi třetím rokem kupuji lněný olej PRO VITA a nikdy nebyl nahořklý, jsem s ním max. spokojená a určitě bych neměnila, cena u nás je 53 kč.
http://eshop.provita.cz/olej-lneny-lis- ... a/d-70915/

Díky jani:), před olejem z Agro-el jsem používala jinou značku (Natural) a ten také nebyl nahořklý a byl světlý, ovšem ta půlroční trvanlivost mě zarazila \":shock:\" , tak jsem ho přestala kupovat a nechala si poprvé poslat ze Znojma. No po přečtení příspěvku Pavla V. si už nemyslím, že by musel být nutně špatný - spíš je jiný než na který jsem byla zvyklá:)...

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 10:01 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Já kupuju taky agroel i když na mnoha místech tohoto fóra lze dohledat že jsem o něm měl pochybnosti.Nyní už vím že to nebylo kvalitou oleje ale nevhodným množstvím patlanice a její kombinací s jiným tukem nebo ořechy.
Patlanice má přínos jedině když se dodržuje Budwig metoda a né nahodilý systém typu "když je něco zdravé tak hodně toho bude ještě zdravější"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 9:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sýkorka píše:
Jardo,děkuji za Vaši odpověd,ale ještě bych prosila,zda byste mi na ten můj kolísavý krevní tlak i Vy doporučil již zde zminovaná semínka chio.Ohledně té detoxikace s Vámi souhlasím,nebot mám organismus zatížený mnoha léky,nejvíce však analgetikama- které beru dost často na bolení hlavy a to už hodně a hodně dlouho.Od lonského roku,kdy mi byla zjištěna hyperfunkce štítné žlázy -tak léky na štítnou žlázu,nyní léky na úpravu kolísavého tlaku,léky na chronický zánět žaludku -takže dostává můj organismus pěkně zabrat.Jardo,budu moci provést tu detoxikaci -když ty léky musím užívat?Co Vy - na to?Děkuji Vám za Vaši odpověd a případné doporučení a přeji hezký večer.Majka

Tak léky určitě nemusí užívat nikdo, to je špatně pochopeno a je třeba je současně s detoxikací organizmu vysazovat, minimálně ty na tlak a žaludek určitě. To semínko nedovedu posoudit, jde o relativně nové informace, ale škodit vám určitě nebude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 9:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
prokera píše:
Ze sirné patlaniny jsem teda momentálně docela na vážkách - lítám mezi "může pomoci", může poškodit". Sama ji pár měsíců konzumuji až na výjimky téměř denně, olej mám z Agro - el, sice jsem ho zamrazila ihned po dodání, ale nejsem si až tak úplně jistá, zda je v pořáku, cítím s toho velice jemnou nahořklost a něco jako pach rybiny - nic velkého, jen lehký dojem chuti ale i tak - prostě nevím \":(\" ...
Člověk něco dělá v dobré víře, že si pomůže a nakonec si může skrytě škodit, ale jak to zjistím \":?:\" .....? Oleje mám v mrazáku hafo, budu ho tedy zřejmě užívat dál dokud to se mnou nesekne \":shock:\" ..... \":)\" Nejsem z toho moc moudrá \":oops:\" ....

Tak po rybině to je normální, lehká nahořklost také a v rozumném množství se jí bát nemusíte, určitě je prospěšná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 9:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Eileen píše:
A co nějaká verze pro vegany, nebyla by?:)

Jak správně píše člen Pavel Veselý, tak se s tvarohem míchat nemusí, ovšem pak se hůře dostává do periferních cév, což je docela dobré, ale prospěšný je tak, jako tak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 9:46 am 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 2:49 pm
Příspěvky: 27
Jani - chtěla bych Vám moc poděkovat za Váš obsáhlý příspěvek.Po jeho přečtení jsem Vám na něj odpověděla,ale asi nebyl správně odeslán.Proto píši ještě jednou,snad to bude nyní v pořádku.Ještě jednou moc díky a hezký den.Majka \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 12:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Moc všem děkuji za odpovědi:)! Z toho co píšete jsem usoudila, že problém nebude v oleji, ale v množství, které bylo zřejmě nadbytečné ne snad kvůli tomu, že bych si myslela u zdravých věcí, že čím víc, tím líp, ale spíš proto, že jsem tak trochu čuně, které nezná míru pokud mu něco chutná a navíc je to i zdravé \":oops:\" ...zkrátka falešný pocit, že se takových věcí mohu s klidem naprat, ale pochopitelně vím, že je to blbost \":roll:\" ...taky mne k tomuto chování přivedly informace, že SP se dá konzumovat i ve velkém množství, tak jsem se toho s radostí chytla, ale už od toho upouštím \":)\" a zůstanu na nějaké rozumné míře....

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 6:07 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 2:49 pm
Příspěvky: 27
Jardo,děkuji za Vaši odpověd.Od dnešního dne budu vysazovat tedy aspon léky na ten tlak a žaludek,ovšem na tu štítnou žlázu -to si zatím nerisknu.Na podzim,když se mi po provedené kontrole hladina hormonů ŠŽ docela zlepšila,tak mi lékař snížil léky na půl tablety denně/místo původně 1 tabl.denně/,tak jsem léky asi na 1 měsíc zcela vysadila a místo nich zkusila užívat bylinný extrakt Fruktavit a Svízel,který by měl upravit činnost štítné žlázy.Ovšem po měsíci vysazení léku a užívání tohoto bylinného přípravku jsem ovšem začala pocitovat,že bylinný přípravek zřejmě "nestačil" uhlídat hladinu hormonů ŠŽ,nebylo mi dobře,začaly opět problémy-otok víček,padání vlasů,úbytek váhy,noční pocení -tak jsem musela rychle navštívit endokrinologa,který provedl odběr krve na zjištění hodnot hormonů ŠŽ a když zjistil,jak jsou špatné,tak uvažoval nejdříve o operaci štítné žlázy.S tím jsem zatím nesouhlasila a tak mi upravil znovu dávku léku zpět na 1 tabl.denně a další kontrolu mám 2.5.Pokud se to prý nezlepší,asi mne ta operace prý nemine nebo pak ještě radioaktivní záření jodem.Velmi nerada bych tyto navrhované zákroky podstupovala a proto si zatím nedovolím vynechat ten lék na štítnou žlázu.Ještě jednou Vám moc děkuji za Vaše doporučení a přeji hezký podvečer.Majka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 6:27 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
Moje aktuální patlanice:

250g tvaroh
10g rybího oleje
50g lněného oleje
30g lněné semínko namočené přes noc
him. sůl + kurkuma + 1/2 káv. lžičky zázvor. šťávy + trochu citrónové šťavy nebo bazalky (mě voní a chutná po šunce \":lol:\" )

- příloha červená kapie + nějaka zelená nať/lupení (špenát,nať cibule)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 7:13 pm 
Offline

Registrován: stř říj 19, 2011 2:47 pm
Příspěvky: 18
Přidat rybí olej do patlanice mě taky napadlo, měl by ještě vylepšit vlastnosti směsi nebo je to jenom pro chut?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 7:44 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Jenik2011 píše:
Moje aktuální patlanice:

250g tvaroh
10g rybího oleje
50g lněného oleje
30g lněné semínko namočené přes noc
him. sůl + kurkuma + 1/2 káv. lžičky zázvor. šťávy + trochu citrónové šťavy nebo bazalky (mě voní a chutná po šunce \":lol:\" )

- příloha červená kapie + nějaka zelená nať/lupení (špenát,nať cibule)

= patlanice
protokol J. Budwig má své pevně stanovené postupy na základě nekolikaletých výzkumů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 8:32 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
[quote="aja":3grtx05b]Přidat rybí olej do patlanice mě taky napadlo, měl by ještě vylepšit vlastnosti směsi nebo je to jenom pro chut?[/quote:3grtx05b]
Chuťově se v tomto množství tvarohu moc neprojevuje.
Dávám ho až když je základ patlanice hotov (tvaroh + lněný olej).
Dodává mi A,D + DHA,EPA.
10g je max. denní dávka pro dospělého.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
3grtx05b


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz