Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř dub 24, 2024 7:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 6:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
mr.klocak píše:
Ahoj, na otázky ohledně výživy a fitness mi vždycky skvěle poradili a odpověděli na http://www.faskr.com \":wink:\"

Jste si jistý, nebo jenom honíte návštěvnost?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 28, 2015 2:49 pm 
Offline

Registrován: pon čer 15, 2015 3:15 pm
Příspěvky: 3
Ráda bych se Vás zkušenějších na něco zeptala ohledně výroby směsi lněného oleje a tvarohu, moc s omlouvám, jestli už se to tu někde řešilo, ale starám se o čtyři děti (vlastní, nejstaršímu je 5 let) a nemám moc času pročítat diskusní fóra.

Nějakou dobu (cca měsíc zpět) se teď pokouším tuto směs vyrábět, bez lněných semínek (jsem kojící matka a dočetla jsem se asi někde tady, že pro kojící nejsou vhodná) poměr byl zatím 50 g oleje a 250 g tvarohu (a nějaké ovoce, s jahodama to byla dobrota). Asi 2x jsem zkusila i 60 g : 250 g, ale to už jsem nějak nebyla schopná sníst, zvedal se mi žaludek z té tučnosti (připadalo mi to jako jíst majonézu...).

Zajímalo by mě toto:

a) Jestli jsem to dobře pochopila, je možné směs bez ztráty kvality po umixování skladovat v lednici, i více dní (2-3). Dala by se případně i udělat do zásoby a zamrazit (bez semínek)?

b) Bylo možné dávku oleje ještě snížit (třeba až na 30 g : 250 g, tj. cca 1:8) nebo by se tím vlastnosti výsledného produktu nějak podstatně změnily (např. by se porušil vhodný poměr mastných kyselin) a proto je nutné pro zachování účinku dodržet mezi složkami konkrétní poměr (aspoň 1:4, příp. víc oleje - až do 1:1)? Nebo jinak: Záleží na poměru složek, nebo se dá říci, že je podstatná denní dávka oleje a je jedno, v jakém množství mléčného výrobku se rozmixuje? Totiž, ze začátku mi směs dost chutnala, teď už tolik ne a ve spojení s mýma časovýma možnostma se mi nedaří proto vyrábět a užívat ji každý den čerstvou a napadlo mě, kdybych dávku oleje ještě snížila, aby se trochu víc chuťově "ztratil", ale jedla to opravdu každý den, jestli by to nevyšlo nakonec lépe...

c) Kdybych zůstala u doporučovaného poměru 1:4 (tj. cca 60/250) a chtěla vyměnit tvaroh třeba za jogurt nebo jiný řidší mléčný výrobek, asi by bylo třeba toho jogurtu (kefíru,...) dát víc, že? Čím se při přepočtu řídit? Obsahem tuku nebo spíš obsahem bílkovin?

Děkuji moc za pochopení a laskavou odpověď (nebo odkaz do fóra, kde se to řeší - číst snad umím, ale vyhledávat ve fóru asi ne a 100 stran je 100 stran...).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 28, 2015 10:44 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
a) Určite by som zmes nerobila do zásoby ale čerstvo pred použitím
b) Pokiaľ neriešite nejaký vážny problém tak si myslím že by ani ten pomer 1:8 nemusel vadiť, v prípade že dačo také riešite radšej by som šla presne podľa odporúčaní budwigovej
c) Ide tam o bielkoviny, ja jogurtu dávam len o dačo viac ale ťažšie sa to s ním spája pokiaľ nie je dosť tučný,

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2015 6:53 am 
Offline

Registrován: pon čer 15, 2015 3:15 pm
Příspěvky: 3
Děkuji.
V podstatě bych taky asi potřebovala poradit s určením nějaké "denní dávky" lněného oleje (prosím pokud možno gramy, lžíce mám doma tří velikostí \</div

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1pxub3ni


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 7:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
maaaja píše:
Ráda bych se Vás zkušenějších na něco zeptala ohledně výroby směsi lněného oleje a tvarohu, moc s omlouvám, jestli už se to tu někde řešilo, ale starám se o čtyři děti (vlastní, nejstaršímu je 5 let) a nemám moc času pročítat diskusní fóra.

Nějakou dobu (cca měsíc zpět) se teď pokouším tuto směs vyrábět, bez lněných semínek (jsem kojící matka a dočetla jsem se asi někde tady, že pro kojící nejsou vhodná) poměr byl zatím 50 g oleje a 250 g tvarohu (a nějaké ovoce, s jahodama to byla dobrota). Asi 2x jsem zkusila i 60 g : 250 g, ale to už jsem nějak nebyla schopná sníst, zvedal se mi žaludek z té tučnosti (připadalo mi to jako jíst majonézu...).

Zajímalo by mě toto:

a) Jestli jsem to dobře pochopila, je možné směs bez ztráty kvality po umixování skladovat v lednici, i více dní (2-3). Dala by se případně i udělat do zásoby a zamrazit (bez semínek)?

b) Bylo možné dávku oleje ještě snížit (třeba až na 30 g : 250 g, tj. cca 1:8) nebo by se tím vlastnosti výsledného produktu nějak podstatně změnily (např. by se porušil vhodný poměr mastných kyselin) a proto je nutné pro zachování účinku dodržet mezi složkami konkrétní poměr (aspoň 1:4, příp. víc oleje - až do 1:1)? Nebo jinak: Záleží na poměru složek, nebo se dá říci, že je podstatná denní dávka oleje a je jedno, v jakém množství mléčného výrobku se rozmixuje? Totiž, ze začátku mi směs dost chutnala, teď už tolik ne a ve spojení s mýma časovýma možnostma se mi nedaří proto vyrábět a užívat ji každý den čerstvou a napadlo mě, kdybych dávku oleje ještě snížila, aby se trochu víc chuťově "ztratil", ale jedla to opravdu každý den, jestli by to nevyšlo nakonec lépe...

c) Kdybych zůstala u doporučovaného poměru 1:4 (tj. cca 60/250) a chtěla vyměnit tvaroh třeba za jogurt nebo jiný řidší mléčný výrobek, asi by bylo třeba toho jogurtu (kefíru,...) dát víc, že? Čím se při přepočtu řídit? Obsahem tuku nebo spíš obsahem bílkovin?

Děkuji moc za pochopení a laskavou odpověď (nebo odkaz do fóra, kde se to řeší - číst snad umím, ale vyhledávat ve fóru asi ne a 100 stran je 100 stran...).

Dobře vám odpovídá členka peetra a pokud neřešíte nějaký vážný zdravotní problém, tak není třeba řešit ani nic dalšího, prostě to je jídlo a uděláte si ho jak vám chutná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 7:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="maaaja":3e5y20x3]Děkuji.
V podstatě bych taky asi potřebovala poradit s určením nějaké "denní dávky" lněného oleje (prosím pokud možno gramy, lžíce mám doma tří velikostí \</div

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
3e5y20x3


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 31, 2015 9:09 pm 
Offline

Registrován: pon srp 31, 2015 8:36 pm
Příspěvky: 2
Ahoj vsem.
Dvakrat jsem cetl toto vlakno a i tak poprosim o radu.
1.. Jde velmi pravdepodobne o onkologickeho pacienta. Muze se pit pri diete p. Budvigove i kozi mleko?

Jeste Vas tu vsechny chci poprosit, pokud by nekdo znal nekoho, co se vylecil touto dietou.... o kontakt. Ja jsem na slovensku ale muze to byt i v cechach.

A jako posledni, chci poprosit .... kdyby nekdo znal nekoho, kdo leci touto metodou, taktez o kontakt.
I kdyz, je na internetu pomerne hodne informaci k teto diete, potrebujeme se poradit. Tech informaci je mozna az prilis. I kdyz je tu presny udajne originalni navod, i tak mame v necem nejasnosti. Je pro nas dulezity i kontakt s nekym, kdo ma zkusenost.
Nasel jsem na netu v sk napr. doktora, co leci i touto metodou a procital reference a jeho odpovedi na dotazy. K diete p Budvigove dal informace zcela nepostacujici a vlastne tedy zmatecnou.
Na rozdil od tohoto fora.
Chci Vam podekovat za to, ze neco takoveho vubec existuje.
Z odpovedi lidi, tu citim opravdovou lidskost a zajem o druheho cloveka.

Tak jeste jednou dekuji za to, ze tu vubec jste a pokud by nekdo vedel, budu vdecny za odpoved na moje otazky.

Preji Vam vsem tu hodne zdravi a aby se Vam vracelo vse to, co davate.

Roman.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 31, 2015 10:53 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Roman68 píše:
Ahoj vsem.
Dvakrat jsem cetl toto vlakno a i tak poprosim o radu.
1.. Jde velmi pravdepodobne o onkologickeho pacienta. Muze se pit pri diete p. Budvigove i kozi mleko?

Jeste Vas tu vsechny chci poprosit, pokud by nekdo znal nekoho, co se vylecil touto dietou.... o kontakt. Ja jsem na slovensku ale muze to byt i v cechach.

A jako posledni, chci poprosit .... kdyby nekdo znal nekoho, kdo leci touto metodou, taktez o kontakt.
I kdyz, je na internetu pomerne hodne informaci k teto diete, potrebujeme se poradit. Tech informaci je mozna az prilis. I kdyz je tu presny udajne originalni navod, i tak mame v necem nejasnosti. Je pro nas dulezity i kontakt s nekym, kdo ma zkusenost.
Nasel jsem na netu v sk napr. doktora, co leci i touto metodou a procital reference a jeho odpovedi na dotazy. K diete p Budvigove dal informace zcela nepostacujici a vlastne tedy zmatecnou.
Na rozdil od tohoto fora.
Chci Vam podekovat za to, ze neco takoveho vubec existuje.
Z odpovedi lidi, tu citim opravdovou lidskost a zajem o druheho cloveka.

Tak jeste jednou dekuji za to, ze tu vubec jste a pokud by nekdo vedel, budu vdecny za odpoved na moje otazky.

Preji Vam vsem tu hodne zdravi a aby se Vam vracelo vse to, co davate.

Roman.

Ahoj Romane,
kozi mleko se pit pri diete Dr. Budwigove muze, tady jsem to nasla, nesmi byt samozrejme pasterizovane, ale to urcite uz vis ...Use goat’s milk instead of cow’s milk products -http://www.cancertutor.com/budwig/

Tady se doporucuje delat kefir i jogurt z koziho mleka ...Cultured Dairy: Kefir (Goat Milk), organic cottage cheese, Amasai (A2 Cows Milk), or Yogurt (Sheep or Goat Milk) – Make sure these products are low-temp processed or raw and that they are organic and come from grass-fed animals - http://draxe.com/budwig-diet-protocol-cancer/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 01, 2015 1:34 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
Sama Budwigová odporúča do zmesi pridávať1-2 lyžice mlieka takže by som sa ho nebála, a obzvlášť nie kvalitného kozieho. Pijem ho často lebo ich chovám. Spomínala som tu svoj prípad keď mi za krátke obdobie narástla hrča z veľkosti malej uzlinky na veľkosť vlašského orecha, mamina mala rovnakú hrču na rovnakom mieste a bolo to zhubné. Ja som s tým lekárom nešla a riešim to po svojom, hlavne Budwigovej metódou, zhruba podľa toho čo tu preložil pv33 to zhrnutie, už do mesiaca sa rapídne zmenšila, momentálne je stále rovnaká už niekoľko mesiacov, malinká drobná uzlinka, som presvedčená že keby som nemala posledné dva mesiace výkyvy v dodržiavaní zásad budw. metody tak už je celkom fuč. Môžete mi prípadne napísať súkromnú správu ak chcete.

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 01, 2015 6:28 pm 
Offline

Registrován: pon srp 31, 2015 8:36 pm
Příspěvky: 2
Dekuji za odpovedi.
Asi me to nejak v te kupe informaci uteklo.
Ja ty informace hledam pro jednu me velmi drahou zenu.
Prozatim moc dekuji. Pozdeji jeste nejake dotazy polozim popr pres sz..
Hodne zdravi vsem ... Roman.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 20, 2015 9:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Roman68 píše:
Ahoj vsem.
Dvakrat jsem cetl toto vlakno a i tak poprosim o radu.
1.. Jde velmi pravdepodobne o onkologickeho pacienta. Muze se pit pri diete p. Budvigove i kozi mleko?

Jeste Vas tu vsechny chci poprosit, pokud by nekdo znal nekoho, co se vylecil touto dietou.... o kontakt. Ja jsem na slovensku ale muze to byt i v cechach.

A jako posledni, chci poprosit .... kdyby nekdo znal nekoho, kdo leci touto metodou, taktez o kontakt.
I kdyz, je na internetu pomerne hodne informaci k teto diete, potrebujeme se poradit. Tech informaci je mozna az prilis. I kdyz je tu presny udajne originalni navod, i tak mame v necem nejasnosti. Je pro nas dulezity i kontakt s nekym, kdo ma zkusenost.
Nasel jsem na netu v sk napr. doktora, co leci i touto metodou a procital reference a jeho odpovedi na dotazy. K diete p Budvigove dal informace zcela nepostacujici a vlastne tedy zmatecnou.
Na rozdil od tohoto fora.
Chci Vam podekovat za to, ze neco takoveho vubec existuje.
Z odpovedi lidi, tu citim opravdovou lidskost a zajem o druheho cloveka.

Tak jeste jednou dekuji za to, ze tu vubec jste a pokud by nekdo vedel, budu vdecny za odpoved na moje otazky.

Preji Vam vsem tu hodne zdravi a aby se Vam vracelo vse to, co davate.

Roman.

Podstatné informace jste již dostal a dieta je jedna z nejefektivnějších co u onkologie existuje, ale za mě bych do ní přidal ještě salvestrol. Sice ta dieta přímo zahrnuje mnoho potravin s vysokým obsahem salvestrolů, ale dnes nelze spoléhat na to že je v těch potravinách obsažen. Likviduje ho totiž fungicidní postřik a tím se dnes stříká skoro všechno, tedy bych doplnil garantovatelné množství salvestrolu z pilulek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 24, 2015 12:19 pm 
Offline

Registrován: stř čer 04, 2014 9:19 am
Příspěvky: 2
Ahojky lidičky! Máte někdo zkušenosti s lisem na olej od firmy Yoda?
http://alternativashop.cz/cs/odstavnova ... da-02.html

a pak jsem se taky dozvěděla, že není lněné semínko jako lněné! \":shock:\" že některý dokonce obsahujou nevyhovující složení mastných kyselin? Že nejideálnější odrůdou by mělo být Len setý olejový odrůda raciol.

Má někdo víc info?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 27, 2015 11:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Rascal píše:
Ahojky lidičky! Máte někdo zkušenosti s lisem na olej od firmy Yoda?
http://alternativashop.cz/cs/odstavnova ... da-02.html

a pak jsem se taky dozvěděla, že není lněné semínko jako lněné! \":shock:\" že některý dokonce obsahujou nevyhovující složení mastných kyselin? Že nejideálnější odrůdou by mělo být Len setý olejový odrůda raciol.

Má někdo víc info?

Zajímavé hračka, ale nedovedu se vyjádřit zda je opravdu funkční a něco vydrží, vidím ho poprvé. Jinak ta semínka lnu se opravdu zásadně liší, záleží na jednotlivých vyšlechtěných odrůdách, některé mají velice nízký obsah omega 3 mastných kyselin, klidně i pouhé 2%. Těch správných odrůd je více, ale asi by to spíše chtělo kupovat z osvědčeného zdroje, jinak koupíte stejně něco co nebude tak ideální jak si představujete.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2016 11:09 am 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Dobrý deň. Chcela by som začat podávať patlaninu dcérke 1,5 roka kvôli zvacsenym lymfatickym uzlinam na krku a hlavicke. Aky pomer by ste odporúčali, prípadne bolo by lepšie, keby som ju jedla ja a dcérka dostávala cez materské mlieko? Ďakujem.


Naposledy upravil ivana p. dne čtv led 14, 2016 12:10 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 14, 2016 12:10 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
ivana p. píše:
Dobrý deň. Chcela by som začat podávať patlaninu dcérke 1,5 roka kvôli zvacsenym lymfatickym uzlinam na krku a hlavicke. Aky pomer by ste odporúčali, prípadne bolo by lepšie, keby som ju jedla ja a dcérka dostávala cez materské mlieko? Ďakujem.

Vedel by mi niekto poradiť, akú dávku dávať dcerke? Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz