Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv črc 13, 2017 8:23 am 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
Cordyceps píše:
rad by som prispel mojim produktom: sirova patlanina feat. pestrec x med

taakze, do mixera som postupne nahadzal tieto suroviny:
500g tvarohu
250ml lneneho oleja
3 kopcovite PL medu
4 PL lnenim semienok
4 PL semien ostropestreca mar.
trosku vody a zapot som mixer.

Vysledna chut teda nic moc, ale aspon zhoreho vinutie na mixery \":roll:\"
Zjem to ale aj tak. Olej bol z polska, bol zlty, a mal taku zvlastnu chut horku ci trpku, no bol som prekvapeny z tej chuti. Teda aj z farby zltej lebo som cital ze zlta farba oleja nieje nic moc. Vazne neviem \":?:\"
Ak by ste mali zaujem, tak vam napisem ci som tuto kombinaciu prezil, planujem ju rozdelit na 3 dni, a dufam ze ked k tomu budem na orechoch, huspenine (bez tucneho, iba masko zelenina vajko a rosol) a kefire ze to bude OK. Musim nieco jest lebo som zas schudol mozno trochu viac ako som ocakaval. 4dnova jaterka mi dala dole 4kg \":(\"

Poprosil by som Vas, Vazne by som ocenil vas nazor na to, ci to bude OK co planujem pojedat k Patlanine. Mam ju na plane jest po 90minutovom treningu v posilovni {30minut stroje + 60 beh do kopca}. Patlanina bude potom na ranajky, a po hodine si svacnem kefir., na obed huspeninu (tu jem akoze na klby) bez chleba octu a vsetkeho.

Prajem Vam svetky m pekny vecer,

m.

Budwigová by sa v hrobe obracala keby to bolo možné \":D\"
Tú zmes si nerobte na tri dni, ale urobte si vždy množstvo čo práve spotrebujete. semienka sa melú zvlášť v nejakom el.mlynku na kávu a hneď sa primiešajú do zmesi. Pestrec by som do toho nemiešala. Voda sa tam nedáva ale trocha mlieka... atď. atď.... Podáva sa to s ovocím. Čo sa týka stravovanie počas dňa Budwig odporúčala začínať deň šťavou z kyslej kapusty a pod. je toho veľa na čo dávala dôraz okrem konzumácie zmesi, či už každodenné vystavenie sa slnečným lúčom atď. Olej nemá byť horký, kupujte zo zdrojov kde sa čerstvo lisuje, ja kupujem tu https://www.prodejnabylin.cz/lneny-olej ... udena.html lisuju cca každý 1-2týždne (je tam aj protokol o obsahu kyselín) Inak Lothar Hirneise ktorý býval s Budwigovou v kontakte má na youtube kanál kde dáva videá ohľadom Budwigovej protokolu https://www.youtube.com/channel/UCxHmhQ ... DzFNyD8bHw
Zalistujte dozadu, pv33 si dal robotu a zhrnul čo Budwigová odporúčala, stravovací plán popri tej zmesi, pohľadajte to , stojí to zato...

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 13, 2017 8:50 am 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
miroj píše:
Tak tuto otazku som cital aj v diskuznej skupine flaxseedoil2, ktora funguje na yahoo. Ma si 25000 clenov z celeho sveta. Jendnym z nich som aj ja a to uz asi 5 rokov.
Doposial ziadna odpoved. A bohuzial ju nedostanete ju ani tu.

Ja som tam kedysi trochu chodila a takéto otázky sú tam veľmi časté, tak sa nedivím ak zapadla alebo ju odignorovali. Ale čítala som tam komenty o uzdraveniach, len neviem už presne aké druhy rakoviny spomínali, už tam dávno nechodím
čo sa týka mňa , nemôžem vám potvrdiť že som mala rakovinu ale ako som tu už písala, moja mama mala zhubný nádor pri štítnej žlaze, odoperovali jej to , dávali rádioterapiu atď. Mne sa v rovnakom veku ako aj jej vytvorila rovnako vyzerajúca hrča na rovnakom mieste, za krátku dobu sa zväčšila na veľkosť slivky. Cítila som že sa v tom čosi deje, občas v tom mieste bolo cítiť tlmenú bolesť slabú. Lekárom som nešla ale naplno sa jedného dňa dala na Budwigovej protokol,nielen zmes ale aj ostatné čo radila pacientom som dodržovala(viacmenej) a do mesiaca sa mi "slivka" zmenšila na veľkosť malej uzlinky, ako malá fazuľka, bola som paf z tej rýchlosti zmenšenia.

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 13, 2017 10:23 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Budwigova nikdy neliecila len cisto tou zmesou. To niektori pacienti tak pochopili, lebo je to jednoduche, ale nieje to tak. Budwig protokol je skor myslene, vsetko to co k tomu patri (viem ze som cital aj take veci, ze sa ma jest len surove ovocie, atd...), je s tym myslene aj vystavovanie sa slnku pod zelenymi stromami.
A takisto, tu zmes aplikovala aj klystirom, rovno do creva. Mala zoznam takych doporuceni, co dodrzovat. Budwig protokol znamena to cele, nielen jest tu zmes.

A takisto plati, ze spolu s Budwig protokolom, sa dalej daju primiesat niektore dalsie veci, ktore su ucinne na rakovinu, vlastne dalsia protirakovinova strava (vyskum isiel dopredu aj po jej posobeni), zaradenie hub, ktore maju protirakovinove ucinky, kurkumova kasicka a kurkumin, plus doplnky (vsetko doplnit co treba, zrovnat vsetky deficity, napriklad vitamin D, selen, jod.. a zaradit horu antioxidantov). Plus da sa pouzit aj megaaskorbicka liecba, teda doplnat vysoke davky vitaminu C... lepsie je zamiesat toho viac. A samozrejme aj enzymi, enzymoterapia tiez citelne posobi na rakovinu. Plus doplnky na zvysenie imunity, ako kolostrum a betaglukany. Cerstva Goji stava (nesetrit peniazmi stoji to aj 70 eur mesacne na liecenie rakoviny) A aleo vera, ci menej znama, ale na rakovinu ucinnejsia, aloe arborescens https://www.cancertutor.com/aloearborescens/ https://en.wikipedia.org/wiki/Aloe_arborescens
To vsetko by som zaradil, ale to je zaciatok, su este dalsie veci... je dobre to vediet, v dnesnej dobe, s castym vyskytom rakoviny, je lepsie byt prichystany... plus aj keby ochorel niekto znamy, moze mu to byt napomocne. Je lepsie to vediet, a studovat

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 13, 2017 10:34 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
kov píše:
Olej bude logicky takový, podle toho z jaké odrůdy ho vyrobí. Jetli to výrobce řeší, to nevím. Podle toho jak to ale nikdo neřeší, si nedělám iluze. Je to pořád lněný olej, jen může mít jiné poměry látek. Budwigová v knize píše, že vylisovaný olej rychle degraduje. Prý je ho třeba do 15-ti minut jíst. Nedělám si žádné iluze o tom, že by se tímto výrobci zabývali. Prostě vylisují olej, nějak(něčím) ho stabilizují a šup s tím do sklínek. Čerstvě vylisovaná správná odrůda v biokvalitě by byla to nejlepší. Pro info sem dám znovu tabulku poměru kyselin omega 3 a omega 6. Je to na stránce 5. Jak je vidět je v tom obrovský rozdíl. Omega 6 máme v dnešní stravě nadbytek a právě proto je třeba doplnit omega 3. Pokud do sebe valíme lnem další nadbytek omega 6, tak si vlastně škodím. Nevím jak to bylo v době, kdy Budwigová psala svoji knihu, ale určitě len nebyl tolik stříkaný sračkama, zřejmě se nevozil z Kazachstánu, a co obsahoval tehdejší len co se omega kyselin týče, ví jen Bůh. Někdo tu psal, že patlanina není jen o těch kyselinách omega 3. Já ale myslím, že je to základ, plus další benefity pro organismus. http://web2.mendelu.cz/af_291_projekty/ ... ny_len.pdf

Tak bych se ještě jednou, (snad už naposledy) vrátil k tomu složení lněného oleje a kvalitě lnu. Volal jsem do výzkumného ústavu Agritec Šumperk, kde jsem se nakonec dovolal k paní, která se lnem a konopím už dlouho zabývá a samozřejmě dělá i potřebné rozbory. (Další plus bylo, že měla i nějaké povědomí o Budwigové i přírodních léčbách.) Ta mi taky doporučila odrůdy Natural nebo Recital skrz poměr omega 3 a 6 kyselin, a skrz další prospěšné látky, jejichž názvy jsem si ani nebyl schopný zapamatovat. Poradila tři České firmy, které se produkcí lnu zabývají http://www.frumenta.cz/lnene-semeno-hnede/, pak http://seedservice.cz/len-olejny Tyto dvě mají ,,jen" český len vlastní produkce v potřebné odrůdě. Zaplať Pánbůh vůbec za to! Třetí firma má nejen potřebné odrůdy recital a natural, ale dokonce v biokvalitě. Konečně BINGO! http://www.prograin-zia.com/kontakty.htm (pan Vinkler) Jsou to velkoproducenti, takže nemá cenu volat skrz kilo nebo dvě. My máme 50kg zhruba na 6-7 měsíců, takže takovou zakázku už vyřídí. Takže tolik moje poznatky... Další zajímavou věcí k případnému bádání je co mi naťukla paní z Agritecu: nahradit lněný olej konopným, který má ještě další benefity navíc. Dokonce mi přidala typ na konopný olej, který sama testovala, takže má prý potřebné složení.(opět problém složení látek v různých odrůdách + kvality výroby oleje)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 15, 2017 12:26 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
kov píše:
Tak bych se ještě jednou, (snad už naposledy) vrátil k tomu složení lněného oleje a kvalitě lnu. Volal jsem do výzkumného ústavu Agritec Šumperk, kde jsem se nakonec dovolal k paní, která se lnem a konopím už dlouho zabývá a samozřejmě dělá i potřebné rozbory. (Další plus bylo, že měla i nějaké povědomí o Budwigové i přírodních léčbách.) Ta mi taky doporučila odrůdy Natural nebo Recital skrz poměr omega 3 a 6 kyselin, a skrz další prospěšné látky, jejichž názvy jsem si ani nebyl schopný zapamatovat. Poradila tři České firmy, které se produkcí lnu zabývají http://www.frumenta.cz/lnene-semeno-hnede/, pak http://seedservice.cz/len-olejny Tyto dvě mají ,,jen" český len vlastní produkce v potřebné odrůdě. Zaplať Pánbůh vůbec za to! Třetí firma má nejen potřebné odrůdy recital a natural, ale dokonce v biokvalitě. Konečně BINGO! http://www.prograin-zia.com/kontakty.htm (pan Vinkler) Jsou to velkoproducenti, takže nemá cenu volat skrz kilo nebo dvě. My máme 50kg zhruba na 6-7 měsíců, takže takovou zakázku už vyřídí. Takže tolik moje poznatky... Další zajímavou věcí k případnému bádání je co mi naťukla paní z Agritecu: nahradit lněný olej konopným, který má ještě další benefity navíc. Dokonce mi přidala typ na konopný olej, který sama testovala, takže má prý potřebné složení.(opět problém složení látek v různých odrůdách + kvality výroby oleje)

Diky za skusenost a info. Nikdy ma nenapadlo, ze by mohol byt problem u lnu v nekvalite a nizkom obsahu omega-3. A este vo vysokom obsahu omega-6.V kazdom pripade, konopne semena maju pomer 1:3, kym lan, tak ako to ma byt 4:1, takze tu by som nenahradzal. Takisto, konopne semena su drahsie, nez lanove. A neobsahuju take mnozstvo lignanov. Ked uz tak, chia semienka sa mi zdaju ako nahrada lepsie.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 16, 2017 11:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
deniskas píše:
Dekuji moc, dodrzujeme vse do puntiku, prece jen clovek s rakovinou ma velkou motivaci,kdyz se chce uzdravit.. mam o tom dost nastudovano,mame kucharku i ucebnici.. jen je mi zahadou,ze nelze v CR nikdo timto zbusobem vyleceny dohledat. Jak dlouho podle vas muze trvat,nez se clovek vyleci?Nekde jsem cetla 8-12tydnu,opravdu to muze fungovat tak rychle?Je mi jasne,ze dieta se musi dodrzovat i po uzdravni,nelze se vratit k puvodnimu jidelnicku,ale jak jsem psala,kdyz ma clovek motivaci,tak to neni az takovy problem \":-)\" dekuji

Věc má docela problém v tom že naprostá většina lidí chodících pro rady a postřehy na různá fóra okamžitě přestává komunikovat jak se jim uleví a dál svůj problém neventilují, tedy takových zkušeností najdete bohužel opravdu minimum. To pochopitelně vůbec neznamená že by to nefungovalo, ale za mě je vždy dobré dodržet buď kompletní protokol, což není pouze o jídle, ale i celkovém přístupu k životu i to autorka vštěpovala svým klientům a proto měla takovou úspěšnost. Nebo kombinovat více přístupů, které se vzájemně nevylučují. Rakovina je stav selhání těla z důvodu nutriční a hormonální nerovnováhy kterou zpravidla vygeneruje dlouhodobý stres, tedy základ není ani tak v jídle, ale v psychickém psychologickém a fyzickém klidu. Člověk který sice bude špičkově jíst, ale bude rotovat jak veverka v bubnu, nebude skoro spát a stále bude něco řešit za jiné se z problémů asi vyhrabe jen těžko, nebo určitě ne na trvalo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 16, 2017 11:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Cordyceps píše:
rad by som prispel mojim produktom: sirova patlanina feat. pestrec x med

taakze, do mixera som postupne nahadzal tieto suroviny:
500g tvarohu
250ml lneneho oleja
3 kopcovite PL medu
4 PL lnenim semienok
4 PL semien ostropestreca mar.
trosku vody a zapot som mixer.

Vysledna chut teda nic moc, ale aspon zhoreho vinutie na mixery \":roll:\"
Zjem to ale aj tak. Olej bol z polska, bol zlty, a mal taku zvlastnu chut horku ci trpku, no bol som prekvapeny z tej chuti. Teda aj z farby zltej lebo som cital ze zlta farba oleja nieje nic moc. Vazne neviem \":?:\"
Ak by ste mali zaujem, tak vam napisem ci som tuto kombinaciu prezil, planujem ju rozdelit na 3 dni, a dufam ze ked k tomu budem na orechoch, huspenine (bez tucneho, iba masko zelenina vajko a rosol) a kefire ze to bude OK. Musim nieco jest lebo som zas schudol mozno trochu viac ako som ocakaval. 4dnova jaterka mi dala dole 4kg \":(\"

Poprosil by som Vas, Vazne by som ocenil vas nazor na to, ci to bude OK co planujem pojedat k Patlanine. Mam ju na plane jest po 90minutovom treningu v posilovni {30minut stroje + 60 beh do kopca}. Patlanina bude potom na ranajky, a po hodine si svacnem kefir., na obed huspeninu (tu jem akoze na klby) bez chleba octu a vsetkeho.

Prajem Vam svetky m pekny vecer,

m.

No nevím, ostropestřec může velice rychle oxidovat a pak zrovna zdravý není, tedy já bych to na několik dní nedělal. Jinak netuším co tím chcete vlastně řešit, ale při uvedené zátěži by jste si měl stravu spočítat na nutriční kalkulačce a dle výsledku ji upravovat podle reálného kalorického a nutričního výdeje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 16, 2017 11:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
Tak bych se ještě jednou, (snad už naposledy) vrátil k tomu složení lněného oleje a kvalitě lnu. Volal jsem do výzkumného ústavu Agritec Šumperk, kde jsem se nakonec dovolal k paní, která se lnem a konopím už dlouho zabývá a samozřejmě dělá i potřebné rozbory. (Další plus bylo, že měla i nějaké povědomí o Budwigové i přírodních léčbách.) Ta mi taky doporučila odrůdy Natural nebo Recital skrz poměr omega 3 a 6 kyselin, a skrz další prospěšné látky, jejichž názvy jsem si ani nebyl schopný zapamatovat. Poradila tři České firmy, které se produkcí lnu zabývají http://www.frumenta.cz/lnene-semeno-hnede/, pak http://seedservice.cz/len-olejny Tyto dvě mají ,,jen" český len vlastní produkce v potřebné odrůdě. Zaplať Pánbůh vůbec za to! Třetí firma má nejen potřebné odrůdy recital a natural, ale dokonce v biokvalitě. Konečně BINGO! http://www.prograin-zia.com/kontakty.htm (pan Vinkler) Jsou to velkoproducenti, takže nemá cenu volat skrz kilo nebo dvě. My máme 50kg zhruba na 6-7 měsíců, takže takovou zakázku už vyřídí. Takže tolik moje poznatky... Další zajímavou věcí k případnému bádání je co mi naťukla paní z Agritecu: nahradit lněný olej konopným, který má ještě další benefity navíc. Dokonce mi přidala typ na konopný olej, který sama testovala, takže má prý potřebné složení.(opět problém složení látek v různých odrůdách + kvality výroby oleje)

To je docela pozitivní informace že i na našem trhu se už začíná rýsovat možnost koupit si opravdu to co chci a potřebuji, ne to co mě někdo vnutí a ono to pak ani nefunguje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 17, 2017 12:22 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Mohu se zeptat je problém užívání tvarohu pouze s lněným olejem? Hraje lněné semínko nějakou významnou roli v patlanici? Používám lněný olej, který obsahuje lignany.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 18, 2017 12:44 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
sparcoo píše:
Mohu se zeptat je problém užívání tvarohu pouze s lněným olejem? Hraje lněné semínko nějakou významnou roli v patlanici? Používám lněný olej, který obsahuje lignany.

Podla mna je to zdravsie so semienkom, kvoli tej vlaknine, ktoru ma lanove semienko. A takisto, otazne je, kolko lignanov obsahuje olej (skus si to prepocitat). Z akeho dovodu si ho tam nechces davat? Samozrejme patlanina bude fungovat aj takto, ale myslim si, ze vysledna zmes bude menej zdravotne prospesna, ako so semienkom.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 19, 2017 12:56 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Ze dvou důvodů. 1. Zda mi len nebude dráždit střevo a zda se nebude projevovat alergie na len.
Ořechy mi nesedí u semen si nejsem jistý.

Pak také nevím zda nebude problém s laktózou. Z mléčných strávím pouze tvrdý sýr.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 20, 2017 1:56 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
sparcoo píše:
Ze dvou důvodů. 1. Zda mi len nebude dráždit střevo a zda se nebude projevovat alergie na len.
Ořechy mi nesedí u semen si nejsem jistý.

Pak také nevím zda nebude problém s laktózou. Z mléčných strávím pouze tvrdý sýr.

U silneho kefiru, poriadne vykvaseneho, by tiez nemala byt ziadna laktoza. Skus teda este kozi, ovci, ci robi problemy.
A este jedna vec. Takzvane A2 mlieko skus. Je to napriklad Jerseyske mlieko. Neobsahuje totiz A1 kazein. Prave ten zvykne robit ludom problemy. Ja som bol prekvapeny, o kolko je toto mlieko lepsie stravitelnejsie, nez "klasicke". Skus z neho urobit tvaroh.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 20, 2017 2:04 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
sparcoo píše:
Mohu se zeptat je problém užívání tvarohu pouze s lněným olejem? Hraje lněné semínko nějakou významnou roli v patlanici? Používám lněný olej, který obsahuje lignany.

V tom oleji sú dodatočne pridané lignany? Lebo lignany sú práve v šupe, preto sa dáva semeno.
Skúste si urobiť jogurt alebo tvaroh z kozieho mlieka, to obsahuje ten A2 kaseín ako spomínal xion a keď jogurt riadne prekysne , bude tam minimum laktózy.
Skúste a uvidíte, nedávala by som zo začiatku veľa oleja ani semien , nech si trávenie zvykne.

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 20, 2017 7:20 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Děkuji za rady takže mohu zkusit míchat třeba s jogurtem holandia? Mám doma tibetskou houbu.

Potřebuji získat nějaký zdroj bílkovin, maso ani vejce mi nedělají dobře.

Na prodejna bylinky.cz píšou nefiltrovaný s lignany.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 20, 2017 9:08 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
sparcoo píše:
Děkuji za rady takže mohu zkusit míchat třeba s jogurtem holandia? Mám doma tibetskou houbu.

Potřebuji získat nějaký zdroj bílkovin, maso ani vejce mi nedělají dobře.

Na prodejna bylinky.cz píšou nefiltrovaný s lignany.

Obsah lignanov treba vyzistit, niekedy to tam uvadzaju aj ked ich tam je malo.

holandia je z normalneho mlieka, pokial viem. Jerseyske mlieko byva drahe, holandia je lacna. Cena jerseyskeho mlieka je zvycajne medzi kozim a obycajnym kravskym.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz