Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 1:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned čer 01, 2014 7:52 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
laco píše:
to bola ironia? \":-)\"
lebo mne pomohla

Tak to je hodně stručné a nikam nás to neposune.Můžeš to rozvést?Jak ti pomohla?jak jsi upravil životní styl,co všechno kromě Budwig jsi dělal?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 3:35 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Citace:
Tak to je hodně stručné a nikam nás to neposune.Můžeš to rozvést?Jak ti pomohla?jak jsi upravil životní styl,co všechno kromě Budwig jsi dělal?

nie na rakovinu, ale na vycistenie krvi/pleti... odstranila kozne vyrastky na ruke ,zlepsila plet... za 1 mesiac...predtym vacsina surove jedlo.mms/vyplachy.1dnove posty..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 4:33 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
laco píše:
nie na rakovinu, ale na vycistenie krvi/pleti... odstranila kozne vyrastky na ruke ,zlepsila plet... za 1 mesiac...predtym vacsina surove jedlo.mms/vyplachy.1dnove posty..

Můžu se zeptat jaký jsi používal tvaroh či něco jiného?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 7:18 pm 
Offline

Registrován: úte říj 30, 2012 11:31 pm
Příspěvky: 40
Lazarka píše:
30miro píše:
Už jsem to tady jednou psal - tučný nebo nízkotučný tvaroh? Jarda se drží původní receptury z protokolu J.B. a má pravdu, že se podle něj vyléčilo mnoho onkol. nemocných; v 50.létech jiný než obyčejný(rozuměj tučný) tvaroh nebyl. Je však pravdou, že z amatérských překladů z knihy J.B. "Rakovina - problém, řešení" vydané v 90.létech vyplývá, že se autorka přiklonila k nízkotučnému tvarohu. Z mých soukr šetření (na VŠCHT-Ústav mléka, tuků a kosmetiky) jsem seznal, že jsou-li léčbu umožňující sirnaté složky tvarohu, jsou tyto obsaženy v sušině(bílkovině) a % obsahu této rozhoduje o tom, který tvaroh je lepší. Ve stejném standartním váhovém balení 250 g bude zpravidla více sušiny v
nízkotučném a proto tento používám. Začínal jsem však na tučném a mohu tedy z 90% potvrdit, že fungují oba. 100% však ne, protože souběh dalších podpůrných látek byl různý.

Děkuji,takže jestli to dobře chápu,tak spíš záleží na kvalitě a množství bílkoviny,než na množství tuku v tvarohu.Důležitejší je hlavně optimální poměr omega NM kyselin v lněném oleji,ale množství tuku v tvarohu je asi bezpředmětná záležitost.

V kontextu s těmito příspěvky by mě zajímalo, zda je nutné konkrétnímu množství oleje a semínka, které v patlanici doporučuje Budwig, přizpůsobit i množství bílkovin, když je používáno něco jiného, než tvaroh (kefír, bryndza).

Je patlanice vhodná pro někoho s nižším tlakem, když semínko ředí krev? Působí tímhle způsobem všechny zdroje omega-3?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 7:55 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
beati_paoli píše:
Můžu se zeptat jaký jsi používal tvaroh či něco jiného?

mozes \":)\".

bryndza brystyr -500g(ziaden tvaroh nieje tucnejsi ako bryndza) , olej - 250ml (nie agroel) , hnede lan. semienka 4-PL, cilly,cesnak...

mixoval som so slahacom v miske... 1pokus , nevysiel ( nespojilo sa to..), mama poradila trosku vody, hned to bolo OK.
robil som davku na 3 az 7 dni ( v chladnicke ), odjedaval po 100g denne.,,neskor na 3 dni...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 8:24 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
beati_paoli píše:
mozes \":)\".

bryndza brystyr -500g(ziaden tvaroh nieje tucnejsi ako bryndza) , olej - 250ml (nie agroel) , hnede lan. semienka 4-PL, cilly,cesnak...

mixoval som so slahacom v miske... 1pokus , nevysiel ( nespojilo sa to..), mama poradila trosku vody, hned to bolo OK.
robil som davku na 3 az 7 dni ( v chladnicke ), odjedaval po 100g denne.,,neskor na 3 dni...

Paráda díky za zprávu \":wink:\" já bohužel většinou používám kravský tvaroh z marketu nebo se 1 nebo 2x za měsíc dostanu na farmu. Dělal jsem si i doma,ale to jsme si nějak odvyk.. bryndzu vyzkouším, obas kupujeme na trzích


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 03, 2014 3:28 am 
Offline

Registrován: čtv lis 18, 2010 9:05 pm
Příspěvky: 22
Budwig mix (mne ta "sirna patlanina" jednoducho nesedi, prilis dobre na taky nazov) som zacala jest ako prvu alternativu hned po diagnoze rakoviny v 2008. Ak aj nie denne, tak urcite aspon 5x do tyzdna. Vyrabam to z coho pride, tvaroh, jogurt, kefir z plnotucneho mlieka, vsetko v komercnej kvalite. Nad bryndzou v Kanade akurat tak slinu mozem pustit. Zato lanovy olej mam z chladiaceho boxu v potravinach.

Ci mi to pomohlo? A co ja viem, ale uz je to sest rokov.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 07, 2014 9:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
No to by bylo sice logické, ale v tom případě by to bylo to samé, jako u různých lněných krekrů a placek, kteří vitariáni často dělají. Ale přesto se nedoporučují dělat a i na tomto foru ne.

Dobře vám odpovídá členka Haiky a opravdu zde není čas tak kritický jako u rozemletého semínka vystavenému působení kyslíku a nebo ještě zahřátému při sušení v sušičce, což oxidaci umocňuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 07, 2014 9:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
luccie píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli máte osobní zkušenost s touto patlaninou při léčbě rakoviny. Já jsem bohužel také onkologický pacient. Začala jsem patlaninu užívat před 5 dni a cítím se mnohem lépe. Nevím jestli je to víra tvá, ale věřím, musím věřit, protože mám malého syna, kterého tu nechci nechat bez mámy. Tak jsem se chtěla zeptat na vaše osobní zkušenosti. Děkuju moc

Dobře vám odpovídá člen pv33, vždy je potřeba poměrně přesný postup a zjištění konkrétních deficitů v těle, tedy zjištění důvodu, proč tu rakovinu vůbec máte. Rakovina není nemoc v pravém slova smyslu, ale jde o metabolický rozvrat, který komplexně aplikovaná dieta doktorky Budwig podle všeho dobře řeší, nicméně většina lidí ji chápe bohužel blbě, pouze jako tvaroh s lněným olejem, což sice fungovat může, ale také nemusí. Vždy záleží na mnoha okolnostech a je potřeba postihnout co nejvíce důvodů vzniku toho konkrétního problému, což je mnohdy ne pouze o stravě a nutričních deficitech, ale hodně i o psychice, tedy srovnat hormony, hlavně kortizol a štítnou žlázu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 07, 2014 9:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
pokora píše:
V kontextu s těmito příspěvky by mě zajímalo, zda je nutné konkrétnímu množství oleje a semínka, které v patlanici doporučuje Budwig, přizpůsobit i množství bílkovin, když je používáno něco jiného, než tvaroh (kefír, bryndza).

Je patlanice vhodná pro někoho s nižším tlakem, když semínko ředí krev? Působí tímhle způsobem všechny zdroje omega-3?

Bílkoviny bych od oka nerovnal, vždy by si měl člověk udělat vyšetření na celkovou bílkovinu, což stojí pár korun a pořídíte ho v každé laborce. U tlaku je otázka proč ho vůbec nízký máte, za tím může stát mnoho příčin, od špatné stravy, po hormonální nerovnováhu, přebytky, nebo nedostatky minerálů a mnoho dalších. Tedy, dle mého názoru, pokud si budete tlak hlídat, nemělo by se vám podařit si nějak uškodit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 07, 2014 9:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
culka píše:
Budwig mix (mne ta "sirna patlanina" jednoducho nesedi, prilis dobre na taky nazov) som zacala jest ako prvu alternativu hned po diagnoze rakoviny v 2008. Ak aj nie denne, tak urcite aspon 5x do tyzdna. Vyrabam to z coho pride, tvaroh, jogurt, kefir z plnotucneho mlieka, vsetko v komercnej kvalite. Nad bryndzou v Kanade akurat tak slinu mozem pustit. Zato lanovy olej mam z chladiaceho boxu v potravinach.

Ci mi to pomohlo? A co ja viem, ale uz je to sest rokov.

Vzhledem k tomu, že statistika lékařských úspěchů na poli boje s rakovinou je založena na pětiletém přežití od diagnózy, tak jste statisticky vyléčená, což není tak špatné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 09, 2014 2:20 pm 
Offline

Registrován: úte říj 30, 2012 11:31 pm
Příspěvky: 40
Jarda píše:
Bílkoviny bych od oka nerovnal, vždy by si měl člověk udělat vyšetření na celkovou bílkovinu, což stojí pár korun a pořídíte ho v každé laborce. U tlaku je otázka proč ho vůbec nízký máte, za tím může stát mnoho příčin, od špatné stravy, po hormonální nerovnováhu, přebytky, nebo nedostatky minerálů a mnoho dalších. Tedy, dle mého názoru, pokud si budete tlak hlídat, nemělo by se vám podařit si nějak uškodit.

Děkuji za odpověď, ale asi si tak docela nerozumíme, neptám se na to, zda si mám hlídat denní příjem bílkovin jako takový, ale zajímá mě, zda je nutné přizpůsobit množství bílkovin ve směsi, v níž je používáno něco jiného než tvaroh, počtu bílkovin v originálním receptu dle Budwig, nebo zda na tom nezáleží.

Co se týče té celkové bílkoviny při krevním vyšetření, pokud jsou hodnoty v normě, znamená to, že jich přijímám dostatek?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 10, 2014 11:44 am 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
pan Jarda, je v pohode kombinovat SP s nastruhanym zemiakom? alebo skrob s tukom radsej nie ?

vdaka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 21, 2014 10:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
pokora píše:
Děkuji za odpověď, ale asi si tak docela nerozumíme, neptám se na to, zda si mám hlídat denní příjem bílkovin jako takový, ale zajímá mě, zda je nutné přizpůsobit množství bílkovin ve směsi, v níž je používáno něco jiného než tvaroh, počtu bílkovin v originálním receptu dle Budwig, nebo zda na tom nezáleží.

Co se týče té celkové bílkoviny při krevním vyšetření, pokud jsou hodnoty v normě, znamená to, že jich přijímám dostatek?

Tak netvrdím, že to vím jistě, ale zde jde o sirné proteiny, tedy asi ne o proteiny obecně. Nevím tedy co používáte, ale důležité by podle všeho nebylo ani množství bílkovin, jako množství síry na níž se podle všeho naváže ten olej a tím se stane rozpustný ve vodě. Jinak mít bílkoviny v normě je dost zavádějící, to může být u některých laboratoří i kolem hodnoty 65 a já lidem doporučuji držet hodnotu ideálně kolem čísla 80 a více. Při stanovení celkové bílkoviny v séru se vlastně stanovuje směs látek - sérový albumin, směs sérových glykoproteinů a lipoproteinů a imunoglobuliny, což hodnotu výsledku činí přinejmenším diskutabilní, ale jako orientační je i tak velice významné a slušně vyjádří stav vyčerpání živin v organizmu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 21, 2014 10:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
pan Jarda, je v pohode kombinovat SP s nastruhanym zemiakom? alebo skrob s tukom radsej nie ?

vdaka

Pokud jde o syrovou bramboru, tak by to asi velký problém být nemusel, to je vlastně jako zelenina, ale chuť asi nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz