Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 2:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Co prosím nejrychleji podléhá v sirné patlanině zkáze? Rozemleté lněné semínko nebo ten olej navázaný na síru?
Bylo by řešení připravit si dopředu do lednice tvaroh s olejem a denně pak jen přidat čerstvé semínko?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 5:10 pm 
Offline

Registrován: sob říj 29, 2011 12:21 am
Příspěvky: 67
Mám dva dotazy \":-)\"

Olej mam cerstvy ze Znojma, postup presne dodrzuji dle zdejsiho navodu.
Sirnou patlanici jsem nekolikrat zhotovil za pouziti tvarohu, ktery je ke koupi bezne v obchodech. Pouzil jsem "tučný" kde garantují 10%tuku, ale nikdy se mi nepovedlo aby vysledek mel "pudinkovou" konstituci, tedy aby patlanice po nejakem case zhoustla (aby byla hustsi nez v okamziku tesne po smichani) coz jsem pochopil ze by melo nastat. Vyvolava to ve me pochybnosti predevsim smerem k tomu tvarohu. Pouzil jsem tento http://www.potravinydomu.cz/produkt/418 ... /index.htm mate s nim zkusenost? Da se pouzit?

Druhy dotaz souvisi s prvnim: Pan Jarda zde pise, ze zmineny lecebny efekt je dosazen smichanim lneneho oleje, tvarohu a seminek. Smichanim dojde k chemicke reakci, ktera zlikviduje moznou skodlivost lneneho oleje, ktera existuje, pokud by se olej uzival samostatne. Co se ale stane, kdyz nekdo pouzije nekvalitni tvaroh, a tudis nedojde k chemicke reakci a clovek pak do sebe laduje olej bez siry? Lze nejak poznat, jestli vse probehlo v poradku a smes je opravdu takova jak ma byt?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 5:23 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Mohlo by sa v patlanine Budwig nahradiť lanové semeno a lanový olej konopným?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nerazzurro píše:
Dobrý den,pane Jardo.
Jakou smetanu používáte na výrobu smetanového kefíru do SP? V obchodech je 12% a pak 33% na šlehání a další. Je to tak,že čím více tuku,tím lépe?
Na SP jsem najel až minulý týden,většinou si udělám dávku na dva dny,ale sním to za jeden den nadvakrát. Je to dávka 400 ml kefíru,200 ml oleje a 3 namletých lžíce semínek. Není to moc? A můžu si pak další lžíce lněného semínka a oleje přidat do zeleninového salátu,nebo to už bych překročil povolenou denní dávku semínka a oleje. Celkem 5 lžic semínek za den.
Děkuji.

Tu lepší 33% a dělejte si patlanici raději vždy čerstvou, tak funguje nejlépe, přičemž ten objem semínek nijak zásadně nevadí, nicméně zase to nemusíte přehánět, fungují i menší dávky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 8:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nerazzurro píše:
Ještě něco,někde v předchozích příspěvcích se psalo,že se do SP nesmí míchat grepfruit. Já jsem si do ní včera vymačkal citron. Nekouše se ten citron s kefírem? Celkem mi to chutnalo a ve střevech se žádný těžkosti neodehrávaly.
Je možné,že si tělo na takovouto novou stravu musí chvíli zvykat? Po každé takovéto snídani jsem jakýsi zesláblý.

Nevidím důvod, proč by to nešlo a pokud nehoníte kvasinky, tak není problém. Jinak únava po jídle je normální i když po takovémto by se dostavovat moc neměla.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 8:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Honzek píše:
Dá se připravit sirná patlanina jen z lňeného semínka? V jakém poměru by se to mixovalo? Mám obědnaný olej ale zatim nedorazil. Máte stím někdo zkušenost? \":wink:\"

Bohužel nedá, právě ten olej tam je stěžejní pro dosažení léčebného efektu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 8:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Co prosím nejrychleji podléhá v sirné patlanině zkáze? Rozemleté lněné semínko nebo ten olej navázaný na síru?
Bylo by řešení připravit si dopředu do lednice tvaroh s olejem a denně pak jen přidat čerstvé semínko?

To máte skoro jedno, žlukne jak olej, tak semínko a sice netuším co rychleji, nicméně velký rozdíl v tom patrně nebude. Řešení to třeba je, ale vždy bude výsledek horší než je čerstvý produkt.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pontiac07 píše:
Mám dva dotazy \":-)\"

Olej mam cerstvy ze Znojma, postup presne dodrzuji dle zdejsiho navodu.
Sirnou patlanici jsem nekolikrat zhotovil za pouziti tvarohu, ktery je ke koupi bezne v obchodech. Pouzil jsem "tučný" kde garantují 10%tuku, ale nikdy se mi nepovedlo aby vysledek mel "pudinkovou" konstituci, tedy aby patlanice po nejakem case zhoustla (aby byla hustsi nez v okamziku tesne po smichani) coz jsem pochopil ze by melo nastat. Vyvolava to ve me pochybnosti predevsim smerem k tomu tvarohu. Pouzil jsem tento http://www.potravinydomu.cz/produkt/418 ... /index.htm mate s nim zkusenost? Da se pouzit?

Druhy dotaz souvisi s prvnim: Pan Jarda zde pise, ze zmineny lecebny efekt je dosazen smichanim lneneho oleje, tvarohu a seminek. Smichanim dojde k chemicke reakci, ktera zlikviduje moznou skodlivost lneneho oleje, ktera existuje, pokud by se olej uzival samostatne. Co se ale stane, kdyz nekdo pouzije nekvalitni tvaroh, a tudis nedojde k chemicke reakci a clovek pak do sebe laduje olej bez siry? Lze nejak poznat, jestli vse probehlo v poradku a smes je opravdu takova jak ma byt?

V tom tvarohu by neměl být problém a zhoustnutí zajistí lněné semínko v co nejlépe rozemletém stavu. Ten druhý dotaz je skoro zbytečný, síru prostě mléčné produkty obsahují a ta se ochotně pojí se lněným olejem, čili zde by problém nastat neměl. Pokud se směs neodděluje zase do původních komponentů, je výsledek v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 9:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Mohlo by sa v patlanine Budwig nahradiť lanové semeno a lanový olej konopným?

Myslím, že ne, oboje má dost jiné vlastnosti a patrně by se požadovaného efektu nedocílilo, nicméně na pouhou konzumaci, bez ozdravného efektu, by neměl být problém to takto nahradit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 09, 2012 10:50 am 
Offline

Registrován: sob úno 04, 2012 8:18 pm
Příspěvky: 20
No kvasinky právě honím, kefír s citronem je snad ale nekrmí, ne?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2012 9:12 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 5:19 am
Příspěvky: 29
Dobrý den,

v příspěvku Nerazzurrovi píšete, že by se únava po takovémto jídle dostavovat neměla. Mně se stává něco podobného - tak v 8,30 sním patlanici a tak kolem jedenácté bývám děsně malátná, někdy se mi i motá hlava. Nemůže to být způsobeno přemírou tuků, které organismus nárazově zatíží? V patlanici jich mám, spočteno s kefírem, olejem a semínkem, cca 45 gramů, což mi zas tak moc nepřijde. Jinak by tělo na patlanici mělo být zvyklé, jím ji několikátý měsíc. Ještě mě napadlo, jestli to nemůže způsobovat přemíra draslíku (semínka) při případném nedostatku sodíku (?)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2012 11:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nerazzurro píše:
No kvasinky právě honím, kefír s citronem je snad ale nekrmí, ne?

Patrně ne, to by jste poznal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2012 11:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ronje píše:
Dobrý den,

v příspěvku Nerazzurrovi píšete, že by se únava po takovémto jídle dostavovat neměla. Mně se stává něco podobného - tak v 8,30 sním patlanici a tak kolem jedenácté bývám děsně malátná, někdy se mi i motá hlava. Nemůže to být způsobeno přemírou tuků, které organismus nárazově zatíží? V patlanici jich mám, spočteno s kefírem, olejem a semínkem, cca 45 gramů, což mi zas tak moc nepřijde. Jinak by tělo na patlanici mělo být zvyklé, jím ji několikátý měsíc. Ještě mě napadlo, jestli to nemůže způsobovat přemíra draslíku (semínka) při případném nedostatku sodíku (?)

Tuky se mě jako zdroj problému nezdají, tam by musela být špatná skladba tuků a to patrně nemáte. Nápad s draslíkem se mě také moc nezdá, nicméně má snadné řešení, prostě klidně si dáte udělat rozbor z krve a dle výsledků se zařídíte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 12, 2012 11:29 am 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
To Nerazzurro, ronje:

Jakou značku tvarohu + oleje používáte?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 13, 2012 2:12 am 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Jardo co se lneneho semema tyka,po namoceni vznika sliz.Zkousel jste ten sliz pit jen samotnej?Chtel bych ho nekdy popijet jen tak bez semen,ale v jakem mnozstvi by jste navrhoval?Jeden z clenu popisuje,ze panaka.Souhlasite s timto mnozstvim?A jak casto?Nebo spise za jak dlouhou dobu zmizi sliz ze sten zaludku a strev?Jestli je to rozumne chtel bych sliz stale telu doplnovat..a druhy dotaz,pri konzumaci namleteho seminka,ma se to hned zapijet vodou?Diky Tolar


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: XYrazovy_nick a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz