Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 10:42 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
cestin píše:
jak tady zmiňujete ty poměry, je vhodné vmixovat 2 lžíce lněného oleje a 2 lžíce semínek třeba i do 500 ml kefíru (tučnost 3,8 %) nebo je lepší odlít menší množství ?

To nijak nevadí, klidně to tak můžete dělat, jogurtu, nebo tvarohu může být více.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 3:44 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Jarda píše:
On by měl každý pochopit jak to funguje, tato směs opravuje krev a krev opravuje vše ostatní. Nemají tam nějaké rozsáhlejší poznatky v tomto duchu?

Já většinou moc nebádám proč něco funguje a hlavně hledám na forech, jestli to pomohlo. Ale zdůvodnění dr. Budwigové mě trochu překvapilo. U nás vyšla kniha dr B Lněný olej, účinná pomoc proti arterioskleroze, infarktu a rakovině. Já jí mám na papíře, ale byla i na ulozto. kniha mě původně dost zklamala, čekal jsem návody pro blbý, tedy jak míchat její směs a tak. To je asi námět její další knihy Rakovina, problém a řešení, u nás asi nevyšla.
Takže v té co u nás vyšla myslím zmiňuje několik důvodů pro lněný olej. Ten nejvíc očekávaný, že má výborný poměr mezi Omega 3 a omega 6. Dále že rozpouští tuky, což se může hodit, protože jak píse:
Pozorovacími studiemi srdečního infarktu nebyla zjištěna
žádná anatomická anomálie - kromě pevného tuku, který
obklopoval srdeční sval a omezoval jeho činnost. Srdeční
sval za normálních podmínek žádný tuk neobsahuje.

U revmatických chorob existuje pouze jediný faktor, který
odlišuje nemocné svaly od zdravých - a tím je izolovaný tuk.

Ale především tam zdůrazňuje, že je lněný olej bohatý na elektrony a v tom vidí jeho největší hodnotu. A hodně tam rozebírá co nám škodí a proč. Opravdu tu knihu doporučuji aspoň prolétnout. Mně dala například to, že po jejím přečtení už jsem se nedotknul své do té doby oblíbené Ramy \":(\" .

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 10:26 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
S velkým nadšením jsem včera dělala poprvé "budwigu" se sýrem cottage cheese a celkem mě chut nezklamala. Použila jsem raději tyčový mixer na promíchání ln. oleje s cottage, pěkně se vše spojilo, avšak drcené lněné semínko směs zahustilo mnohem více, než je tomu u použití tvarohu, takže jsem nakonec vše rozředovala kozím mlékem. Přidala jsem kurkumu ( pro mě přínos ředění krve ), cayenský pepř a trochu cibule, nakonec přece jen pro " vajíčkovou vůni i chuť " špetičku černé lávové soli. S medem na sladko by se tato směs určitě moc nehodila, k tomu je ideální tvaroh.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 11:57 am 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Zdravim,

chcel by som sa Vas opytat,

v lete robim SP z domacej bryndze , v zime z domaceho tvarohu.

Ked som zacal s bryndzou tak pomohlo to vyriesit problem s kozou (vyrastky) a celkovo vycistila sa mi plet.

Avsak pred casom som si kupil MSM (sira ) a bral som to asi 2 mesiace.
Vsimol som si po par tyznodch na rukach ze ich mam dost suche ale casom preslo...

Teraz ked robim SP z tvarohu tak znova mam ruky suche az skoro biele :> ako keby som si dal ruky do vapna ( jasne ze nie az tak :> ) ale proste sa mi trosku aj lupu (iba dlan teda jej vrch,ale suchsiu mam kozu skoro vsade),,,,kedze je to sirna patlanina tak pricinou je najskor sira...

Je to v pohode ale co si o to myslite ? Dalsie vyrastky mimochodom znova trosku ustupili uz myslim ze len dva su (malicke..)

robim Sp klasika : 125ml olej , 250g tvaroh 2-4lyz semiacka a tvarohom robim stale na sladko, neviem trafit slanu kombinaciu nijak raz \":)\" . ale sladka je velmi fajna ( zaklad + suseny kks pomlety + sladik alebo kakao + skorica + sladik , este vanilkovu chcem skusit..), toto mi vydrzi 2-3 dni,,vacsinou 2 lebo no \":)\"

dik :>


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 1:19 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Dobrý den pane Jardo,

vím, že SP se dá konzumovat velmi variabilně na různé způsoby - svědčí o tom i velmi zajímavé
kompinace, které na tomto fóru uveřejňují jeho členové - ale já bych Vás ráda poprosila o názor zda je možné do SP rozmixovat i několik tablet chlorelly - zkusila jsem to již několikrát - chuti to vzhledem k ostatním ingrediencím jako goji a sušený rakytník + cyenský pepř - nijak neubralo - spíš se mi jedná o to, zda se přidáním chlorelly nesnižují její účinky. Děkuji předem za Vaši odpověď a přeji příjemný den \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 3:18 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
laco píše:
Zdravim,
... toto mi vydrzi 2-3 dni,,vacsinou 2 lebo no \":)\"
dik :>

Pokud jste četl i příspěvky výše, tak základem úspěchu je držet se receptury J. Budwig, která zdůraznuje, že se namíchaná směs jí do 15ti minut od namíchání - neskladuje se !!! Tak to nejdříve zkuste podle jejího návodu, který sem dal člen PV33 a jemuž za to patří srdečný dík. Dietu J.Budwig dodržuji již poměrně dlouhou dobu, MSM ( organická síra ) mám denně jednu čajovou lžičku a zatím jsem žádnou změnu kůže nezaznamenala ( což pro vás není směrodatné, každý je jiný )

Příznaky nedostatku MSM (metylsulfonylmetan): suchá kůže, lomivé nehty a vlasy, poruchy jater, funkce mozkové tkáně.
SÍRA (MSM - methylsulfonyl methan) - Latinský název SULFUR. Chemická značka S. V Mendělejevově tabulce prvků ho řadíme do VI. skupiny. Síra je přítomna v každé rostlinné i živočišné buňce.
Zdrojem organické síry je MSM (methylsulfonyl methan). MSM je přírodní složkou vyskytující se v čerstvém ovoci, zelenině (cibule, česnek, červená paprika, čočka, semena slunečnice, zelí, brokolice, sojové boby), mléce a mase.
V lékařství se aplikují sirné masti k léčbě kožních chorob. Síra je označována jako minerál krásy. Je důležitá pro zdravé a lesklé vlasy, zdravou pokožku a nehty. Je důležitá pro tvorbu kolagenu, nejhojnějšímu proteinu v našem těle. Je také obsažena v aminokyselinách cystein, taurin, methionin. Cystein je důležitou složkou redukovaného glutathionu, což je antioxidant, který redukuje nebezpečné peroxidy. Z toho plyne její využití pro léčbu revmatismu. Tento prvek se na tuto chorobu aplikuje od pradávna.
Bylo pozorováno, že děti, které trpěly revmatickou horečkou nejedly vejce. Vejce jsou velmi bohatým zdrojem cysteinu. Taurin, další aminokyselina, která obsahuje síru, je známa tím, že pomáhá kontrolovat epileptické záchvaty, stabilizací elektrické aktivity mozku. Methionin, který patří mezi esenciální aminokyseliny.
MSM (metylsulfonylmetan) - je prvotním zdrojem síry pro všechny živé organismy od rostlin po člověka. Síra je osmým hmotnostně nejzastoupenějším prvkem v lidském těle a pátým nejdůležitějším pro zdravý život.
Je chemicky nejpříbuznější kyslíku, podporuje jeho biochemickou aktivitu a do určité míry jej může i nahrazovat. Užívání MSM jako doplňku stravy se opírá o rozsáhlé výzkumy i o klinickou léčebnou praxi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 4:48 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
jani píše:
Pokud jste četl i příspěvky výše, tak základem úspěchu je držet se receptury J. Budwig, která zdůraznuje, že se namíchaná směs jí do 15ti minut od namíchání - neskladuje se !!! Tak to nejdříve zkuste podle jejího návodu, který sem dal člen PV33 a jemuž za to patří srdečný dík. Dietu J.Budwig dodržuji již poměrně dlouhou dobu, MSM ( organická síra ) mám denně jednu čajovou lžičku a zatím jsem žádnou změnu kůže nezaznamenala ( což pro vás není směrodatné, každý je jiný )

Příznaky nedostatku MSM (metylsulfonylmetan): suchá kůže, lomivé nehty a vlasy, poruchy jater, funkce mozkové tkáně.
SÍRA (MSM - methylsulfonyl methan) - Latinský název SULFUR. Chemická značka S. V Mendělejevově tabulce prvků ho řadíme do VI. skupiny. Síra je přítomna v každé rostlinné i živočišné buňce.
Zdrojem organické síry je MSM (methylsulfonyl methan). MSM je přírodní složkou vyskytující se v čerstvém ovoci, zelenině (cibule, česnek, červená paprika, čočka, semena slunečnice, zelí, brokolice, sojové boby), mléce a mase.
V lékařství se aplikují sirné masti k léčbě kožních chorob. Síra je označována jako minerál krásy. Je důležitá pro zdravé a lesklé vlasy, zdravou pokožku a nehty. Je důležitá pro tvorbu kolagenu, nejhojnějšímu proteinu v našem těle. Je také obsažena v aminokyselinách cystein, taurin, methionin. Cystein je důležitou složkou redukovaného glutathionu, což je antioxidant, který redukuje nebezpečné peroxidy. Z toho plyne její využití pro léčbu revmatismu. Tento prvek se na tuto chorobu aplikuje od pradávna.
Bylo pozorováno, že děti, které trpěly revmatickou horečkou nejedly vejce. Vejce jsou velmi bohatým zdrojem cysteinu. Taurin, další aminokyselina, která obsahuje síru, je známa tím, že pomáhá kontrolovat epileptické záchvaty, stabilizací elektrické aktivity mozku. Methionin, který patří mezi esenciální aminokyseliny.
MSM (metylsulfonylmetan) - je prvotním zdrojem síry pro všechny živé organismy od rostlin po člověka. Síra je osmým hmotnostně nejzastoupenějším prvkem v lidském těle a pátým nejdůležitějším pro zdravý život.
Je chemicky nejpříbuznější kyslíku, podporuje jeho biochemickou aktivitu a do určité míry jej může i nahrazovat. Užívání MSM jako doplňku stravy se opírá o rozsáhlé výzkumy i o klinickou léčebnou praxi.

Ahoj jani,

akurat dnes som to cital, samozrejem od zaciatku som vedel a je logicke ze cerstve je vzdy a vzdy bude efektivnejsie a hlavne ked ide o rozmixovane semienka a lan. olej. Avsak tiez som cital (tu na fore) ze po chemickej reakcii tychto zloziek nije az taky problem ekd to postoji 2-3 dni. Prve pokusy s SP som dokoncal robil na 7 dni ! :O ... Cely problem je v tom ze mam prilis velky mixer nato aby som si 1 davku v nom prirpavil ( je pravda ze som to neskusal.) a takisto drzat tvaroh 2 tyzdne v chladnicke nieje dobry napad kedze som nim zasobovany na 1x za 14 dni..,, Mate pravdu vo vsetkom to je jasne... :>
A tiez rano vstat , vypit, o pol hodku vypit stavu , zrobit SP tak to aby som vstaval o 4 :> , viem ze je to na mne ale tak ... takze zostava uz iba zohnat sikovny mixer ...
MSM som si kupoval prave pre kozu atd avsak az SP pomohlo .. a to ze je sucha tak to neviem , ale vzniklo v case ked som zacal jest SP (ale iba tvarohovu variantu,, s bryndzou si nepamatam zeby to tak "susilo" :> ) ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 10:52 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Já většinou moc nebádám proč něco funguje a hlavně hledám na forech, jestli to pomohlo. Ale zdůvodnění dr. Budwigové mě trochu překvapilo. U nás vyšla kniha dr B Lněný olej, účinná pomoc proti arterioskleroze, infarktu a rakovině. Já jí mám na papíře, ale byla i na ulozto. kniha mě původně dost zklamala, čekal jsem návody pro blbý, tedy jak míchat její směs a tak. To je asi námět její další knihy Rakovina, problém a řešení, u nás asi nevyšla.
Takže v té co u nás vyšla myslím zmiňuje několik důvodů pro lněný olej. Ten nejvíc očekávaný, že má výborný poměr mezi Omega 3 a omega 6. Dále že rozpouští tuky, což se může hodit, protože jak píse:
Pozorovacími studiemi srdečního infarktu nebyla zjištěna
žádná anatomická anomálie - kromě pevného tuku, který
obklopoval srdeční sval a omezoval jeho činnost. Srdeční
sval za normálních podmínek žádný tuk neobsahuje.

U revmatických chorob existuje pouze jediný faktor, který
odlišuje nemocné svaly od zdravých - a tím je izolovaný tuk.

Ale především tam zdůrazňuje, že je lněný olej bohatý na elektrony a v tom vidí jeho největší hodnotu. A hodně tam rozebírá co nám škodí a proč. Opravdu tu knihu doporučuji aspoň prolétnout. Mně dala například to, že po jejím přečtení už jsem se nedotknul své do té doby oblíbené Ramy \":(\" .

Tak Ramu nekomentuji, to je šmejd, jak má bejt, ale jak vidíte lidi to žerou, hlavně kvůli masivní reklamní kampani. Ty tuky, to je jasné u většina lidí to dokonce odstraní z pokožky jaterní skvrny, což je vlastně v podkoží usazený žluklý tuk, ale ta krev se opraví právě pomocí těch elektronů, což je hlavní důvod, proč je tak léčivý.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 11:00 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
Zdravim,

chcel by som sa Vas opytat,

v lete robim SP z domacej bryndze , v zime z domaceho tvarohu.

Ked som zacal s bryndzou tak pomohlo to vyriesit problem s kozou (vyrastky) a celkovo vycistila sa mi plet.

Avsak pred casom som si kupil MSM (sira ) a bral som to asi 2 mesiace.
Vsimol som si po par tyznodch na rukach ze ich mam dost suche ale casom preslo...

Teraz ked robim SP z tvarohu tak znova mam ruky suche az skoro biele :> ako keby som si dal ruky do vapna ( jasne ze nie az tak :> ) ale proste sa mi trosku aj lupu (iba dlan teda jej vrch,ale suchsiu mam kozu skoro vsade),,,,kedze je to sirna patlanina tak pricinou je najskor sira...

Je to v pohode ale co si o to myslite ? Dalsie vyrastky mimochodom znova trosku ustupili uz myslim ze len dva su (malicke..)

robim Sp klasika : 125ml olej , 250g tvaroh 2-4lyz semiacka a tvarohom robim stale na sladko, neviem trafit slanu kombinaciu nijak raz \":)\" . ale sladka je velmi fajna ( zaklad + suseny kks pomlety + sladik alebo kakao + skorica + sladik , este vanilkovu chcem skusit..), toto mi vydrzi 2-3 dni,,vacsinou 2 lebo no \":)\"

dik :>

Já si myslím, že to děláte správně a důkazem toho je i to že vaše problémy mizí. Síra celkem dobře mastí klouby i pokožku a spíše než ten tvaroh bych z toho vinil zimu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 11:01 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Dobrý den pane Jardo,

vím, že SP se dá konzumovat velmi variabilně na různé způsoby - svědčí o tom i velmi zajímavé
kompinace, které na tomto fóru uveřejňují jeho členové - ale já bych Vás ráda poprosila o názor zda je možné do SP rozmixovat i několik tablet chlorelly - zkusila jsem to již několikrát - chuti to vzhledem k ostatním ingrediencím jako goji a sušený rakytník + cyenský pepř - nijak neubralo - spíš se mi jedná o to, zda se přidáním chlorelly nesnižují její účinky. Děkuji předem za Vaši odpověď a přeji příjemný den \":D\"

Dle mého názoru by to nijak vadit nemělo a problém v tom nevidím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2012 9:15 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Zdravim vospolok :>,

mam 2 kratke otazky

1. dnes som skusil pripravit SP a hned ( 20-30min,po vychladeni na balkone ) zjest ,mozno bola trosku chutnejsia ako ked stoji celu noc v chladnicke ,,no ale chcel som vediet kedze mam velky mixer tak som tam dal viac vody na "1" davku - 125g*tvaroh- 65ml olej - 2 lyzice semienka .. dal som tam asi tak deci a pol vody a bolo to redsie a chutovo rovnake, (po mixovani to malo celkom velkyobjem cca 4-5dcl a s pomelom to stacilo na 5hodinovu turu lesom :> )
>je problem s mnozstvom vody vzhladom na ucinok? ( lebo ta davka je celkom dost ak nejdem ako dnes na turu,tak ak je to v pohode robil by som 80 tvaroh/45ml/2lyz.sem. + 2dcl vody ,proste aby sa to vymixovalo..)
2.
>davkovanie obden ako pravidelny prisun omega369 je postacujuci ? ( medzitym olivovy..)

Vdaka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 06, 2012 9:32 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
Zdravim vospolok :>,

mam 2 kratke otazky

1. dnes som skusil pripravit SP a hned ( 20-30min,po vychladeni na balkone ) zjest ,mozno bola trosku chutnejsia ako ked stoji celu noc v chladnicke ,,no ale chcel som vediet kedze mam velky mixer tak som tam dal viac vody na "1" davku - 125g*tvaroh- 65ml olej - 2 lyzice semienka .. dal som tam asi tak deci a pol vody a bolo to redsie a chutovo rovnake, (po mixovani to malo celkom velkyobjem cca 4-5dcl a s pomelom to stacilo na 5hodinovu turu lesom :> )
>je problem s mnozstvom vody vzhladom na ucinok? ( lebo ta davka je celkom dost ak nejdem ako dnes na turu,tak ak je to v pohode robil by som 80 tvaroh/45ml/2lyz.sem. + 2dcl vody ,proste aby sa to vymixovalo..)
2.
>davkovanie obden ako pravidelny prisun omega369 je postacujuci ? ( medzitym olivovy..)

Vdaka.

Podíl vody účinky nijak zásadně neovlivní a pochopitelně ideál je dodat ji denně, ale obden je stále mnohem lepší než nikdy, jak to dělá mnoho lidí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 07, 2012 10:45 am 
Offline

Registrován: sob úno 04, 2012 8:18 pm
Příspěvky: 20
Dobrý den,pane Jardo.
Jakou smetanu používáte na výrobu smetanového kefíru do SP? V obchodech je 12% a pak 33% na šlehání a další. Je to tak,že čím více tuku,tím lépe?
Na SP jsem najel až minulý týden,většinou si udělám dávku na dva dny,ale sním to za jeden den nadvakrát. Je to dávka 400 ml kefíru,200 ml oleje a 3 namletých lžíce semínek. Není to moc? A můžu si pak další lžíce lněného semínka a oleje přidat do zeleninového salátu,nebo to už bych překročil povolenou denní dávku semínka a oleje. Celkem 5 lžic semínek za den.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 07, 2012 10:56 am 
Offline

Registrován: sob úno 04, 2012 8:18 pm
Příspěvky: 20
Ještě něco,někde v předchozích příspěvcích se psalo,že se do SP nesmí míchat grepfruit. Já jsem si do ní včera vymačkal citron. Nekouše se ten citron s kefírem? Celkem mi to chutnalo a ve střevech se žádný těžkosti neodehrávaly.
Je možné,že si tělo na takovouto novou stravu musí chvíli zvykat? Po každé takovéto snídani jsem jakýsi zesláblý.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 07, 2012 5:45 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:58 pm
Příspěvky: 45
Bydliště: Polička
Dá se připravit sirná patlanina jen z lňeného semínka? V jakém poměru by se to mixovalo? Mám obědnaný olej ale zatim nedorazil. Máte stím někdo zkušenost? \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz