Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:53 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned led 29, 2012 10:13 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 07, 2011 2:56 pm
Příspěvky: 41
Dakujem vam vsetkym zo srdca..za ochotu a pomoc....budte pozehnani za vase skutky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 10:19 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
pv33 píše:
Sylvie, Přeložil jsem kus návodu z
http://www.budwig-videos.com/articles/20080531
kde je také video s přípravou. Doporučuji se na video podívat i když neumíte anglicky. není to tak dlouhý.
Překlad jsem udělal překladačem Google a upravím jen to nejnutnější. Takže to místy bude kostrbaté, ale srozumitelné.
----------------
Pro nejlepší účinek připravte jen pro jedno jídlo - vyhněte se skladování. Konzumujte ihned. Použijte biopotraviny pokud je to možné. [Pokud je nutné směs skladovat, aby se vzala do práce nebo na pochůzky, vložte ji do malé termosky a udržujte ji v chladu.]

[1] Míchejte 3 polévkové lžíce lněného oleje s 6 lžícemi nízkotučného tvarohu (dodržet poměr 1:2, případně víc tvarohu) nebo s cottage cheese ručním elektrickým mixérem po dobu 30 až 60 sekund. Pokud je to nutné, přidejte 2 lžíce mléka. Spojení oleje a tvarohu je důležité, pak se olej může vstřebat. Směs by měla být bohatě našlehaná bez volného oleje.
[2] Rozemelte 2 polévkové lžíce celých lněných semínek elektrickým mlýnkem na kávu (já mám na doporučení Bosch asi za 600,- a výborně funguje) a přidejte do směsi. Čerstvě mletá semínka mohou rychle žluknout, jezte to okamžitě.
[3] Přidat čerstvé [nebo rozmrazené, dříve zmrazené] bobulovin, borůvky,... jahody, ... obsahují protirakovinové kyseliny.
[4] Přidejte další čerstvé ovoce, pokud chcete, v celkové výši 1 / 2 až 1 šálek ovoce.
[5] Je-li směs příliš hustá, přidáme ovocnou šťávou [např. tmavé hrozny, borůvky] nebo mléko. Ovoce a šťávy z něj jsou prokazatelně protirakovinové.
[6] Přidat rozstrouhané organické ořechy, jako jsou ořechy vlašské nebo para ořechy(mají selen) [nikoliv arašídy]
a pokud budete chtít, trochu medu a vanilky.
---------------------
Na stránkách diskuze http://health.groups.yahoo.com/group/FlaxSeedOil2/ je toho mnohem víc. Je tam i kompletní dieta Budwigové na celý den, tu je dobré dodržovat především při rakovině. Jsou tam i popisy asi 150 vyléčení, předevěím rakoviny ale i dalších nemocí. A další se průběžně objevují na diskuzi.

Jen hodně stručně z té celodenní diety:
před snídaní sklenici štávy z kysaného zelí (proti rakovině a na trávení).
snídaně šálek zeleného nebo rostlinného čaje (trávení). Pak lněný olej s tvarohem viz výše.
dopoledne čerstvě lisované zeleninové šťávy z mrkve a/nebo červené řepy, celeru, citronu, jablka a rovněž listové zeleniny - salát nebo špenát...

OK, pro dnešek končím.

Ahoj!
To je zajímavé!Já už to víc jak rok dělám ze smetanového domácího kefíru tak mě to o nízkotučném tvarohu docela rozhodilo.Nepíšou tam víc o tom poměru?3lžíce oleje a 3 lžíce tvarohu se dá brát i jako hmotnostní poměr 100g na 200g a ty 2 lžíce lněného semínka je myšleno na porci?
Hned jak mi přijde olej tak to vyzkoušim.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 1:50 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Citace:
Ahoj!
To je zajímavé!Já už to víc jak rok dělám ze smetanového domácího kefíru tak mě to o nízkotučném tvarohu docela rozhodilo.Nepíšou tam víc o tom poměru?3lžíce oleje a 3 lžíce tvarohu se dá brát i jako hmotnostní poměr 100g na 200g a ty 2 lžíce lněného semínka je myšleno na porci?
Hned jak mi přijde olej tak to vyzkoušim.

Ahoj, smetanový kefír je aspoň chutnější než můj tvaroh z Billy. A jak píše Jarda, funguje to všechno.
Co se týká toho poměru, není to 3 : 3, ale 3 lžíce oleje k 6 lžicím tvarohu. Tedy poměr 1:2 s tím, že může být víc tvarohu. Někde jinde tam píšou poměr 1 lžíce oleje : 2-3 lžicím tvarohu. Navíc v tom videu říká a je to i vidět, že lžíce tvarohu nezarovnává.
Ty 2 lžíce lněného semínka je myšleno na porci. A ještě říká, že hnědé semínko, protože je levnější a snad i lepší.

Toto už nejsou slova klasika, ale co dělám já, takže to neberte tak vážně. Vycházím z toho, že může být víc tvarohu, tak dávám standardní misku kupovanéhého tvarohu (250 něčeho, teď nevím jestli ml nebo gramů) a 4 lžíce oleje, zamíchám tyčovým mixerem a přidám tak 2 a půl lžíce semínek rozmixovaných v kafemlýnku. A zamýchám už jen lžicí. Ovoce většinou nemám, takže to jím tak. Tedy někdo mi doporučoval přidat skořici, já dávám místo ní kajenský pepř.

Ještě přidám mail od jedný paní z té diskuze o lněném oleji podle Budwigové. Takže to je velmi podobné tomu videu, ale je to popis od paní, která se tím vyléčila. V té době mě pro známého zajímalo astma, tak jsem na té diskuzi vzal ze seznamu vyléčení odkaz na vyléčení astma a odkaz byl reálný, žádný výmysl. Tak věřím, že jsou skutečná i vyléčení rakoviny, které tam uvádějí. Dopis už jsem překládal kdysi dávno a moc jsem se s tím nepáral, ...

Pise, ze nejdriv by mi chtela sdelit neco jineho. jsem zdravotni sestra a vsimla jsem si,
ze spousta lidi mooooooc veri doktorum (aspon zde ve statech) a neuvedomuji si, ze
doktori maji jen 4 hodiny vyuky o vyzive behem studia mediciny. Farmaceuticke firmy
ridi informace, ktere medici dostanou - je to hanba.
Mela jsem astma od detstvi (ted jsem 40catnice). Musela jsem zacit brat leky a citila
jsem, ze mi velmi skodi. Pred 2 roky jsem cetla o protizanetlivem ucinku diety
Budwigove pouzivane proti rakovine a dalsim nemocem. Rekla jsem si ze to je jen jidlo a
ze to nemuze ublizit.
Zavedla jsem lneny olej a tvaroh jako snidani, vynechala cukr a hodne masa a
umele zpracovavane jidlo (processed food). Pote co jsem mela Advair, Albuterol,
nebulizer osetreni a pod jsem dnes bez jakychkoliv leku (nikoliv diky doktorum). Bylo
tezke vysvetlovat lidem ze me z problemu dostalo jidlo protoze lidi maji vymyte mozky
od doktoru - je to hrozne. Co je opravdu krasne na diete ze jidlo je vynikajici a pokud
nebojujes s rakovinou potom i kdyz delas cast toho je to extreme prospesne. Kdyz to jis,
krevni desticky se stanou kluzke a krev lip tece krevnim recistem - proto se velmi
redukuje riziko mrtvice a infarktu. Kdyz beres lneny olej s tvarohem, jde dolu tvuj tlak, cukrovka muze byt bez leku a seznam pokracuje.
Priprava je na http://www.budwigvideos.com
Ja micham 3 lzice lneneho oleje a 6 lzic cottage cheese (lze tvaroh) dokud je olej
viditelny. Potom pridam trochu vanilky na chut.
Pridam 25ml dzusu z hroznu, 2 lzice rozemletech lnenych
seminek, hrst rozinek, mandli a boruvek nebo malin.. Jedine ovoce ktere se nesmi
pridavat je grapefruit.
Potom to trochu pokapu medem a je to mnam.
Jim to jednou denne. Po 4 tydnech jsem citila zlepseni. Po 7 tydnech jsem vysadila leky.
A je treba prestat jist cukr a cervene maso. Nedodrzuju striktne dietu Budwigove s vyjimkou toho ranniho jidla...pokud je to obtizne, zkus to jist vecer. Pokud nebude zlepseni je treba zkusit i dalsi casti Budwigove diety, je li astma opravdu silne.
A taky je treba brat 10 nebo vic sklenic vody denne (240 ml). Spousta
lidi s zanetlivymi problemy jsou napul dehydrovani, cimz to zhorsuji.
Kdo nema rakovinu by to podle me mel jist jednou za den, cely protokol je velmi
slozity. Clovek by si to mel zamilovat - stejne jako ja. Pokud to nepomuze, melo by se to
jist 2x denne a k tomu zeleninovy dzus.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 2:16 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
... Ja micham 3 lzice lneneho oleje a 6 lzic cottage cheese (lze tvaroh) dokud je olej
viditelny....

S myšlenkou zkusit cottage cheese si také pohrávám, měl by být přírodní, ( někde jsem zahlédla i návod na domácí přípravu, ale asi to nebude moc jednoduché ) na tom kupovaném mě odrazuje přidání soli, zcela jistě obyčejné rafinované, používám zásadně nerafinovanou, když je na co \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 10:07 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
jani píše:
... Ja micham 3 lzice lneneho oleje a 6 lzic cottage cheese (lze tvaroh) dokud je olej
viditelny....

S myšlenkou zkusit cottage cheese si také pohrávám, měl by být přírodní, ( někde jsem zahlédla i návod na domácí přípravu, ale asi to nebude moc jednoduché ) na tom kupovaném mě odrazuje přidání soli, zcela jistě obyčejné rafinované, používám zásadně nerafinovanou, když je na co \":lol:\"

Predevsim upozorneni, ze v USA pouzivaji cottage, protoze tam nemaji tvaroh. Budwigova pouzivala, v Nemecku, tvaroh. CO se tyka starosti se soli a pod, to zdrave to prebije \":)\" . A dost lidi ma starost o to, ze je tam tvaroh. Budwigova tvrdila, ze spojenim s olejem ztraci tvaroh nektere sveblbe vlastnosti a ziska vstrebatelnost. A treba na cancertutor.com pisou pro pacienty s rakovinou, ze zadne mlecne vyrobky, ale do zavorky davaji s vyjimkou tvarohu s olejem podle Budwig.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 7:30 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Sybilla píše:
Ja už roky miesto kávy, meliem s úspechom semienka, vrátane ľanového a orechy v tomto:
http://www.obchodny-dom.sk/bosch-mlynce ... ny/z25647/
Zomelie úplne na jemno. Sú asi aj lepšie, ale ja som spokojná.

...zajímalo by mě jaké semínka máte vyzkoušené na tomto mlýnku jedná se mě hlavně o sezam,len,ostropestřec,lichořeřišnici popřípadě mák

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 8:07 pm 
Offline

Registrován: sob říj 15, 2011 6:06 pm
Příspěvky: 60
jak tady zmiňujete ty poměry, je vhodné vmixovat 2 lžíce lněného oleje a 2 lžíce semínek třeba i do 500 ml kefíru (tučnost 3,8 %) nebo je lepší odlít menší množství ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 8:50 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
RaDu píše:
...zajímalo by mě jaké semínka máte vyzkoušené na tomto mlýnku jedná se mě hlavně o sezam,len,ostropestřec,lichořeřišnici popřípadě mák

Všetky čo spomínaš, okrem maku. Mak tento mlynček moc nevie. Na mak je potrebný tlak ako na mlynčekoch našich starých mám. Okrem už zmieňovaných, meliem ešte slnečnicové a konopné semienka, mandle, vlašské orechy a lieskovce, kakaové bôby,proste všetko, čo má konzistenciu asi ako pražené kávové zrnko.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 9:06 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Jednou jsem na stejnem mlynku zkusil kavova zrna a to za moc nestalo \":(\" . Ale na lnena seminka je vyborny. uz ho mam spoustu let a stejne rada mych znamych.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 10:39 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Sybilla píše:
Všetky čo spomínaš, okrem maku. Mak tento mlynček moc nevie. Na mak je potrebný tlak ako na mlynčekoch našich starých mám. Okrem už zmieňovaných, meliem ešte slnečnicové a konopné semienka, mandle, vlašské orechy a lieskovce, kakaové bôby,proste všetko, čo má konzistenciu asi ako pražené kávové zrnko.

...díky za praktické zkušenosti,pokud tohle vše zvládne určitě ho koupím

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 10:42 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Sybilla píše:
Všetky čo spomínaš, okrem maku. Mak tento mlynček moc nevie. Na mak je potrebný tlak ako na mlynčekoch našich starých mám. Okrem už zmieňovaných, meliem ešte slnečnicové a konopné semienka, mandle, vlašské orechy a lieskovce, kakaové bôby,proste všetko, čo má konzistenciu asi ako pražené kávové zrnko.

kapucinku teda zvlada tiez? uplne na jemno??
co to znamena, ze mak moc nie, je na mak uplne nepouzitelny, alebo to ujde?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 11:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
ovekyska píše:
kapucinku teda zvlada tiez? uplne na jemno??
co to znamena, ze mak moc nie, je na mak uplne nepouzitelny, alebo to ujde?

Kapucínku (lichořeřišnici) nie ideálne ale sladovku (lékořici) výborne. Mak iba roztriešti teda sa nedá povedať ani že ujde. Mak, teda účinné látky v ňom, aby sa správne vstrebali, musí byť na kašu t.j. na maděru a to tento mlynček u maku ani zďaleka nezvládne. Pri tomto mlynčeku treba mať aj tzv. šťastnú ruku, môj melie okrem tých semien aj kávu výborne ale kamarátke nemelie až tak dobre.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 11:20 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Sybilla píše:
Kapucínku (lichořeřišnici) nie ideálne ale sladovku (lékořici) výborne. Mak iba roztriešti teda sa nedá povedať ani že ujde. Mak, teda účinné látky v ňom, aby sa správne vstrebali, musí byť na kašu t.j. na maděru a to tento mlynček u maku ani zďaleka nezvládne. Pri tomto mlynčeku treba mať aj tzv. šťastnú ruku, môj melie okrem tých semien aj kávu výborne ale kamarátke nemelie až tak dobre.

dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 9:50 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
Ja bych teda taky prihodil recept, jak patlaninu delam a vidim po necelem mesici spoustu blahodarnych ucinku. Koupim v penny tvaroh tucny 250g ma kolem 8% (ma takove hnede vicko), olej mam z Agro-el,lnena seminka hneda z makra kilovej pytlik. Delam to tak,ze v mako mlejnku (nejaky obyc rucni) rozemelu baj oko 4 lzice seminka..no neni to uplne idealni \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 10:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Ahoj, smetanový kefír je aspoň chutnější než můj tvaroh z Billy. A jak píše Jarda, funguje to všechno.
Co se týká toho poměru, není to 3 : 3, ale 3 lžíce oleje k 6 lžicím tvarohu. Tedy poměr 1:2 s tím, že může být víc tvarohu. Někde jinde tam píšou poměr 1 lžíce oleje : 2-3 lžicím tvarohu. Navíc v tom videu říká a je to i vidět, že lžíce tvarohu nezarovnává.
Ty 2 lžíce lněného semínka je myšleno na porci. A ještě říká, že hnědé semínko, protože je levnější a snad i lepší.

Toto už nejsou slova klasika, ale co dělám já, takže to neberte tak vážně. Vycházím z toho, že může být víc tvarohu, tak dávám standardní misku kupovanéhého tvarohu (250 něčeho, teď nevím jestli ml nebo gramů) a 4 lžíce oleje, zamíchám tyčovým mixerem a přidám tak 2 a půl lžíce semínek rozmixovaných v kafemlýnku. A zamýchám už jen lžicí. Ovoce většinou nemám, takže to jím tak. Tedy někdo mi doporučoval přidat skořici, já dávám místo ní kajenský pepř.

Ještě přidám mail od jedný paní z té diskuze o lněném oleji podle Budwigové. Takže to je velmi podobné tomu videu, ale je to popis od paní, která se tím vyléčila. V té době mě pro známého zajímalo astma, tak jsem na té diskuzi vzal ze seznamu vyléčení odkaz na vyléčení astma a odkaz byl reálný, žádný výmysl. Tak věřím, že jsou skutečná i vyléčení rakoviny, které tam uvádějí. Dopis už jsem překládal kdysi dávno a moc jsem se s tím nepáral, ...

Pise, ze nejdriv by mi chtela sdelit neco jineho. jsem zdravotni sestra a vsimla jsem si,
ze spousta lidi mooooooc veri doktorum (aspon zde ve statech) a neuvedomuji si, ze
doktori maji jen 4 hodiny vyuky o vyzive behem studia mediciny. Farmaceuticke firmy
ridi informace, ktere medici dostanou - je to hanba.
Mela jsem astma od detstvi (ted jsem 40catnice). Musela jsem zacit brat leky a citila
jsem, ze mi velmi skodi. Pred 2 roky jsem cetla o protizanetlivem ucinku diety
Budwigove pouzivane proti rakovine a dalsim nemocem. Rekla jsem si ze to je jen jidlo a
ze to nemuze ublizit.
Zavedla jsem lneny olej a tvaroh jako snidani, vynechala cukr a hodne masa a
umele zpracovavane jidlo (processed food). Pote co jsem mela Advair, Albuterol,
nebulizer osetreni a pod jsem dnes bez jakychkoliv leku (nikoliv diky doktorum). Bylo
tezke vysvetlovat lidem ze me z problemu dostalo jidlo protoze lidi maji vymyte mozky
od doktoru - je to hrozne. Co je opravdu krasne na diete ze jidlo je vynikajici a pokud
nebojujes s rakovinou potom i kdyz delas cast toho je to extreme prospesne. Kdyz to jis,
krevni desticky se stanou kluzke a krev lip tece krevnim recistem - proto se velmi
redukuje riziko mrtvice a infarktu. Kdyz beres lneny olej s tvarohem, jde dolu tvuj tlak, cukrovka muze byt bez leku a seznam pokracuje.
Priprava je na http://www.budwigvideos.com
Ja micham 3 lzice lneneho oleje a 6 lzic cottage cheese (lze tvaroh) dokud je olej
viditelny. Potom pridam trochu vanilky na chut.
Pridam 25ml dzusu z hroznu, 2 lzice rozemletech lnenych
seminek, hrst rozinek, mandli a boruvek nebo malin.. Jedine ovoce ktere se nesmi
pridavat je grapefruit.
Potom to trochu pokapu medem a je to mnam.
Jim to jednou denne. Po 4 tydnech jsem citila zlepseni. Po 7 tydnech jsem vysadila leky.
A je treba prestat jist cukr a cervene maso. Nedodrzuju striktne dietu Budwigove s vyjimkou toho ranniho jidla...pokud je to obtizne, zkus to jist vecer. Pokud nebude zlepseni je treba zkusit i dalsi casti Budwigove diety, je li astma opravdu silne.
A taky je treba brat 10 nebo vic sklenic vody denne (240 ml). Spousta
lidi s zanetlivymi problemy jsou napul dehydrovani, cimz to zhorsuji.
Kdo nema rakovinu by to podle me mel jist jednou za den, cely protokol je velmi
slozity. Clovek by si to mel zamilovat - stejne jako ja. Pokud to nepomuze, melo by se to
jist 2x denne a k tomu zeleninovy dzus.

On by měl každý pochopit jak to funguje, tato směs opravuje krev a krev opravuje vše ostatní. Nemají tam nějaké rozsáhlejší poznatky v tomto duchu?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz