Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 7:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned říj 12, 2014 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Macko píše:
Dávam mužovi patlaninu trochu násilím /ca nález na moč.mechúre, najľahšia forma/a po skonzumovaní si sťažuje si na ťažobu a nechuť k jedlu.Ľan.semiačka tak 1-2 lyžice,s pažítkou,him.soľou,jadierka z marhúľ 10 ks,resp. ostatné oriešky a semienka.
Má pocit,že takto chradne,hoci ho presviedčam,že má všetky živiny,čo telo potrebuje.Je to k pochopeniu,semiačka
zaplnia žalúdok ,tá nechuť k jedlu je k prospechu liečby ....Šťavy,čaje,oriešky,semienka,strava ľahká,s oliv.olejom,brokolicou,him.soľou a Zn,Mg,J-Lugol,Se priebežne.HCL po jedle.Kurkuma v čaji a kde sa dá.
Strava skôr delená,s občasným ,tajným porušovaním ....
Len som tu čítala,že patlaninu jedia aj tri razy za deň.Majú tiež iba túto" stravu",alebo aj bežnú,a tie "ťažoby" nie su ?
Prosím ,mala by som trvať na dôslednom ,uvedomelom postupe,alebo je to dostačujúce?
Ď.M.

Tak zdánlivě nic špatně neděláte i když nelze tvrdit, že tato dieta musí nutně vyhovovat každému. Jde o docela těžké jídlo a člověk se slabším trávením si na něj přeci jen musí chvilku zvykat a pokud to do něho tlačíte skoro násilím, tak se jeho odporu ani nedivím. Spíše bych na to šel cestou důkladného vysvětlení výhod, než na něčem trvat a on se bude šprajcovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 26, 2014 11:11 pm 
Offline

Registrován: ned led 09, 2011 6:41 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den, mám dotaz, jestli je možné uchovávat rozemleté lněné semínko v mrazáku.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 27, 2014 2:59 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
verbin píše:
Dobrý den, mám dotaz, jestli je možné uchovávat rozemleté lněné semínko v mrazáku.
Děkuji

To není problém, klidně můžete....já si většinou dělal zásobu tak na 14dní...teď jsem si koupil kávomlýnek a dělám si vždy čerstvé


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 27, 2014 8:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
[quote="verbin":2na2f5mk]Dobrý den, mám dotaz, jestli je možné uchovávat rozemleté lněné semínko v mrazáku.
Děkuji[/quote:2na2f5mk]
Prečo zakladáš nové vlákno? A ešte presne s takým istým názvom? Kľudne pokračuj v starom vlákne, neýtaš sa totiž nič nové, čo by sa už nerirešilo.
Duplicitné vlákno je tu:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 23, 2014 5:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
verbin píše:
Dobrý den, mám dotaz, jestli je možné uchovávat rozemleté lněné semínko v mrazáku.
Děkuji

Pokud bude raději číst, místo nesmyslného zakládání duplicitních vláken, tak je ani zakládat nemusíte, jak vám správně píše členka Sybilla a já budu mít méně zbytečné práce s přesouváním příspěvků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv pro 11, 2014 12:46 pm 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 10:20 am
Příspěvky: 4
Jarda píše:
2) Pro alergiky na mléko, je možné dát místo běžného tvarohu, dobrý tvaroh z kozího mléka, který dle mého názoru žádnou alergickou reakci nevyvolá, ale pokud se toho bojíte, tak vyzkoušejte místo tvarohu, udělat pastu z paraořechů, lískových ořechů, vlašských ořechů a cibulové zeleniny, nejlépe pórku. Do toho zamíchat ten lněný olej a jemně rozemleté lněné semínko. Je to plné proteinů i síry, které obsahují tyto ořechy opravdu hodně a pórek také. Je otázka, jak moc to bude projímavé, ale to budete muset vyzkoušet.
3) Pro toho, kdo nemůžete mléko, ani ořechy, je varianta ze semen a luštěnin. Semena síru nemají v adekvátním množství, ale mají proteiny a tuk, luštěniny mají proteiny a síru, ale zase chybí tuk. tak jsem nad tím popřemýšlel a můžete vyzkoušet následující postup. Udělejte pastu z naklíčené čočky, nebo hrášku a slunečnicového semínka, přidejte cibulovou zeleninu, česnek, červenou cibuli, pórek a vše důkladně promixujte, do tohoto základu přidejte olej a rozemleté lněné semínko, jako u receptu s tvarohem, v tomto případě bez medu, znovu promixujte na pudinkovitou konzistenci.

A co dělat, pokud mi vadí kasein a pórek nemůžu ani cítit? Nechci být za problémistu, opravdu řeším dilema. Směs s tvarohem mi chuťově vyhovuje, ale bohužel mi spolehlivě startuje ekzém (kterého jsem se vynecháním jakýchkoliv mléčných výrobků a cukru konečně po více než 10 letech různých snah o léčení zbavila). Směs míchám s co nejmenším množstvím tvarohu, ale stejně to tělu vadí. Zkusila jsem pastu z ořechů, pórku a cibule, ale to nedokážu pozřít. Ořechy mi nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv pro 11, 2014 3:45 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Zvědavá píše:
A co dělat, pokud mi vadí kasein a pórek nemůžu ani cítit? Nechci být za problémistu, opravdu řeším dilema. Směs s tvarohem mi chuťově vyhovuje, ale bohužel mi spolehlivě startuje ekzém (kterého jsem se vynecháním jakýchkoliv mléčných výrobků a cukru konečně po více než 10 letech různých snah o léčení zbavila). Směs míchám s co nejmenším množstvím tvarohu, ale stejně to tělu vadí. Zkusila jsem pastu z ořechů, pórku a cibule, ale to nedokážu pozřít. Ořechy mi nevadí.

Za mě bych se na patlaninu vykašlal, za každou cenu to zkoušet pokud tělo říká ne, tak to asi raději oželet ne všechno funguje na každého...je spousta dalších věcí, který tělo bude přijímat s radostí....je to velice obecně řešeno, ale tak to vidím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob led 17, 2015 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Zvědavá píše:
A co dělat, pokud mi vadí kasein a pórek nemůžu ani cítit? Nechci být za problémistu, opravdu řeším dilema. Směs s tvarohem mi chuťově vyhovuje, ale bohužel mi spolehlivě startuje ekzém (kterého jsem se vynecháním jakýchkoliv mléčných výrobků a cukru konečně po více než 10 letech různých snah o léčení zbavila). Směs míchám s co nejmenším množstvím tvarohu, ale stejně to tělu vadí. Zkusila jsem pastu z ořechů, pórku a cibule, ale to nedokážu pozřít. Ořechy mi nevadí.

No, jedna možnost je jak píše člen beati_paoli ji prostě nejíst, nebo neřešit kasein, ale dodat protilátku, kterou je kolagen a tím by se mohl nepříznivý vliv kaseinu na tělo odstranit. Kolagen je schopen eliminovat mnoho nepříznivých vlivů různých látek na tělo, ale chce ho brát pravidelně a minimálně 10 g denně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 12:57 am 
Offline

Registrován: sob led 24, 2015 10:20 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, je zde prosím někdo, kdo se metodou Dr. Budwigové opravdu vyléčil z rakoviny? Hledám někoho s osobní zkušeností s kým bych mohla konzultovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 1:54 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Josefina píše:
Dobrý den, je zde prosím někdo, kdo se metodou Dr. Budwigové opravdu vyléčil z rakoviny? Hledám někoho s osobní zkušeností s kým bych mohla konzultovat.

Mam obavu, ze k vyleceni Vam nestaci jenom sirna patlanina. Je treba zmenit zpusob MYSLENI, zpusob CHOVANI a zpusob STRAVOVANI, do ktereho zaradite i sirnou patlaninu.
Vetsina lidi si mysli, ze budou uzivat jednu vec a ono to pomuze. S nejvetsi pravdepodobnosti nepomuze.
Telo je system a tak se k nemu take musite chovat.
Stejne tak jako auto nejde jenom nove nalakovat, aby jelo rychleji, tak telu nestaci dodat pouze jednu vec, aby se vylecilo.

V podstate vse co je treba udelat najdete na tomto webu, vcetne odkazu na zmenu zpusobu mysleni.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 2:48 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
inzenyr píše:
Josefina píše:
Dobrý den, je zde prosím někdo, kdo se metodou Dr. Budwigové opravdu vyléčil z rakoviny? Hledám někoho s osobní zkušeností s kým bych mohla konzultovat.
Mam obavu, ze k vyleceni Vam nestaci jenom sirna patlanina. Je treba zmenit zpusob MYSLENI, zpusob CHOVANI a zpusob STRAVOVANI, do ktereho zaradite i sirnou patlaninu.
Vetsina lidi si mysli, ze budou uzivat jednu vec a ono to pomuze. S nejvetsi pravdepodobnosti nepomuze.
Telo je system a tak se k nemu take musite chovat.
Stejne tak jako auto nejde jenom nove nalakovat, aby jelo rychleji, tak telu nestaci dodat pouze jednu vec, aby se vylecilo.

V podstate vse co je treba udelat najdete na tomto webu, vcetne odkazu na zmenu zpusobu mysleni.

Inzenyr

Inzenyre, Josefina se ptala na zkusenosti s lecbou rakoviny dietou Budwigove. Dieta Budwigove na rakovinu ve stovkach pripadu stacila. Ale toto vlakno je aspon z 99% o sirne patlanine a ne o diete Budwigove. Jsou zde i doporuceni, ktera jsou s tim co hlasala Budwigova v primem rozporu. Takze plati to co pises, ze patlanina s nejvetsi pravdepodobnosti nepomuze. Mnohem kvalitnejsi navod na dietu Budwigove jsem uvedl zde viewtopic.php?p=68983#p68983 a obdobne miram v anglictine tady viewtopic.php?p=68945#p68945. Celou diskuzi jsem neprocetl, ale sleduji ji jiz par let a skutecnou dietou B se diskuze vetsinou nezabyva. Takze to, ze tu nepisi desitky nebo stovky lidi o tom, ze se dietou vylecily neznamena, ze by je dieta vylecit nemohla. Jinak nic proti patlanine, jak nekde pise Jarda, muze doplnit Omega 3 a muze zlepsit imunitu a vyresit mensi a mozna i vetsi zdravotni problemy, mozna i nejakou lehci rakovinu. Ale kdybych mel rakovinu ja, tak zvolim kompletni dietu B a ne jen to co se prezentuje v tomto vlakne.
Josefine bych doporucuval dat stejny dotaz do diskuze FlaxSeedOil2, viz muj vyse uvedeny navod a tam by ji odkazali na soubor testimonials kde uvadeji pres 500 pripadu uspesne lecby, povetsinou rakoviny. A dost lidi kteri i po vyleceni dietou B chodi stale na tu diskuzi by se ji mohlo ozvat.
Nechci timto prispevkem nikoho napadat, jen upozornuju na nedorozumeni, ktere muze vzniknout diky matoucimu nazvu tohoto vlakna, aspon podle mne.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 26, 2015 12:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Josefina píše:
Dobrý den, je zde prosím někdo, kdo se metodou Dr. Budwigové opravdu vyléčil z rakoviny? Hledám někoho s osobní zkušeností s kým bych mohla konzultovat.

Dobře vám odpovídají členové inzenyr a pv33, určitě je nutný celostní přístup a komplexní dietní a psychohygienický program, jedno zdravé jídlo sice nic nepokazí, ale asi nic zásadního ani nespraví. Navíc je potřeba pokud možno dobře pochopit proč ten zdravotní problém vlastně mám, protože jinak můžete postupovat stejně jako ten kdo vám se zdánlivě stejným problémem bude radit, ovšem mohl mít pouze podobný problém, ale z odlišného důvodu a stejný postup na vás fungovat třeba nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 27, 2015 4:58 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
Dobrý deň, môžem vás čiastočne povzbudiť mojou skúsenosťou. Som toho plná, nejde mi to do hlavy. Moja mama mala malígnu strumu+nejaké zhubné uzliny v okolí. Približne v rovnakom veku v akom sa jej vytvorila hrča na boku pri štítnej žlaze, sa vytvorila aj mne. Niekoľko rokov to zostávalo v tvare fazuľky ako bežná trošku väčšia LU. Ale pred rokom sa to začalo zväčšovať. Pred mesiacom sa to zväčšovať ešte rapídnejšie, už to malo veľkosť medzi orechom a slivkou, takže žiadna sranda, cítila som pnutie a jemnú bolesť, bolo jasné že to tam "ožíva". Keďže mám na chemo a radio terapiu a pod svoj názor, pred 2 týždňami som sa definitívne rozhodla naplno ísť do budwigovej protokolu. Zažila som vtedy aj také vnútorné uistenie, ktoré ma ešte viac nakoplo, že má zmysel zabojovať. Pamätám sa ako mi aj blízky potvrdil pri pohľade na krk že sa to fakt dosť zväčšilo. Začala som teda podľa informácií zozbieraných na nete robiť "patlanicu:o)", zvyčajne kozí tvaroh alebo kozí jogurt s ľan. olejom a namletými semenami+kurkuma so štipkou čierneho korenia a nastrúhaným cesnakom s trochou soli. Jogurt si robievam v kombinácii s nastrúhanými jabkami škoricou +patlanicové zložky. Prestala som používať cukor, sladkosti. Keď mám absťák dám si ďatle, ale sladkými jedlami ani prirodzene sladkými nepreháňam. Jem ovocie, zeleninu samozrejme.Tú slanú patlanicu si dávam na chlieb, celozrnný, viem že to nie je ideálne ale inak to do seba nedám aj keď je to chutné. Na to dávam ešte nastrúhanú uhorku. Chutí mi to. Snažím sa byť v kľude, vyhýbať sa stresu a mať vieru v uzdravenie:) A tiež viac dbám na spánok. Asi píšem zmätočne, ale som toho paf proste, lebo v posledných dňoch sa mi hrča ZMENŠILA asi viac ako o polovicu, už je skoro vo veľkosti väčšej fazulky. Ukazovala som to manželovi, tiež je z toho paf. Podotýkam že počas tých čias čo sledujem tú moju hrču, nikdy sa nestalo že by sa zmenšila( to sa stáva len u bežných lymfatických uzlín) Je pre mňa neuveriteľné že takáto zmena sa stala za takú krátku dobu... Len som vás chcela povzbudiť:)

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 27, 2015 6:14 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
peetra píše:
Dobrý deň, môžem vás čiastočne povzbudiť mojou skúsenosťou. Som toho plná, nejde mi to do hlavy. Moja mama mala malígnu strumu+nejaké zhubné uzliny v okolí. Približne v rovnakom veku v akom sa jej vytvorila hrča na boku pri štítnej žlaze, sa vytvorila aj mne. Niekoľko rokov to zostávalo v tvare fazuľky ako bežná trošku väčšia LU. Ale pred rokom sa to začalo zväčšovať. Pred mesiacom sa to zväčšovať ešte rapídnejšie, už to malo veľkosť medzi orechom a slivkou, takže žiadna sranda, cítila som pnutie a jemnú bolesť, bolo jasné že to tam "ožíva". Keďže mám na chemo a radio terapiu a pod svoj názor, pred 2 týždňami som sa definitívne rozhodla naplno ísť do budwigovej protokolu. Zažila som vtedy aj také vnútorné uistenie, ktoré ma ešte viac nakoplo, že má zmysel zabojovať. Pamätám sa ako mi aj blízky potvrdil pri pohľade na krk že sa to fakt dosť zväčšilo. Začala som teda podľa informácií zozbieraných na nete robiť "patlanicu:o)", zvyčajne kozí tvaroh alebo kozí jogurt s ľan. olejom a namletými semenami+kurkuma so štipkou čierneho korenia a nastrúhaným cesnakom s trochou soli. Jogurt si robievam v kombinácii s nastrúhanými jabkami škoricou +patlanicové zložky. Prestala som používať cukor, sladkosti. Keď mám absťák dám si ďatle, ale sladkými jedlami ani prirodzene sladkými nepreháňam. Jem ovocie, zeleninu samozrejme.Tú slanú patlanicu si dávam na chlieb, celozrnný, viem že to nie je ideálne ale inak to do seba nedám aj keď je to chutné. Na to dávam ešte nastrúhanú uhorku. Chutí mi to. Snažím sa byť v kľude, vyhýbať sa stresu a mať vieru v uzdravenie:) A tiež viac dbám na spánok. Asi píšem zmätočne, ale som toho paf proste, lebo v posledných dňoch sa mi hrča ZMENŠILA asi viac ako o polovicu, už je skoro vo veľkosti väčšej fazulky. Ukazovala som to manželovi, tiež je z toho paf. Podotýkam že počas tých čias čo sledujem tú moju hrču, nikdy sa nestalo že by sa zmenšila( to sa stáva len u bežných lymfatických uzlín) Je pre mňa neuveriteľné že takáto zmena sa stala za takú krátku dobu... Len som vás chcela povzbudiť:)

Tak to je skvele, drzim vam palce, aby ta hrca zmizela uplne a aby se uz nikdy neobjevila.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 27, 2015 10:28 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
miram píše:
Tak to je skvele, drzim vam palce, aby ta hrca zmizela uplne a aby se uz nikdy neobjevila.

Ďakujem:)

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz