Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob kvě 04, 2024 11:52 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned led 19, 2014 10:58 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
a co teplota oboch veci? mali jogurt i olej rovnaku teplotu? nemoze to byt aj v tom? ale asi si obe veci vytiahla naraz z chladnicky ci?

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 20, 2014 8:15 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Dobry den,
chcela by som sa opytat, ako to je s omega3, nedodava lanovy olej len ALA? Nemal by sa teda pouzivat aj rybi olej, ktory obsahuje DHA a EPA? Mozno to tu uz bolo niekde spominane. Dakujem za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 21, 2014 6:29 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
ivana p. píše:
Dobry den,
chcela by som sa opytat, ako to je s omega3, nedodava lanovy olej len ALA? Nemal by sa teda pouzivat aj rybi olej, ktory obsahuje DHA a EPA? Mozno to tu uz bolo niekde spominane. Dakujem za odpoved.

Máte pravdu, lněný olej je nutné doplnit olejem rybím kvůli DHA a EPA. Ale i tento olej musí být za studena zpracovaný, stejně jako lněný! Tepelně zpracovaný rybí tuk je silně rakovinotvorný! Upozorňuji, že 999 z 1000 doplňků rybího oleje, co jsou na trhu, jsou tepelně zpracované, tudíž způsobují rakovinu. Vyberte si jedině kvalitu a na ceně nešetřete.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 22, 2014 6:04 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Dobře, děkuji, používám již tyčový mixér a vypadá to lépe \":-)\" I dříve jsem dělala ručním šlehačem, a problém jsem neměla. Nyní mám nový, a divím se tedy. Tak nic, tyčák to jistí.
Krásný den všem!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2014 8:16 pm 
Offline

Registrován: úte led 28, 2014 8:11 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Začala jsem si dělat sirnou patlaninu, ale způsobuje mi pocit těžkosti, plnosti, zvlášť po ránu. Má s tím někdo podobný problém? Chtěla bych tomu dát ještě šanci, ale nevím, jak tedy s optimálním poměrem surovin. Používám základní recept: 6 lžic tvarohu a 3 lžíce oleje od Agro-EL + dvě lžíce mletého semínka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 7:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
[quote="jajda22":10cyxqva]Pane Jardo,nevím přesně,kam tento dotaz vložit-tak tedy-začala jsem brát ráno na lačno solanku,po 14ti dnech sisnou patlaninu a ostropestřecovou kašičku,asi po 10ti dnech jsem začala od jedné kapky zinek od Vás do solanky-osmý den -po osmi kapkách zinku v solance mibylo celé dopoledne dost zle-bolení břicha,slabost,průjem.Od toho dne mám úplně světlou stolici ikdyž ne průjem-je to způsobeno tím zinkem nebo čím? a je to na závadu? Od toho dne-10 dní jsem zinek neměla-bojím se,jinak vše ostatní ano a světlá stolice je stále -nevím,jak se mám dál zařídit Děkuji[/quote:10cyxqva]
Tak, že by zinek vyvolal podobný problém, mě nenapadá jak, ale blbě po větší dávce člověku být může. Uvedený problém, bych spíše viděl jako nízké vylučování žluče a podpořil

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 7:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
horal píše:
Dobrý den ve spolek,
prosím Vás, už to tu možná někde je, ale jsem teprve u str. 26, přesto si patlaninu dělám od pozdního jara s vyjímkou léta, kdy jsem byla ve světě.
Jak moc je nutné přísady mixovat, nebo šlehat?
Dělám si ji denně z kefírky a daří se mi přísady promíchat tak, aby byl olej zapracován do kefírky. Olej se neodděluje, ani nevystupuje na povrch, či okraj misky. Je to tak v pořádku i bez mixování?
Děkuji a přeji všem pevné zdraví a Jardovi hlavně za trpělivost a spoustu času, který tomuto fóru věnuje, kloubouk dolů!

Tam ani tak nejde o mechanický, jako chemický proces a právě to dokonalé spojení komponentů umožní tu chemickou reakci i když pokud nic vážného neřešíte, asi bych se toho nebál.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 7:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Dnes jsem poprvé dělala patlanici z tvarohu z obchodu (taková ta kostka - "měkký tvaroh na pečení"), 250 g.
Vůbec se mi nedařilo to spojit s olejem. Přilila jsem vodu, aby to mělo ideální konzistenci, bylo to pak i krásně hladké, avšak jak se točí ty metličky, tak pořád jakoby odněkud, pod ty metličky, minicestička žlutého oleje. Mixuju třičtvrtě hodiny, s několika přestávkama, vždy aspoň 3 minuty, pak nechám mixér odpočnout, aby se nezavařil. Může být chyba v oleji, nebo v tvarohu? Fakt čekám, až neuvidím nikde ani stopy po žluté barvě.
Tohle se mi ještě nikdy nestalo.
Děkuji za odpověď!!

Pokud se používá hnětač a ne přímo mixér, výsledek nebývá nic moc, prostě se to nespojí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 7:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Posílám ještě jednu fotku. Omlouvám se za ten formát, posílám sem fotky poprvé \":-)\"

Opravdu se vám to moc nepojí, což je dost divné, jinak se vše zdá být v pořádku, já bych vyzkoušel ten mixér.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
ivana p. píše:
Dobry den,
chcela by som sa opytat, ako to je s omega3, nedodava lanovy olej len ALA? Nemal by sa teda pouzivat aj rybi olej, ktory obsahuje DHA a EPA? Mozno to tu uz bolo niekde spominane. Dakujem za odpoved.

Tak asi by to vhodné bylo i když tělo si umí z ALA vyrobit ty ostatní, ale lidské tělo je schopné přeměnit pouze omezené množství ALA na Omega 3 s dlouhým řetězcem EPA a ještě méně na DHA.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 9:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
[quote="Marola":1m7m8hvq]Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Začala jsem si dělat sirnou patlaninu, ale způsobuje mi pocit těžkosti, plnosti, zvlášť po ránu. Má s tím někdo podobný problém? Chtěla bych tomu dát ještě šanci, ale nevím, jak tedy s optimálním poměrem surovin. Používám základní recept: 6 lžic tvarohu a 3 lžíce oleje od Agro-EL + dvě lžíce mletého semínka.[/quote:1m7m8hvq]
Tak poměr máte dobře, možná bych dával méně toho semínka, ale třeba máte slabší

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 20, 2014 12:57 am 
Offline

Registrován: stř úno 05, 2014 5:02 pm
Příspěvky: 21
Zdravím, mam specialnu otazku (asi trosku provokativnu po vasnivych debatach o percentach tvarohu a inych poziadavkach na dodrziavanie cistoty povodneho receptu) - myslite, ze by aspon scasti mohla splnat kriteria "sirnej patlaniny" majoneza zo suroveho vajicka? V niektorom prispevku som citala, ze toto tiez obsahuje sirne zluceniny. Som si vedoma, ze by to nebolo optimalne, len by som kvoli rozmanitosti (a B12 a niektorym aminokyselinam a ktovie comu este) chcela do stravy zaradit aj 1-2 vajicka tyzdenne a kedze som sa rozhodla pre "patlaninovu kuru", trosku sa to bije s tym mnozstvom tuku a bielkovin v original patlanine (co by som v ramci dna nechcela opakovat ). Neriesim akutny zdravotny problem, moznost dat si do poriadku omegu3 ma zaujala. Kedze do takejto majonezy (btw dakujem za tip pan Jaroslav) ide tiez dost oleja, rozmyslam, ci by pozadovane jadro Budwigovej reakcie mohlo prebehnut aj pri vajicku - ci by tam pouzity lanovy olej reagoval zelanym sposobom (+siru obsahujuca cibulka ako doplnok).
PS: Som celkovo velmi vdacna za toto forum, ktore je pre mna uzasnym zdrojom kvalitnych aj velmi specialnych informacii (pomohlo mi zbavit sa iluzie, ze viem toho vcelku dost o zdravej strave \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 23, 2014 10:55 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Pane Jardo je prosim vas pekne mozne udelat si sirnou patlaninu take z tohoto koziho syra? Ziji na Floride a nevim co na to pouzit, ja se nikde ke kozimu mleku nedostanu.
Dekuji!



Naposledy upravil
bania dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 02, 2014 2:28 am 
Offline

Registrován: ned bře 02, 2014 2:14 am
Příspěvky: 1
Dobrý večer, zdá se Vám vhodná kombinace: Namletý ostropestřec zalitý lněným olejem(ostropestř. kašička) a tuto směs pak použít na sirnou patlaninu? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 02, 2014 2:43 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Jana26 píše:
Dobrý večer, zdá se Vám vhodná kombinace: Namletý ostropestřec zalitý lněným olejem(ostropestř. kašička) a tuto směs pak použít na sirnou patlaninu? Děkuji.

Patlanina to urcite bude \":)\" , ale pokud se bavis o diete podle dr Budwigove, kterou lecila kde co a predevsim rakovinu, tak te to odporuje. Tam se doporucuje smichat lneny olej s nizkotucnym tvarohem a az potom pridavat neco dalsiho. Takze mne se to jako vhodna kombinace nezda.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz