Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv kvě 16, 2024 12:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 122  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte led 12, 2010 4:38 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Já bych se chtěla zeptat, za jak dlouho mohu očekávat olej z agra? Ceník mi poslali obratem, ale objednávku mi nepotvrdili, tak nevím jestli to dělají nebo rovnou pošlou olej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte led 12, 2010 5:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
haddock píše:
chtel bych se zeptat jak dlouho, priblizne, trva, nez cerstve mleko zkysne a stane se z nej tvaroh. budu asi mit moznost koupit cerstve kozi mleko a chtel bych si z nej sam vyrobit kozi tvaroh. pristi tyden by me mel take dorazit lneny olej z agro-el a pak se chci pustit do vyroby sirne patlaniny. na cas potrebny na vytvoreni tvarohu se ptam, abych mel vse spravne nacasovane \":)\"
a jeste bych se chtel zeptat, zda by pripadne mohlo byt pouzito kozi "žervé". dekuji.

Než vyrábět kozí tvaroh, což trvá dlouho a je to docela pracné, doporučuji vyrábět si kozí kefír pomocí kefírové houby a to trvá 24 hodin. Navíc tam máte 32 laktobacilárních kultur a to teda vůbec není na závadu. To žervé vyzkoušené nemám, ale patrně to nebude žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte led 12, 2010 5:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
Já bych se chtěla zeptat, za jak dlouho mohu očekávat olej z agra? Ceník mi poslali obratem, ale objednávku mi nepotvrdili, tak nevím jestli to dělají nebo rovnou pošlou olej.

Oni sbírají objednávky, pak olej nalisují a rozešlou všem naráz, čili je to velice individuální a záleží,zda si objednáte olej na začátku sběru objednávek, či na konci. Doporučuji se na to vždy zeptat a oni vám nějakou dobu k zaslání zhruba určí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte led 12, 2010 8:16 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
Dnes jsem vyrobila svou 1. SP,sice z kravskeho tvarohu,pac jsem cekala na dodavku koziho a po ulezeni cca 6hodin musim konstatovat,ze s primesi cesneku je to chutova bomba \":)\"
Mam prosbu na vsechny.Jsem z Prahy a nemam po usilovnem hledani sanci ziskat nepasterizovane cokoliv od kozy.Pokud by nekdo mel zdroj,budu vdecna za jeho predani.Shaneni kvalitnich surovin je dneska horsi jak za sociku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte led 12, 2010 10:05 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="Maria":p5rbdm74]Dnes jsem vyrobila svou 1. SP,sice z kravskeho tvarohu,pac jsem cekala na dodavku koziho a po ulezeni cca 6hodin musim konstatovat,ze s primesi cesneku je to chutova bomba \":)\"
Mam prosbu na vsechny.Jsem z Prahy a nemam po usilovnem hledani sanci ziskat nepasterizovane cokoliv od kozy.Pokud by nekdo mel zdroj,budu vdecna za jeho predani.Shaneni kvalitnich surovin je dneska horsi jak za sociku.[/quote:p5rbdm74]
Super, inak moja jednicka je SP z tvarohu a k tomu banan, rawfood kakaove boby,skorica,med, posypane struhanym kokosom. Tak mozes vyskusat aj na sladko. \</div

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2010 9:23 am 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Kde se dá sehnat ta kefírová houba?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2010 10:17 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Než jsem začla jíst sirnou patlanici, problémy s defekací žádné. Co jí užívám, potíže mám jako Jindra. Chce to určitě omezit ořechy a ty všechny dobrůtky, co si z ořechů vyrábíme. Jinak je možné, že i když sirnou patlanici důkladně promixuji, že nemám žádný mastný prstenec v nádobě, tak při odležení se mi olej se sráží na povrchu - je to v pořádku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2010 12:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
Kde se dá sehnat ta kefírová houba?

Je k mání běžně na internetu, případně vám ji může zajistit nějaká prodejna racionální výživy. Netuším, kde bydlíte, ale pokud si do vyhledavače Seznam zadáte tibetská, či kefírová houba, tak vám vyjedou nabídky a protože se ta houba dost rozrůstá, tak ji můžete dostat i od někoho zadarmo, aby to nemusel vyhodit. V Praze, nebo větších městech to není problém takto sehnat, svůj objem ta houba zdvojnásobí každých 17 dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2010 12:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Než jsem začla jíst sirnou patlanici, problémy s defekací žádné. Co jí užívám, potíže mám jako Jindra. Chce to určitě omezit ořechy a ty všechny dobrůtky, co si z ořechů vyrábíme. Jinak je možné, že i když sirnou patlanici důkladně promixuji, že nemám žádný mastný prstenec v nádobě, tak při odležení se mi olej se sráží na povrchu - je to v pořádku?

Omezte ty ořechy a zvyšte konzumaci jablek, to by mělo stačit, pokud to stačit nebude, tak bych to viděl na játra, která trochu stávkují z velkého množství tuku, který je sice velice zdravý, ale játra si i tak musí zvyknout. Určitě vhodné je pravidelné čištění jater, toto téma jsem zde sice zatím neprobíral, ale sám to provádím a člověk vždy omládne a funguje daleko lépe. Toto téma mám již sepsané a doufám, že poměrně brzy ho umístím na hlavní stránky. Nepíšete z čeho tu patlanici vyrábíte, ale mě to z domácího kefíru nic podobného nedělá, to se mi stávalo, když jsem používal tvaroh a nijak to nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2010 6:58 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Petra píše:
Než jsem začla jíst sirnou patlanici, problémy s defekací žádné. Co jí užívám, potíže mám jako Jindra. Chce to určitě omezit ořechy a ty všechny dobrůtky, co si z ořechů vyrábíme. Jinak je možné, že i když sirnou patlanici důkladně promixuji, že nemám žádný mastný prstenec v nádobě, tak při odležení se mi olej se sráží na povrchu - je to v pořádku?

Ja pouzivam tvaroh a stane sa to, len ked to dobre nepomixujem. Podla mna ide o nezreagovany olej, no pokial ho je len male mnozstvo, nijak to nevadi, pretoze vacsina zreagovala. Skus pridat viac vody pri mixovani, potom sa ten tvaroh lahsie zmiesa (aj ked to uz nieje take kremove). Pokial si chces zachovat kremovu konzistenciu, treba to mixovat naozaj dlho, kym sa to nezacne premienat na puding (s rucnym mixerom aj 5 minut)

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát led 15, 2010 8:15 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Xion píše:
Ja pouzivam tvaroh a stane sa to, len ked to dobre nepomixujem. Podla mna ide o nezreagovany olej, no pokial ho je len male mnozstvo, nijak to nevadi, pretoze vacsina zreagovala. Skus pridat viac vody pri mixovani, potom sa ten tvaroh lahsie zmiesa (aj ked to uz nieje take kremove). Pokial si chces zachovat kremovu konzistenciu, treba to mixovat naozaj dlho, kym sa to nezacne premienat na puding (s rucnym mixerom aj 5 minut)
K tomuto problému (reakce s olejem) právě nyní provádím praktické testy a až je dokončím, napíši sem doufám přínosné informace. Již mám výsledky hotové, ale celé si to ještě všechno zopakuji, abych to měl ověřené a psal sem skutečně relevantní informace. Příští týden sem o tom provedu zápis.
K defekaci: Jarda mi poradil zvýšit podíl jablek, což jsem s radostí udělal, jablka mám rád, a problém s defekací to velmi výrazně ovlivnilo, samozřejmě pozitivně. Děkuji Vám, Jardo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2010 8:28 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den Jardo, omezila jsem patlanici a ořechy a vypadá to, že defekace snad bude zase OK. Jinak jsem třetí týden čistě na vitastravě a pořád se bojím toho, že dělám někde chyby. Jsem totiž strašně unavená a pořád se tak nějak motám, jenže nevím z čeho. Žiju teď v neustálém stresu, dokonce se mi prvně stalo, že mi asi začly blbnout hormony, dostavily se mi měsíčky po 14 dnech a měsíc už mě bolí prsa (těhotná nejsem \":-)\"). Je možné, že by tohle mohlo taky souviset s přechodem na vita a tedy i detoxikací? Ph si měřím tak obden ráno po probuzení a mám přes 7. Včera jsme měřila i večer a měla jsem cca 6. Krev v moči už nemám, přesto mi pořád bolí spodek, spíš takové píchání za stydkou kostí vpravo uvnitř. Mám obráceně nakloněnou dělohu, takže to začínám přikládát spíš tomu, že celý den v práci sedím a to moc neprospívá. Jen se chci Jardo zeptat, když beru ráno 2 tbl zinku a hořčíku na lačno, hned na to C 1000, který zapiju půl litrem šťávy, pak mám ovocný salát, někdy s patlanicí většinou s mákem, kokosem a olivovým olejem, po jídle B6, B12, pak zeleninový salát - někdy řasy, někdy do toho sezam a večer většinou už jen kusové ovoce nebo zeleninu a půl l šťávy. Mezi tím ořechy spíš jen chroupu. Tento jídelníček mám spíš stejný každý den. Vím, že jsem se Vás ptala na to už vícekrát, jestli za těchto podmínek nemůžu mít nedostatek vitamínů a minerálů - kvůli té únavě...A pak na tu jaterní očistu, jestli máte na mysli tu s tou glauberovou solí, jak jsem Vám o ní tenkrát psala. Chtěla bych se taky pustit do MMS, myslíte, že za těchto podmínek (únava), je to vhodné, nebo mám radši déle vydržet na vitastravě. Děkuju moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2010 4:17 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Petra, tak ja Ti napisem svoj nazor. Ano, ide o detoxifikaciu, telo zacalo riesit veci, ktore dovtedy nemohlo, zacalo bojovat s parazitmi a podobne. Kdesi som cital, ze taky bezny clovek v sebe nosi 1-2 kg parazitov, ide hlavne o zbytocnu mikrofloru, ktora keby tam nebola, vsetko by fungovalo lepsie.
Inak hlavne sa ukludni, za 3 tyzdne sa ti nic nemoze stat, ani ti nic nemoze chybat, ani keby si jedla iba cisto jablka. \":-)\" Ved telo aj uplne bez jedla vydrzi niekolko tyzdnov, uz keby si pila len cisto mrkvovu stavu 3 tyzdne, telu by to iba prospelo. Takze, vsetko co sa tyka prvych tyzdnov moze byt iba detox, respektive len odpoved tela na novu stravu (napriklad metabolizmus sa este neadaptoval). V ziadnom pripade to nemoze byt nedostatok niecoho, jediny nedostatok, ktory by mohol prve tyzdne sposobovat unavu, su sacharidy, potom to uz moze sposobovat len ak prebytok, napriklad tukov alebo bielkovin. Ked k tomu este beries tie vitaminy ako horcik, vitamin C a B6, tak telu urcite nieco z tak kratkeho casoveho useku nechyba. To sa prejavi skor az v horizonte mesiacov/rokov. Ako si vlasne zila dovtedy? Ak si bola klasicky varak, tak ver tomu, ze si sa skor o svoje zdravie a to, ze ti nieco chybalo, mala obavat dovtedy. Ale pravdepodobne vidis, ako dlho dokazu tito varaci zit bez nejakych vacsich problemov... proste preto, ze veria, ze jedia to spravne. Viera je velmi dolezita, takze ak sa pytas, ci ti nieco nemoze chybat, tak ano... dolezitejsia vec, nez vsetky vitaminy dokopy, [b:18vomwd3]viera[/b:18vomwd3]. Ak sa budes takto strachovat o kazdu vec, a neverit tomu, tak potom si budes sposobovat deficit najdolezitejsieho vitaminu, viery, a to sa paradoxne moze na zdravi odzrkadlit este viac... ale to nebude chyba vitastravy... chapes. \</div

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2010 4:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den Jardo, omezila jsem patlanici a ořechy a vypadá to, že defekace snad bude zase OK. Jinak jsem třetí týden čistě na vitastravě a pořád se bojím toho, že dělám někde chyby. Jsem totiž strašně unavená a pořád se tak nějak motám, jenže nevím z čeho. Žiju teď v neustálém stresu, dokonce se mi prvně stalo, že mi asi začly blbnout hormony, dostavily se mi měsíčky po 14 dnech a měsíc už mě bolí prsa (těhotná nejsem \":-)\"). Je možné, že by tohle mohlo taky souviset s přechodem na vita a tedy i detoxikací? Ph si měřím tak obden ráno po probuzení a mám přes 7. Včera jsme měřila i večer a měla jsem cca 6. Krev v moči už nemám, přesto mi pořád bolí spodek, spíš takové píchání za stydkou kostí vpravo uvnitř. Mám obráceně nakloněnou dělohu, takže to začínám přikládát spíš tomu, že celý den v práci sedím a to moc neprospívá. Jen se chci Jardo zeptat, když beru ráno 2 tbl zinku a hořčíku na lačno, hned na to C 1000, který zapiju půl litrem šťávy, pak mám ovocný salát, někdy s patlanicí většinou s mákem, kokosem a olivovým olejem, po jídle B6, B12, pak zeleninový salát - někdy řasy, někdy do toho sezam a večer většinou už jen kusové ovoce nebo zeleninu a půl l šťávy. Mezi tím ořechy spíš jen chroupu. Tento jídelníček mám spíš stejný každý den. Vím, že jsem se Vás ptala na to už vícekrát, jestli za těchto podmínek nemůžu mít nedostatek vitamínů a minerálů - kvůli té únavě...A pak na tu jaterní očistu, jestli máte na mysli tu s tou glauberovou solí, jak jsem Vám o ní tenkrát psala. Chtěla bych se taky pustit do MMS, myslíte, že za těchto podmínek (únava), je to vhodné, nebo mám radši déle vydržet na vitastravě. Děkuju moc

Většinu věcí vám správně odpověděl Xion a dodám tedy jen pár postřehů. Vezmete hořčík a zinek a musíte dát tělu trochu času, aby ho zpracovalo, cca 15-20 minut, teprve poté můžete dodat kyselinu, kterou je vitamín C. Jinak se to vytluče mezi sebou a je to k ničemu, já doporučuji vitamín C až po jídle, nebo rovnou do jídla. Pokud jste unavená, tak je potřeba dodat vitamínu C maximální snesitelné množství, to znamená brát ho tolik, až se dostaví průjem, potom cca 1-2000 mg ubrat a zbytek je momentální tělu potřebná dávka. Jinak únavu může způsobovat přebytek tuků, které brání spalování cukrů a pak jste bez energie. Vyzkoušejte tuky omezit a třeba se nahodíte. Chybět vám za tři týdny nemůže nic, to se spíše čistíte a chce to vydržet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2010 6:59 pm 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Je mi jasné, že za 3 týdny mi nemůže chybět nic, jenže na vita jsem jsem 11 měsíců tak na 80%, občas to vařený zdravější jídlo, jinak žádné bílé jedy celých 11 měsíců. Myslela jsem, za takhle dlouhou dobu, jestli pořád nedělám někde chyby, když je můj jídelníček pořád stejný. Očistný proces sem zažila na začátku, byla to hrůza a pak se dostavila energie, kterou jsem nikdy v životě neměla. Bylo to úžasný. Ale teď? Nechce se mi věřit, že přejít 80% z vita na 100% vita by mohlo způsobovat únavu z důvodu detoxikace. Pokud bych byla na začátku, bylo by mi jasný, že se jedná o detoxikaci. Je pravda, že ohledně stravování se v tom moc šťourám a pořád si říkám, co dělám blbě, vím, že bych neměla. Doléhá na mě tlak okolí, že už jsem jako smrtka, za poslední 3 týdny jsem zase zhubla zase kilo. Měřím 165,5 cm a vážím 59,5. Před rokem 79 kg.
Díky za vaše postřehy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz