Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob kvě 18, 2024 3:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned dub 27, 2014 9:40 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Jarda píše:
To vypadá zhruba jako tvaroh, tedy by asi neměl být problém.

Diky za odpoved! Hned to vyzkousim.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 28, 2014 8:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Tu by sa mohol hodiť ten Nutribullet
http://www.topshop.cz/kuchyn_a_vareni/nutribullet.html
Ja nad ním uvažujem. A jeden tip, za lyžicu semena si na nejaký čas namočiť a potom ho so syrom mixovať, ono zmekne a lahsie sa rozmixuje.

To by chtělo nějaké reference a pokud jde o namočené lněné semínko, no nevím, myslím, že to vůbec nepůjde, tam je slizu tolik, že se to asi bude lepit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 28, 2014 8:43 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Jarda píše:
To by chtělo nějaké reference a pokud jde o namočené lněné semínko, no nevím, myslím, že to vůbec nepůjde, tam je slizu tolik, že se to asi bude lepit.

Ja to síce robím s kupovaným acidkom takže neviem posúdiť ako to bude s tvarohom, no je to také slizké ako píšete ale nelepí sa to. Len sa to semienko ľahšie rozbije. Dokonca by som povedal že aj na chuť je to lepšie a po vypití mi lepšie ide vyprázdnenie. Vlastne mi to pomahá proti zácpe.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 28, 2014 9:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Ja to síce robím s kupovaným acidkom takže neviem posúdiť ako to bude s tvarohom, no je to také slizké ako píšete ale nelepí sa to. Len sa to semienko ľahšie rozbije. Dokonca by som povedal že aj na chuť je to lepšie a po vypití mi lepšie ide vyprázdnenie. Vlastne mi to pomahá proti zácpe.

Pokud s tím máte takto dobrou zkušenost, proč ne, já jsem pouze odhadoval, co může namočené semínko dělat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 19, 2014 8:49 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Ahoj všem. Jak rychle snítě sirnou patlaninu od Budwigové? Mně se teda ještě ani jednou nepodařilo ji sníst do 10ti minut. Když k tomu musím dát borůvky nebo nakrájené jahody, jak doporučuje, a lněné rozmixované semínko do mixéru vložím až na konec, tak než se to pořádně rozmixuje a dám to do misky, tak to trvá tak dvě minuty. Takže na snězení už jen 8 minut. Já běžně jím tak 30minut. Všechno důkladně žvýkám. Jak je někdo schopný to sníst do 10ti minut? To bych to nemohla ani žvýkat ale rovnou polykat. Jak dodržujete těch 10 -15 minut než by měly semínka zoxidovat?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 19, 2014 8:54 am 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
zuzis píše:
Ahoj všem. Jak rychle snítě sirnou patlaninu od Budwigové? Mně se teda ještě ani jednou nepodařilo ji sníst do 10ti minut. Když k tomu musím dát borůvky nebo nakrájené jahody, jak doporučuje, a lněné rozmixované semínko do mixéru vložím až na konec, tak než se to pořádně rozmixuje a dám to do misky, tak to trvá tak dvě minuty. Takže na snězení už jen 8 minut. Já běžně jím tak 30minut. Všechno důkladně žvýkám. Jak je někdo schopný to sníst do 10ti minut? To bych to nemohla ani žvýkat ale rovnou polykat. Jak dodržujete těch 10 -15 minut než by měly semínka zoxidovat?

Stačí když se čerstvě rozmixovaná semínka zamíchají do tvarohu a pak už z tou oxidací to není tak horké....je to spíše myšleno když mixnete a používáte pouze len semínka, tak do 15 min podléhají oxidaci pokud jsou na vzduchu...tak buď od něčeho použít nebo zmrazit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 19, 2014 2:18 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
beati_paoli píše:
Stačí když se čerstvě rozmixovaná semínka zamíchají do tvarohu a pak už z tou oxidací to není tak horké....je to spíše myšleno když mixnete a používáte pouze len semínka, tak do 15 min podléhají oxidaci pokud jsou na vzduchu...tak buď od něčeho použít nebo zmrazit

No to by bylo sice logické, ale v tom případě by to bylo to samé, jako u různých lněných krekrů a placek, kteří vitariáni často dělají. Ale přesto se nedoporučují dělat a i na tomto foru ne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 19, 2014 3:02 pm 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 8:13 am
Příspěvky: 19
zuzis píše:
No to by bylo sice logické, ale v tom případě by to bylo to samé, jako u různých lněných krekrů a placek, kteří vitariáni často dělají. Ale přesto se nedoporučují dělat a i na tomto foru ne.

Nó,podle mě je to v tom,že v patlanici jsou semínka pokrytá tvarohem a i ty co "vykukujou" na povrchu jsou prostě nějakou vrstvičkou tuku zamatlaný a tím pádem je oxidace mnohem těžší,protože kyslíku se k nim dostane za těch 30.min díky té vrstvě dost málo.
Kdežto placka se suší několik hodin a semínka jsou napovrchu....nejsou ničím překrytá atd. Navíc někdo si vyrábí placky do zásoby a to tam pak ty semínka oxidují i několik dní.

Tohle bych upřímně neřešila,raději si dejte na čas a jezte v klidu,než se zadávit tvarohem ve strachu z pár zoxidovaných semínek.
PS: patlanice se dá dělat i bez nich=tvaroh+olej,ale už to není jako z původního receptu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 23, 2014 1:22 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 23, 2014 1:17 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli máte osobní zkušenost s touto patlaninou při léčbě rakoviny. Já jsem bohužel také onkologický pacient. Začala jsem patlaninu užívat před 5 dni a cítím se mnohem lépe. Nevím jestli je to víra tvá, ale věřím, musím věřit, protože mám malého syna, kterého tu nechci nechat bez mámy. Tak jsem se chtěla zeptat na vaše osobní zkušenosti. Děkuju moc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 29, 2014 7:27 pm 
Offline

Registrován: úte říj 30, 2012 11:31 pm
Příspěvky: 40
luccie, držím palce..

Mám podobný dotaz: máte někdo delší zkušenost s komplexní dietou dle Budwig, tzn. nejen s konzumací patlanice, ale i dalších chodů včetně doporučovaných večeří, obsahujících škrob?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 30, 2014 7:01 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Konečně rozumný dotaz!Je tu někdo, kdo se prokazatelně vyléčil z rakoviny Budwig postupem?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 31, 2014 7:45 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
[quote="Pavel Veselý":2j5ahckw]Konečně rozumný dotaz!Je tu někdo, kdo se prokazatelně vyléčil z rakoviny Budwig postupem?[/quote:2j5ahckw]
Nemám ale tento článok v poľštine sa tým trochu zaoberá.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
2j5ahckw


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 31, 2014 8:41 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Pavel Veselý píše:
Konečně rozumný dotaz!Je tu někdo, kdo se prokazatelně vyléčil z rakoviny Budwig postupem?

Obávám se, že nikoho, kdo by se vyléčil z rakoviny Budwig postupem nikdy nenajdeme. Příběhy o zázračně vyléčených pacientech pomocí syrné patlaniny jsou všechno pohádky. Všechny konkrétní příklady vyléčení Budwig postupem jsou ve stylu: jedna paní povídala. \":-)\" Jsem si jist, že syrná patlanina může dokonce podporovat růst některých druhů rakovin, jelikož tvaroh obsahuje velké množství kaseinu. Bílkovina kasein podporuje růst například rakovinných buněk prostaty a rakoviny prsu. Kasein též může podporovat i nezhoubné autoimunitní choroby jako revmatodní artritida nebo atopický ekzém. Prostě už jen kvůli tomu tvarohu, syrná patlanina nemůže být žádný zázrak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 31, 2014 5:51 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Ates píše:
Pavel Veselý píše:
Konečně rozumný dotaz!Je tu někdo, kdo se prokazatelně vyléčil z rakoviny Budwig postupem?

Obávám se, že nikoho, kdo by se vyléčil z rakoviny Budwig postupem nikdy nenajdeme. Příběhy o zázračně vyléčených pacientech pomocí syrné patlaniny jsou všechno pohádky. Všechny konkrétní příklady vyléčení Budwig postupem jsou ve stylu: jedna paní povídala. \":-)\" Jsem si jist, že syrná patlanina může dokonce podporovat růst některých druhů rakovin, jelikož tvaroh obsahuje velké množství kaseinu. Bílkovina kasein podporuje růst například rakovinných buněk prostaty a rakoviny prsu. Kasein též může podporovat i nezhoubné autoimunitní choroby jako revmatodní artritida nebo atopický ekzém. Prostě už jen kvůli tomu tvarohu, syrná patlanina nemůže být žádný zázrak.

to bola ironia? \":-)\"
lebo mne pomohla


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 31, 2014 10:31 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Vzhledem k tomu, ze se tu trochu rozhybala diskuze o Budwigove, prikladam opet odkaz na preklad lecebneho programu podle dr. Budwigove, viewtopic.php?p=37863#p37863. Predevsim upozornuju, ze dieta dr. Budwigove neni pouze lneny olej s tvarohem, ale take ranni piti stavy z kyseleho zeli, odstavena mrkev a cervena repa..., zeleninove salaty s jablecnym octem nebo citronovou stavou, hodne cerstve namletych lnenych seminek, ..., podle moznosti aspon 20 minut denne byt na slunicku..., nutricni kvasnice...

Co se tyka obav Atese z kaseinu, dr. Budwigova nekde pise, ze spojenim tvarohu se lnenym olejem ztraci tvaroh nejake sve blbe vlastnosti. Uz jsem dlouho nebyl na cancertutor.com, dost velkem webu o alternativni lecbe rakoviny. Driv tam na nekolika mistech psali co se doporucuje a co se nedoporucuje jist pri rakovine a nekolikrat tam bylo, ze se nemaji jist mlecne produkty, ale vzdy v zavorce bylo "s vyjimkou diety dr. Budwigove". A kdyby bylo to nebezpeci opravdu vazne, tak uz budu mit problemy treba i ja a rada dalsich lidi, kteri jedi sirnou patlaninu, asi i vcetne pana Jardy. A jeste k tem Atesovym obavam z nekterych druhu rakoviny, tedy prostaty a prsu, a autoimunitnich chorob jako revmatoidni artritida nebo atopicky ekzem. Na diskuzi flaxseedoil2 na yahoo.com, presny odkaz je v prekladu lecebneho programu, maji taky soubor popisujici uspesnou lecbu rakoviny a dalsich nemoci pomoci diety dr. Budwigove nebo presneji pomoci navodu Sandry Olson, ktery vytvorila podle podkladu dr. Budwigove, uzkostlive dodrzovanych. Mimo jine pres 30 uspechu s lecbou rakoviny prostaty, 20 rakovin prsu, a i nekolik artritid.

Nektere z tech odkazu na uspesnou lecbu jsou i z knih dr. Budwigove, coz nepovazuju za tolik zajimave, ale jsou tam i odkazy relativne cerstve, napriklad z dubna letosniho roku
Citace:
Debbie wrote:
My husband was diagnosed with inoperable stage iv bladder cancer January, 2013. We started on budwig, asparagus, and flor essence herbal tea blend, and saw a naturalpath dr. who got him balanced and helped him tremendously. He is doing excellent now. The drs had given up on him, but now there is no cancer showing up on ct scans, or bladder camera checks. We also eat as organic as possible. Please don't give up! Budwig works, and so does asparagus!
takze strucne cesky, Debbie pise, ze jeji manzel mel diagnozu rakovina mocoveho mechyre IV. stupne bez moznosti operovat, v lednu 2013. Zacli s Budwigovou, chrestem a smesi bylinkovych caju a navstivili naturopata, doktora, ktery jim hodne pomohl. V soucasne dobe je na tom manzel Debbie vyborne. Doktori uz ho odepsali, ale nyni neni na CT ani pri kamerove kontrole mechyre videt zadna rakovina. A konci: Prosim nevzdavejte to! Budwigova funguje a rovnez funguje chrest!

V nekterych pripadech byly uvedeny i kontakty tech, co psali o uspesne lecbe. Ve dvou pripadech, zeny, jsem jim napsal a prohodili jsme par mailu a predevsim jsem s kazdou z nich nekolik hodin kecal pres Skype a z toho mam jistotu, ze ta tvrzeni o uspesne lecbe nejsou vymyslena. A webu orientovanych na lecbu podle dr. Budwigove je vic, ale ty dalsi jsem neprolezal.

Jsou samozrejme i dalsi alternativni metody lecby rakoviny a dalsich nemoci, treba Gersonka. Mozna kazdemu lip pomuze neco jineho, ale v kazdem pripade je realna sance, ze lecba zalozena na radikalni zmene stravy a zivotospravy ma velkou nadeji na uspech a urcite stoji za pokus. Samozrejme kazdy se musi rozhodnout sam cemu uveri a cim se bude ridit.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz