Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: B-Komplex Forte
PříspěvekNapsal: úte bře 18, 2014 5:31 am 
Offline

Registrován: čtv úno 10, 2011 12:02 am
Příspěvky: 13
Dobry den,

rad bych se zeptal, jaky mate nazor na dlouhodobe uzivani pripravku B-Komplex Forte? Muze to byt nebezpecne? Na krabicce se pise, ze Forte se nema uzivat dlouhodobe, jelikoz ma vyrazne vyssi davky vitaminu, nez jsou doporucene. Jenze mne pusobi b-komplex primo zazracne na plet, od mala trpim slabsi formou akne a jak jsem zacal uzivat ty Bcka, absolutne to vymizelo, skoro na 100%, nic mi nikdy tak nezabralo. Stejne tak se mi razantne zlepsily vlasy, pokozka na hlave, atd. Uzivam to uz vice jak 3 mesice, 1 tabletu denne, obcas vynecham 1-2 dny. Vubec nic negativniho zatim nepozuruji, jen zlepseni, snad krom toho, ze mam z toho syte zlutou moc, coz je pry bezne, ale ani to nemam cely den. Radeji se zeptam, jestli to nemuze byt nebezpecne treba na ledviny ci jatra atd. Jim take ostropestrec a lecitin v kurach, tak snad to trochu pomuze. Na synteticke Ccko v prasku jsem taky zvykly vic jak rok v kuse kolem cca 2g denne a taky uplne bez problemu, spise zase jen zlepseni ve spouste veci. Jakmile na nekolik dnu b-komplex vysadim, prijde mi, ze se pomalu ale jiste zacne tvorit nove akne, ale pozvolna. Dodal bych, ze uzivam B-Komplex Forte od Zentivy, ta snad jedina neobsahuje B12, tu bych radeji dyl neuzival, proto jsem zvolil tuhle znacku. Navic na akne pusobi zrovna opacne. Dekuji za odpovedi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B-Komplex Forte
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 2:31 pm 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 8:13 am
Příspěvky: 19
Jestli můžu přispět neodborným pohledem :

Oni to na té krabičce psát musí,aby měli krytá záda.Jinak vit.B se v nadbytcích vyplavuje močí a hodně rychle se v organismu spotřebovává (kvůli stresu atd).Myslím že pokud už močítě žlutě máte ho možná dost a můžete na třeba na týden vynechat,abyste do sebe neládoval vitamíny,které pak vyčůráte \":)\" ale to nevím,jestli ta žlutá moč není způsobena nějakou látkou v tabletce...
Každopádně také jsem béčka brala ve vysokých dávkách a docela dlouho a nic se mi nestalo. Myslím ,ženeuškodí jednou za čas vitamíny,pro klid duše,vysadit a pak začít brát opět.

PS: stonásobně vysoké vysoké dávky vit. B se experimentálně používaly k léčení některých psychických nemocí a ani po několikaměsíčním užívání nepozorovali doktoři komplikace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B-Komplex Forte
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 4:56 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
Vysoké dávky všech všeho, včetně vitaminů, pokud nejsou vysloveně užívány léčebně, působí jako jed.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B-Komplex Forte
PříspěvekNapsal: ned bře 23, 2014 5:07 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 10, 2011 12:02 am
Příspěvky: 13
Dekuji za odpovedi. No to zbarveni moci myslim zpusobuje riboflavin (vitamin B2), u me ji zbarvi hned uz jedna tableta B-komplex Forte, i kdybych predtim delsi dobu zadny neuzival. Napadlo me uplne to same a to dat si chvilku pauzu, uz tyden to neberu a zatim se pokozka zda v poradku. Asi bude nejlepsi davat i o dost delsi pauzy a pak zase zacit na chvili brat a ty Bcka doplnit. Logicky mi to rika, ze mi zrejme ty Bcka v tele chybi, pokud se mi po nich zlepsuje ta pokozka a vlasy. Ale to co pise Ram je prave to, z ceho mam respekt, takze to davkovani urcite pro klidnejsi svedomi zmirnim. Mozna uplne nejlepsi bude sledovat projevy tela a pokud se zacne pokozka vyrazne zhorsovat, tak znovu zacit na chvilku vitaminy brat. Budu rad, kdyz jeste kdokoliv prida svuj nazor. Mockrat dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B-Komplex Forte
PříspěvekNapsal: ned bře 23, 2014 10:22 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
m1ro píše:
Dekuji za odpovedi. No to zbarveni moci myslim zpusobuje riboflavin (vitamin B2), u me ji zbarvi hned uz jedna tableta B-komplex Forte, i kdybych predtim delsi dobu zadny neuzival. Napadlo me uplne to same a to dat si chvilku pauzu, uz tyden to neberu a zatim se pokozka zda v poradku. Asi bude nejlepsi davat i o dost delsi pauzy a pak zase zacit na chvili brat a ty Bcka doplnit. Logicky mi to rika, ze mi zrejme ty Bcka v tele chybi, pokud se mi po nich zlepsuje ta pokozka a vlasy. Ale to co pise Ram je prave to, z ceho mam respekt, takze to davkovani urcite pro klidnejsi svedomi zmirnim. Mozna uplne nejlepsi bude sledovat projevy tela a pokud se zacne pokozka vyrazne zhorsovat, tak znovu zacit na chvilku vitaminy brat. Budu rad, kdyz jeste kdokoliv prida svuj nazor. Mockrat dekuji

To, že Vám vitamin B barví moč, je myslím normální. On je totiž z moči i někdy cítit. Dodám, pokud ho užíváte kvůli pleti, je myslím velmi vhodný vitamin B5 - Kyselina pantothenová a to možná i ve větším množství. Dávkování ovšem neporadím. Já jedině mohu doporučit nemíchat nejrůznější doplňky, vitaminy do sebe, ale vyzkoušet jak jednotlivé vitaminy (doplňky) na Vás působí. Je to velmi individuální. Je to pochopitelně náročné na čas. Ale každý jsme jiný a jak tedy poznat, co pomohlo. Pokud se jich používá hned několik dohromady, jak poznáte, který z vitaminů Vám dělá či nedělá dobře. Mně např. vitamin B - forte nedělal vůbec dobře, ale jednotlivé ano. JInak také nezapomenout, že v pestré stravě je vitaminu B všude dost.
Pro doplnění:
Vitamin B je rozpustný ve vodě. (Jinak vitaminy A,D, E, K jsou rozpustné pouze v tucích. Proto se tyto vitaminy doporučují užívat s tuky.)
A stále mít na paměti : Již jsem někde psala výrok DÁVKA JE LÉK - Paracelsus


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B-Komplex Forte
PříspěvekNapsal: sob dub 26, 2014 5:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
m1ro píše:
Dobry den,

rad bych se zeptal, jaky mate nazor na dlouhodobe uzivani pripravku B-Komplex Forte? Muze to byt nebezpecne? Na krabicce se pise, ze Forte se nema uzivat dlouhodobe, jelikoz ma vyrazne vyssi davky vitaminu, nez jsou doporucene. Jenze mne pusobi b-komplex primo zazracne na plet, od mala trpim slabsi formou akne a jak jsem zacal uzivat ty Bcka, absolutne to vymizelo, skoro na 100%, nic mi nikdy tak nezabralo. Stejne tak se mi razantne zlepsily vlasy, pokozka na hlave, atd. Uzivam to uz vice jak 3 mesice, 1 tabletu denne, obcas vynecham 1-2 dny. Vubec nic negativniho zatim nepozuruji, jen zlepseni, snad krom toho, ze mam z toho syte zlutou moc, coz je pry bezne, ale ani to nemam cely den. Radeji se zeptam, jestli to nemuze byt nebezpecne treba na ledviny ci jatra atd. Jim take ostropestrec a lecitin v kurach, tak snad to trochu pomuze. Na synteticke Ccko v prasku jsem taky zvykly vic jak rok v kuse kolem cca 2g denne a taky uplne bez problemu, spise zase jen zlepseni ve spouste veci. Jakmile na nekolik dnu b-komplex vysadim, prijde mi, ze se pomalu ale jiste zacne tvorit nove akne, ale pozvolna. Dodal bych, ze uzivam B-Komplex Forte od Zentivy, ta snad jedina neobsahuje B12, tu bych radeji dyl neuzival, proto jsem zvolil tuhle znacku. Navic na akne pusobi zrovna opacne. Dekuji za odpovedi.

Asi by zásadní problém vznikat neměl, béčka jsou obecně vysoce bezpečná a tělo se přebytku celkem snadno zbavuje. Každopádně je ovšem vhodnější vysledovat, který konkrétně vám pomáhá (předpokládám, že to bude B5) a zbytek brát jenom jako udržovací dávku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz