Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 4:07 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ovoce v zimě a principy jin a jang
PříspěvekNapsal: ned říj 18, 2009 6:50 pm 
Offline

Registrován: úte črc 07, 2009 8:26 pm
Příspěvky: 7
Dobry den (vecer) Jardo,
mam na vas otazku ohledne konzumace ovoce v zime. Osobne jsem dost zimomrivy typ, uz od malicka, k tomu prispiva i moje nizka vaha. Casto mivam studene ruce i v lete a zimni obdobi kvuli chladu a vetsinou zmrzlym rukam fakt nemusim. Jsem na syrove strave cca od poloviny cervence, takze me ceka ted prvni zima pri novem stravovacim rezimu. Behem leta jsem si zvykl na ovocne snidane a do obeda jsem byl vzdy vetsinou na ovoci. Ted premyslim jak to budu delat behem zimy. Vzhledem k tomu, ze ovoce ma tendence organismus ochazovat, tak mi to neprijde jako idealni reseni. Ńehlede na to, ze v zime je nabidka omezena a cena vcelku vysoka. Zkratka si nemuzu pomoct, ale konzumace ovoce v zime mi prijde proti prirode. Ovsem v pripade jeho vylouceni mi nezbyva zadna slozka potravy, ktera by mi zajistila dostatecny prisun kalorii, vzhledem k tomu, ze pravidelna konzumace obilovin se nedoporucuje (a vy jste stejneho nazoru). Dale by me zajimalo, zda se v zavislosti na vnejsich podminkach (menicich se rocnich obdobich) lisi vase stravovani a pri vyberu potravin berete ohled na jejich vice jang ci jin vlastnosti. Zatim jsem se na internetu nesetkal s tim, ze by to nejaka z "raw" osobnosti resila. Napriklad Dr. Graham, ktery doporucuje prijmat 80% z denniho prijmu kalorii z ovoce a max. 10% z celkovych kalorii z tuku (stejne tak u bilkovin) toto zrejme vubec nezohlednuje. Nevim presne kde konkretne Dr. Gaham zije, ale pokud je to nekde na Floride, pak pro nej celorocni velka konzumace ovoce neni problem, ale co my, kdyz mame v zime treba i -10°C.
Dekuji za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce v zimě a principy jin a jang
PříspěvekNapsal: ned říj 18, 2009 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
KarelK píše:
Dobry den (vecer) Jardo,
mam na vas otazku ohledne konzumace ovoce v zime. Osobne jsem dost zimomrivy typ, uz od malicka, k tomu prispiva i moje nizka vaha. Casto mivam studene ruce i v lete a zimni obdobi kvuli chladu a vetsinou zmrzlym rukam fakt nemusim. Jsem na syrove strave cca od poloviny cervence, takze me ceka ted prvni zima pri novem stravovacim rezimu. Behem leta jsem si zvykl na ovocne snidane a do obeda jsem byl vzdy vetsinou na ovoci. Ted premyslim jak to budu delat behem zimy. Vzhledem k tomu, ze ovoce ma tendence organismus ochazovat, tak mi to neprijde jako idealni reseni. Ńehlede na to, ze v zime je nabidka omezena a cena vcelku vysoka. Zkratka si nemuzu pomoct, ale konzumace ovoce v zime mi prijde proti prirode. Ovsem v pripade jeho vylouceni mi nezbyva zadna slozka potravy, ktera by mi zajistila dostatecny prisun kalorii, vzhledem k tomu, ze pravidelna konzumace obilovin se nedoporucuje (a vy jste stejneho nazoru). Dale by me zajimalo, zda se v zavislosti na vnejsich podminkach (menicich se rocnich obdobich) lisi vase stravovani a pri vyberu potravin berete ohled na jejich vice jang ci jin vlastnosti. Zatim jsem se na internetu nesetkal s tim, ze by to nejaka z "raw" osobnosti resila. Napriklad Dr. Graham, ktery doporucuje prijmat 80% z denniho prijmu kalorii z ovoce a max. 10% z celkovych kalorii z tuku (stejne tak u bilkovin) toto zrejme vubec nezohlednuje. Nevim presne kde konkretne Dr. Gaham zije, ale pokud je to nekde na Floride, pak pro nej celorocni velka konzumace ovoce neni problem, ale co my, kdyz mame v zime treba i -10°C.
Dekuji za odpoved.

Již jsem to zde několikrát psal, že neexistuje žádný úplně dokonalý stravovací styl. Nemůžete se držet někoho, kdo žije někde jinde a jeho tělo také funguje jinak. Veškeré podmínky a nároky, které má vaše tělo tady, máte a musíte splnit jenom vy. Já osobně to také příliš neřeším, prakticky jedu nějakou svojí zaběhlou linii, která mně vyhovuje a zařazuji do toho doplňky, které vyhovují podle mých představ. To ještě neznamená, že to samé bude vyhovovat vám i když žijete ve stejném časovém pásmu a ve stejných klimatických podmínkách. Podmínky fungování jednotlivých těl, jsou velice individuální a nárok jednotlivce na energii také. Řešil bych spíš to, že jste nedokrvený, což signalizuje zimomřivost a viděl bych rozumné to řešit určitě jinak, než vyhraněným stravovacím stylem. Je potřeba se zamyslet nad tím, co vlastně dělám špatně a proč mi teda vůbec je zima. Můj osobní názor na to, jak řešit tu vaší situaci je, že bych zkoumal, zda vůbec reálně mohu mít dostatek Omega 3 mastné kyseliny, která zajišťuje prokrvení periferních tkání. Pokud této kyseliny dostatek nemáte a je to vysoce pravděpodobné, pak není důvodem se starat o poměr jin a jang, ale staral bych se o to, abych ji doplnil a tím si vybalancoval tu zimomřivost lepším prokrvením periferních tkání. Vyzkoušejte například do ranního ovocného salátu přidat určitou dávku sirné patlanice, optimálně vyrobené z kozího nepasterizovaného tvarohu, lněného oleje a lněného semínka, jak to tady popisuji. Sice tak razantně zvýšíte konzumaci tuků, ale jsou to tuky velice zdravé, které naopak tělu velmi prospívají a nevidím důvod jich konzumovat nějaké extrémně malé množství. Totéž platí pro ořechy, kde můžete v zimě razantně zvýšit přísun. Já osobně příliš veliké rozdíly mezi létem a zimou nedělám, moje tělo funguje pří popisovaných jídelníčcích, s malými obměnami, velice dobře v průběhu celého roku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce v zimě a principy jin a jang
PříspěvekNapsal: stř říj 21, 2009 10:17 pm 
Offline

Registrován: stř říj 21, 2009 10:13 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
pokud vás trápí problém konzumace zeleniny v zimě, proč ji nenahradíte www.lecivacokolada.cz
Je skvělá a hlavně funguje v malém množství. Já mám problém se zeleninou stále a tento výrobek mi ho pomohl vyřešit. A co je hlavní, že si na ní pochutnám.
Pavel \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce v zimě a principy jin a jang
PříspěvekNapsal: čtv říj 22, 2009 10:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="PavelV":3su1ps88]Dobrý den,
pokud vás trápí problém konzumace zeleniny v zimě, proč ji nenahradíte http://www.lecivacokolada.cz
Je skvělá a hlavně funguje v malém množství. Já mám problém se zeleninou stále a tento výrobek mi ho pomohl vyřešit. A co je hlavní, že si na ní pochutnám.
Pavel \":roll:\"[/quote:3su1ps88]
Pokud už chcete kdekoliv rozmisťovat reklamu, nebylo by rozumnější volit běžnou úplatnou cestu. Tento způsob se mi zdá nanejvýš podivný a podle mě i pramálo efektivní. Na tomto serveru se vyskytuje opravdu jen malé množství lidí, kteří jsou ochotni skočit na to, že by to, co zde propagujete, mohl být zdravý produkt. Já sám bych to do úst nevzal a pokusím se i vysvětlit jednoduchou logiku proč. Jedná se o nepřírodní, tepelně zpracovaný produkt, navíc za nesmyslné peníze s naprosto diskutabilními léčebnými vlastnostmi. Pokud se vůbec o nějakých léčebných vlastnostech dá mluvit, je otázkou zda budou fungovat u každého, tak jako je to běžné u produktů, které vytváří matka příroda. Z tohoto důvodu bych se na váš produkt jednoznačně vykašlal a koupil si naprosto normální naturální kakaové boby, které jako ideální produkt pro lidský organismus vytvořila matka příroda a jsou běžně k dostání. Můžete si koupit originální čerstvé kakaové boby například zde,

Naposledy upravil
Jarda dne čtv led 01, 1970 2:10 am, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce v zimě a principy jin a jang
PříspěvekNapsal: čtv říj 22, 2009 10:45 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Můžete si koupit originální čerstvé kakaové boby
Přitakávám přitakávám. Zrovna včera večer jsem si totiž namíchal právě tyhle boby (kupuji je u Lifefoodu pro širší rodinu po kilech, je to zdravá dobrota); boby namelu v mlýnku na mák, smíchám s trochou medu a hotovo; kvalitnější a přitom zdravější čokoláda prostě neexistuje. Úžasná dobrota! Včera jsem míchal dvě misky, aby na mne doma vůbec zbylo \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce v zimě a principy jin a jang
PříspěvekNapsal: čtv říj 22, 2009 7:04 pm 
Offline

Registrován: stř říj 21, 2009 10:13 pm
Příspěvky: 2
Pánové, hádat se s vámi nebudu, ale v základním předpokladu se pletete. Tahle čokoláda není tepelně zpracovávaná a neobsahuje žádné chemické a konzervační látky. Spolu s ovocem Acai, které v hypermarketu nekoupíte tvoří jedinečnou kombinaci. Jinak každý ať baští co chce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce v zimě a principy jin a jang
PříspěvekNapsal: čtv říj 22, 2009 8:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
PavelV píše:
Pánové, hádat se s vámi nebudu, ale v základním předpokladu se pletete. Tahle čokoláda není tepelně zpracovávaná a neobsahuje žádné chemické a konzervační látky. Spolu s ovocem Acai, které v hypermarketu nekoupíte tvoří jedinečnou kombinaci. Jinak každý ať baští co chce.

Obávám se, že vám to poněkud nesedí, vy zde tvrdíte, že váš výrobek tepelně zpracovaný není a přitom na vašich stránkách máte uveřejněnou následující větu. „Kakaové boby se totiž lisují za studena ještě před jejich tepelným zpracováním. Vylisovaná hmota následně prochází tepelnou úpravou, čím se do velké míry odstraní hořká příchuť přírodního kakaa. Jakmile se hmota ochladí na adekvátní teplotu, opět se do ní přidají předtím vylisované antioxidanty a jiné fytonutrienty.“ Předpokládám, že nějakým rozumným způsobem vysvětlíte tento rozpor v informacích, nebo to sem přestaňte cpát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce v zimě a principy jin a jang
PříspěvekNapsal: čtv říj 22, 2009 8:04 pm 
Offline

Registrován: úte črc 07, 2009 8:26 pm
Příspěvky: 7
Dobrý večer Jardo,
díky za tip na sirnou-lněnou směs na prokrvení. Zrovna dnes jsem poprvé vyzkoušel, tak jsem zvědav, zda pravidelná konzumace bude mit žádaný efekt. Mám však ještě otázku týkajicí se užívání. To množství s použitím 250 ml lněného oleje a 450 g tvarohu je jak píšete tedy dávka na cca 3 dny. Zajímalo by mě po jak dlouhou dobu můžu poměrnou denní dávku konzumovat, přeci jen je to u toho oleje cca 80 ml na den (i přesto, že se jedna o "zdravou" variantu tuku) a to nepočítám ten tvaroh.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce v zimě a principy jin a jang
PříspěvekNapsal: čtv říj 22, 2009 8:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
KarelK píše:
Dobrý večer Jardo,
díky za tip na sirnou-lněnou směs na prokrvení. Zrovna dnes jsem poprvé vyzkoušel, tak jsem zvědav, zda pravidelná konzumace bude mit žádaný efekt. Mám však ještě otázku týkajicí se užívání. To množství s použitím 250 ml lněného oleje a 450 g tvarohu je jak píšete tedy dávka na cca 3 dny. Zajímalo by mě po jak dlouhou dobu můžu poměrnou denní dávku konzumovat, přeci jen je to u toho oleje cca 80 ml na den (i přesto, že se jedna o "zdravou" variantu tuku) a to nepočítám ten tvaroh.

Tato dávka se dá považovat jako startovací a můžete jí brát několik dní, respektive i několik týdnů, neměl by to být žádný problém. Běžně se používá dávka podstatně menší, normálně si rozdělím 250 gramů tvarohu a 70 gramů oleje cca na 2 dni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce v zimě a principy jin a jang
PříspěvekNapsal: pát říj 23, 2009 6:18 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
PavelV píše:
Dobrý den,
pokud vás trápí problém konzumace zeleniny v zimě, proč ji nenahradíte http://www.lecivacokolada.cz
Je skvělá a hlavně funguje v malém množství. Já mám problém se zeleninou stále a tento výrobek mi ho pomohl vyřešit. A co je hlavní, že si na ní pochutnám.
Pavel \":roll:\"


Ja sa priklanam k Jardovi a Jindrovi, keby som uz chcel bastit cokoladu, bud si zozeniem tie raw kakaove boby, alebo si kupim nejaku obycajnu 70%-100% cokoladu, na cokoladu nastastie chut nemam, takze to velmi nehrozi. Ale za tu cenu, by som sa musel zblaznit, aby som si tu lecivu cokoladu kupil. Ked si pomyslim, ake su to peniaze, za tie by som si vedel kupit ovela zdravsie veci, a este by mi ostalo na nakup neprazenych kakaovych bobov od lifefoodu, ktore si myslim, ze su zdravsie nez akekolvek tepelne spracovane kakao.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce v zimě a principy jin a jang
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 10:04 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to KarelK : už možno píšem neskoro, ale aj tak.... pán Jarda konzumuje "vo veľkom" aj rôzne koreniny ( cesnak, papričky, zázvor, škoricu...), a to Dr. Gragam nepodporuje... Možno to nepotrebuje on na Floride, ale v našom podnebnom pásme dávam koreninám tohto typu ZELENÚ. Akurát sa treba naučiť koľko toho dávkovať v akom ročnom období... v zime viac, v lete menej. Makrobiotici by to označili za extrémy v stravovaní ( silné jin v ovocí, silné jang v koreninách = údajne nerovnováha ), ja si to nemyslím. Nakoľko MB je tak šľahnutá, že doteraz panujú nezrovnalosti v tom, či sú soľ, alkohol, či koreniny extrémny jin alebo extrémny jang... V zime ale nedoporučujem jesť tropické ovocie...hlavne, keď si "zimomrivý". A zaraďuj POHYB, ten vytvára v tele jang a pomôže pekrviť každý sval, a rozniesť živiny zo stravy do každého orgánu. Sírnou patlanicou nič nepokazíš, dám sa na ňu aj ja, len čo vyriešim technické záležitosti...

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz