Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 11:55 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Makrobiotika
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2009 3:22 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Dobrý den zajímal by mě Váš názor na makrobiotiku. Moc o ní nevím, jen to, že většina jídel se konzumuje vařených a přesto lidem pomáhá vyléčit různé nemoci. Mě přijde logičtější a přirozenější konzumovat co nejvíce syrové stravy, ale jak je to tedy možné, když vařená jídla jsou z větší části mrtvá, že se lidé vyléčí?
Mám atopický ekzém a druhým rokem snídám jen ovocné saláty, snažím se jíst ke každému vařenému jídlu zeleninový salát. A ještě se mi to zhoršilo, může to být tím, že se tělo čistí pomocí kůže?
Kdesi jsem četla, že je nutné, při všech kožních chorobách vyloučit na čas veškerou syrovou stravu a jíst převážně obiloviny. Příznivci syrové stravy tvrdí pravý opak, že se tělo vyčistí právě syrovou stravou, kdo se v tom má vyznat? Čínská medicína také doporučuje převážně vařená jídla z hlediska energie. Obzvláště ženy jsou prý více jin, protože konzumují mnoho ovoce a zeleniny a pak jim chybí energie a jsou zimomřivé. Dále by mě zajímal Váš názor na konzumaci potrvin podle klimatu.
Díky za odpověď.
M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makrobiotika
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2009 3:47 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Makrobiotika funguje z toho hladiska, ze vyrovnava energie v cloveku. Clovek, ako kazdy zivy organizmus, nieje nic ine, ako suhra energii, a kazda choroba je na urcitej urovni energeticka disharmonia. Z tohto hladiska, makrobiotika lieci choroby. Blbe na tom je, ze samotna varena strava sposobuje vo vela hladiskach disharmoniu tiez. Takze, zdravotne problemy sa na tom riesit daju, ale myslim si, ze clovek ich nikdy nedoriesi vsetky, respektive, nove budu vznikat. Podla mojho nazoru, ziskat maximalnu vitalitu, aku ma potencial dosiahnut telo, sa na varenej strave nikdy nepodari (uz len napriklad kvoli leukocytoze). Makrobiotika nieje jedina, co sa snazi o harmoniu energii. Z Indie zase pochadza ajurdveda. Je polozena na inych zakladoch, vyrovnava energie Vatta, Pitta a Kappa. Ked niekto studuje makrobiotiku, mal by podla mna studovat aj ajurdvedu. Preco uprednostnit jednu pred druhou. Je to len otazka viery, komu sa viac paci vyrovnavat stravu podla 5 elementov, alebo si vybere, ze mudrost Ved bude urcite ta prava? To mi pripada ako cista viera, rozhodnut sa pre jedno, ale nevyskusat druhe.
Vacsina vitarianov teda tieto dva principy neriesi, spolahne sa na surovu stravu. Ale aj tu platia energeticke principy, len ine, kedze strava je postavena na inych zakladoch. Su aj rozne vitarianske diety, ved i fruitarian je vitarian, tak isto, ako ten vitarian, ktory sa riadi podla doporuceni Dr.Grahama a diety 80/10/10.
Mne osobne sa zda najlepsia cesta cielene vitarianstvo, teda prave take, kde clovek neje chaoticky, ale cielene. Osobne to ale nastudovane zatial nemam, no napriklad na vitarianskom fore som videl napady, ako spojit vitarianstvo s ajurdvedou. Myslim, ze makrobiotika a vitarianstvo do seba nezapada, ako je to s ajurdvedou, sam netusim. Co teda vyskusat nejaky vitariansky princip stravovania, napriklad Dr. Grahama?
Este vyjadrim moj nazor k tomu, ze vitarianstvo vzdy taha telo do roviny jin, co znamena aj pocit zimy. To citim na svojom tele, ze je to pravda, pocit chladu sa po ovoci vacsinou dostavi, ako aj studene ruky. Niesom tak vnutorne zahriaty, ako po vydatnom varenom jedle. Zaroven, clovek bude asi mierumilovnejsi a pokojnejsi, ako na jangovej strave. Toto, si myslim, ze ide zrovnat vecami, ktorym sa vacsina ludi vyhyba, a ide podla mna o cisty princip ohna - cvicenie.
Kto pravidelne cvici a otuzuje sa studenou sprchou, nemyslim si, ze by bol prilis jin na surovej strave. Mne osobne prijde lepsie prijat jin cez stravu a vzduch, a vyvazit to jangom cez cvicenie a slnko. Koniec koncov, samotni cinania vyvinuli mnozstvo cviceni, ktore riesia disharmoniu energie v ludskom tele, napriklad cchi-kung, velmi dobre cvicenie pre ziaciatocnikov je osem kuskov brokatu.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makrobiotika
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2009 8:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Dobrý den zajímal by mě Váš názor na makrobiotiku. Moc o ní nevím, jen to, že většina jídel se konzumuje vařených a přesto lidem pomáhá vyléčit různé nemoci. Mě přijde logičtější a přirozenější konzumovat co nejvíce syrové stravy, ale jak je to tedy možné, když vařená jídla jsou z větší části mrtvá, že se lidé vyléčí?
Mám atopický ekzém a druhým rokem snídám jen ovocné saláty, snažím se jíst ke každému vařenému jídlu zeleninový salát. A ještě se mi to zhoršilo, může to být tím, že se tělo čistí pomocí kůže?
Kdesi jsem četla, že je nutné, při všech kožních chorobách vyloučit na čas veškerou syrovou stravu a jíst převážně obiloviny. Příznivci syrové stravy tvrdí pravý opak, že se tělo vyčistí právě syrovou stravou, kdo se v tom má vyznat? Čínská medicína také doporučuje převážně vařená jídla z hlediska energie. Obzvláště ženy jsou prý více jin, protože konzumují mnoho ovoce a zeleniny a pak jim chybí energie a jsou zimomřivé. Dále by mě zajímal Váš názor na konzumaci potrvin podle klimatu.
Díky za odpověď.
M.

Můj názor na makrobiotiku je takový, že neexistuje žádný jasně vyhraněný stravovací směr, který by byl jednoznačně správný. Vše záleží na jednotlivci, protože každý jsme trošku jiný, a každý potřebujeme také trošku jiný přístup ke stravování. Osobně jsem vyzkoušel mnoho stravovacích směrů, až jsem nakonec dospěl k závěru, že žádný není univerzálně správný a vlastně jediné o co se musíme starat, je skutečně jen ta rovnováha ve všech směrech. Tu Vám bohužel nezajistí makrobiotika, ani vitariánství, každý z těchto směrů Vás bude někam posouvat a vždy to je právě mimo tu rovnováhu. Jakýkoliv kožní problém je právě takovým markantním důkazem špatné rovnováhy, kdy se toxiny uložené v krevním řečišti tlačí skrz kůží ven. Osobně bych se zase tolik nestaral o to, co budou v daném momentě jíst, to postupně vypozorujete, ale spíše bych se staral o to, jakým způsobem budu tělo čistit. U kožních problémů jednoznačně zabírá pravidelná očista tlustého střeva, to je naprostý základ a dále je nutné aplikovat ve větších dávkách Omega 3 mastnou kyselinu, zinek a křemík, pro srovnání kvality pokožky. To, že se Vám problém po aplikaci syrové stravy zhoršil, jenom dokazuje, že čištění probíhá a jdete tedy správným směrem, akorát tělo nevyužívá ten správný odpadní kanál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makrobiotika
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2009 9:21 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Díky za odpověď. Začala jsem užívat pupalku a brutnák v kapslích a zinek už tak měsíc beru, ale jen 15 mg. Křemík beru jen pár dní 125 mg z přesličky. Ještě betakaroten, protože se zinek bez vit A nevstřebává. Můžete mi, prosím poradit,v jakém množství byste jednotlivé doplňky doporučil?
M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makrobiotika
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2009 9:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Díky za odpověď. Začala jsem užívat pupalku a brutnák v kapslích a zinek už tak měsíc beru, ale jen 15 mg. Křemík beru jen pár dní 125 mg z přesličky. Ještě betakaroten, protože se zinek bez vit A nevstřebává. Můžete mi, prosím poradit,v jakém množství byste jednotlivé doplňky doporučil?
M.

Nevím zda jste mě pochopila správně, já nedoporučuji moc doplňovat, spíše doporučuji čistit. To není jen o beta karotenu, tam je potřeba si uvědomit více souvislostí, které vždy něco ovlivňují. Základ je skutečně čištění, teprve potom se starejte o nějaké doplňky. Křemík je v okurkách, zinek berte v chelátové vazbě, vždy na lačno, minimálně dvě tablety ráno a dvě večer před spaním. Omega 3 mastnou kyselinu získáte aplikací sirné patlanice, kterou zde popisuji velice často.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makrobiotika
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2009 10:10 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Myslím, že jsem Vás pochopila, vím, že základ je čištění - četla jsem knihy N. Walkera. Nějak na to nemám odvahu...mám ještě crohnovu chorobu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makrobiotika
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2009 10:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Myslím, že jsem Vás pochopila, vím, že základ je čištění - četla jsem knihy N. Walkera. Nějak na to nemám odvahu...mám ještě crohnovu chorobu.

U této choroby je samozřejmě základ vynechat jakékoliv obiloviny a opět čistit. Patláním čehokoliv na kůži se zabývat nemusíte a krev bez odstranění problémů ve střevě také nevyřešíte. Základ je skutečně čistit, bez toho se dál nemůžete dostat, vše ostatní je až druhotné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz