Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 6:39 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zelený jíl
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2010 3:56 pm 
Offline

Registrován: úte srp 31, 2010 2:36 pm
Příspěvky: 26
Máte s ním zkušenosti? Na co je dobrý?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zelený jíl
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2010 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
tina píše:
Máte s ním zkušenosti? Na co je dobrý?

Zkušenosti s ním nemám, ale je velice podobný bílému jílu a jde o zdroj kvalitních minerálů, čili je vhodný k remineralizaci těla a úpravě kyselosti, což je nejpodstatnější mimo ostatních nezanedbatelných výhod, jako je kosmetika a mnoho dalších využití.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 8:08 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Z dob mého ranného mládí se ke mně dostal recepis na důkladnou očistu ( asi střevního traktu ), bohužel si už nepamatuji postup, tedy čistě teoreticky, jaký postup by zde mohl být? Jednalo se o užívání ZELENÉHO JÍLU / předpokládám dle různých doporučení přes noc namočená lžička ZJ a ráno vše vypít /, poté PSYLLIA - zde bych předpokládala 2x denně 1 lžíci ( lžičku?) a LNĚNÉ SEMÍNKO, to se namáčelo - dobu užívání nevím.
Jak by bylo optimální tyto tři účinné čističe sladit, já jsem je tenkrát brala a účinek byl patrný - jen si pamatovat víc detailů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 04, 2012 9:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Z dob mého ranného mládí se ke mně dostal recepis na důkladnou očistu ( asi střevního traktu ), bohužel si už nepamatuji postup, tedy čistě teoreticky, jaký postup by zde mohl být? Jednalo se o užívání ZELENÉHO JÍLU / předpokládám dle různých doporučení přes noc namočená lžička ZJ a ráno vše vypít /, poté PSYLLIA - zde bych předpokládala 2x denně 1 lžíci ( lžičku?) a LNĚNÉ SEMÍNKO, to se namáčelo - dobu užívání nevím.
Jak by bylo optimální tyto tři účinné čističe sladit, já jsem je tenkrát brala a účinek byl patrný - jen si pamatovat víc detailů.

Tak určitě by to tak, jak to píšete, fungovat mělo, toho psyllia bude stačit lžička a délka kůry nebude zase tak podstatná, uvedené látky se nedají při běžném užívání předávkovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Očista pomocí zeleného jílu
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 8:55 am 
Offline

Registrován: čtv črc 21, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den pane Jardo, zajímal by mě váš názor na tuto surovinu. Jeví se mi to jako levnější(a nejspíš i úměrně nižší účinností) varianta chlorelly. Jenom by mě zajímalo, jestli to nemůže kromě toxinů vázat a odvádět z těla některé minerály, nebo stopové prvky.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista pomocí zeleného jílu
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 10:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Majkl píše:
Dobrý den pane Jardo, zajímal by mě váš názor na tuto surovinu. Jeví se mi to jako levnější(a nejspíš i úměrně nižší účinností) varianta chlorelly. Jenom by mě zajímalo, jestli to nemůže kromě toxinů vázat a odvádět z těla některé minerály, nebo stopové prvky.
Díky

Tak levnější to nevím, je docela dost drahý, levnější je bílý jíl a ani jedno nefunguje jako chelátor,a chlorela ano, čili čistit bude, ale rovnocenné to určitě nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zelený jíl vs. Křemelina
PříspěvekNapsal: čtv úno 06, 2014 6:02 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 06, 2014 5:54 pm
Příspěvky: 2
Zdravíčko,
chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi Zeleným Jílem a čistou Křemelinou (DIATOMICKÁ ZEMINA). např. zde >> http://www.club-vital.cz/kremelina-diatom-x

Hodlám si to pořídit, z důvodu detoxikace a příjmu minerálů, stop. prvků atd. Ale v čem se od sebe liší? Co jsem všude o nich pročítal, tak mi přijde, že mají dost podobné vlasnosti. Tak řeším dilema, co je vhodnější nebo v čem je co lepší. Jestli koupit jen jíl nebo jen křemelinu nebo obojí.. Takže jestli o tomhle někdo něco ví víc, docela bych to ocenil. Děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zelený jíl vs. Křemelina
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 10:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Honzyck píše:
Zdravíčko,
chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi Zeleným Jílem a čistou Křemelinou (DIATOMICKÁ ZEMINA). např. zde >> http://www.club-vital.cz/kremelina-diatom-x

Hodlám si to pořídit, z důvodu detoxikace a příjmu minerálů, stop. prvků atd. Ale v čem se od sebe liší? Co jsem všude o nich pročítal, tak mi přijde, že mají dost podobné vlasnosti. Tak řeším dilema, co je vhodnější nebo v čem je co lepší. Jestli koupit jen jíl nebo jen křemelinu nebo obojí.. Takže jestli o tomhle někdo něco ví víc, docela bych to ocenil. Děkuji za radu.

Ono záleží na co to chcete vlastně užívat, protože mnoho vlastností je stejných, ale lišit se bude třeba bobtnavost a bude i rozdíl v obsahu látek.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz