Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 22, 2024 8:12 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: pon čer 30, 2014 1:40 pm 
Offline

Registrován: pon čer 30, 2014 1:33 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, kamarádka mi přinesla ostropestřcová semínka, která ale koupila v obchodě pro koně. Chtěla bych se zeptat, jestli nejsou pro lidi nějak škodlivé a zda je možné je jíst? Děkuji \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: pon čer 30, 2014 10:05 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Pája95 píše:
Dobrý den, kamarádka mi přinesla ostropestřcová semínka, která ale koupila v obchodě pro koně. Chtěla bych se zeptat, jestli nejsou pro lidi nějak škodlivé a zda je možné je jíst? Děkuji \":)\"

Pokuď nejsou nadrcená, tak ok. Pouze bych to pořádně probral a propral před užíváním.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned črc 06, 2014 11:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Pája95 píše:
Dobrý den, kamarádka mi přinesla ostropestřcová semínka, která ale koupila v obchodě pro koně. Chtěla bych se zeptat, jestli nejsou pro lidi nějak škodlivé a zda je možné je jíst? Děkuji \":)\"

Správně vám odpovídá člen beati_paoli, on zase kůň jen tak něco nesežere, na mnoho věcí je dokonce citlivější než člověk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: úte črc 29, 2014 8:29 pm 
Offline

Registrován: stř črc 23, 2014 5:05 pm
Příspěvky: 45
Dobrý den, pane Jardo,

mohu se zeptat, proč doporučujete užívat OM právě 20 min. před jídlem?
Nestačilo by to ihned před jídlem nebo dokonce po jídle??

Co se týče výroby kaše z OM, všiml jsem si, že semínka OM jsou leckdy dost zaprášená, a proto jsem zkusil je scedit horkou vodou, pak na pánvi na sucho lehce opražit a nechat doschnout na slunci či při pokoj. teplotě na talíři. Následně je mixuji. Může se opražením (krátkým a na mírném plameni) nějak narušit struktura semínek a dojít i ke žluknutí tuků???
Při výrobě Tahini často postupuji tak, že sezam rovněž napřed lehce opražím (dokud nevydá lehkou vůni), a pak mixuji. Pasta je pak i mnohem chutnější. Vadí to pak nějak játrům???

Děkuji za veškeré rady a reakce!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: stř črc 30, 2014 7:39 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dobrý den. Zasadiala jsem si rostlinu ostropestřce na záhon a za pár měsíců je zt oho keř jako blázen. Co se z něho dá použít a jak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: čtv srp 07, 2014 6:44 pm 
Offline

Registrován: stř črc 23, 2014 5:05 pm
Příspěvky: 45
Dobrý den,

může se, prosím, při konzumaci kašičky z OM nebo přímo semínek OM současně každé ráno provádět i očista žlučníku olivovým olejem a citronem??? Nekontrastuje to nějakým způsobem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: čtv srp 21, 2014 10:17 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
[quote="Jarda":27z76jrv]
Tak moc toho asi nezaznamenáte, ona čistí

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: sob zář 06, 2014 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
[quote="Th.":1inlqfvr]Dobrý den, pane Jardo,

mohu se zeptat, proč doporučujete užívat OM právě 20 min. před jídlem?
[b:1inlqfvr]Nestačilo by to ihned před jídlem nebo dokonce po jídle??[/b:1inlqfvr]

Co se týče výroby kaše z OM, všiml jsem si, že semínka OM jsou leckdy dost zaprášená, a proto jsem zkusil je scedit horkou vodou, pak na pánvi na sucho lehce opražit a nechat doschnout na slunci či při pokoj. teplotě na talíři. Následně je mixuji. [b:1inlqfvr]Může se opražením (krátkým a na mírném plameni) nějak narušit struktura semínek a dojít i ke žluknutí tuků???[/b:1inlqfvr]
Při výrobě Tahini často postupuji tak, že sezam rovněž napřed lehce opražím (dokud nevydá lehkou vůni), a pak mixuji. Pasta je pak i mnohem chutnější. Vadí to pak nějak játrům???

Děkuji za veškeré rady a reakce![/quote:1inlqfvr]
Ten odstup od jídla je nutný k dobrému vstřebání účinných látek na což pak již

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: sob zář 06, 2014 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Dobrý den. Zasadiala jsem si rostlinu ostropestřce na záhon a za pár měsíců je zt oho keř jako blázen. Co se z něho dá použít a jak?

Pouze semena, nikdy jsem neslyšel, že by se využívala jiná část tohoto bodláku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: sob zář 06, 2014 10:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Th. píše:
Dobrý den,

může se, prosím, při konzumaci kašičky z OM nebo přímo semínek OM současně každé ráno provádět i očista žlučníku olivovým olejem a citronem??? Nekontrastuje to nějakým způsobem?

Ne, tam není žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: sob zář 06, 2014 10:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Myslím, že se stravuju tak středně slušně - hodně ovozelu, vody, oříšků, semínek, obilovin a luštěnin, žádné maso, pšenice, nic smaženého, neužívám žádné léky, udržuju si pH ... na druhou stranu ale i hodně mléčných výrobků, tak 1-2 kávy denně, malé ale časté dávky alkoholu (sklenička večer na pohodu, ale neopíjím se), něco sladkého. Párkrát do roka pozobávám chlorelu, spirulinu, aloe, macu a pod. - takže myslím, že se vyloženě nezanedbávám, byť by to samozřejmě mohlo být mnohem lepší.

No a jaké je ale mé překvapení, že mě po ostropestřecové kaši (hodně husté, jen jsem použila trochu kokosového a řepkového oleje na spojení, jiné tuky jsem doma neměla) dost silně bolí hlava, ačkoli obecně na bolesti hlavy prakticky netrpím. Stalo se to tu někomu taky? Dávám si lžičku a vnímám to i ve spánku, jak bolí. Přešla jsem na půl a je to stále. Přitom před asi 4 lety jsem to užívala taky a bezjakýchkoli vnímaných efektů (pozitivních či negativních). A v zimě jsem měsíc užívala ostropestřec v tabletách a taky nic.

Kokosák likviduje malé šmejdy a plísně, což může problém vytvářet, ovšem pouze dočasně do vyčištění těla a řepkáč oslabuje štítnici, tedy ten bych nebral, ale spojitost s bolestí hlavy mě nenapadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ostropestřec
PříspěvekNapsal: stř led 14, 2015 2:23 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 11, 2014 6:15 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, chci sezeptat ohledně užívání ostropestřecové kašičky. Vyrobila jsem si ji a užívám (i když je problém ji spolknout, vůbec mi nechutná). Chci se zeptat, jestli nevadí příjem ostropestřecového oleje, který kašička obsahuje, při současném dodržování protikvasinkové diety (řídím se podle tabulky Sakula zde uvedené). Při této dietět by se prý tuky měly omezit na minimum.
Moc děkuji předem za ospověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestřec
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 1:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Sametka píše:
Dobrý den, chci sezeptat ohledně užívání ostropestřecové kašičky. Vyrobila jsem si ji a užívám (i když je problém ji spolknout, vůbec mi nechutná). Chci se zeptat, jestli nevadí příjem ostropestřecového oleje, který kašička obsahuje, při současném dodržování protikvasinkové diety (řídím se podle tabulky Sakula zde uvedené). Při této dietět by se prý tuky měly omezit na minimum.
Moc děkuji předem za ospověď.

Ten dotaz máte nějaký zmatečný. Chuť je jedna věc a účinky druhá. V ostropestřcovém oleji na rozdíl od kašičky nejsou téměř žádné účinné látky, tedy jeho samostatné užívání velký význam nemá. Jinak protikvasinková dieta je hlavně o tuku, tak nechápu proč by jste nemohla jíst olej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: stř úno 25, 2015 7:53 pm 
Offline

Registrován: ned úno 05, 2012 4:01 pm
Příspěvky: 33
Zdravím všechny. Můj dotaz se týká ostropestřecové kašičky a jejího používání v PRŮBĚHU NEMOCI. Nevím zdali tím

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: sob bře 07, 2015 8:39 pm 
Offline

Registrován: stř črc 23, 2014 5:05 pm
Příspěvky: 45
Dobrý den,

zajímalo by mne, zdali je v mezích zkonzumovat za týden 300 g plodu OM ve formě kašičky. Udělal jsem si kašičku ze tří balení (po 100 g) a celou ji snědl během 7 dní. Mám na ni docela chuť, ovšem nevím, zdali toto množství není až příliš. Počítal jste, kolik balení (100 g) Vám vydží na měsíc? Trochu se obávám, že za 4 týdny zkonzumuji tímto tempem 1 000 až 1200 g (10-12 balení) plodů OM. Je to v pořádku?

Je možné ochutit kašičku špetkou soli (himalájská) nebo třtin. cukru?
Předpokládám, že kombinace kašičky s probiotiky není problém...

Díky!
Th.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz