Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:47 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: pát dub 15, 2016 8:03 pm 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 4:39 pm
Příspěvky: 38
Dobrý den, můžete mi prosím poradit. Zkusila jsem kašičku z ostropestřce a po jedné lžičce jsem šla několikrát na WC a stolice byla nezdravě světlá, béžová. Myslím, že to není úplně v pořádku. Je dobré v užívání pokračovat. Léčitel mi řekl, že nemám v pořádku

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: sob dub 16, 2016 7:38 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
[quote="Lenka Jirásková":em1wfa7z]Dobrý den, můžete mi prosím poradit. Zkusila jsem kašičku z ostropestřce a po jedné lžičce jsem šla několikrát na WC a stolice byla nezdravě světlá, béžová. Myslím, že to není úplně v pořádku. Je dobré v užívání pokračovat. Léčitel mi řekl, že nemám v pořádku

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2016 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Tolar píše:
Jardo tejstnul jste ten tekuty lecitin vmichat do te kasicky?
Kdyztak napiste jak postupovat...
Tolar

Zatím jsem to netestoval, ale nenapadá mě jediný rozumný důvod proč by to nešlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2016 9:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Lenka Jirásková":179ypi69]Dobrý den, můžete mi prosím poradit. Zkusila jsem kašičku z ostropestřce a po jedné lžičce jsem šla několikrát na WC a stolice byla nezdravě světlá, béžová. Myslím, že to není úplně v pořádku. Je dobré v užívání pokračovat. Léčitel mi řekl, že nemám v pořádku

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2016 1:23 pm 
Offline

Registrován: pát bře 14, 2014 4:22 pm
Příspěvky: 8
Máme čerstvě vylisovaný olej z Ostropestřce Mariánského. 92 Kč/ 250 ml. http://www.ionaqua.cz/eshop/olej


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned dub 24, 2016 6:51 pm 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 4:39 pm
Příspěvky: 38
Děkuji za rady. Kašičku jsem radši vysadila, ale problém přetrvával, takže jsem vysadila i imuregen, který beru a problém se světlou stolicí se vyřešil. Je možné, že to byla očistná reakce, ale nedělalo mi to dobře. Měla bych ještě jeden dotaz ohledně nadledvinek. Dočetla jsem se, že je dobré pít vodu s trochou soli. Používám himalájskou. Mám dotaz jestli je možné toto pít dlouhodobě. Aby to moc nezatížilo ledviny. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: stř dub 27, 2016 12:32 am 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Lenka Jirásková píše:
Děkuji za rady. Kašičku jsem radši vysadila, ale problém přetrvával, takže jsem vysadila i imuregen, který beru a problém se světlou stolicí se vyřešil. Je možné, že to byla očistná reakce, ale nedělalo mi to dobře. Měla bych ještě jeden dotaz ohledně nadledvinek. Dočetla jsem se, že je dobré pít vodu s trochou soli. Používám himalájskou. Mám dotaz jestli je možné toto pít dlouhodobě. Aby to moc nezatížilo ledviny. Děkuji

Tak himalajka spise pomuze nez uskodi..Je to o mnozstvi ktere davate.Asi jako se vsim.V himalajce se muzete i koupat,tam mate jistotu,ze se nepredavkujete.Na nadledvinky tu najdete cele vlakno tak to prostudujte.Jinak pokud delate kasicku spravnym vyrobnim postupem,tak bych ji zase zaradil,az se telo zmatori.Tam muzete mit jen benefit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2016 10:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lenka Jirásková píše:
Děkuji za rady. Kašičku jsem radši vysadila, ale problém přetrvával, takže jsem vysadila i imuregen, který beru a problém se světlou stolicí se vyřešil. Je možné, že to byla očistná reakce, ale nedělalo mi to dobře. Měla bych ještě jeden dotaz ohledně nadledvinek. Dočetla jsem se, že je dobré pít vodu s trochou soli. Používám himalájskou. Mám dotaz jestli je možné toto pít dlouhodobě. Aby to moc nezatížilo ledviny. Děkuji

Tak sůl rovná nepoměr sodíku a draslíku, což je vlastně dost podstatný problém při adrenální únavě. Používat se jí dá celkem velké množství, na zahraničních serverech najdete různé recepty, ale obecně cca půl lžičky na litr vody. Zde máte jednu z běžně používaných variant na rovnání nadledvinek.

Regenerační juice

2 polévkové lžíce kolagenu
2 polévkové lžíce olivového oleje
450 mg draslíku=2 dcl pomerančové šťávy
0,5 lžičky himalájské soli
Vše dolít na 750 ml vodou a popíjet po celý den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2016 1:43 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Regenerační juice

2 polévkové lžíce kolagenu
2 polévkové lžíce olivového oleje
450 mg draslíku=2 dcl pomerančové šťávy
0,5 lžičky himalájské soli
Vše dolít na 750 ml vodou a popíjet po celý den

Pane Jardo,
himalájskou sůl myslíte krystaly nebo solanku?
Pomerančová šťáva má být čerstvá?-asi nestačí juice z krabice?
A jak dlouho tento juice popíjet?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2016 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
Regenerační juice

2 polévkové lžíce kolagenu
2 polévkové lžíce olivového oleje
450 mg draslíku=2 dcl pomerančové šťávy
0,5 lžičky himalájské soli
Vše dolít na 750 ml vodou a popíjet po celý den

Pane Jardo,
himalájskou sůl myslíte krystaly nebo solanku?
Pomerančová šťáva má být čerstvá?-asi nestačí juice z krabice?
A jak dlouho tento juice popíjet?

Himalájskou sůl myslím krystaly, šťáva ideálně čerstvá, ale kvalitní z krabice se také dá a pít se to dá dlouhodobě, ono srovnat nadledvinky trvá taky dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2016 6:48 pm 
Offline

Registrován: pát úno 17, 2012 6:31 pm
Příspěvky: 12
Zdravím všechny. Chtěl bych oživit toto diskuzní vlákno. Poté co jsem dlouho mlel semínka ostropestřce na téměř historickém kafemlýnku, jsem se rozhodl si věci trochu ulehčit a pořídil si poměrně levný, ale velmi účinný elektrický mlýnek na kávu. Semínka pomele bryskně a velmi jemně. Jaké bylo ale moje překvapení, když jsem při brouzdání po netu narazil na následující stránku, která v podstatě staví elektrický mlýnek s ocelovými noži do role, přinejmenším, outsidera. https://www.vasbylinkar.cz/jak-uzivat-o ... mariansky/ Nikdy jsem se nesetkal se zmínkou o škodlivém účinku kovu a vyšší teploty na potenciální zdravotní účinky mletých semen. Nyní jsem zmaten, a nevím jestli se nemám vrátit k původně panem Jardou doporučovanému rozkousávání celých semen. Nebo jde v případě onoho internetového obchodu pouze o marketing tah? Opravdu nevím. Budu vděčný za jakýkoli názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2016 6:54 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Narazil jste na stránku obchodníků, kteří se neštítí používat fráze (pololži) v tématu, které vy myslíte zcela vážně (byť zbytečně).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2016 7:26 pm 
Offline

Registrován: pát úno 17, 2012 6:31 pm
Příspěvky: 12
Může to tak být, ale taky nemusí. Vyšší teplota, uvádí nad 40 stupňů, může mít degradující efekt na mletá semena. Tomu by se eventuálně dalo předejít krátkým, přerušovaným mletím. Jíná věc je ona zmínka o tom, že drcená semena ostropestřce ztrácejí svůj blahodárný vliv při styku s kovem. Pravda je, že jsem prošel i různé anglo-americké weby a na žádnou takovou informaci jsem nenarazil. Že by opravdu až takhle ošklivý marketing? Nějak se mi tomu nechce věřit. Ale možná jsem naivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2016 10:18 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
Hikoki píše:
Může to tak být, ale taky nemusí. Vyšší teplota, uvádí nad 40 stupňů, může mít degradující efekt na mletá semena. Tomu by se eventuálně dalo předejít krátkým, přerušovaným mletím. Jíná věc je ona zmínka o tom, že drcená semena ostropestřce ztrácejí svůj blahodárný vliv při styku s kovem. Pravda je, že jsem prošel i různé anglo-americké weby a na žádnou takovou informaci jsem nenarazil. Že by opravdu až takhle ošklivý marketing? Nějak se mi tomu nechce věřit. Ale možná jsem naivní.

pouzivam kavomlynek jiz nekolik mesicu velmi uspesne na pripravu kasicky. nejak se mi nezda ze by nerezove noze nejak zasadne ovlivnovaly vysledny produkt. noze jsou v kontaktu se semeny jen nekolik sekund..
delam kasicku nasledujicim zpusobem: trochu oleje z ostropestrece, trochu oleje lneneho a do toho najemno rozdrtim trochu maku, ostropestrecovych semen a lnenych semen. vse dukladne promicham a ihned snim. je to velmi chutne a doufam ze to i trochu pomaha...

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: úte zář 27, 2016 3:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
Asi na tom neco bude. To same se uvadi u lneneho seminka. Ja kovovy mlynek take vlastnim a pouzivam a jsem ted trochu v nejistote. Kazdopadne kdybyste narazili na nejaky nekovovy mlynek, tak se podelte:)
Stejne tak si nejsem jisty jak je to s tim mlety ostropestrem. Nebo i lnenym seminkem, ktere je take plne oleje a na vzduchu zlukne. Ten drceny kupovany je vzdy skladovany ve vzduchotesnem pytliku, kde by zluknout jen tak nemel. Tak jestli je takto skladovany ne moc dlouhou dobu a clovek ho po otevreni rychle spotrebuje, tak se podle me nejakeho zkazeneho zbozi bat nemusi. Ale je fakt, ze tady je zas nejistota v tom skladovani a jestli ono drcene zbozi je opravdu v poradku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz