Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 1:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: sob bře 07, 2015 9:54 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
[quote="Th.":nl14mlmt]Dobrý den,
zajímalo by mne, zdali je v mezích zkonzumovat za týden 300 g plodu OM ve formě kašičky. Udělal jsem si kašičku ze tří balení (po 100 g) a celou ji snědl během 7 dní. Mám na ni docela chuť, ovšem nevím, zdali toto množství není až příliš. Počítal jste, kolik balení (100 g) Vám vydží na měsíc? Trochu se obávám, že za 4 týdny zkonzumuji tímto tempem 1 000 až 1200 g (10-12 balení) plodů OM. Je to v pořádku?
Je možné ochutit kašičku špetkou soli (himalájská) nebo třtin. cukru?
Předpokládám, že kombinace kašičky s probiotiky není problém...
Díky!
Th.[/quote:nl14mlmt]
Pokud neprotestuje žlučník, neviděl bych zde objemové limity. Za předpokladu správně připravené suspenze s olejovou hladinkou zácpa nehrozí a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned bře 08, 2015 9:44 pm 
Offline

Registrován: stř črc 23, 2014 5:05 pm
Příspěvky: 45
[quote:22jlupwb]Pokud neprotestuje žlučník, neviděl bych zde objemové limity. Za předpokladu správně připravené suspenze s olejovou hladinkou zácpa nehrozí a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: úte bře 10, 2015 9:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
Keď môžem poradiť tu je overeny eshop: http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/847/ostr ... -olej--1-l
Ostropestrecový olej - ( 1 l ) 9,00 EUR / 1ks.
Názov

Ostropestrecový olej - ( 1 l ), ostropestrecový olej
Využitie
najlepší prírodný liek na cirhózu pečene a ich celkovú regeneráciu, obsahuje silymarín ktorý sa podieľa na obnove tkanív pri užívaní syntetických preparátov, dlhodobých liečbach pri chemoterapii alebo otravách jedmi všetkých druhov,prirodzene pomáha pri obezite
znižuje cholesterol,podporuje obnovu pečeňových buniek, zlepšuje trávenie, napravuje sliznicu maternice, endometrióza, ochraňuje cievy, hepatitída, cirhóza a tuková dystrofia pečene
Informácie

Olej obsahuje extrakt zo semien pestreca mariánskeho (Silybum marianum). Pestrec mariánsky sa roky úspešne používa pri problémoch s trávením, ochoreniach pečene a žlčníka a ako aj ochrana pečene pred rôznymi toxickými látkami. Pestrec regeneruje a chráni pečeň po prekonaných ochoreniach pečene, pri poškodení pečene alkoholom a je vhodný na podporu liečby pri ochoreniach slinivky. Lecitín pomáha jeho lepšiemu vstrebávaniu. Vitamíny skupiny B majú pozitívny vplyv na správnu funkciu žlčníka a uvoľňovanie žlče v procese trávenia. Natrodale Ostropestrec je dokonalým detoxikačným prostriedkom, ktorý je vhodný po konzumácii väčšieho množstva alkoholu, mastného jedla a pri dlhodobom užívaní liekov. Odporúčané dávkovanie: 1 tabletka denne po večeri. Výrobok nie je určený pre deti do 12 rokov! Obsahuje včelí vosk a sójový lecitín.

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 12:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="johnns":20pugcod]Zdravím všechny. Můj dotaz se týká ostropestřecové kašičky a jejího používání v PRŮBĚHU NEMOCI. Nevím zdali tím

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 12:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Th. píše:
Dobrý den,

zajímalo by mne, zdali je v mezích zkonzumovat za týden 300 g plodu OM ve formě kašičky. Udělal jsem si kašičku ze tří balení (po 100 g) a celou ji snědl během 7 dní. Mám na ni docela chuť, ovšem nevím, zdali toto množství není až příliš. Počítal jste, kolik balení (100 g) Vám vydží na měsíc? Trochu se obávám, že za 4 týdny zkonzumuji tímto tempem 1 000 až 1200 g (10-12 balení) plodů OM. Je to v pořádku?

Je možné ochutit kašičku špetkou soli (himalájská) nebo třtin. cukru?
Předpokládám, že kombinace kašičky s probiotiky není problém...

Díky!
Th.

Tak krátkodobě asi není problém, to se dá, ale dlouhodobě bych bral tak dvě až tři polévkové lžíce denně. Solit není problém a cukr to je blbost, na probiotika vliv nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: sob dub 04, 2015 12:29 pm 
Offline

Registrován: ned úno 05, 2012 4:01 pm
Příspěvky: 33
Jarda píše:
Tak krátkodobě asi není problém, to se dá, ale dlouhodobě bych bral tak dvě až tři polévkové lžíce denně. Solit není problém a cukr to je blbost, na probiotika vliv nemá.

A co třeba trocha medu? Zkusil jsem to a je to lepší než nugeta! Otázka, jestli by neměla být zachována ta jemná hořkost.??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: pon kvě 18, 2015 10:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
johnns píše:
A co třeba trocha medu? Zkusil jsem to a je to lepší než nugeta! Otázka, jestli by neměla být zachována ta jemná hořkost.??

Tak proč ne, podle mě by to nijak vadit nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2015 7:05 am 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Dobrý den,
nikde jsem se nedočetl, kolik obsahují semínka bílkovin, sacharidu, tuku a třeba dalších vitamínu pokud je mají.

Mohl by mě to někdo zodpovědět, nebo někam navést kde se to dočtu.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: pon čer 15, 2015 8:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Dobrý den,
nikde jsem se nedočetl, kolik obsahují semínka bílkovin, sacharidu, tuku a třeba dalších vitamínu pokud je mají.

Mohl by mě to někdo zodpovědět, nebo někam navést kde se to dočtu.

Děkuji

Nikdy jsem to blíže nezkoumal, ale z pohledu nutričních hodnot to bude asi dost podobné jako u ostatních semen. Nejde o běžnou potravinu, tedy pochybuji, že někde budou ta data v plném spektru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: čtv črc 16, 2015 8:29 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dobrý den. Poradíte mi, jak zpracovat ostropestřec ze zahrádky? Nějak se nám na zahradě příliš rozmnožil. Našla jsem, že semena se z něho sbírají tak, že se odřízne ta vrchní část, nechá uschnout a s ním mlátit, tím se vyklepou semínka. Nějaká rada?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 7:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Dobrý den. Poradíte mi, jak zpracovat ostropestřec ze zahrádky? Nějak se nám na zahradě příliš rozmnožil. Našla jsem, že semena se z něho sbírají tak, že se odřízne ta vrchní část, nechá uschnout a s ním mlátit, tím se vyklepou semínka. Nějaká rada?

Obávám se, že zde poradit nedovedu, nikdy jsem to nezkoušel, tedy bych pouze teoretizoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: pon črc 20, 2015 10:33 am 
Offline

Registrován: sob črc 11, 2015 6:18 pm
Příspěvky: 37
Ta kasicka sa robi zo semien rozmixovanych a bodliakovym olejom ? a zaujma ma kolko mg sylimarinu je asi v davke 1 polievkova lyzicka ?

Este ma zaujma ake caje alebo nejake semena by ste odporucili na .

Ladviny ,
Zaludok ( travenie )
Creva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 6:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Candida píše:
Ta kasicka sa robi zo semien rozmixovanych a bodliakovym olejom ? a zaujma ma kolko mg sylimarinu je asi v davke 1 polievkova lyzicka ?

Este ma zaujma ake caje alebo nejake semena by ste odporucili na .

Ladviny ,
Zaludok ( travenie )
Creva

Na to vám neodpoví nikdo, obsah látek v semenech se liší várku od várky a nikdy jsem to ani nezkoumal. Jinak běžně se používají urologické čaje a na trávení funguje hořké a kyselé. Hořké byliny, třeba pelyněk a puškvorec, nejdou užívat dlouhodobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: čtv srp 27, 2015 10:57 am 
Offline

Registrován: čtv srp 27, 2015 10:54 am
Příspěvky: 1
Co říkáte na ostropeštřec mletý? Často se ve vláknu zmiňuje degradace po po rozdrcení. Prodává se zabalený v zapečetěné fólii. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: pon srp 31, 2015 2:40 pm 
Offline

Registrován: pon srp 31, 2015 2:36 pm
Příspěvky: 1
Zdravím, neviete mi poradiť, či je vhodné užívať ostropestrec aj v tehotenstve?...Mám poruchu zrážania krvi a vraj to môže pomôcť. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz