Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: čtv črc 11, 2019 5:41 pm 
Offline

Registrován: pát úno 17, 2012 6:31 pm
Příspěvky: 12
Moc děkuji za vyčerpávající odpověď a zdravím.
Ivan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: čtv črc 11, 2019 6:25 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Jarda píše:
Ta kaše je docela dobré jídlo a funguje i jako vymetač střeva i když dosti drsný, jinak je pomalu lepší kupovat ty pilulky protože tam přesně víte co vlastně jíte a v jakém množství. Semena bych v lékárnách určitě nekupoval to mě ani logické nepřipadá, prostě si najít nějakého spolehlivého dodavatele spíše na bylinkářské úrovni. Navíc mimo ostropestřce můžete vyzkoušet třeba tinkturu z vlaštovičníku, jde sice o jedovatou bylinu, ale roste všude a pokud ji správně použijete je pomalu lepší než ostropestřec. Tinkturu si snadno uděláte doma smícháním čerstvě vylisované šťávy z byliny se stejným množstvím minimálně 80%tního lihu, nebo nějaké 80%tní vínovice. Berete 5-15 kapek 3x denně nejdéle tři týdny a pak stejná pauza, oficiálně se totiž prodávat nesmí, což je škoda, funguje výborně.

Myslíte, že by bylo dobré užívat tu vlaštovičníkovou tinkturu i v době kdy se dává ostropestřeč? Dávat si tinkturu + 2 tablety silymarinu po jídle - takhle to jet 3 týdny, pak na 3 týdny pauza a opakovat, pokud bude potřeba nebo dát 3 týdny jedno a další 3 týdny druhé? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: čtv črc 11, 2019 6:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Mojzo":26ikprp9]Myslíte, že by bylo dobré užívat tu vlaštovičníkovou tinkturu i v době kdy se dává ostropestřeč? Dávat si tinkturu + 2 tablety silymarinu po jídle - takhle to jet 3 týdny, pak na 3 týdny pauza a opakovat, pokud bude potřeba nebo dát 3 týdny jedno a další 3 týdny druhé? Děkuji[/quote:26ikprp9]
Vyzkoušeno nemám a ani se mě to kombinování moc nezdá. Každá z těch složek působí jinak a netuším co by to dělalo najednou. To raději prostě jet na střídačku jedno a pak zase druhé a podle všeho by to šlo i bez přestávek, případně střídat ještě se schizandrou čínskou, nebo čajem chanca piedra což zase ladí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: čtv úno 13, 2020 2:59 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Dobrý den můžu jet 21 dní sylimarin v kapslích a pak 21 dní ostropestřecovou kaši, pak zase silymarin? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: čtv úno 13, 2020 7:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
brandebura píše:
Dobrý den můžu jet 21 dní sylimarin v kapslích a pak 21 dní ostropestřecovou kaši, pak zase silymarin? děkuji

To je přeci blbost, logicky je tam pauza kvůli přetížení jater tedy v pauze dávejte něco jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: pát úno 14, 2020 9:19 am 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Dobře ale silymarin

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: pát úno 14, 2020 7:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="brandebura":3my5go1j]Dobře ale silymarin

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2020 11:43 am 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Od středy jsem začala jist ten silymarin, Mám tablety 300 mg.Zkusila jsem 3x denně ale už ráno po první tabletě mi bylo docela blbě. Snížila jsem na dvě tablety denně a neni to o nic lepší. Mým játrům se nechce detoxikovat co s tím. Kam můžu dávkování snížit aby to mělo ještě účinek?díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2020 1:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
brandebura píše:
Od středy jsem začala jist ten silymarin, Mám tablety 300 mg.Zkusila jsem 3x denně ale už ráno po první tabletě mi bylo docela blbě. Snížila jsem na dvě tablety denně a neni to o nic lepší. Mým játrům se nechce detoxikovat co s tím. Kam můžu dávkování snížit aby to mělo ještě účinek?díky

Tak jakékoliv množství je více než nic tedy vyzkoušet kolik dáte, nebo vyzkoušet jiné cesty k rozhýbání jater, třeba limetková křídla uvedeno například zde https://www.prirodnilekarna.cz/clanky-l ... ridla.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2020 2:45 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
[quote="brandebura":2fuh21d9]Od středy jsem začala jist ten silymarin, Mám tablety 300 mg.Zkusila jsem 3x denně ale už ráno po první tabletě mi bylo docela blbě. Snížila jsem na dvě tablety denně a neni to o nic lepší. Mým játrům se nechce detoxikovat co s tím. Kam můžu dávkování snížit aby to mělo ještě účinek?díky[/quote:2fuh21d9]
Produkci žluče, což je způsob kterým se

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2020 8:02 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
Jarda píše:
Tak jakékoliv množství je více než nic tedy vyzkoušet kolik dáte, nebo vyzkoušet jiné cesty k rozhýbání jater, třeba limetková křídla uvedeno například zde https://www.prirodnilekarna.cz/clanky-l ... ridla.html

Citrón namiesto limetky by bol menej účinný?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: pon úno 17, 2020 2:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tamariška píše:
Citrón namiesto limetky by bol menej účinný?

Rozhodně ne zásadně, bude to fungovat prakticky stejně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: pon úno 17, 2020 8:14 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
Jarda píše:
Rozhodně ne zásadně, bude to fungovat prakticky stejně.

Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: úte úno 18, 2020 1:26 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Děkuju za rady vyzkouším. Je možné že tou kůrou silymarinem svědí celé tělo? Uvolňováním bordelu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: stř úno 19, 2020 8:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
brandebura píše:
Děkuju za rady vyzkouším. Je možné že tou kůrou silymarinem svědí celé tělo? Uvolňováním bordelu?

Tak někteří mají i takové projevy, ono to chce trochu rozhýbat i střeva ne jenom játra.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz