Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: sob bře 26, 2022 11:44 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Začala sa mi natískať reklama keďže som hľadal info o očiste, majú to pekne predražené. Predávajú drvený a tvrdia že ten ich je správne drvený, také bla-bla-bla, že sa nesmie drviť v kávomlynku, no neviem, tam ich rozdrvím na jeden deň za 4-5 sekúnd, nič sa neprehreje ako to oni tvrdia, tie nerezové drviče že by nejak za pár sekúnd znehodnotili to semeno? Bol som v predajni baliarne a tam som kúpil kilo za 4,6€. Je to zlé? Skúsil som aj čaj z takto drvených.

Nadrcení těsně před spotřebou může proběhnout prakticky jakkoliv s tím není problém, ale problém je ten čaj protože silymarin se uvolní do alkoholu, nebo do tuku, nikoliv do vody tedy čaj je prakticky k ničemu. Dělejte si ostropestřcovou kašičku a jezte tu kašičku to je naprosto někde jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned bře 27, 2022 10:24 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ďakujem za radu, rozdrvil som si pestrec v kávomlýnku a pridal som trochu olivového oleja a je to aj celkom chutné. Tak to skúsim užívať.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2022 9:55 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Ďakujem za radu, rozdrvil som si pestrec v kávomlýnku a pridal som trochu olivového oleja a je to aj celkom chutné. Tak to skúsim užívať.

Myslím že budete spokojen lidem ta kašička slušně pomáhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: úte led 10, 2023 2:44 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Dobrý den prosím o radu. Již cca 2 měsíce po pozření něčeho co obsahuje více tuku mám pocity na zvracení, nevolnost,Jím tedy věci které mají do 20%tuku.Vyšší nedávám.V prosinci jsem byla na vyšetření na salvii, kde mi bylo řečeno zánět slinivky.Posledních 14 dní tlak v pravém podžebří. Dnes jsem tedy pro klid duše šla na náběry výsledek ALT 0,76 AST 0,50,GGT 0,36 ALP 1,30 amylaza v seru 0,94 amylaza pankreaticka 0,43 lipaza 0,06 glukoza 5,36. Dá se dle vysledku soudit že to není nic se slinivkou, ale jsou to játra zvýšené ALT - normu pro ALT mají 0,55. Zase ale jenom jatra by nezpusobovala to ze netrávím tuky?Doporučujete zde silymarin generika na 21 dní.Mám k dispozici ostropestrec od firmy Naturevia 1 kapsle obsahuje:
ostropestřec mariánský 6250 mg (silybum marianum extrakt ze semen 25:1, 80% sylimarinu - 250 mg).Rozumím tomu správně že jedna tableta obsahuje 250mg?Měla bych brát tedy 3 tablety/21 dní?Jím betain, pred jidlem zemezlucovou smes do vody po jidle ostropestrec do vody od dědka, ulevu to nepřinaši.Také jim cca 14 dní houbu reishi - nepredpokladam ze tyto doplnky by v tom mohli hrat nejakou roli?Jinak se chystam na preventivni kontolu pristi tyden tak predpokladam ze mi doktor napise pro kontrolu sono.
dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: stř led 11, 2023 10:01 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
brandebura píše:
Dobrý den prosím o radu. Již cca 2 měsíce po pozření něčeho co obsahuje více tuku mám pocity na zvracení, nevolnost,Jím tedy věci které mají do 20%tuku.Vyšší nedávám.V prosinci jsem byla na vyšetření na salvii, kde mi bylo řečeno zánět slinivky.Posledních 14 dní tlak v pravém podžebří. Dnes jsem tedy pro klid duše šla na náběry výsledek ALT 0,76 AST 0,50,GGT 0,36 ALP 1,30 amylaza v seru 0,94 amylaza pankreaticka 0,43 lipaza 0,06 glukoza 5,36. Dá se dle vysledku soudit že to není nic se slinivkou, ale jsou to játra zvýšené ALT - normu pro ALT mají 0,55. Zase ale jenom jatra by nezpusobovala to ze netrávím tuky?Doporučujete zde silymarin generika na 21 dní.Mám k dispozici ostropestrec od firmy Naturevia 1 kapsle obsahuje:
ostropestřec mariánský 6250 mg (silybum marianum extrakt ze semen 25:1, 80% sylimarinu - 250 mg).Rozumím tomu správně že jedna tableta obsahuje 250mg?Měla bych brát tedy 3 tablety/21 dní?Jím betain, pred jidlem zemezlucovou smes do vody po jidle ostropestrec do vody od dědka, ulevu to nepřinaši.Také jim cca 14 dní houbu reishi - nepredpokladam ze tyto doplnky by v tom mohli hrat nejakou roli?Jinak se chystam na preventivni kontolu pristi tyden tak predpokladam ze mi doktor napise pro kontrolu sono.
dekuji

Ty parametry slinivky nejsou podle všeho nijak mimo tedy z toho co máte zjištěno by šlo usoudit že asi tam problém nebude, ale jiné hodnoty mohou být blbě to se takto nepozná. Osobně bych primárně slinivku podpořil podáváním velkých dávek enzymů a játra třeba tak jak píšete. Ještě lépe si můžete nechat předepsat Ursosan, ten játra opravuje enormně rychle, projet základní kůru a pak teprve jet další podporu třeba tak jak píšete, nebo dávat právenku latnatou-andrographis, případně dodávat HCl a bylinnou podporu jater střídat. Tuky bych dával jenom za studena prostě tepelně neupravované a na tepelnou úpravu aplikovat pouze tuky nasycené, tedy ani oliváč bych neohříval. Pokud stolice není kaštanově hnědá tak na podporu toku žluče dávat HCl podle potřeby a taurin cca 2-4 g denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2023 10:42 am 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
dobry den, kolko mg silymarinu denne odporucate na dobru regeneraciu pecene?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: úte úno 07, 2023 12:07 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Lubyx píše:
dobry den, kolko mg silymarinu denne odporucate na dobru regeneraciu pecene?

Dává se 6x140 mg za den po dobu 21 dní, pak minimálně 14 dní pauza a klidně opakovat. Pochopitelně je vhodné ještě provádět masáže a prohřívání jater a držet nezatěžující stravu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: čtv úno 09, 2023 11:59 am 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: sob bře 25, 2023 10:41 am 
Offline

Registrován: sob bře 25, 2023 10:27 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
mohli byste mi prosím napsat jaký mlýnek používáte k pomletí semen ostropestřce pro výrobu kaše?
S čím máte dobrou zkušenost a co byste mi prosím doporučili?
Velmi ocením, kdybyste mi napsali konkrétní model,/značku. Předem vám děkuji.
S cenou bych se chtěl dostat do 10 tisíc.
Mám tříštivý mlýnek od Bosche a ten neodvede dobrou práci.
Předem vám děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostropestrec mariansky
PříspěvekNapsal: sob bře 25, 2023 11:34 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
gabriel-pm píše:
Dobrý den,
mohli byste mi prosím napsat jaký mlýnek používáte k pomletí semen ostropestřce pro výrobu kaše?
S čím máte dobrou zkušenost a co byste mi prosím doporučili?
Velmi ocením, kdybyste mi napsali konkrétní model,/značku. Předem vám děkuji.
S cenou bych se chtěl dostat do 10 tisíc.
Mám tříštivý mlýnek od Bosche a ten neodvede dobrou práci.
Předem vám děkuji za odpovědi.

Já používám toho Boshe k naprosté spokojenosti i když on vezme tak 3-5 náplní protože se musí mixovat poměrně dlouho a pak už dost hřeje a musí se nechat vychladnout, ale vzhledem k ceně jsem nikdy nad ničím jiným neuvažovat. Pokud by jste chtěl vyloženě pastu jako tahini pak asi některý druh mlýnků na semena s pomaloběžným kamenným vnitřkem na tom se vyrábí běžně profesionálně tahini zde je velká verze https://youtu.be/JgNHQetpz80?t=6 a tady je jak kameny vypadají http://cz.jinanenyingmachine.com/peanut ... chine.html a existují i malé domácí verze ovšem docela drahé.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz