Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv kvě 02, 2024 1:59 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř lis 06, 2013 1:40 pm 
Offline

Registrován: ned zář 15, 2013 4:47 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,
cca před dvěma měsíci jsem zcela vyřadila maso ze svého jídelníčku, jelikož jsem si po provedení střevní a jaterní očisty došla k závěru, že mé trávení je zpomalené a hnijící maso v mých střevech mi nedělá dobře. Řekla bych, že se od té doby cítím méně unavená.
Zhruba od té doby mě začala často po jídle pálit žáha, což se mi předtím nestávalo.
Je možné, že tělo vyplavuje přebytečné kyseliny a stav se časem zlepší nebo čím by to mohlo být ?
Předem děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 06, 2013 1:59 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Pálení žáhy je projevem dráždění sliznice jícnu kyselinou chlorovodíkovou ze žaludku. Refluxí. Ta může mít vícero příčin, však si to najděte, info je dosti.
S konzumací masa to ale vůbec nesouvisí. Bez masa můžete fungovat desítky let, celý život. A žádné pálení žáhy následkem nebude.
Jednoduše (a jednorázově) si odpomůžete jakýmkoliv antacidem (doporučuji tekuté), je to levné a na akutní potíže jistě dobré.
Pokud se to bude opakovat (po každém jídle) či každé ráno nalačno, nechte si udělat gastroskopii a krevní testy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 07, 2013 3:03 pm 
Offline

Registrován: ned zář 15, 2013 4:47 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,
díky za reakci.
Gastroskopii jsem v minulosti absolvovala několikrát.
Vždy mi bylo zjištěno pouze podráždění sliznice, ale nic víc.
Na krevní testy jdu za 14 dní.
Co se z nich dá v této souvislosti zjistit ?
O té refluxi jsem se již dočetla, i o možnostech, jak tomu dočasně zabránit, jde mi tu ale spíše o příčinu, protože jinak se to stejně bude nadále vracet ....
Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 07, 2013 4:08 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Pokud je gastroskopie v pořádku, musíte zkoumat v krvi. Základní hladiny minerálů, hormonů, enzymů a tak. Tím doktoři získají info (rámcově) o jednotlivých orgánech, jejich jednotlivých částech či žlázách.
Samozřejmě to není směrodatné. Ale jisté hypotézy se dají vytvořit a pak je ověřovat.
Refluxe je samozřejmě spojena i s psychikou. Nevíme, jak se vám daří, jak moc se máte ráda a jak mají rádi vás. To si musíte srovnat v hlavě sama, doktoři na to kašlou, to není jejich práce.
Maximálně vám doporučí a naordinují nějaký inhibitor protonové pumpy. To se dá užívat, škodlivé to moc není. Zbytek zas bude na vás.
Ptala jste se ale na maso. Opakuji, s masem to nesouvisí, bez masa budete fungovat velmi dobře, měla byste býti zdráva jako řípa, lehoučká a plna radosti ze života. Též vám začne jídlo víc chutnat, značně se vám rozšíří jídelníček a zmnohonásobí chuťové požitky. Maso je chuťově ploché, nudné. Proč myslíte, že se prodává a používá tolik solí, marinád, koření, jejich směsí, láků, omáček, majonéz, dresinků, kečupů? Aby se to maso (a výrobky z něj) dalo vůbec žrát.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 07, 2013 4:23 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
A co takhle to maso zase začít jíst než chodit po doktorech a pak se uvidí ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 07, 2013 4:27 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
martina72 píše:
Maso je chuťově ploché, nudné. Proč myslíte, že se prodává a používá tolik solí, marinád, koření, jejich směsí, láků, omáček, majonéz, dresinků, kečupů? Aby se to maso (a výrobky z něj) dalo vůbec žrát.

Nojo, zato cukr(a škroby) je chutnej, což je hlavní důvod obezity, ve všem hromada cukru a dochucovadel, ovoce vyšlechtěný aby mělo maximum cukru a lidi se pak hrozně cpou. Kdyby nebylo jídlo tak dobrý, tak je obézních desetina.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 07, 2013 7:06 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
martina72 píše:
Ptala jste se ale na maso. Opakuji, s masem to nesouvisí, bez masa budete fungovat velmi dobře, měla byste býti zdráva jako řípa, lehoučká a plna radosti ze života. Též vám začne jídlo víc chutnat, značně se vám rozšíří jídelníček a zmnohonásobí chuťové požitky. Maso je chuťově ploché, nudné. Proč myslíte, že se prodává a používá tolik solí, marinád, koření, jejich směsí, láků, omáček, majonéz, dresinků, kečupů? Aby se to maso (a výrobky z něj) dalo vůbec žrát.

Tohle může fungovat pro někoho, v žádném případě bych se to neodvažoval tvrdit obecně a určitě bych takovéto doporučení nedával člověku u kterého neznám jeho metabolismus, krevní skupinu, jeho individuální potřeby, stav psychiky, jeho konstituci a nevěděl jaké deficity látek jej potkaly.

I po svém doporučení bych mu řekl, ať je velmi velmi citlivý k tomu co mu říká jeho tělo. Ignorováním signálů - například chuti na maso - a ignorováním negativních příznaků - ztráta váhy a svalů, vypadávání vlasů, zhoršená psychika, deprese, suchá kůže, rozjeté nadledvinky a štítná žláza (které lidé se kterými se potkávám často zaměňují za přízanky detoxu) se člověk může dostat do situace, která je blbě řešitelná.

Nota bene když je v hlavě nastavený program, že maso je pro mě špatné, nicméně moje nutkání je jíst je obrovské - takový konflikt odebírá zbytky energie.

Potkávám se s hodně lidmi, kteří jsou v podobném nastavení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 07, 2013 7:52 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jsem rád, že vznikla debata. To je velmi cenné. Snažme se nepřít, jen si předávat zkušenosti.
Já mám maso velmi rád. Ale jiné věci mám ještě raději. Maso vařím druhým lidem, měl jsem dokonce období (několikaleté), kdy jsem maso nejedl vůbec, ani trošku, ani výrobky z něj, přesto jsem choval a zabíjel a vařil zvířata. Pro druhé. Proti masu vůbec nic nemám. Jen jsem reagoval na dotaz zakladatelky vlákna, zda reflux žaludečních šťav a podráždění jícnu může nějak souviset s vysazením masa ze stravy. Já říkám že nikoliv. Přímá souvislost není.
Maso je velmi dobrá potravina. Například pro diabetiky je to dar z nebes, nemění hladinu glykemie. Jen bych ho jedl pouze se zeleninou a lupením. Brambory k masu možno. Ale obilniny a jejich produkty, luštěniny, jsou již trošku jinde, mléko a vejce raději vůbec. Masné průmyslové produkty (salámy a tak) jsou už úplně mimoňské, to je přímé kažení masa, dobrého masa. Ty kombinace jsou kontraproduktivní. Není to ani chutné, ani užitečné. Budete to trávit asi pětkrát déle a budou se ve vás dít roztodivné věci.
S tím programem v hlavě to říkáte přesně, sakule. Je naprostá blbost "být proti něčemu". Je naprosto dobré poslouchat, cítit, své vlastní tělo a dát mu v čase a místě to, co si žádá. Výsledky se dostaví dosti rychle. Za mne je to tak, že maso mám velmi rád, ale moje tělo si o něj neříká, nemám prostě na něj chuť. Z toho usuzuji, že maso není nezbytnou potravinou. Byť velmi chutnou (po dochucení), při vaření je pro spíše něco jako koření.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 07, 2013 8:11 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Když někdo jí maso nejspíš léta, tak se nic nestane když ho zkusí zase na 14 dní jíst a pak se uvidí jestli dojde ke zlepšení.
A nezbytná potravina není žádná, vše se dá nahradit něčím jiným, problém je jen vysadit větší množství potravin.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 07, 2013 11:23 pm 
Offline

Registrován: ned zář 15, 2013 4:47 pm
Příspěvky: 4
Děkuji všem za reakce, já se tím, co mi tělo říká řídím už několik let. Byla jsem k tomu donucena vážnou nemocí, se kterou si nikdo nevěděl rady a nakonec jsem se sama uzdravila. Mám toho ale za sebou hodně a díky léčbě jsem si právě i přišla na to, že maso mi moc dobře nedělá, jelikož mám pomalé trávení a těžko stravitelné věci, což pro mě maso je, se mi pak válejí dlouho ve střevech a hnijí. Celkově se po vyřazení masa cítím velmi dobře a lehce, takže to vidím jako dobrý krok. Nemám k tomu ale rovněž vyhraněný postoj, souhlasím naprosto s názorem, že nic se nemá přehánět a nikde si člověk nemá dávat ultimáta. Tělo si řekne.
Mně také v podstatě řeklo i tak, že mi prostě maso úplně přestalo chutnat, zvedal se mi z něj žaludek. Dva měsíce jsem ho vidět nepotřebovala, dneska shodou okolností jsem na něj poprvé dostala chuť, takže si ho klidně jednou za čas dám.
Jsem ale proti tendencím dnešní doby ládovat se masem horem dolem na kila a to nejen proto, že je to pro tělo špatné /naši předci měli maso jednou za týden a kvalitní a byli na tom zdravotně o dost lépe než my/, ale také proto, že se mi hnusí konzum a jeho nechutné následky.
Pálení žáhy s tím asi opravdu nebude mít co dělat a přikláním se spíše k tomu, že je to ze stresu, s čímž se v dnešní době těžko bojuje, ale budu dělat, co bude v mých silách.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 09, 2013 11:05 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Podstatné je říct, co vlastně jíš, když nejíš maso.
Až budeme mít tuhle informaci, můžeme se odpíchnout dál.
Obecně okurka nebo šťáva z ní dokáže pH v žaludku velice dobře srovnat a pálení žáhy odstranit.
Nicméně, jestli jsi překyselená, tak to má nějaký důvod. Mluvím o překyselení žaludku, ne celého
organismu, na to nevěřím:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 1:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
maky11 píše:
Dobrý den,
cca před dvěma měsíci jsem zcela vyřadila maso ze svého jídelníčku, jelikož jsem si po provedení střevní a jaterní očisty došla k závěru, že mé trávení je zpomalené a hnijící maso v mých střevech mi nedělá dobře. Řekla bych, že se od té doby cítím méně unavená.
Zhruba od té doby mě začala často po jídle pálit žáha, což se mi předtím nestávalo.
Je možné, že tělo vyplavuje přebytečné kyseliny a stav se časem zlepší nebo čím by to mohlo být ?
Předem děkuji za odpověď

Tam bych souvislost nehledal, spíše si správně odpovídáte sama, že je to ze stresu, což utlumí tvorbu HCl v žaludku a tím se nezavírá horní svěrač a kyselý obsah žaludku se může vracet do jícnu. Je zajímavé, že většinou se tento stav velice rychle srovná psychickým zklidněním, nebo dodáváním HCl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 5:39 pm 
Offline

Registrován: ned zář 15, 2013 4:46 pm
Příspěvky: 3
Díky za odpověď, bude to opravdu tím, protože jak říkáte, poté, co se dostanu do klidu a mimo práci, většinou to hned vymizí.
Takže asi hledat práci, kde se nebudu muset tak stresovat anebo se naučit věci tolik neřešit.
Díky ještě jednou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 1:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
mak11 píše:
Díky za odpověď, bude to opravdu tím, protože jak říkáte, poté, co se dostanu do klidu a mimo práci, většinou to hned vymizí.
Takže asi hledat práci, kde se nebudu muset tak stresovat anebo se naučit věci tolik neřešit.
Díky ještě jednou.

No někdy to prostě jinak nejde a řešit to určitě budete muset. Základ je vyhnout se stresu ve třech základních bodech, které zde drtí většinu populace a máte trávení, že můžete jíst hřebíky. V níže uvedeném pořadí i představují největší problém pro jednotlivce i společnost. Jde o všudypřítomné zadlužení, které je lidem v médiích servírováno jako normální. Normální určitě není a jde snad o nejednodušší formu jak obnovit otrokářství a získat otroka. Základ je tedy nedlužit a žít tak, jak si mohu bez dluhů dovolit i kdybych měl spát pod mostem, nakonec to je vždy levnější a bezpečnější než se zadlužit a stát se otrokem. Další problém v naší hnijící společnosti je mnohdy debilní partner-partnerka, nebo debilní zaměstnavatel-zaměstnavatelka, přičemž zpravidla nejdebilnějším zaměstnavatelem je podnikatel sám sobě. Doporučuji svým klientům řešit bezodkladně, prostě debilního partnera i zaměstnavatele poslat tam kam patří a začít normálně žít, spát a radovat se z každého dne, který mě ještě bude umožněno zřít krásy tohoto světa.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz