Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 4:09 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cim zacat prikrmovat 6-mesacne dieta
PříspěvekNapsal: pon zář 21, 2009 12:27 pm 
Offline

Registrován: pon zář 21, 2009 12:11 pm
Příspěvky: 2
Dobry den pan Jarda,

chcem sa Vas opytat, cim mam zacat o mesiac prikrmovat svoje 5-mesacne dieta, ktore je doteraz vylucne na materskom mlieku a "ak Boh da, tak az do troch rokov aj bude"- pretoze dcerke nikdy nechcem dat kravske mlieko, ani ziadne vyrobky z neho.Lekari radia prikrmy z varenej zeleniny, ale tie nemaju ziadnu nutricnu hodnotu. Orechy a semena su pre male dieta velke alergeny, takze netusim, ako jej zabezpecit dostatocny prisun vapnika a bielkovin, kedze postupne by sa mali urcite davky materskeho mlieka nahradzat normalnym jedlom. Co by ste mi odporucili? Chcem svoju dcerku od narodenia viest k Vasmu zivotnemu stylu a nechcem ju uz od mala zahlienit "inymi humusmi".

Dakujem za odpoved.

Nivin


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 21, 2009 7:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Nivin píše:
Dobry den pan Jarda,

chcem sa Vas opytat, cim mam zacat o mesiac prikrmovat svoje 5-mesacne dieta, ktore je doteraz vylucne na materskom mlieku a "ak Boh da, tak az do troch rokov aj bude"- pretoze dcerke nikdy nechcem dat kravske mlieko, ani ziadne vyrobky z neho.Lekari radia prikrmy z varenej zeleniny, ale tie nemaju ziadnu nutricnu hodnotu. Orechy a semena su pre male dieta velke alergeny, takze netusim, ako jej zabezpecit dostatocny prisun vapnika a bielkovin, kedze postupne by sa mali urcite davky materskeho mlieka nahradzat normalnym jedlom. Co by ste mi odporucili? Chcem svoju dcerku od narodenia viest k Vasmu zivotnemu stylu a nechcem ju uz od mala zahlienit "inymi humusmi".

Dakujem za odpoved.

Nivin

O nic složitého rozhodně nejde, moje vyženěná starší dcera nyní má 16 měsíčního kluka, takže moje zkušenost s touto problematikou je opravdu čerstvá. Prakticky ho začala, na mojí radu, přikrmovat oloupaným rozmixovaným jablkem a postupně mu dávala mixáž prakticky z veškerého syrového ovoce mimo meruněk, které nechtěl kvůli kyselosti. Přidávala mu tam denně zpočátku jeden, později dva pangaminy, také je nutné dodávat běžné laktobacily pro dospělé v menší dávce, nebo se dají koupit i ve zvláštním balení přímo pro tento nízký věk. Kapsli vždy vysypala přímo do mixáže. Později mu do toho mixovaného ovoce přidávala zralé avokádo. Denně pil čerstvé šťávy a později i ořechové mléko z mandlí. Dítě určitě nic vařeného nepotřebuje, po celou dobu neměl jediný zdravotní problém a nemocný byl poprvé až před týdnem jenom proto, že ho přitroublí příbuzní nacpali piškotama a nějakým cukrovaným svinstvem. Nyní je již zase zdravý jako řípa a jí jenom to, co mu dělá dobře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 21, 2009 11:17 pm 
Offline

Registrován: pon zář 21, 2009 12:11 pm
Příspěvky: 2
Dakujem Vam velmi pekne za rady, urcite sa podla nich budem drzat, dcera mi raz za to urcite bude vdacna, ze som ju nezahlcovala uz od narodenia ziadnym svinstvom.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz