Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 7:49 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nechci hubnout
PříspěvekNapsal: pát úno 05, 2010 12:06 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
laco píše:
Dobry den Xion,

chcem sa Vas opytat, kolko tej bryndze konzumujete , ( tiez nechcem chudnut 187/75 a pojde to dole), rozmyslam ze ju objednam, idem im pisat mail ci ju dovazaju aj do kosic..
- inak kozie mlieko vs. ovcie? ktore je zdravsie, resp. lepsie spracovatelne pre cloveka? stale som si myslel ze ovcie...

Vdaka

Od vtedy som trochu zmenil nazor a veci sa v zime zmenili. Ratajte s tym, ze v zimnom obdobi nedostanete 100% ovciu bryndzu. Zvycajne sa robi 50% s pasterizovaneho kravskeho mlieka, teda presnejsie povedane z hrudky. Pochybujem, ze by hrudku robili z nepasterizovaneho. Zdravotny ucinok bude teda individualny, ze vraj sa celkom casto stava, ze vdaka tomu unikatnemu zlozeniu, ktore bryndza ma, casto ani takto nesposobuje alergikom na kravske mlieko problemy. U mna to neplatilo, a vyvolavalo mi to zapal v creve. Pokial by Vam taka bryndza nesposobovala problemy, tak male mnozstvo takej bryndze ako probiotikum by nebolo zle, avsak ako potravinu by som ju nejedol.
Pravu ovciu bryndzu teraz predava len jeden typek, ma na to nejaku specialnu technologiu chovu oviec, vdaka comu davaju aj teraz v zime dostatok mlieka, pochopitelne bryndza je draha, asi o 50% viac nez bezne, takze ja ju jem len ako probioticky doplnok. Kontakt mam akurat na majitela stanku v Bratislave, no on pravdepodobne bude vediet, kam ju dovazaju. Je to inak velmi v pohode typek, akurat vcera som sa s s nim pri kupe bryndze zoznamil a dobre sme sa porozpravali (vela zakaznikov tam teda nemal \":-)\"), a bolo vidno, ze sa zaujma o zdravie, tak som mu rovno povedal o MMS. \":-)\"

Teraz k druhej veci. Bryndza obsahuje vela bielkovin a zivocisnych tukov. Odvtedy som trochu zmenil nazor a myslim si, ze bryndza je vhodna na priberanie len pre niekoho, komu funguje dobre travenie a hlavne metabolizmus tukov. Niekomu, kto ma problemy pribrat i na vacsom mnozstve potravy, by som ju vo vacsom mnozstve nedoporucoval. Tam bude iny problem, niekde v metabolizme, zanenesosti criev, atd. Radsej by som teda hladal problem, ako hladal tucne kaloricke jedla, na ktorych priberat. Je to skor o chuti, ze Vam zazenie chut na nieco "hutne" a tazke, ale fungujuci metabolizmus si vyraba tuky zo sacharidov, takze nieje nutne jest "hutne" a tazke jedla, aby sa priberalo na vahe. Tieto jedla budu skor viac energie odoberat, ako pridavat, aj napriek tomu, ze teoreticky maju podstatne viac kalorii, a ak pri nich dojde k nejakemu priberaniu, tak len preto, ze prekyselene telo zacne v nudzovom rezime vytvarat bezcenne tuky do ktorych ulozi toxiny, ktore nestiha vylucovat, ale to zacina clovek vyzerat nezdravo, a to asi nikdo nechce.

Radsej si robte sirnu patlaninu, ktora energeticky hravo bryndzu strci do vacku a bryndzu pouzivajte skor ako doplnok na probiotika, B12 a vitamin D. Teoreticky mozete tu sirnu patlaninu robit z bryndze, ale mne to kvoli tej soli nechutilo. Navyse, kvoli tej soli nieje vhodne jest viac ako 50g bryndze denne.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci hubnout
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2010 7:56 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Vdaka za info,

ta patlanica 'vyzera' na super fajnotku plus cisti to krvne rieciste, teda takci tak musim zohnat tu bryndzu z ovcieho syra alebo kozi tvaroh,,zatial 0 bodov tu v KE.
Inak ten nazov nema chybu \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci hubnout
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 9:47 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Když tělo odbourá většinu sajrajtu a stabilizuje se na nějaké váze, je schopné zvýšit tukové rezervy i z jiných zdrojů než kyselinotvorných jídel? Lze třeba konzumací zdravých olejů+tuků, ořechů, medu atd. opticky přibrat ale neuškodit si? Vůbec by mi nevadilo v obličeji trochu oplácat propadlé líce a obalit vystouplé lícní kosti... Většině lidí to připadá jako symbol podváhy i přestože můj aktuální BMI (22,3) je, narozdíl od většiny z nich, ideální. Takovýto pohublý kxicht jsem neměl ani při zhruba stejné váze ve svých 18 letech, ale to jsem byl denodenní masožrout a ti mi přijdou poněkud "obalenější" pořád a všude...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci hubnout
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 10:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Když tělo odbourá většinu sajrajtu a stabilizuje se na nějaké váze, je schopné zvýšit tukové rezervy i z jiných zdrojů než kyselinotvorných jídel? Lze třeba konzumací zdravých olejů+tuků, ořechů, medu atd. opticky přibrat ale neuškodit si? Vůbec by mi nevadilo v obličeji trochu oplácat propadlé líce a obalit vystouplé lícní kosti... Většině lidí to připadá jako symbol podváhy i přestože můj aktuální BMI (22,3) je, narozdíl od většiny z nich, ideální. Takovýto pohublý kxicht jsem neměl ani při zhruba stejné váze ve svých 18 letech, ale to jsem byl denodenní masožrout a ti mi přijdou poněkud "obalenější" pořád a všude...

Opticky přibrat muže být váš nesmyslný pohled a pokud to není vaše fyziologická váha, tak prostě nepřiberete, pokud jste příliš hubený, tak se na ni naopak srovnáte. Vzhledem k tomu BMI se domnívám, že nahoru nic nepůjde, naopak tělo se tomu bude bránit a udrží si svou zdravou váhu, která je pro zdravý život limitující. Já mám BMI do 21, to jsem měl i v 18 letech a není žádný rozumný důvod, proč by měl člověk vážit víc. Spíše je pravděpodobné, že tělo si tu hmotu zdravě rozloží a váš vzhled se tak vylepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci hubnout
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 1:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Spíše je pravděpodobné, že tělo si tu hmotu zdravě rozloží a váš vzhled se tak vylepší.
Já to co se týče figury neřeším, protože s tou jsem spokojen. Tak vyrýsovaný jsem nebyl ještě nikdy, respektive se mi nepodařilo jít s váhou tak dolů ani když jsem to kvůli posilování v minulosti chtěl. Jen mě překvapily ty mé fyziologické "předpoklady" v obličeji kde se váha logicky promítla také \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci hubnout
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 10:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Já to co se týče figury neřeším, protože s tou jsem spokojen. Tak vyrýsovaný jsem nebyl ještě nikdy, respektive se mi nepodařilo jít s váhou tak dolů ani když jsem to kvůli posilování v minulosti chtěl. Jen mě překvapily ty mé fyziologické "předpoklady" v obličeji kde se váha logicky promítla také \":roll:\"

Dejte tomu trochu času, ono se to porovná a pokud jste tak za mlada nevypadal, tak se to vrátí do toho původního stavu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz