Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 6:49 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv led 13, 2022 12:23 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Relativně málo bazofilů je typické pro overmethylátora. Nechal bych pro jistotu dodělat folát.

Ten bilirubín může být nejen hepatitida ale třeba i mononukleoza, prý je obvyklé když je zvýšený bilirubín, tak že je i snížený počet bílých krvinek, takže to může souviset. Bilirubín ukazuje na nespokojená

Naposledy upravil
pavelpavel dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv led 13, 2022 10:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Menma21":1fbr9901]Dobrý deň, príkladám zatiaľ dokončené testy, meď,zinok a homocysteín a aj diaminooxidáza (čo je enzým na štiepenie histamínu ) budu neskôr. už pred 2 rokmi som mal nízku meď aj ceruloplasmín, teraz sa to zase potvrdzuje, nerozumiem prečo. železo vypadá byť dost dobré alebo sa mýlim ? Mimo iné ma velmi znepokojujú biele krvinky, takmer všetky mám nízko, dokonca aj tie bazofily, može to niečo znamenať ? Keď som pred 4 rokmi chcel darovať krv tak mi ju nevzali presne z tohoto dôvodu, nízke biele krvinky. Ide o chronickú bakteriu/vírus ?? Hepatitída? Ale to by som mal pečenové enzýmy rozhodené moje sú v norme či? Ešte tam mám 24 hodín vzorku krvi čiže môžem ich požiadať a dodatočne testy. Dhea-S (indikátor efektivity nadobličiek) je síce zdánlivo v norme no vraj sa to velmi líši podla veku a da sa dokonca určit predčastné stárnutie, v mojom prípade muž medzi 20-29 by som mal mat hladiny od 7,58 do 17,xx takže možem predpokladať oslabene nadobličky? Dal som si hned spravit testosteron čo je tiež indikátor, chcel by som aj kortizol zo slín no test je celkom drahý 4x9 € + 4x skumavka cca 2 eura.. neviem či má ten test pre mna vypovednú hodnotu, aj keby mam oslabenu funkciu tak bud mi daju kortikosteroidy alebo nič... takže v podstate by som tým nič nedokázal len potvrdil pravdepodobne to čo je zrejme... strava na nadobličky mi je jasná no trávenie znemožnuje brat nadobličky ako uplnu prioritu a musim popri tom riešit aj žaludok ktorý mi robí problémy. ďakujem za akúkoľvek radu ohladom testov. AK niekto vie dobre interpretovať železo tak to uvítam.[/quote:1fbr9901]
K tomu co vám poradil, myslím velice dobře, člen pefi bych vyzkoušel snížení železa, což má na nervy a záněty zásadní vliv, ideálně feritin na cca 50 a saturace transferinu ideálně kolem 20. Dále bych u toho močení vyzkoušel brusinky, nebo lichořeřišnici, případně pokud vám to nebude dělat zle i MSM, což by pomohlo pokud by tam šlo o bakteriální problém a dotestování béček má někdy opravdu zajímavé výsledky. Například před cca půl rokem jsem dával dohromady paní s neuro problémy které moderní medicína nebyla schopna potíže vyřešit za dlouhé tři roky ani trochu. Po delším laborování se zjistilo že jde o vysoký B6 a již po měsíci tvrdé diety s radikálním omezením B6 i ve stravě došlo k rapidnímu zlepšení tedy je to dost o tom najít ten zdroj problému. Každopádně bych podpořil

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv led 13, 2022 2:25 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, ďakujem za odpovede. Tie bazofily mám možno znižené pretože mam všetko ohľadom bielych krviniek nízke? Môže to byť tým? Každopádne som ich požiadal ešte o kyselinu listovú nech vyšetria potom doplním, uvidíme.

Ohľadom bilirubínu ako ďalej postupovať ? Mám ísť na infekčné alebo nejak tak? Ja som si to dával robiť hlavne pre podozrenie na wilsonovu chorobu, kde vysoký bilirubín, nízka meď a nizky ceruloplasmín su dobré indikátory, meď ešte nemám. Ak bude nízka meď tak bude dobre spraviť meď v zbieranom moči? A ak bude vysoký tak pravdepodobne ide o wilsona?

To s tým tlakom, môže to súvisieť s horčíkom?? Posledne dni som ho mal velmi vysoký aspoň pocitovo v hlave. včera a prevčerom som si dal pivo a ten tlak sa trochu zlepšil, nemám tušenie prečo, včera to bolo fakt dobre zlepšenie, dnes je to už menej. Môže takéto zmeny spôsobovať aj horčík?? Prípadne vápnik?? Ďakujem.

To od yura je zaujímavé, uvidím podla výsledkov dalších ako sa zariadím , je možné že budem mat podobný problem.

Ďakujem za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv led 13, 2022 3:43 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
K tomu Wilsonovi v AJ zde: https://www.nbt.nhs.uk/sites/default/fi ... isease.pdf
Sbíraná moč je jedna z možností. Klasícký Wilson by mohl jít zjistit přes genetiku.
Taky si vyfoť oči a podívej se na:
https://en.wikipedia.org/wiki/Kayser%E2 ... scher_ring

S těmi bazofily samozřejmě můžeš mít pravdu, ale i procentuálně jsi spíš níže než výše. mimochodem, díky nízkým bazofilům možná můžeš mít trochu zvýšenou srážlivost krve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv led 13, 2022 4:03 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Jarda píše:
Například před cca půl rokem jsem dával dohromady paní s neuro problémy které moderní medicína nebyla schopna potíže vyřešit za dlouhé tři roky ani trochu. Po delším laborování se zjistilo že jde o vysoký B6 a již po měsíci tvrdé diety s radikálním omezením B6 i ve stravě došlo k rapidnímu zlepšení tedy je to dost o tom najít ten zdroj problému.

Zvýšenou B6 neznámého původu má moje známá (nízký folát, zvýšené HCY, jinak vše v pořádku). Já to zatím odhaduji na to, že B6 produkuje střevní mikoflora a kvůli nedostatku folátu její tělo neumí B6 využít a tak se hromadí.
Vyřešili jste to jen dietou? Co jste vyřadili, co jste zařadili? Jak se to projevovalo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv led 13, 2022 6:20 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, vdaka za odpoveď, no tie bazofily zrejme su nižšie než priemer čiže asi by som mal skôr počítať že je to tým. Každopádne mi prišli dalšie výsledky takže prikladám prílohu.

v červenom ramčeku su nové výsledky. Homocysteín vysoký, Kyselina listová takmer pod hranicou. Meď,Zinok budú pravdepodobne až v pondelok.


Přílohy:
vysetreniekrvi3.png
vysetreniekrvi3.png [ 146.32 KiB | Zobrazeno 8346 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv led 13, 2022 6:25 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Akurát vidím že ste písali že vaša známa ma zvýšenu B6 a ma rovnaké výsledky pravdepodobne ako ja vysoký HCY a nízko folát, bohužial B6 som si tam odtestovat nemohol nemaju to v ponuke. Akým spôsobom sa to dá odtestovať ?? Pokial viem je to asi jediný vitamín B ktorý može byt toxický pri vysokých dávkach??

Ten HCY neviem na čo poukazuje s folátom, under methylator? Dnes som si dal horčík a mam pocit že mi zhoršil psychický stav, nejaky som senzitívnejší po nom... môže aj toto na niečo poukazovať?? Dal som si citrát aj laktát cca 3-4 gramy dokopy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv led 13, 2022 7:01 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
HCY ukazuje, že nefunguje něco kolem cyklu, který využívá B12 a folát (a B6). Jestli za zvýšeným HCY stojí folát nebo B12 se dá zjistit současným stanovenám folátu, B12 a kyseliny MMA.

Zvýšené HCY je pouze jasný signál, že něco kolem B6 nebo B12 nebo folátu není v pořádku. Nízký folát je typický pro overmethylátora, vy jste na spodní hranici, rozumná hladina je tak někde kolem 30. (B6 umí v ČR např Spadia, pokud ale netrpíte příznaky typickými pro předávkování B6, tak bych se tím netrápil).

Zvýšená HCY může být jak deficit folátu, tak deficit B12 nebo přebytek B12, který tělo neumí využít a tak se hromadí. Ideální by bylo dotestovat tu B12.

Overmethylátora Walsh pojmenovává jako low-folate depression, tedy deprese kvůli deficitu folátu. Typický je (potenciálně skrytý) deficit zinku a díky tomu lze čekat hromadění mědi v játrech.

Takže teď se neví, jestli vám chybí jen folát, nebo i aktivní forma B12. Vzhledem k dostatku železa, pokud jíte maso a nemáte problémy s lepkem, by vám B12 chybět nemusel. Zkuste zvednout příjem folátu, zkuste hořčík ve formě glycinátu (glycinát stabilizuje a trochu brzdí methylaci, niacin ji brzdí opravdu hodně) a zkuste zapátrat ohledně té mědi.

Pokud nemáte peníze na krevní testy, ale máte k dispozici methyl B12, tak aspoň vyzkoušejte, zda na methylB12 reagujete nějak jinak než na běžnou B12 (cyanocobalamin). Pozor na to, že na různé formy folátu můžete reagovat hodně různě. Pokdu jsem se v tom správně zorientoval, tak folát může s psychikou cvičit hodně nepříjemně - zejména pokud tělu chybí ještě něco dalšího. Takže to chce doplňovat ho opatrně a najit takovou formu folátu, která bude škodit co nejméně.

Časem zkuste současně otestovat HCY, folát a také B12 a uvidíte kam se to posune.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát led 14, 2022 12:43 am 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Ďakujem pekne za odpoveď,

robiť dalšie testy už bohužiaľ nejde, vzorku tam maju len 48 hodin. Zároveň MMA tam ani nerobia inak by som si to zaškrtol ako prvú vec.

To zvýšene HCY mam už dosť dlho, ak je to typické pre overmethylatora tak ako to zistiť ? Niacin spomaluje methylaciu čiže ked si ho dam povedzme 500mg a nebudem mat depku/uzkosť tak je to dobrý ukazatel? V minulosti som to skúsil a mal som naopak miernu depku alebo uzkosť či jak to nazvať, v skratke zhoršenie psychického stavu. Otázka znie či ten psychický stav je dobrý ukazovatel a či vlastne je vždy pritomný ak ma niekto napr. undermethylaciu a da si to tak môže sa stať že nenastane depresie aj ak je deficitný ?

"Zvýšená HCY může být jak deficit folátu, tak deficit B12 nebo přebytek B12, který tělo neumí využít a tak se hromadí. Ideální by bylo dotestovat tu B12. "

- Prebytok B12 sa ale myslí v jeho nemethylovej forme ?? Alebo teda prebytok aj methylovej formy ??

Tú meď som sám zvedavý, očakávam nízky výsledok pretože aj minule tomu tak bolo. Na druhej strane zinok mi rozhodne nerobí problém, naopak som mal niekedy pocit že zlepšuje depresie. Určite toto preskúmam viac, ako aj dalšie testy na meď podla výsledku z krvi.

No k tomu B12, pred 2-3 týždnami som to suplementoval denne asi 4-5 dni a zlepšilo sa mi močenie (aktívna forma 1,5mg ) psychicky myslim že žiadna zmena, len mám pocit že nejak viac cítim srdce a aj hlavu od doby čo som suplementoval B12, pred B12 som skusil na 2 dni folát 0,8mg a predtým pyridoxín hcl 100mg, až sa bojím že sa niečo može stať, v hlave neustále citim cievky a mierne "bolesti" dokonca pozorujem že som akýsi spomalený.... možu tie vitamíny B niečo takéto spôsobiť ? Ešte predtým som si dal 3g trimethylglycínu, zhoršenie psychicky som tiež nejak nepozoroval no vnímal som ako keby na hrudníku rôzne miesta podobne ako ked bolest srdca ale dokonca to bolo aj na pravej strane hrudnika, možno nad tým vela premýšlam ale je to zaujimavé... všade som čítal že Bčka su realtívne bezpečné, toxické dávky zaznamené snad len pri B3 a B6, ešte mi napadá či to nemôže nejak zhoršiť vylučovanie homocysteinu ktorý može nejak škodiť, aj keď to je dosť divné, dodaním methylových skupín a vitamínov B by sa mala hladina znižit (vysoké hladiny su spojene s kardiovaskulárnymi problámami)

CHcel by som niečo na zriedenie krvi z tohoto dôvodu, nechcem riskovať, už zvažujem aj pôst. Čo je taká rýchla pomoc ?? Ďakujem.


K tej B12, ono ja som snad posledné roky nesuplementoval žiadnu inú formu B12 ako methyl formu, takže vážne neviem ako reagujem na iné formy, dokonca ani nemám doma žiadnú inu formu ako methyl. Po methyle som psychicky nezaznamenal nič ale fyzicky mi to pomohlo po par dnoch z 10 ročným problémom s močením (teda aspon myslím že to bolo tým)

Ten folát doplním, problém je ak som undermethylator a zaroven mam nízko folát, tak je potrebné ho doplniť, no môže spôsobovať depky? Rozumiem tomu správne? Pretože ak je over methylator - low folate tak potom under by mal byt problem, ale zaroven na druhej strane folát pomáha aktivovať naktívnu formu B12 na aktívnu a tým padom by mal zlepšovať methylaciu? Trochu sa mi to bije, ale ak je tento predpoklad správny, že pomáha pri undermethylatorovy tak pri overmethylatorovy je nízky preto, lebo taký človek ma tendenciu minúť všetok folát na methylačný cyklus a tým padom je "over" methylovaný.. ufff celá táto problematika je pekne komplikovaná

Mám v pláne kúpiť B2, je potrebné kupovať aktívnu formu riboflavin 5phosphate alebo stačí nejaky normálny ktorý sa dá kupit aj v lekárni ?

Posledná otázka, aké aminokyseliny je vhodne skúsiť na test methylačneho cyklu?? doma mam cholin, taurin, glutamín, 3methylglycín, uvažujem methionin alebo tryptofan, ma to zmysel? Často mávam po jedle depky (skôr vylučne po jedle) A na aminokyseliny zväčša reagujem depkou, glutamín, taurín a aj cholin mi to spôsobili len už sa mi to stalo aj po jedle kde neboli vôbec aminokyseliny... jedine čo viem je že je to vždy horšie po jedle, na pôste sa cítim ako poloboh psychicky... dokonca si nepamatám takú dobru psychiku ani ked som bol zdravý.

Každopádne ďakujem velmi pekne za rady a pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát led 14, 2022 6:03 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
MMA má smysl hlavně pokud se zdá býti B12 i folát v normě a součnasně má člověk příznaky deficitu B12.

Normálně stačí při zvýšením HCY udělat folát a B12 a většinou se ukáže, že minimálně jedno z toho chybí. Může se stát, je je problém složitější a pak má smysl dělat i MMA, protože MMA je lepší indikátor problému s B12, než HCY.

Zvýšené HCY není typické pouze pro overmethylátora. Zvýšené HCY je typické pro to, že methylace nefunguje správně - člověk může být jako overmethylátor, tak undermethylátor, nebo i něco jiného (třeba deficit B6).

Deprese může mít jak overmethylátor, tak undermethylátor.

Overmethylátor by se měl cítít lépe po dodání správného množství niacinu (jenomže to správné množství se blbě odhaduje). Háček je v tom, že asi je možné se z overmethylátora přehoupnout do undermethylátora, ale taky v tom, že dodání niacinu může způsobit vyčerpání zásob něčeho dalšího - já k niacinu proto beru malý B-komplex (b-komplex kde jsou všechna b-čka v malém množství). Takže niacin zcela spolehlivá indikace není, je to jen jedna z indicií. Kromě niacinu, pokud po něm není lépe, lze zkusit i běžnější nikotinamid. Někomu víc sedne jedna forma, někomu zase jiná.

Jak bude overmethylátor reagovat na různé formy B12 nebo folátu se předem nedá jednoznačně říct. Pokud má overmethylátor málo celkové B12, stojí za to zkusit i zcela obyčejnou B12, protože tělo by ji mělo být schopno zmethylovat, ale ani methyl-B12 nebo Hydroxo-B12 nebo adenosyl-B12 by nejspíš neměly činit potíže. S foltátem a jeho možnými formami je to složitější a z textů na tohle téma nejsem moc chytrý, takže já bych doporučil:

1) doplnit v první řadě B12 tak, aby celková B12 byla zaručeně nad 300 pmol/l (ideálně kolem 400 pmol/l, avšak ne víc než cca 650 pmol/l), jíst často potraviny bohaté na folát.

2) Zvednout příjem zinku a pokud možno držet stav, že budeš mít zinek v horní polovině normálního intervalu.

Ani zinek ani B12 bych do sebe nepral víc, než 5 dní v jednom týdnu, aby mělo tělo dva dny v týdnu pokoj.

3) Po dvou týdnech doplňování B12 a zinku zkust k B12 přidávat i různé formy folátu a zjistit po které formě se cítíš nejlépe. Z toho co jsem četl, tak je možné být deficitní na folát a mít po dodání folátu depky, ale to by mohlo souviset se současným deficitem B12, B6 nebo zinku. Proto doporučuji doplnit napřed B12 a až pak experimentovat s folátem.

Pokud nevíš jak jsi na tom s B6, tak občas (jednou nebo dvakrát týdně), přihodit i B6 v nějakém umírněném množství. Pokud se po B6 necítíš lépe, nemá smysl do sebe rvát velká kvanta B6.

-----
Undermethylátor by se měl při dodání niacinu cítit ještě hůře, naopak po dodání methylforem by se měl cítit lépe.
Undermethylátor by se měl cítit lépe po dodání methyl-forem vitamínů.
Undermethylátor se může po folátu, který není "methyl", cítit opravdu hodně mizerně.
Undermethylátor by měl kromě klasické B6 (pyridoxin Hcl) zkusit i aktivní B6 (označovanou P5P nebo PLP).
-----

Přebytek B12 může znamenat, že tělo neumí získaný B12 využít. Když si vezmeš klasickou B12 (cyanocobalamin), tak si tělo z cyanocobalaminu napřed vyrabí methylcobalamin, adenosylcobalamin, holotranscobalamin což jsou různé aktivní formy vitamínu B12 - každou tělo využívá na něco jiného a nejspíš umí konvertovat z jedné formy na druhou. Pokud nefunguje methylace, tak se ti v oběhu hromadí nějaké forma nebo formy cobalaminu protože tělo nedokáže methylovat a využívat aktivní formy nebo konvertovat cyanocobalamin na některou z aktivních forem.

Proto některé laboratoře nabízí nejen běžné určení celkové B12 (všechny formy), ale i určení množství aktivní formy B12 (holotranscobalamin).
Pokud je deficit všech forem, nemá smysl zjišťovat, zda je i deficit aktoivních forem.
Pokud je celková B12 v normě nebo v přebytku, může mít smysl se podívat jak je na tom aktivní forma B12 (holotranscobalamin by měl být ideálně nad 70 pmol/l).
----


pretože ak je over methylator - low folate tak potom under by mal byt problem, ale zaroven na druhej strane folát pomáha aktivovať naktívnu formu B12 na aktívnu a tým padom by mal zlepšovať methylaciu? Trochu sa mi to bije, ale ak je tento predpoklad správny, že pomáha pri undermethylatorovy tak pri overmethylatorovy je nízky preto, lebo taký človek ma tendenciu minúť všetok folát na methylačný cyklus a tým padom je "over" methylovaný.. ufff celá táto problematika je pekne komplikovaná


Jo je to zmatené. Myslím, si že rozdělení jenom na "over" a "under" je přílišné zjenodušení, protože ten "over" i "under" se nejspíš budou dál dělit podle toho co přesně za problém je někde na začátku a podle toho se taky liší reakce na různé formy vitamínů.

Co se týče B2, tak si myslíám, že obyčejný riboflavin bde O.K.

Víc fakt nevím. Na aminokyseliny já odpovědět nedokážu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát led 14, 2022 8:42 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
čítam že Nízke neutrofily a biele krvinky možu byt príznakom deficitu medi, otázka je či je možnosť že mam málo medi ktorú telo vie využit ale mám medi zároveň veľa??

https://my.clevelandclinic.org/health/d ... eutropenia

Ešte k bilirubínu, ma zmysel ísť za obvodnou s požiadavkou na dalšie vyšetrenia pečene? Enzýmy su v norme to predpokladám že použije ako argument proti mne, preto by som chcel nejake testy na hepatitidu len neviem či existuje priamo vyšetreine ktoré to diagnostikuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: sob led 15, 2022 1:02 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
otázka je či je možnosť že mam málo medi ktorú telo vie využit ale mám medi zároveň veľa??

Ano, to je prý celkem obvyklý problém. Jedna měď je dvojmocná, druhá trojmocná.

Ten bilirubín by s trochou štěstí měla být ochotná řešit.
Testy na hepatitidu by dostupné být měly, viz druhá strana žádanky:
https://www.spadia.cz/media/1575/zadank ... -praha.pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: sob led 15, 2022 11:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
Zvýšenou B6 neznámého původu má moje známá (nízký folát, zvýšené HCY, jinak vše v pořádku). Já to zatím odhaduji na to, že B6 produkuje střevní mikoflora a kvůli nedostatku folátu její tělo neumí B6 využít a tak se hromadí.
Vyřešili jste to jen dietou? Co jste vyřadili, co jste zařadili? Jak se to projevovalo?

Tak projevovalo se to dle doktorů jako derealizace i když ty jejich diagnózy v případě že naprosto netuší o co vlastně jde jsou těžký šamanizmus připomínající hádání z křišťálové koule. Mám dokonce klientku s jiným problémem kterou mělo v rukách 11 lékařů a získala tak 11 diagnóz jednu exotičtější než druhou a nakonec to nebyla ani jedna a šlo o naprosto jiný problém. V tomto případě o kterém se bavíme jsem sice správně problém nejdříve odhadoval na poruchu methylace nicméně testy na homocystein, B12 a B9 měla v pohodě tedy to mě trochu zmátlo a zkoumal jsem další věci ze kterých je také možno mít psychické problémy. Vše bylo v pohodě a teprve po nějaké době mě napadlo že methylace je i o B6 a protože brala na zklidnění nervů vitamíny skupiny B ve formě B komplexu v docela vysokém dávkování tak jsem jí řekl ať je vysadí a že uvidíme. Prakticky okamžitě tedy v řádu několika dnů, myslím tak deset až čtrnáct dní, mě volala že je to lepší tak si došla na vyšetření B6 a náměr již po částečném snížení byl skoro 290 a norma je tuším 20-70 tedy hrubě mimo. Na to konto si dohledala na netu dietu s minimalizací vitamínu B6 tu nasadila a ještě si dle mého doporučení příjem kontrolovala i vyplňováním nutriční kalkulačky cronometer.com. Musela ovšem informace hledat na Facebooku kde je skupina která řeší právě toxicitu B6 a protože já sociální sítě bytostně nemusím ani nevím co tam našla, já se tam přihlásit nemohu. Po tomto radikálním snížení příjmu B6 se stav velice rychle zlepšoval a po cca dvou měsících se laboratorní výsledek dostal na 75 tedy těsně nad horní hranici rozpětí. Zcela bez problémů sice ještě není, ale to zlepšení je zásadní, ale někde tam načetla že odstranit B6 i z depozitů v tkáni může trvat klidně rok tedy je v klidu a pomalu to sundává jenom tou dietou přičemž na moji radu současně nasadila opatření na úpravu střevního mikrobiomu. Toto vyšetření jsem jí doporučil udělat u firmy https://www.mybioma.com/de/ u které vím že mají ve výsledku informaci kolik vitamínů produkuje mikrobiom klienta a i zde měla mikrobiom rozhozený tak že docházelo k vysoké produkci B6 přímo v těle tedy součástí diety je i množení oslabených kmenů aby došlo k vyvážení mikrobiomu a eliminaci zbytečně vysoké tvorby těchto vitamínů. Mikrobiom je také jeden ze zásadních klíčů k dosažení srovnaného stavu stejně tak jako zlepšení funkce jater jak jsem doporučil členovi Menma21, mnohdy může stačit upravit i jenom to a problém se citelně zlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2022 12:18 am 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Ďakujem Vám obom za super rady, Jardo, súhlasím s vami s tou pečeňou, to je veľký fakt, ja mávam zápchy a občas keď sa mi podarí nejak rozbehnuť žlčník/pečeň tak sa cítim fakt lepšie, bohužiaľ mám pocit že to nejak suvisí aj s tými vitamínmi B a podobne. Chce to pátrať dalej...

Teraz je to 3 deň čo si dávam B complex / horčík a mám fakt depky, je to velmi komplikované toto celé, Je tam snaď všetko... musím to vysadiť ale pre info napíšem čo tam je.

Tiamin - 60mg (tiamine HCL)
Riboflavín - 75mg ( riboflavine5phosphate)
Niacin - 50 mg (niacin amid/ niacin)
B6 - 50 mg ( p5p aj pyridoxínHCL)
Folát - 0,4mg (methyl)
Cobalamín - 0,8mg (methyl)
Biotín - 0,6mg
Vitamín C - 40mg (kyselina askorbová) - zrejme uplne zanedbatelné ale je to tam tak píšem
B5 100mg

Dokonca okrem depresii/uzkosti mám pocit že mi to fakt ide na srdce a cievy alebo mozog, normálne cítim žilky v hlave a srdce jak keby bolo unavené alebo ako to nazvať normálne sa bojím o seba, neviete niekto aké vitamíny/minerály môže vytlačovať bčko z tela (hocijake) lebo tu končí sranda, celý den si nejak chytám žilky na hlave a masírujem si to, hlavne na lavej strane hlavy, srdce tiež občas ma také chvílky ako keby nevládze až sa chytím za srdce.. vôbec netuším o čo ide, myslim že to začalo ako som začal suplementovať tie Bčka ale prechádzalo tomu vysoký tlak v hlave lenže to neviem čo spôsobuje, zvyčajne ten tlak v hlave bol po jedle, jeden deň som mal vysoký ten tlak a pivo mi pomohlo a na druhý den som sa cítil po nom aj lepšie... tlak bol fajn na chvilku... sodík mám v strave dosť, draslík no neviem občas si dam zemiaky alebo často jem aj ryžu tam by malo byt drasliku celkom ok či? Horčík suplementujem posledné dni a mám pocit že sa po nom cítim psychicky horšie. Vapnik netuším či môže spôsobovať niečo takéto.. ine minerály neviem ako suvisia s tlakom , o tej medi asi môže ale toto fakt mi príde ako akútny stav najme ta hlava a srdce.

Ten tlak je už dlhšie, býva to obvykle po jedlách ako keby mi niečo chýbalo v strave alebo bolo prebytok alebo sa jednalo o niečo čo ten tlak zvyšuje... Myslel som si že to môže byt histamínom, no aj ked som jedol len ryžu a kuracie prsia tak aj tak sa mi často objavil vysoký tlak, nechápem prečo mi toto telo robí, rád by som mu pomohol len ja vôbec neviem čo robiť. Budem rád za každú radu. Už zvažujem že pojdem na pôst nech sa telo nejak da samé dokopy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pon led 17, 2022 3:35 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Ten B-komplex vůbec není dobrý nápad, protože je těm těch B vitamínů B1, B2, B3, B5, B6 cca 5x až 10x víc, než člověk normálně potřebuje.

Ve vyšších dávkách má smysl brát jednotlivé konkrétní B vitamíny podle potřeby. Když už člověk chce nějaký b-komplex, tak by měl být nějaký slabý a pokdu možno ho nebrat každý den v týdnu. Zrovna na příkladu B6 je vidět, že kobercové bombardování těla B-vitamíny není nejrozumnější.


Tiamin - 60mg (tiamine HCL) - to je dost, ale nemusel o by to vadit
Riboflavín - 75mg ( riboflavine5phosphate) - to je docela vysoká dávka
Niacin - 50 mg (niacin amid/ niacin) - to je docela rozumné, ale i tak to může mít vliv na psychiku (brzdí methylaci)
B6 - 50 mg ( p5p aj pyridoxínHCL) - to je docela dost, pro někoho je to 20 x víc než je rozumné, jinému to nemusí stačit, forma nemusí každému vyhovovat
Folát - 0,4mg (methyl) - pro člověka s nedostatkem folátu to pro doplnění nestačí
Cobalamín - 0,8mg (methyl) - to je v pohodě
Biotín - 0,6mg - nevím
Vitamín C - 40mg (kyselina askorbová) - zrejme uplne zanedbatelné ale je to tam tak píšem - zanedbatelné
B5 100mg - to je hodně a nemusí to dělat dobrotu


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz