Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 1:50 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Verda1973 píše:
Dekuji vsem.

Jarda: homocystein mam v norme, proto to az tak neresim \":-)\" Tak spis resim, zda to cele o B12 nejsou bachorky nebo ze kazde telo je jine.

Kachne: maso nejim, jen velmi obcasne ryby a vnitrnosti bych nikdy nejedla, specialne jatra. Vzdyt je to skladiste odpadu, fuj!

Pv: ano, mam problem s kycli, nerovnovahu, udajne jeden delsi bocni adjuktor na protilehle strane panve od kycle dolu. Pry i nejake zanetlive lozisko v trisle, byla jsem opakovane na Global Diagnostics a jeste na jednom vysetreni, nazev nevim. Dnes budu zkouset telove svice na postizene misto. Pri zatizeni me strasne boli hamstringy a stehuje se mi to ruzne v trisle dopredu a dozadu. Spirulinu jim snad na kila \":-)\" Kvasnice jist nechci, protoze se pestuji zpravidla na GMO psenici a psenici i GMO odmitam jist. Mozny je, ze ho mam dostatek, jen jsou spatne normy. Cetla jsem, ze i masozravci maji nekdy nizkou hladinu B12. Jenze informaci je mraky a casto jsou protichudne. V tomhle pripade nejsem schopna dat na intuici, proste to nejak nefunguje.

To co píšete může souviset s dysfunkcí chodidel, špatným držením těla , nějaké svalové dysbalance atd. Zkuste nějakého dobrého fyzioterapeuta, ať se vám na to podívá. Svalová dysbalance může klidně způsobit i ten zánět a podobné věci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 2:20 pm 
Offline

Registrován: pát říj 14, 2011 12:33 pm
Příspěvky: 15
martina72 píše:
Nevím, jak to myslíte. Odpad se samozřejmě dechem, potem, močí a stolicí vylučuje. Dech a pot jsou zcela spolehlivé indikátory toho, co se v těle děje.

Presne. Nejsme popelnice, proto neumime zpracovat odpady. Pokud se nekdo stravuje podobnym zpusobem, tezko radit \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát črc 05, 2013 9:12 am 
Offline

Registrován: pát říj 14, 2011 12:33 pm
Příspěvky: 15
OndraN píše:
To co píšete může souviset s dysfunkcí chodidel, špatným držením těla , nějaké svalové dysbalance atd. Zkuste nějakého dobrého fyzioterapeuta, ať se vám na to podívá. Svalová dysbalance může klidně způsobit i ten zánět a podobné věci.

Diky, pracuji na tom. RTG odhalil nestejne dlouhe koncetiny, to uz je ted OK, pomohla opet Dornova metoda. Jenze ty svaly se zrejme kvuli tomu jednostrannemu zatizeni na jedne strane zkratily a na druhe vytahly. Tak ted cvicim jogu na kycle a pak chodim i na nejaky dechovy cviceni kvuli zpevneni panve podle Dr.Smíška, jenze to je na dlouhe lokty. Taky mam na te strane stare zraneni kolene, coz to zrejme take ovlivnuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát črc 05, 2013 5:26 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Verda1973 píše:
Diky, pracuji na tom. RTG odhalil nestejne dlouhe koncetiny, to uz je ted OK, pomohla opet Dornova metoda. Jenze ty svaly se zrejme kvuli tomu jednostrannemu zatizeni na jedne strane zkratily a na druhe vytahly. Tak ted cvicim jogu na kycle a pak chodim i na nejaky dechovy cviceni kvuli zpevneni panve podle Dr.Smíška, jenze to je na dlouhe lokty. Taky mam na te strane stare zraneni kolene, coz to zrejme take ovlivnuje.

SM metoda je opravdu dobrá. Rok jsem ji cvičil a moc mi pomohla. Hlavně ty cviky s lanem. Ve spojeni s dornovkou je to asi to nejúčinější. Po roce, když se posílilo postulární svalstvo, jsem přešel na dynamickou chůzi a tou se až do současnosti udržuji v bezvadné formě \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát črc 05, 2013 8:54 pm 
Offline

Registrován: pát říj 14, 2011 12:33 pm
Příspěvky: 15
Dik, delam, co mohu. Ten muj stav se vynoril necekane, jsem velmi sportovne aktivni. Snad to pomuze \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: sob srp 31, 2013 5:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Verda1973 píše:
Dekuji vsem.

Jarda: homocystein mam v norme, proto to az tak neresim \":-)\" Tak spis resim, zda to cele o B12 nejsou bachorky nebo ze kazde telo je jine.

Kachne: maso nejim, jen velmi obcasne ryby a vnitrnosti bych nikdy nejedla, specialne jatra. Vzdyt je to skladiste odpadu, fuj!

Pv: ano, mam problem s kycli, nerovnovahu, udajne jeden delsi bocni adjuktor na protilehle strane panve od kycle dolu. Pry i nejake zanetlive lozisko v trisle, byla jsem opakovane na Global Diagnostics a jeste na jednom vysetreni, nazev nevim. Dnes budu zkouset telove svice na postizene misto. Pri zatizeni me strasne boli hamstringy a stehuje se mi to ruzne v trisle dopredu a dozadu. Spirulinu jim snad na kila \":-)\" Kvasnice jist nechci, protoze se pestuji zpravidla na GMO psenici a psenici i GMO odmitam jist. Mozny je, ze ho mam dostatek, jen jsou spatne normy. Cetla jsem, ze i masozravci maji nekdy nizkou hladinu B12. Jenze informaci je mraky a casto jsou protichudne. V tomhle pripade nejsem schopna dat na intuici, proste to nejak nefunguje.

Tak se podívejte na lidi, kteří ho mají objektivně málo a dojde vám, zda jde o báchorky, nebo ne. Jinak u žen má být homocystein do hodnoty 6, čili se nenechte zblbnout referenčním rozpětím mnohých laborek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: úte bře 11, 2014 11:26 pm 
Offline

Registrován: stř úno 05, 2014 5:02 pm
Příspěvky: 21
Mam deficit B12 (zistene z krvi -hodnota 123 ak som si dobre zapamatala, jednoducho dost pod normou). Lekarka mi navrhla injekcie, vraj sa to rychlejsie zrovna. Ake su klady a zapory takehoto rychleho dopovania oproti tabletam? Vyssie som citala, ze fungujuce zmysluplne davky v tabletach su omnoho vacsie ako je to bezne udavane (cize kupena 100mcg je mi asi nanic). Mam sa teda dat na injekcie? Nie su nejake neziaduce ucinky? Respektive prevazuju tu klady mozne zapory? dakujem vopred za reakcie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pon dub 21, 2014 8:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Zuzanya píše:
Mam deficit B12 (zistene z krvi -hodnota 123 ak som si dobre zapamatala, jednoducho dost pod normou). Lekarka mi navrhla injekcie, vraj sa to rychlejsie zrovna. Ake su klady a zapory takehoto rychleho dopovania oproti tabletam? Vyssie som citala, ze fungujuce zmysluplne davky v tabletach su omnoho vacsie ako je to bezne udavane (cize kupena 100mcg je mi asi nanic). Mam sa teda dat na injekcie? Nie su nejake neziaduce ucinky? Respektive prevazuju tu klady mozne zapory? dakujem vopred za reakcie

Pokud vám to pojišťovna proplatí, tak jděte do těch injekcí, riziko tam skoro není a ještě to máte zdarma. V případě že neproplatí, tak jednoznačně tablety, prodávají se 500 mcg v tabletě a dá se jich v případě potřeby brát i více za den, běžně se dávají 3 kusy denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát srp 15, 2014 8:24 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 12, 2014 5:02 pm
Příspěvky: 3
Zuzanya, jak jste dopadla? Injekce nebo tablety? Konalo se nějaké zlepšení? Za mě určitě injekce, pokud máte hladinu b12 nízko, obzvláště pokud máte nějaké symptomy. Tam nehrozí riziko, že se vám nevstřebá, což se u někoho může stát, pokud užívá b12 přes trávicí soustavu. A myslím, že se za ně v ČR doplácí pár desítek korun.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát srp 15, 2014 9:42 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 04, 2012 4:50 am
Příspěvky: 17
Doplňuji B12 injekcemi a jsem spokojená. Naposledy stálo 10 ampulí po 1000 jednotkách 30Kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát srp 15, 2014 9:50 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
"Mé B12 dilema od Christiny Pirello"

Rok 1998 měl u nás doma přezdívku... Rok z pekla. Každý člověk takové roky má... Jsou to takové ty roky, kdy doslova počítáte dny do konce... Ani makrobiotický životní styl vám nezaručí imunitu proti takovým rokům. Můžeme si myslet, že zaručí, že žít celý život v souladu s přírodou nám zázračně zajistí odolnost proti onemocněním a jiným přírodním katastrofám. Dobře, možná ne každý si to myslí, ale já jsem si to myslela. Myslela jsem si, že fakt, že jsem měla ... a přežila rakovinu díky makrobiotice (v mém případě zkouška ohněm), mi zajistí, že zbytkem života budu hladce proplouvat.

Psal se duben. Pracovala jsem asi tak milion hodin týdně, jestli je vůbec možné pracovat tak moc. Privátně jsem vařila, vyučovala jsem jak soukromé, tak i veřejné kurzy a pomáhala manželovi Robertovi, který řídil naše podnikání. Byla to také první sezóna, kdy jsem měla pořad o vaření v národní veřejné televizi a já si zvykala na tuto životní změnu. Oba jsme si uvědomovali, že se práce stává naším životem a že musíme udělat nějaké změny, více se otáčet. Ale milovali jsme naší práci a líbilo se nám pracovat společně, takže jsme vlastně nikdy nemuseli nic radikálně měnit. "Zachraňovali jsme svět", jedním jídlem za druhým.

Zrovna jsem měla přednášku o léčivých potravinách (jaká ironie...) a cítila jsem se nezvykle podrážděná. Když jsme přijeli z přednášky domů, pokoušel se mi můj manžel (který se zrovna léčil se zlomeninou chodidla) pomoci s taškami. Pamatuji si, že jsem mu říkala, že více překáží, než pomáhá a ať se raději odbelhá pryč. Byla jsem zaskočená svou vlastní úsečností. Myslela jsem, že jsem jen unavená.
Když jsem uklízela poslední hrnec do spodní skříňky a zvedla jsem se, zasáhla mě ta největší a nejintenzivnější bolest, jakou jsem kdy zažila. Bylo to jako by mi někdo zavrtal cepín do lebky, právě tam, kde se skrývá to cenné měkké místo. Zavolala jsem na Roberta, který když slyšel tu ryzí paniku v mém hlase, byl u mě v cuku letu. Řekla jsem mu, aby zavolal 9-1-1, protože mám krvácení do mozku. Nemám ani ponětí, jak jsem mohla tak jistě vědět, co se děje, ale věděla jsem. V ten moment jsem ztratila kontrolu nad svým tělem a zkolabovala.

V nemocnici se mě každý ptal, co ta moje "bolest hlavy". Odpovídala jsem jim, že jsem měla krvácení do mozku, ale oni se vždy jen usmáli a říkali, že se musí udělat nějaká vyšetření, aby se vše objasnilo. Jak jsem tak ležela na jednotce intenzivní péče na neuro traumatologii, začala jsem plakat. Ta bolest byla nesnesitelná, ale to nebyl ten hlavní důvod pro slzy. I přes uklidňování doktorů jsem věděla, že mám vážný problém.

Robert u mě seděl každou noc, držel mě za ruku a povídal si se mnou. Věděli jsme, že jsme zase na křižovatce. Opět jsme byli nuceni ke změně... tím jsme si byli jistí. A to i přes to, že jsme ještě neznali závažnost mého stavu.


Den na to si s námi přišel promluvit primář neurochirurgie. Když seděl na posteli, vzal mi ruku a říkal, "Mám dobrou a špatnou zprávu. Ta dobrá je velmi dobrá a ta špatná je, ehm, hodně špatná, ale zase ne příšerná. Kterou chcete slyšet první?"
Ta nejhorší bolest hlavy, co jsem kdy zažila, mě stále obtěžovala, takže jsem mu dala volnou ruku. To, co mi řekl, mě šokovalo. Donutilo mě to znovu se zamyslet nad mým jídelníčkem a životním stylem. Vysvětlil mi, že jsem měla aneurysma mozkových tepen a že 85% lidí, kteří utrpí toto krvácení, nepřežije (Hádám, že to byla ta dobrá zpráva).

Z otázek, na které jsem odpověděla, věděl, že nekouřím, nepiji kávu ani alkohol, nejím maso, nekonzumuji mléčné výrobky; že můj jídelníček je velmi zdravý a pravidelně cvičím. Z mých výsledků také viděl, že ve věku 42 let nemam žádný náznak usazenin v žilách nebo tepnách, žádný náznak ucpání (oboje charakteristické pro toto onemocnění). A potom mě překvapil.

Protože jsem neodpovídala "modelu" pro toto onemocnění, chtěli mi udělat nějaká další vyšetření. Lékař byl toho názoru, že musí existovat nějaký zásadní předpoklad, který způsobil, že výduť praskla (patrně to bylo genetické a mám ještě tři další v této oblasti). Také byl zmatený tím, že se prasklá výduť uzavřela;žilní stěna se doslova zapečetila a ta bolest, kterou jsem trpěla, byla krev, která tlačila na nervy. Říkal, že zřídkakdy, jestli vůbec někdy něco takového viděl.

Po několika dnech krevních a jiných testů za mnou Dr. Zagar přišel a znovu si sedl na postel. Měl odpovědi a tak byl velmi šťastný. Vysvětlil, že jsem vážně anemická a že má krev má vážný nedostatek vitamínu B-12 a to způsobilo, že se moje hladina homocysteinu zvýšila natolik, že zapříčinila toto prasknutí.
Řekl mi, že mé žilní stěny a tepny jsou tak tenké jako rýžový papír, opět kvůli tomuto nedostatku a bez řádné suplementace budu mít vysoké riziko, že se tento případ bude opakovat. Ale jen s malou pravděpodobností šťastného konce. Také mi vysvětlil, že testy ukázaly, že můj jídelníček je příliš chudý na tuky, což způsobuje další nedostatky (ale o tom v jiném článku). Řekl, že musím změnit svůj výběr jídla, protože neodpovídá mé úrovni aktivit. Zároveň mi ale řekl, že způsob, jakým jsem se rozhodla žít a jíst mi pravděpodobně zachránil život.

Byla jsem šokována. Stravovala jsem se makrobioticky 15 let. Robert a já jsme vařili většinu jídel doma, používali ty nejkvalitnější suroviny, jaké jsme mohli najít. Slyšela jsem...a věřila...že jsem dostávala dostatečné množství této nezbytné živiny konzumací fermentovaných potravin, které jsem jedla denně. Jak jsem se jen mýlila.

K makrobiotice jsem se dostala přes vědu a biologii. Na začátku mých studií celostní medicíny jsem byla kvůli svému vědeckému cítění skeptická, neochotná věřit tomu, že co nás učili, je založeno jednoduše na "energii". To se pomalu měnilo a já se naučila spojit dva styly myšlení a vytvořila si tak vlastní porozumění. Takové, které mi bude dobrým sluhou.

Začala jsem sbírat informace vitamínu B-12, jeho zdroje a význam pro naše zdraví. Věděla jsem, že je to výzva. Že jako vegan jsem musela hledat jiné zdroje, protože jsem nebyla ochotná jíst maso. V mé makrobiotické praxi jsem se také vyhýbala doplňkům a věřila jsem, že ze stravy dostanu všechny živiny, které potřebuji.
To, co jsem zjistila, jsem dobře využila při znovuzískání a udržení mého neurologického zdraví. Takže už nejsem chodící "časovaná bomba", která čeká na to, kdy nastane další prasknutí. Toto je pouze můj příběh, není to kritika víry a způsobů, které ostatní lidé praktikují. Je to věc, která si zaslouží vážnou diskuzi. Tak to i vysvětlujeme lidem, kteří užívají jídlo jako lék.


Zde je, co jsem zjistila...Od této chvíle to bude trochu "vědecké".

Vitamín B12 je členem skupiny vitamínů B komplex. Obsahuje kobalt, který je také znám pod názvem kobalamin. Je produkován výhradně bakteriemi a nachází se primárně v mase, vejcích a mléčných výrobcích. Je nezbytný pro tvorbu červených krvinek, správné fungování nervového systému, růst a vývoj u dětí.
Dlouhodobý nedostatek vitamínu B12 může vést k chudokrevnosti, neuropatii, degeneraci nervů a nevratnému poškození nervové soustavy, což může vyústit v mrtvici a krvácení do mozku.
Primární funkcí vitamínu B12 je tvorba červených krvinek a udržování zdravého nervového systému. Je nezbytný pro rychlou syntézu DNA pomocí dělení buněk, stejně tak je zodpovědný za tvorbu červených krvinek v kostní dřeni. Pokud nastane nedostatek vitamínu B12, je narušena syntéza DNA a vytvoří se abnormálně veliké krvinky nazývané megaloblasty. Toto má za následek anémii, jejíž syndromy jsou únava, dušnost, apatie, bledá pokožka a slabá odolností proti infekcímB12 je také důležitý pro zachování zdravého nervového systému. Nervy jsou obaleny izolačním tukovým pouzdrem, které se skládá z komplexní bílkoviny zvané myelin. B12 hraje klíčovou roli v metabolismu mastných kyselin, který je nezbytný k udržení myelinu.

Nejběžnější forma nedostatku se dostaví spíše, když tělo přestane účinně vstřebávat B12 ze střeva, než že by šlo o nedostatek v potravě. Vstřebávání vitamínu B12 vyžaduje, aby parietální buňky žaludeční sliznice vyměšovaly glykoprotein, známý jako tzv. vnitřní faktor. Komplex vitamínu B12 a vnitřního faktoru je poté za přítomnosti vápníku vstřebán v ileu (část tenkého střeva). Někteří lidé nejsou schopní vnitřní faktor vytvářet a je jim vitamín B12 dodáván injekcemi.
Vitamín B12 může být v malém množství ukládán v těle. Celková zásoba je asi 2-5 mg u dospělých a asi 80% z toho je uloženo v játrech. Vitamín B12 je vylučován žlučí a znovu vstřebáván. Tento jev je známý jako enterohepatická cirkulace. Lidé, kteří jídlem konzumují malé množství vitamínu B12, což zahrnuje vegany a některé vegetariány, mohou získávat více vitamínu B12 z tohoto znovuvstřebávání než z jídla. To je důvod, že může trvat i více než 20 let než se u lidí, v jejichž jídelníčcích se B12 nevyskytuje, onemocnění projeví. Pro srovnání, pokud je nedostatek B12 následkem špatného vstřebávání, trvá pouhé 3 roky nežse nedostatek projeví.

Jediné spolehlivé přirozené zdroje vitamínu B12 jsou maso, mléčné výrobky a vejce. Rozsáhlý průzkum týkající se možných rostlinných zdrojů vitamínu B12 předpokládal, že možným zdrojem vitamínu B12 mohou být fermentované sójové výrobky a mořské rostliny a řasy. Avšak analýza fermentovaných sójových výrobků, zahrnující tempeh, miso, shoyu a tamari nenašla nijak velké množství B12.
Velké množství vitamínu B12 se objevilo u spiruliny- řasy, která je k dostání jako doplněk ve formě tablet a nori - mořské řasy. Ale nejnovější výzkumy ukazují, že to co je zde přítomno jsou sloučeniny strukturálně totožné s B12, známé jako analogy vitamínu B12, které jsou ale tělem nevyužitelné.
Výzkumníci naopak předpokládají, že domnělé doplňky vitamínu B12 jako spirulina mohou ve skutečnosti zvyšovat riziko nedostatku B12, protože analogy B12 mohou “soupeřit“ s vitamínem B12 a zabraňovat přeměně.
Současné výživové doporučení, alespoň pro tuto chvíli je, že žádné rostlinné zdroje nemohou být považovány za spolehlivý zdroj vitamínu B12.

Bakterie, které se nachází v tlustém střevě, jsou schopny vitamín B12 syntetizovat. V minulosti převládal ten názor, že vitamín B12, který je vytvářen těmito střevními bakteriemi může být vstřebán a člověkem využit. Pravda ale je, že bakterie vytvářejí vitamín B12 v dolní části střeva a proto se nevstřebá.
Dobrými zdroji vitamínu B12 pro vegetariány jsou mléčné výrobky nebo vejce od slepic z volného výběhu. Fermentace při výrobě jogurtu však zničí mnoho vitamínu B12, stejně jako když se mléko převaří. Takže mléčné výrobky si musíte pečlivě vybírat.

A co vegani? Je doporučováno, aby jídelníček veganů obsahoval potraviny obohacené o vitamín B12, což jsou kvasnicové extrakty, sójová mléka, rostlinné a slunečnicové margaríny (bez hydrogenovaných nebo trans tuků) a různé obohacené snídaňové cereálie.

Neexistují žádné rostlinné zdroje využitelného vitamínu B12 pro ty, kteří se rozhodli nejíst maso. Já jsem zvolila sublinguální vitamíny (rozpuštění tablety pod jazykem). To považuji za lepší řešení než nějaké obohacené zabalené potraviny. Je důležité tento vitamín doplňovat, ať už si vybereme jakýkoliv způsob jak toho docílit.
Z mé vlastní zkušenosti vám mohu říct, že má standardní makrobiotická praxe mi neposkytla množství vitamínu B12, které mé tělo potřebovalo. S jednoduchou suplementací, zvýšením dobrých tuků... a novým porozuměním, jak vybalancovat práci a odpočinek, jsem znovu objevila úžasný život, který mi tento životní styl slibuje.

http://www.macrobiotics.co.uk/articles/dilemma.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pon srp 18, 2014 10:22 am 
Offline

Registrován: sob zář 14, 2013 9:11 am
Příspěvky: 15
No, podľa posledných informácií, ktoré sa ku mne dostali, tak vitamín B-12 poskytujú čerstvé rastlinné zdroje, ktoré neprejdú čistiacim procesom, teda napr. ovocie priamo odtrhnuté zo stromu, kríka, alebo v prírode skonzumovaný list, alebo bylina. Obsahuje vraj malé, okom nepostrehnuteľné živočíšchy, alebo ich larvy, či vajíčka, ktoré práve ako zdroj B-12 slúžia. To by aj trochu vysvetľovalo skutočnosť, že niektoí vegani a vitariáni majú tohto vitamínu dostatok, ale iný nie. Možno je to skutočne tak, že prílišná hygiena je skôr na závadu, ako na osoh. Ak je to tak, potom tu automaticky vyvstáva otázka, čo je väčšie zlo, či nedostatok vit. B-12, alebo riziko kontaminácie parazitmi. Podľa všetkého sa s parazitmi bojuje ľahšie, než z nedostatkom B-12, pokiaľ vylúčime bežné živočíšne produkty. Máte s takýmto príjmom tohto vitamínu nieko bližšie skúsenosti z praxe?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: sob zář 06, 2014 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Bebe píše:
No, podľa posledných informácií, ktoré sa ku mne dostali, tak vitamín B-12 poskytujú čerstvé rastlinné zdroje, ktoré neprejdú čistiacim procesom, teda napr. ovocie priamo odtrhnuté zo stromu, kríka, alebo v prírode skonzumovaný list, alebo bylina. Obsahuje vraj malé, okom nepostrehnuteľné živočíšchy, alebo ich larvy, či vajíčka, ktoré práve ako zdroj B-12 slúžia. To by aj trochu vysvetľovalo skutočnosť, že niektoí vegani a vitariáni majú tohto vitamínu dostatok, ale iný nie. Možno je to skutočne tak, že prílišná hygiena je skôr na závadu, ako na osoh. Ak je to tak, potom tu automaticky vyvstáva otázka, čo je väčšie zlo, či nedostatok vit. B-12, alebo riziko kontaminácie parazitmi. Podľa všetkého sa s parazitmi bojuje ľahšie, než z nedostatkom B-12, pokiaľ vylúčime bežné živočíšne produkty. Máte s takýmto príjmom tohto vitamínu nieko bližšie skúsenosti z praxe?

Ta informace není zcela správně, B12 tvoří bakterie ve střevě a pokud je tam máte, nemáte problém. Ovšem mnoho lidí je dnes ve střevě nemá a pak problém vzniká. Bakterie pocházejí z hlíny, tedy dá se jíst v malém množství hlína, ovšem na můj vkus nic moc, je dost křupavá a ničí zuby, nebo se vyskytují na neomyté kořenové zelenině. Třeba sníst čerstvě vytrženou mrkev, pěstovanou na kvalitní půdě, vám jich dodá slušné množství i když dnes se nelze spoléhat skoro na nic a je určitě vhodné stav pravidelně testovat, stačí hlídat hladinu hodnoty homocysteinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: sob pro 06, 2014 12:48 pm 
Offline

Registrován: sob pro 06, 2014 12:26 pm
Příspěvky: 24
Prednedávnom som si dala urobiť krvný rozbor. B12 mi vyšlo mimoriadne nízke. Referenčné hodnoty stanovené laboratóriom boli 133.-675. pmol/l. Mne vyšla hodnota 47.03 pmol/l. Mám akné, v puberte som prekonala depresiu. Som 50% vegánka a 50% vitariánka. Vegánkou som sa stala pred tromi rokmi a vitariánkou pred dvoma. Mnoho malých problémov sa zmenou môjho životného štýlu úplne vytratilo, ale tie, ktoré som vymenovala vyššie stále ostávajú. Na internetovom e-shope stránky vitavibe.eu som našla B12 v tekutej forme. http://www.vitalvibe.eu/cs/vitaminy-a-mineraly/117-vitamin-b12-59-ml.html Čo si o ňom myslíte? Zdá sa mi sympatickejší ako bežne dostupný vitamín B12, ale môžem sa mýliť. Vopred ďakujem za odpovede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát pro 12, 2014 6:58 pm 
Offline

Registrován: sob pro 06, 2014 12:26 pm
Příspěvky: 24
Veľmi by mi pomohlo, keby sa aspoň niekto vyjadril k tomu, čo som napísala vyššie.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz