Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv kvě 05, 2022 7:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Dobrý deň, trochu update informácii ale stále by som povedal že som nespravil za 3 mesiace žiadny pokrok naopak som celý z tohoto viac zmätený.

V prvom rade, bol som na hematologii a zistili mi velmi nízke hladiny vitamínu D, samozrejme som si objednal 10 000 IU a aj doktorka mi dala recept na nejaky liek a povedala že potrebujem 50 tisic jednotiek za týžden do seba dať a aj cez leto. Tunak nastáva zase klasický paradox môjho tela, nemožem suplementovať vitamín D lebo ma začnu po nom extrémne bolieť kosti, hlavne sánka a stehenne kosti a bedrá nedá sa to ani vydržať. Takže bohužial, napriek tomu že viem že mam deficit nespravím s tým nič.

Dalšia vec je - zistili mi autoimunitné ochorenie - názov nepoznám ale moje telo útočí na biele krvinky a preto ich mám tak málo v krvných výsledkoch, mam chodit len na pozorovanie každého pol roka , neviem či existuje nejaká liečba. Myšlienka že by mi mali transplantovat kostnu dreň a podobne mi neni prijemná a neznie mi to ako liečba. Jedine čo viem vdaka tomuto vyvodiť je že moje črevo asi nebude v najlepšiom stave kedže črevo a autoimunita uzko súvisia.

Pokusy s vitamínmi B skupiny.... toto je čistá šaškáreň.... raz reagujem na daný vitamín dobre inokedy zle... raz mi na niečo pomáha a inokedy nie... nedokážem z tohoto logicky nič vyvodiť. Príklad - B12 v Januári som tu písal ako mi to parádne pomáha na problém s močením ktorý mam už 10 rokov. Tak teraz si dávam niekolko týždnov B12 a nič. Vôbec nepomáha, tá ista forma, to isté množstvo. Další paradox ohľadom B12 - V januári mi tento vitamín velmi robil zle na žalúdok, dnes je to jeden z mála B vitamínov ktorý moje telo ako tak toleruje a nerobí mi až také problémy.... (preto som schopny ho teraz suplementovať)

Dalšie vitamíny - Niacin. Skúsil som obe formy. Niacín aj Niacínamid. Z oboch viem vyvodiť asi to že oba mi nerobia vôbec dobre a jeden robí viac zle ako druhý. Oba ma vedia poriadne psychicky "odpáliť" Normálne ako keby som emočne vyhorel jak keby som prišiel o všetok dopamín, serotonin atd... niesom proste schopný radovať sa len cítim aku si depresiu ale niesom schopny ani vyroniť slzu. Ako stroj. Najlepšie je proste napísat že mi to "odpáli" obvody a som na nejakých par hodín mimo. Niacín v tomto vypadá byt ako ten lepší. Pretože množstvo pri ktorom sa cítim psychicky horšie je väčšie a zároveň mi pride lahši na žaludok. Niacinamid... to je teda niečo... už pri desiatkach miligramoch ma odpálilo, na druhý den po cca 50 miligramoch bolesti žaludka a zase sa mi objavili tie moje debilne divné problémy v hlave, je to ako keby v cievach pri spánku na lavej strane. Na lavej strane čela nejaká žilka ... na dotyk velmi citlíva a boľavá.. mam tendenciu si to začať masírovať a na dotyk je aj spánok celý aký si boľavý, na vrchu hlavy je jedno miesto kde ked si trošku zatlačím tak je to ako keby modrina a boli to (zase na lavej strane hlavy na vrchu cca v strede ) V zadu na zátylku zase na lavej strane, tak isto aká si žilka ktorú si prote musím nejak masírovať... až sa bojím mrtvice... Keby to spôsoboval len niacín tak som v poriadku. Bohužial to spôsobuje asi väčšina vitamínov B a netuším od čoho to ide.
Moja teoria je že niektoré vitamíny (asi pravdepodobne B6 a možno B2) mi zlepšuju trávenie ktoré nefunguje roky, následne kyselina poškodí nejak žaludok a potom sa objavujú tieto divne problémy v hlave. Bohužial neviem vysvetlit prepojenie žaludku a hlavy ale už v minulosti som pozoroval vela krát spojenie žaludka a mozgovej hmly, najma ked som suplementoval kyselinu alebo si dal priliš kyslé či slané jedlo tak sa objavila hmla. Bojím sa že dobre trávenie ani nedosiahnem pretože pre dobre trávenie potrebujem vitamíny a aby som si ich mohol dat potrebujem dobrý žaludok ktorý znesie kyselinu. Tuto teoriu potvrdzuje fakt že v novembri ked som suplementoval B complex a užíval popri tom antacida tak tie problémy v hlave nenastali. Ale na druhej strane musím povedať to že ma bolieval dosť silno žaludok hlavne ked som nič nejedol a bolo to ako keby celý orgán bolel, celý lavý bok pod rebrom bola vyžarujúca bolesť nie moc silná ale ani slabá. Bolo to vyrazné ako keby ste si dali niečo pálivé ale pailo vas to v žaludku v tej konkrétnej oblasti. Teoriu trochu vyvracia fakt že B12 mi posledne týždne s tou hlavou aspon pocitovo pomáha aj keď v januári bol ten vitamín tažký na žaludok. Je to samozrejme totálna špekulácia ale čo viac mám... je tažké hladať takéto iformácie na internete v spojitosti žaludka a hlavy. Už som sa pokúšal najst spojenie žaludok a mozgová hmla ale vždy som našiel len anglicky članok ktorý začal hovorit o syndrome priepustneho čreva (leaky gut) a suvisom čreva s mozgovou hmlou. Ale ja dam ruku do ohna za to že u mna je AJ žaludkom ak nie IBA žalúdkom spôsobené. Po 21 dnovom pôste som mozgovu hmlu nemal nikolko mesiacov...

Dalšie vitamíny čo som skúsil - B6 cca od 20 do 60mg za deň , maximalne par dni po sebe, pozorovanie - navracaju sa mi bolesti krku, objavujú sa vyrážky na hlave ktoré svrbia, mam pocit že pečen a žlčník funguju horšie, bolesti žaludka, mam pocit že mi lepšie trávi potravu. Na druhý den sa začali objavovat tie problémy s hlavou.... takže som vysadil B6. Zlepšilo mi to trochu zápchu a pamatam si sny po nej. Psychicky by som povedal že som sa možno citil kusok lepšie. Nič extra vyrazné. Rád by som pokračoval v suplementovaní a pozoroval dlhodobejši učinok bohužial bojím sa vedlajších efektov hlavne hlavy že skončím zle... eštd dodám že po tomto vitamíne som velmi unavený hlavne na další deň mávam menej energie a nevládzem... možno to potvrdzuje tu teoriu o zničenom žalúdku kyselinou - telo je unavené kvoli poškodeniu.

B2 - na začiatku som tento vitamín mal velmi rád, zdalo sa že mi pomáha takmer na všetko, mal som väčšiu chut na jedlo, prestával ma bolievať krk (suvis so žlčou v žaludku) lepšie fungoval žlčník aj pečen- zvykne ma bolievat pečen nad ránom ked spím a hlavne keď ležím na bruchu, po tomto vitamíne bola bolest miernejšia a pri väčšiom množstve takmer nulová. Zlepšili sa zápchy, zlepšilo sa trávenie, psychicky som sa občas cítil fakt dobre, teda nehovorím že perfektne ale aspon som sa občas z chutí zasmial aj keď som v ten istý den bol tak isto aj smutný a aj trochu v depkách ale bolo to lepšie. Problém je že mi spôsobuje tie problémy v hlave ej ked nie take vyrazné ako B3 alebo B6... další problem je že ako som pokračoval a dával si väčšie dávky aby som sa cítil lepšie tak som mal pocit že učínok sa vytráca... začal ma zase bolievat krk, trávenie sa zhoršilo, objavovali sa zápchy a podobne... Ked som si dával väčšie množstvo tak ma aj viac hnevali aj tie problémy v hlave a zaroven som nejaky viac podráždený po tomto vitamíne... Myslím si že tento vitamín je pre moje telo užitočný keby nerobil problémy s hlavou tak ho berem asi furt ... ale vesmír asi nechce aby som sa cítil lepšie bral som od 10mg do 100 za deň.

B1 - Len hypoteticky mam teoriu že zlepšuje bolesti v žaludku, a že trochu pomáha so spaním, po tomto vitamíne som dost unavený a takisto spôsobuje tie debilne problémy s hlavou po ktorých mam pocit že idem mat mrtvicu. Možno trošku zlepšuje trávenie. bral som od 2,5 mg do 50 za deň

B7 - s týmto vitamínom mam velmi divné skusenosti, užíval som 1000ug a po par dnoch silne bolesti hrudniku v oblasti srdca. Nič čo by tento vitamín nejak zlepšoval som nezaznamenal naopak mam pocit že to nejak divne ovplyvnilo moju sexualitu na krátku dobu... fakt velmi divné... človek si začne klásť otázky že či máme vobec nad niečim kontrolu alebo je všetko len chemia v tele a čím lepšia = tým lepšie na tom sme mentálne, psychicky, sexualne atd... v skratke máme slobodnu vôlu?? Všetko to je ako si podriadene biologickým imperatívom, napríklad potreba sexu... máme to v sebe zabudované aby druh prežil.. je to jeden zo základných prejavov, ale nemáme nad tým kontrolu, proste na to musime mysliet a eventualne sme mame na to chuť... čo keby to nechcem? Nemožem to len tak vypnúť ako vypínač od elektriky, mojemu telu je jedno čo si myslím o tomto, proste plni to k čomu je naprogramované... zvláštne ... No proste tento vitamín spolu s B3 je u mna na zozname NIE

B9 - dal som si asi 2mg len 1x na test čo to urobí, v ten den sa prejavili moje intolerancie na jedla a ako keby sa moja tolerancia na tieto látky velmi zhoršila. Hned ma začala boliet hlava a podobne. V noci som vôbec nemohol spať. Čistá insomnia. Na druhej strane možno mi to trochu pomohlo s mozgovou hmlou. Nemam potrebu to suplementovať aj ked sa u mna nachádza hladina kyseliny listovej skor pri spodnej hranici.

Toto su moje skusenosti za 3 mesiace. Dal som si spraviť genetické testy na rôzne mutácie ako MTHFR a podobne... keď to bude ozvem sa zase. V máji plánujem znova ist spravit homocystein, som zvedavý či po suplementovani B12 a B2 aspon trochu klesol ak nie tak zrejme mi proste treba B6 aj napriek tomu že mi robí zle. Dam si odtestovat aj aktívny B12 z krvi, existuje aj nejaky test na vitamín B6 alebo ine vitamíny??? Tam kde sa chodím testovat bohužial maju v ponuke len B9 a B12 (celkový aj aktívny) Celkový mi vyšiel od hematologičky v podstate idealne... Aktívny nerobila. methyl malonovu kyselinu tam tiež v ponuke nemajú čo je škoda.

Pripadám si ako mimožemštan... moje telo neplní základne funkcie a som mladý človek. Som uplne frustrovaný a vôbec nerozumiem prečo sa mi to deje. Mám problémy s močením od 16 rokov, podobné problémom so zväčšenou prostatou. Od 19 rokov mávam zápchy, posledne 2 roky uplne silné , niekedy pomôže len klystír inak ani 4+ dni sa nemožem vyprázdniť a ak áno tak sedím na záchode polhodinu a dobre že mi nejdu prasknut cievky. Dalšia základna funkcia - trávenie. Totálne mizerné, absolutne mi nič nedokáže telo stráviť, každé jedlo mi sedí v žalúdku hodiny, a to neužívam ani antacidá ani nič podobné, nedokážem si vychutnať jedlo. Keď vidím iných ludí jak do seba natlačia 2 velké jedla a potom to zapíju velkým množstvom vody a za 2-3 hodiny su zase hladný tak im uplne zo srdca závidím... ja keď si dám väčšie jedlo tak si možem ist rovno lahnuť spať pretože budem pravdepodobne dosť unavený... ak sa napijem tak 3-5 hodin po jedle tak rozhodím cele trávenie , začnu ma boliet uši, žaludok je plný vody a nič sa nedeje len to tam stojí... po 8 hodinách začnem byt možno zase kusok hladný... predstava že zjem väčšie množstvo mäsa a strávim to je ako sci fi... nemožné... Jediný spôsob ako do seba dostanem nejake bielkoviny sú vajcia a to nehovorím o problémom s pečenou a žlčníkom ktorý není schopny tráviť tuky... A to mám len 25 rokov... dalšie problémy.... depresie, melancholie, agresie a podráždenosť (hlavne po tučnom jedle) problémy so spaním, pomale hojenie rán (velmi pomale dokonca mi ostáva červená škvrna mesiace po zahojení ) Ked mám nejakú väčšiu fyzicku aktivitu (čo je malokedy lebo som chronicky unavený) tak ani nemam svalovicu lebo proste telo nedokáže regenerovat poriadne... namiesto toho mam bolest svalov ale inu ako modrina alebo čo a až za 2-3 dni sa objavi možno svalovica... Fakt nechápem prečo ako mladý človek moje telo je tak rozhodené a neschopné plniť základne funkcie. Ja nedokážem mysliet za to telo, to by mala byt prirodzena inteligencia tela ale moje telo zjavne nedokáže robit tieto veci... proste tomu nerozumiem, som mladý a žijem v bolesti, psychickej, fyzickej... moje mentálne zdravie je na dne (komu by po rokoch týchto problémoch neharabalo ? ) Môj socialny život je nulový, tieto problémy ma pripravili o najlepšiu čast života, a pripravuju už ma aj o dospelosť, niesom schopny plniť si svoje životné ciele a len vidím ako ostatní su na míle predomnou v každej životnej oblasti... napriek všetkej snahe čo som spravil pre to zdravie som na tom totálne nanič. TO len take zhrnutie mojho života... dakedy už aj ta samovražda znie ako riešenie.

Uvítam každý nápad, teoriu ohladom problémov s hlavou, prípadne možno aký test si dat spraviť alebo niečo podobné.. Hocičo čo môže aspon trošku pomôcť. Neviem čo viac pre seba mám robiť. Neviem sa pohnúť a mrzí ma že vidím svoje telo v takom stave a mrzí ma že sa kvoli tomu tak cítim. Spravil by som preň všetko bohužial neviem čo je ta správna vec ktorá mi konečne pomôže. ďakujem za každu pomoc.

Je až s podivem co všechno máte za sebou, ale já jak to čtu bych vyzkoušel intoleranční testy protože existuje mnoho zdravých potravin které dovedou z dlouhodobého pohledu generovat v těle zánět a pak nasazení některých vitamínů sice ten zánět tlumí, ale může nahodit herx reakce různého ražení a mnohdy velice nepříjemné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2022 4:54 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Methylace je velice zajimave tema, udajne az 70 procent populace ma gen, ktery ji neumoznuje soravne provadet. Da secto pry vytestovat tim, ze snim chrest a pokud me pak bude zapachat moc, tak je to jasne. Otazka je, co svtim??? Pocitam ze stravou tomu nepomuzu, takze jake doplnky a kolik? Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2022 2:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Methylace je velice zajimave tema, udajne az 70 procent populace ma gen, ktery ji neumoznuje soravne provadet. Da secto pry vytestovat tim, ze snim chrest a pokud me pak bude zapachat moc, tak je to jasne. Otazka je, co svtim??? Pocitam ze stravou tomu nepomuzu, takze jake doplnky a kolik? Diky

To se mýlíte stravou se methylace určitě ovlivnit dá. Zlepšuje ji třeba glycin, lecitin, některé vitamíny, byliny na podporu tvorby HCl a další.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz