Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 6:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Předávkování hořčíkem
PříspěvekNapsal: pon lis 04, 2013 8:09 am 
Offline

Registrován: pon úno 06, 2012 10:05 am
Příspěvky: 19
ravima píše:
To je asi 350mg hořčíku (zbytek do těch 3g je voda a chlor), takže to není žádná velká dávka.

Aha, tak to je podstatná informace. Díky za ni.Takže ve 100g MgCL2 je asi 12g Mg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předávkování hořčíkem
PříspěvekNapsal: úte lis 05, 2013 1:23 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
lesněnka píše:
Aha, tak to je podstatná informace. Díky za ni.Takže ve 100g MgCL2 je asi 12g Mg.

Předpokládám, že Jarda neprodává MgCl2, ale jeho hexahydrát, tedy přesnější vzorec je MgCl2.6H2O a ano, v tom je cca 12% Mg. Časem ale přibírá ze vzduchu další vodu a tím se procento hořčíku ještě snižuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předávkování hořčíkem
PříspěvekNapsal: úte lis 05, 2013 7:24 am 
Offline

Registrován: pon úno 06, 2012 10:05 am
Příspěvky: 19
ravima píše:
Předpokládám, že Jarda neprodává MgCl2, ale jeho hexahydrát, tedy přesnější vzorec je MgCl2.6H2O a ano, v tom je cca 12% Mg. Časem ale přibírá ze vzduchu další vodu a tím se procento hořčíku ještě snižuje.

Ano, tak jak píšete, je to hexahydrát. Tak ještě jednou díky za odborné vysvětlení:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předávkování hořčíkem
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 1:53 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 08, 2013 3:17 pm
Příspěvky: 19
Pustila jsem se do dorovnávání hladiny hořčíku podle článku pana Jardy Kladivo na deprese. Nesehnala jsem chlorid hořečnatý, takže kupuji Magnex B6 375 mg, taky to finančně vychází docela přijatelně. Protože jsem kdesi vyčetla, že čím větší je jednorázová dávka, tím hůře se hořčík využívá, lámu tablety na poloviny (případně až na čtvrtiny) a rozděluji do více denních dávek.
Na začátku jsem se dostala na dávku 3,75 tablety (1406,25 mg), cca po měsíci tato dávka začala působit průjem, takže jsem o 1/4 tablety snížila (1312,5 mg), po dalším měsíci už to zase bylo moc, takže jsem opět ubrala na 1218,75 mg rozdělených do sedmi dávek denně.
Matou mě na tom dvě věci. Jednak, že v článku pan Jarda píše, že "hladina se pak srovná během dvou až tří měsíců", ale já už to jím skoro tři měsíce a nic takového nepozoruji, a to ani vzhledem k tomu, jak mně je, nepozoruji žádné zlepšení, ani vzhledem k dávce, kterou si tělo žádá (pochybuji, že během týdne, který do konce těch tří měsíců zbývá, tělo náhle usoudí, že už si nežádá nějakých 1200 mg, ale už jen těch obvyklých 350). Je mně jasné, že nejsou všichni lidé stejní, takže ten údaj 2-3 měsíce je třeba brát jako přibližný, ale půjde-li to takhle dál, tak by se to srovnalo za téměř rok, to nejsou 2-3 měsíce ani přibližně. Druhá věc je ta, že nejenže mně není líp (tak nějak jsem si představovala, že jak se bude hladina postupně dorovnávat, budou příznaky pomalu ustupovat), ale je mně naopak hůř, příznaky se zesilují (únava, bolesti kloubů, bolesti hlavy, ranní nedospanost, "zblbost"). Představa, že to bude horší další skoro rok, mě poněkud děsí, navíc mně to začíná dělat problémy v práci, jsem čím dál tím nepoužitelnější a šéfové si toho začínají všímat a nespokojeně to komentovat.
Takže se chci zeptat na dvě věci:
1) Je tohle normální průběh? Nebo něco dělám špatně?
2) Nebyla by nějaká rada, jak deficit hořčíku dorovnat, ale neučinit se tím tak nepoužitelnou, že přijdu o práci? Opravdu je to čím dál tím větší problém \":-(\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předávkování hořčíkem
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 4:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
lesněnka píše:
Začala jsem užívat MgCl2 od pana Jardy. Dávala jsem odhadem na lžičku a rozpustila ve vodě s trochou citr.šťávy vždy ráno na lačno. Teprve až jsem si koupila přesnou váhu, zjistila jsem, že užívám cca 3gramy tj.3000 mg a to bez jakýchkoliv vedlejších reakcí, nebo průjmu. Je možné, že bych měla až takový deficit? Mám u dávky zůstat, nebo raději snížit? Děkuji moc za radu, případně odkaz.

Jak vám správně píše člen ravima nejde o velkou dávku, chlorid hořčíku obsahuje cca 12% čistého hořčíku a lidé ho běžně berou více jak deset gramů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předávkování hořčíkem
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 4:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ladyzaba píše:
Pustila jsem se do dorovnávání hladiny hořčíku podle článku pana Jardy Kladivo na deprese. Nesehnala jsem chlorid hořečnatý, takže kupuji Magnex B6 375 mg, taky to finančně vychází docela přijatelně. Protože jsem kdesi vyčetla, že čím větší je jednorázová dávka, tím hůře se hořčík využívá, lámu tablety na poloviny (případně až na čtvrtiny) a rozděluji do více denních dávek.
Na začátku jsem se dostala na dávku 3,75 tablety (1406,25 mg), cca po měsíci tato dávka začala působit průjem, takže jsem o 1/4 tablety snížila (1312,5 mg), po dalším měsíci už to zase bylo moc, takže jsem opět ubrala na 1218,75 mg rozdělených do sedmi dávek denně.
Matou mě na tom dvě věci. Jednak, že v článku pan Jarda píše, že "hladina se pak srovná během dvou až tří měsíců", ale já už to jím skoro tři měsíce a nic takového nepozoruji, a to ani vzhledem k tomu, jak mně je, nepozoruji žádné zlepšení, ani vzhledem k dávce, kterou si tělo žádá (pochybuji, že během týdne, který do konce těch tří měsíců zbývá, tělo náhle usoudí, že už si nežádá nějakých 1200 mg, ale už jen těch obvyklých 350). Je mně jasné, že nejsou všichni lidé stejní, takže ten údaj 2-3 měsíce je třeba brát jako přibližný, ale půjde-li to takhle dál, tak by se to srovnalo za téměř rok, to nejsou 2-3 měsíce ani přibližně. Druhá věc je ta, že nejenže mně není líp (tak nějak jsem si představovala, že jak se bude hladina postupně dorovnávat, budou příznaky pomalu ustupovat), ale je mně naopak hůř, příznaky se zesilují (únava, bolesti kloubů, bolesti hlavy, ranní nedospanost, "zblbost"). Představa, že to bude horší další skoro rok, mě poněkud děsí, navíc mně to začíná dělat problémy v práci, jsem čím dál tím nepoužitelnější a šéfové si toho začínají všímat a nespokojeně to komentovat.
Takže se chci zeptat na dvě věci:
1) Je tohle normální průběh? Nebo něco dělám špatně?
2) Nebyla by nějaká rada, jak deficit hořčíku dorovnat, ale neučinit se tím tak nepoužitelnou, že přijdu o práci? Opravdu je to čím dál tím větší problém \":-(\".

Jak jste zjistila, že jde o deficit hořčíku. Uvedené problémy může způsobovat obrovské množství jiných deficitů a velice záleží na i dávce denního stresu.
1)Normální to není, ale je třeba si uvědomit, že tělo ve stresu pálí obrovské množství živin a třeba u hořčíku může jít až o 16ti násobek normálního stavu. Špatně je podle všeho vysoká hladina stresu a kaloricky nedostatečná strava.
2)Aplikace hořčíku by uvedené problémy způsobovat neměla, pouze ve výjimečných případech se velkou dávkou hořčíku dá narušit práce sodnodraselné pumpy a naskočí otoky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předávkování hořčíkem
PříspěvekNapsal: čtv led 09, 2014 6:27 am 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 5:57 am
Příspěvky: 2
Jak píše "lesněnka", také já beru dlouhodobě denně ráno na lačno 1 rovnou plastovou lžičku Chloridu hořečnatého-hexahydrát a k tomu 2 tb. zinku v chelátové vazbě (30 mg). Nikdy jsem nezaznamenal nějaký průjem a pod.
Krevní tlak se mě upravil skoro na normál (125-135/72-78), takže prášky jsem už dávno zahodil. (doktora nechávám v iluzi že je to díky medikamentům \":lol:\" , jinak by nedal pokoj)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předávkování hořčíkem
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 5:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
_Ja píše:
Jak píše "lesněnka", také já beru dlouhodobě denně ráno na lačno 1 rovnou plastovou lžičku Chloridu hořečnatého-hexahydrát a k tomu 2 tb. zinku v chelátové vazbě (30 mg). Nikdy jsem nezaznamenal nějaký průjem a pod.
Krevní tlak se mě upravil skoro na normál (125-135/72-78), takže prášky jsem už dávno zahodil. (doktora nechávám v iluzi že je to díky medikamentům \":lol:\" , jinak by nedal pokoj)

Na toto téma je dobré si přečíst výrok velice moudrého člověka.

Nadčasový citát:

"Čas od času navštívím lékaře, nechám se vyšetřit, protože i lékař musí (z něčeho) žít.
Potom dojdu do lékárny pro léky, protože i lékárník chce žít.
Následně ty léky vyliji do kanálu – protože i já chci žít."

Mark Twain


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předávkování hořčíkem
PříspěvekNapsal: úte bře 04, 2014 11:24 am 
Offline

Registrován: úte úno 04, 2014 7:16 am
Příspěvky: 3
Dobry den,
som tu novy, v prvom rade by som sa chcel podakovat panovi Jardovy za jeho prinos zalozenim tohto uzitocneho fora. Tymto pana Jardu pozdravujem ako aj ostatnych clenov fora.

Teraz k veci. Moje otazky budu smerovat ohladom predavkovania horcikom, ale nie s nasledkom prehanok ale opuchom noh. Teda ako som sa tu docital ze dojde k zlyhaniu sodikovo-draselnej pumpy.

Totizto moja mamina (63r.) prekonala infarkt koncom Januara, po hospitalizacii jej nasadili kvantum liekov na znizenie cholesterolu a tlaku s odporucanim na operaciu 3×bypassu.

Mamina si nasadila tiez vit.C 3x1000mg, E 1x400mg, Ascorutin, Lecitin, vit.B6, B9, B12 a 3x denne magnezium 250mg. To magnezium jej pomahalo az kym sa neobjavili opuchy, prv kotnikov a teraz uz zacinaju trochu aj lytka, cca uz 5 dni. Inak tie lieky co jej predpisali, som pozeral, je to pekny bordel. Ti lekari su ale fuseri.

Moje otazky su, Je mozne ze predavkovanim horcika doslo k deficitu draslika? Alebo staci ubrat horcik a pockat kym nohy odpuchnu?

Za vase odpovede vopred dakujem,
Marek


Naposledy upravil hostiger dne úte bře 04, 2014 11:19 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předávkování hořčíkem
PříspěvekNapsal: úte bře 04, 2014 8:52 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
Když mi kdysi otékaly nohy, zkusil jsem doplňovat draslík a pomohlo to. Tenkrát jsem jedl málo zeleniny (a hodně solil), tak jsem ho měl nedostatek. Možná má Vaše máti stejný problém. Skoukněte jestli třeba do sebe neláduje příliš sodíku s těmi léky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předávkování hořčíkem
PříspěvekNapsal: stř bře 05, 2014 6:47 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
hostiger píše:
Dobry den,
som tu novy, v prvom rade by som sa chcel podakovat panovi Jardovy za jeho prinos zalozenim tohto uzitocneho fora. Tymto pana Jardu pozdravujem ako aj ostatnych clenov fora.

Teraz k veci. Moje otazky budu smerovat ohladom predavkovania horcikom, ale nie s nasledkom prehanok ale opuchom noh. Teda ako som sa tu docital ze dojde k zlyhaniu sodikovo-draselnej pumpy.

Totizto moja mamina (63r.) prekonala infarkt koncom Januara, po hospitalizacii jej nasadili kvantum liekov na znizenie cholesterolu a tlaku s odporucanim na operaciu 3×bypassu.

Mamina si nasadila tiez vit.C 3x1000mg, E 1x400mg, Ascorutin, Lecitin, vit.B6, B9, B12 a 3x denne magnezium 250mg. To magnezium jej pomahalo az kym sa neobjavili opuchy, prv kotnikov a teraz uz zacinaju trochu aj lytka, cca uz 5 dni. Inak tie lieky co jej predpisali, som pozeral, je to pekny bordel. Ti lekari su ale fuseri.

Moje otazky su, Je mozne ze predavkovanim horcika doslo k deficitu draslika? Alebo staci ubrat horcik a pockat kym nohy odpuchnu?

Za vase odpovede vopred dakujem,
Marek

nema mamina nejake tazkosti s ladvinami?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předávkování hořčíkem
PříspěvekNapsal: stř bře 05, 2014 11:52 pm 
Offline

Registrován: úte úno 04, 2014 7:16 am
Příspěvky: 3
Mama tvrdi, ze ked jej zacali puchnut nohy, menej aj moci, no ladviny ju nebolia. Zaroven tvrdi ze teraz pije o dost viac vody v porovnani ked volakedy vypila 3 kavy za den a mysli si ze vtedy mocila viac ako teraz.
Co som ale zistil, ze "liek" co mama berie - Prenessa blokuje tvorbu enzymu Reninu v ladvinach, nasledkom je nizka hladina Aldesteronu. Prirodzenou ulohou Aldesteronu je posobit ako diuretikum, jeho nizka hladina teda znizuje vylucovanie vody a sodnych soli a zvysuje vylucovanie draselnych soli, co by mohlo prakticky sposobit deficit. Rovnaky ucinok ma aj dalsi "liek" co berie je Coronal.
Takze tieto "lieky" vlastne znizuju funkciu ladvin, bolo by dobre asi znizit ich davkovanie...
Draslik by skutocne mohol chybat no neviem ako spravne to brat s magneziom, spolu alebo oddelene? Skusim este pohladat..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předávkování hořčíkem
PříspěvekNapsal: pon dub 21, 2014 8:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
hostiger píše:
Dobry den,
som tu novy, v prvom rade by som sa chcel podakovat panovi Jardovy za jeho prinos zalozenim tohto uzitocneho fora. Tymto pana Jardu pozdravujem ako aj ostatnych clenov fora.

Teraz k veci. Moje otazky budu smerovat ohladom predavkovania horcikom, ale nie s nasledkom prehanok ale opuchom noh. Teda ako som sa tu docital ze dojde k zlyhaniu sodikovo-draselnej pumpy.

Totizto moja mamina (63r.) prekonala infarkt koncom Januara, po hospitalizacii jej nasadili kvantum liekov na znizenie cholesterolu a tlaku s odporucanim na operaciu 3×bypassu.

Mamina si nasadila tiez vit.C 3x1000mg, E 1x400mg, Ascorutin, Lecitin, vit.B6, B9, B12 a 3x denne magnezium 250mg. To magnezium jej pomahalo az kym sa neobjavili opuchy, prv kotnikov a teraz uz zacinaju trochu aj lytka, cca uz 5 dni. Inak tie lieky co jej predpisali, som pozeral, je to pekny bordel. Ti lekari su ale fuseri.

Moje otazky su, Je mozne ze predavkovanim horcika doslo k deficitu draslika? Alebo staci ubrat horcik a pockat kym nohy odpuchnu?

Za vase odpovede vopred dakujem,
Marek

Ta dávka hořčíku je hrozně nízká, tam nejde ani o běžnou doporučenou denní dávku, ta je 400 mg, ale pokud je člověk v uvedeném stavu, podle všeho by snesl bez problémů i více jak gram čistého hořčíku. Předpokládám, že odsud problém tedy není a pokud vidíte co dělají ty prášky, asi by bylo vhodné to lékaři oznámit a snížit jejich dávky, nebo je dokonce zcela vynechat..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předávkování hořčíkem
PříspěvekNapsal: pát zář 25, 2015 3:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Je dobrý horčík vo forme ionov 2+ ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předávkování hořčíkem
PříspěvekNapsal: sob říj 10, 2015 9:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Je dobrý horčík vo forme ionov 2+ ?

Na takto formulovanou otázku se prakticky nedá odpovědět, musíte napsat čím a jak ho vlastně hodláte dodávat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz