Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:41 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2009 9:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Thomas Forrest píše:
Mate pravdu co se tyka tech dvou oleju (konopny a lneny). Ja si kupuji v mensim baleni 236ml ma to asi 16 polivkovych lzici a mam to na tech 16 dni. Kdyz jsem zacinal ze syrovou stravou tak jsem byl jak blaznivy a nakupoval nekolik ruznych oleju najednou. Co se pak stalo popisujete ve svem textu. Nedalo se ten olej ani pozrit jaky hnus to s prominutim byl a to jsem to mel v lednici asi mesic, jiz nacnute a samozrejme zazatkovane.
Kdyz jsem prechazel z varene stravy na syrovou dobre si pamatuji jak mi chutnalo avokado a jak chutna ted. Cloveku se uplne zmeni chutove bunky. Dnes si avokado vychutnam, tenkrat mi to nic nerikalo, pouze to byl druh nasyceni. To same je s tim olejem, kdyz uz se to neda konzumovat, tak by se nasli i takovy co by to vypili a mysleli si, ze konzumuji tu nejkvalitnejsi pitnou vodu na svete.
S tim kokosovym olejem co delate je docela dobre. Nikdy jsem nad tim nepremyslel. Dobra myslenka. Tady se da koupit i ve vetsim mnozstvi 3,78 litru za $75. Mensi mnozstvi cca 700 ml za $30 i levneji. Zalezi na firme co to vyrabi.
Kokosovy olej je take dobry na hydrataci pokozky nez pouzivat nejake chemikalie.

Zoxidované oleje jsou nesmírně nebezpečné a je třeba stále neznalé spotřebitele varovat, protože pokud neznají skutečnou chuť nezoxidovaného oleje, vlastně ani nedokážou odlišit olej dobrý od zkaženého. Pokud člověk již správnou chuť zná, je prakticky nemožné, že by spotřeboval olej zkažený, to by opravdu musel být magor, aby to udělal. Chuťové buňky se na syrové stravě poměrně rychle upraví a člověk pak vnímá cokoliv divného mnohem lépe než na stravě vařené, do níž je mnoho nepřirozených látek zařazeno a chuťově mohou být vnímány jako normální i potraviny dosti jeté, pro konzumaci již nevhodné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: pát říj 16, 2009 11:41 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Mat píše:
Dá sa nejako eliminovat zastavovanie stolice u banánov?
Banány sa odporúčaju pri hnačke, takže spomalusú stolicu.
Na druhej strane sú chtné a vídatné a obsahujú doležité minerály, sacharidy atd.
Je možné ich nejako oklamat?
Ďakujem

Dobrý den,
může nějak škodit přemíra banánů? Všeho moc škodí, tak proto se ptám. Banány miluju a jsem schopná sníst třeba 3 denně, nemůže mi to způsobit nějaké problémy?
Předem díky za odpověď,
zdravím
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: pát říj 16, 2009 8:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,
může nějak škodit přemíra banánů? Všeho moc škodí, tak proto se ptám. Banány miluju a jsem schopná sníst třeba 3 denně, nemůže mi to způsobit nějaké problémy?
Předem díky za odpověď,
zdravím
Jana

Tři banány denně rozhodně nijak vadit nemohou, to byste jich musela sníst opravdu veliké množství a pak je reálné, že vám můžou tvořit zácpu. Jinak jsou velice bohaté na vitamíny skupiny B, proto dobře rovnají nervovou soustavu. To také není zrovna k zahození, protože v dnešní uspěchané, vynervované době, jsou srovnané nervy úplným podkladem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2009 10:29 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jak člověk této zeměpisné šířky dokáže strávit banány? S čím by se rozhodně neměly míchat? Jaké cizokrajné ovoce se u nás dá bežně jíst s tím, že se dobře stráví - myšleno obecně \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2009 11:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Jak člověk této zeměpisné šířky dokáže strávit banány? S čím by se rozhodně neměly míchat? Jaké cizokrajné ovoce se u nás dá bežně jíst s tím, že se dobře stráví - myšleno obecně \":wink:\"

Banány nepředstavují žádný problém a míchat se dají prakticky s každým ovocem, jsou velice snadno stravitelné, pokud jsou zralé. Ty kombinace neplatí nikdy univerzálně, to jsem vám již psal a nejlepší je si vždy udělat pokus sám na sobě. Já jím prakticky veškeré cizokrajné ovoce zcela bez potíží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2009 11:55 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jaký projev lze považovat za nemožnost strávení toho či onoho? Jak poznám, že toto ovoce není pro mě stravitelné, když nemám na mysli, že mi je po tom zle...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: ned lis 15, 2009 8:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Jaký projev lze považovat za nemožnost strávení toho či onoho? Jak poznám, že toto ovoce není pro mě stravitelné, když nemám na mysli, že mi je po tom zle...

Špatné trávení signalizuje nadýmání, pokud nadýmání, ani žádný jiný nepříjemný pocit nemáte, trávíte dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: úte pro 15, 2009 1:56 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 09, 2009 5:11 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín
Jarda píše:
Zoxidované oleje jsou nesmírně nebezpečné a je třeba stále neznalé spotřebitele varovat, protože pokud neznají skutečnou chuť nezoxidovaného oleje, vlastně ani nedokážou odlišit olej dobrý od zkaženého. Pokud člověk již správnou chuť zná, je prakticky nemožné, že by spotřeboval olej zkažený, to by opravdu musel být magor, aby to udělal. Chuťové buňky se na syrové stravě poměrně rychle upraví a člověk pak vnímá cokoliv divného mnohem lépe než na stravě vařené, do níž je mnoho nepřirozených látek zařazeno a chuťově mohou být vnímány jako normální i potraviny dosti jeté, pro konzumaci již nevhodné.


muzete prosim popsat jak chutna zoxidovany olej? mam doma lneny olej cca 2 tydny a jeho chut je pomerne trpka. skladuji v lednicce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: úte pro 15, 2009 8:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
haddock píše:
muzete prosim popsat jak chutna zoxidovany olej? mam doma lneny olej cca 2 tydny a jeho chut je pomerne trpka. skladuji v lednicce.

Lněný olej, zrovna ideální chuť skutečně nemá, proto ho doporučuji používat formou té sirné patlanice, ale zkažený by jste snadno poznal, pokud je již zoxidovaný a špatný, je velice hořký. Možná nejjednodušší porovnání, je opatrně ochutnat fermež, což je také lněný olej, akorát za tepla lisovaný a samozřejmě žluklý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2010 2:08 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Môj názor : Banány sa do našich končín dostanú nezrelé, a dozrievajú buď chemickým spôsobom ( v nejakel plynovej komore ), "umelým" dozrievaním iného druhu - teda odtrhnuté, alebo Bio banány, u ktorých sa tiež nedá naisto zistiť, či dozreli na strome, alebo "niekde inde"... Preto ja osobne banány ( aj v letnom období, pretože ja len vtedy jem trop. ovocie, i keď banán nebude príliš JIN, kedže je dosť tuhý ) nejem. Trochu sa bojím ich konzumácie. To je môj názor na banány - a navyše sa nemám čoho obávať ich nekonzumáciou - sú totiž ľahko nahraditeľné. Možno nie jendou potravinou, ale to predsa nie je podstatné, kedže denne jem viac druhov potravín, asi ako každý z vás... \":wink:\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2010 7:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Môj názor : Banány sa do našich končín dostanú nezrelé, a dozrievajú buď chemickým spôsobom ( v nejakel plynovej komore ), "umelým" dozrievaním iného druhu - teda odtrhnuté, alebo Bio banány, u ktorých sa tiež nedá naisto zistiť, či dozreli na strome, alebo "niekde inde"... Preto ja osobne banány ( aj v letnom období, pretože ja len vtedy jem trop. ovocie, i keď banán nebude príliš JIN, kedže je dosť tuhý ) nejem. Trochu sa bojím ich konzumácie. To je môj názor na banány - a navyše sa nemám čoho obávať ich nekonzumáciou - sú totiž ľahko nahraditeľné. Možno nie jendou potravinou, ale to predsa nie je podstatné, kedže denne jem viac druhov potravín, asi ako každý z vás... \":wink:\"

Banány jsou určitě nahraditelné z nutričního hlediska, ale jako dietní potravina jsou nahraditelné velice obtížně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 8:04 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN píše:
Môj názor : Banány sa do našich končín dostanú nezrelé, a dozrievajú buď chemickým spôsobom ( v nejakel plynovej komore ), "umelým" dozrievaním iného druhu - teda odtrhnuté, alebo Bio banány, u ktorých sa tiež nedá naisto zistiť, či dozreli na strome, alebo "niekde inde"... Preto ja osobne banány ( aj v letnom období, pretože ja len vtedy jem trop. ovocie, i keď banán nebude príliš JIN, kedže je dosť tuhý ) nejem. Trochu sa bojím ich konzumácie. To je môj názor na banány - a navyše sa nemám čoho obávať ich nekonzumáciou - sú totiž ľahko nahraditeľné. Možno nie jendou potravinou, ale to predsa nie je podstatné, kedže denne jem viac druhov potravín, asi ako každý z vás... \":wink:\"

Ja naopak jem najviac bananov v zime, ked chyba sezonne ovocie. Cez leto zase banany vynechavam, a jedavam sezonne ovocie. Lahko nasytia, a co sa tyka chladu a jin, staci trochu pohnut kostrou a otuzovat sa. Mne sa vidi nelogicke vyvazovat jin a jang stravou, myslim, ze lepsie je ked je strava vitarianska (tym padom jin) a jang sa vyvazuje pohybom (v lete aj slnkom).

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany a exotické ovoce
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 8:27 am 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Dobrý den,
jaký je Váš názor na exotické ovoce z pohledu, že se k nám vozí velké dálky a dozrává až ve skladech, že tím vlastně nedozrává, ale hnije (banány). Dále, že mohou být plné plísní a co postřiky dá se jich nějak zbavit? Třeba pomeranč se oloupe, ale hroznové víno, dá se to nějak vymýt?
Další věcí je přemnožení kvasinek- candida....svědění kůže, ekzémy, akné...
Podotýkám, že jsem příznivec ovoce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 8:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Ja naopak jem najviac bananov v zime, ked chyba sezonne ovocie. Cez leto zase banany vynechavam, a jedavam sezonne ovocie. Lahko nasytia, a co sa tyka chladu a jin, staci trochu pohnut kostrou a otuzovat sa. Mne sa vidi nelogicke vyvazovat jin a jang stravou, myslim, ze lepsie je ked je strava vitarianska (tym padom jin) a jang sa vyvazuje pohybom (v lete aj slnkom).

Na tu rovnováhu jin a jang máte dobrý názor, takto to dělám mnoho let a oponentům se mnohdy dost divím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany a exotické ovoce
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 9:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Dobrý den,
jaký je Váš názor na exotické ovoce z pohledu, že se k nám vozí velké dálky a dozrává až ve skladech, že tím vlastně nedozrává, ale hnije (banány). Dále, že mohou být plné plísní a co postřiky dá se jich nějak zbavit? Třeba pomeranč se oloupe, ale hroznové víno, dá se to nějak vymýt?
Další věcí je přemnožení kvasinek- candida....svědění kůže, ekzémy, akné...
Podotýkám, že jsem příznivec ovoce.

Tak dobré to určitě není, ale něco jíst musíte a nakonec naprostá většina potravin z obchodní sítě je zamořena mnohem více. Konkrétně banány zase tak velký problém nepředstavují, ale třeba to víno docela ano, kromě velice důkladného omytí kuliček v horké vodě, se s tím nic lepšího udělat nedá, ale určitě to představuje menší problém jak třeba čerstvý chléb, který je mimo širokého spektra plísní ještě doladěn chemikáliemi, je silně kyselinotvorný a v organizmu kvasí opravdu dokonale, což se o silně zásadotvorném víně říci rozhodně nedá. Kvasinky nemají rády správné pH a pokud to člověk pochopí a dodá navíc probiotické bakterie, tak potíže nemá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz