Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: ned črc 15, 2012 8:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
jirka56 píše:
Netušil jsem, jaký má bobkový list vliv na organismus. Dávám si ho do jáhlové kaše pro ochucení. Kaši vařím 30 min. až hodinu. Nic neobvyklého nepozoruji. Je frekvence použití 1-2 x týdně nebezpečná?

Jak píše člen Xeelee, jde o dávku, to co děláte patrně bezpečné je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: čtv srp 01, 2013 10:38 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Dostala se ke mně tato očista, dělal ji tu prosím někdo?
Je 5g bobkového listu ještě dostatečně bezpečná dávka při rozložení na celý den v případě občasných hemoptýz ( krvácení z plic ), je možné právě kvůli možnému krvácení prokládat např. čaj z kokošky pastuší tobolky?

OČISTA OD SOLÍ pomocí bobkového listu
„Jeho podstata je horká a suchá. Má schopnost rozpouštět a drobit. Rozpouští kámen a pomáhá při všech nemocech močového měchýře. Pomáhá při trombose jater a rozpouští zatvrdliny sleziny“. Rozhání otoky. Pro nejrůznější jedy působí jako protijed. Pomáhá při bolestech v kostech, kříži a při bolestech sedacího nervu.
Pro naše účely připravujeme odvar bobkového listu následujícím způsobem:
5 g bobkového listu dáme do 300 ml vody a po dobu pěti minut vaříme a pak necháme odstát v termosce. Odvar slijeme a v průběhu dne malými doušky pijeme. Není možné vypít celé
množství najednou, protože by mohlo dojít ke zhoršení potíží. Celou tuto proceduru opakujeme tři dny po sobě. Po týdnu ji pak můžete zopakovat.
Nedivte se, jestliže se objeví vylučování růžově zabarvené moči, k němuž může docházet i každé půl hodiny. Jde o to, že se soli začnou tak rychle rozpouštět, že močový měchýř dráždí.
Přesvědčit se o tom, že se soli skutečně dobře rozpouštějí, je možné za jeden až dva týdny.
Jestliže jste měli nepohyblivé nebo bolestivé klouby nebo jste trpěli bolestmi závislými na počasí, pak se přesvědčíte, že bolesti mizí a pohyblivost se zlepšuje.
Natalie Nikolajevna, 47 let, Moskva
Bobkový list jsem pila pětkrát a osteochondróza krční páteře prakticky zmizela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: pát srp 02, 2013 7:40 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:26 pm
Příspěvky: 56
Bydliště: Český Brod
Ja ji delal nekolikrat ale varil jsem dele a pak jsem to jeste mel v termosce na doluhovani. Presny navod je zde nekde na foru tak to pohledejte. Pomohlo mi to velmi s koleny, ktere jsem mel zasolene az az.

_________________
Trpělivost přináší růže, netrpělivost věnce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: pát srp 02, 2013 8:37 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
ja bych rekl ze nevime presne jak bobkac funguje ale faktem je ze to funguje. \":)\") Taky si dopravam. To ze se vavrinovy venec daval vitezum asi melo nejaky smysl. Ale historii toho neznam.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: pon srp 19, 2013 9:26 am 
Offline

Registrován: pon srp 19, 2013 9:03 am
Příspěvky: 1
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu... Asi 8 dní som pila odvar z bobkového listu a klinčekov, ktorý som si robila podľa receptu, korý som našla v jednej knihe starých rád a mal byť osožný na plesne v žalúdku. Do pol litra vody som dala 2 bobkové listy a 7 klinčekov nechala 5 minút variť. Potom trochu odstáť. Prvé dni som po vypití bobkové listy s klinčekmi dala prevariť ešte raz, takže som v priebehu dňa vypila cca 1 liter odvaru. Tento odvar som začala piť hlavne kvôli tomu, že som sa nemohla dlhodobo zbaviť opakovaných problémov s kvasinkami. Ešte musím podotknúť, že ráno som nalačno pila pohár teplej vody s vytlačenou šťavou z polovice citróna.
Prvé dni som mala pocit, že by som pojedla aj klince.... (mám problémy pribrať - pri výške 165 cm som nikdy nevážila viac ako 44-45 kíl, napriek tomu, že toho pojem veľmi veľa). Snažila som sa vynechať sladkosti a jesť čo najmenej mäsa. Asi po týždni mi ale zostalo veľmi zle, mám obrovské kŕče v oblasti žalúdka, nemôžem poriadne dýchať, mala som aj zimnicu. Na nejaké jedlo si len pomyslím a napína ma na zvracanie, posledné 2 dni ma aj preháňa, veľmi ma bolia kĺby a každá kosť v tele... Mám pocit akoby spáleného tela a hlavne akoby som bola v polovici tela prerezaná na polovicu. Myslím, že by to mohol byť dôsledok silnej detoxikácie, ale zdá sa mi, že tie 2 bobkáče na pollitra vody nie sú až tak veľa... mám hlavne strach z toho, aby som si neuhnala nejaké krvácanie do žalúdka.... momentálne som začala piť harmančekový čaj, ale bola by som vďačná za akúkoľvek radu... ale aspoň jedna pozitívna vec, vyzerá to tak, že som sa zbavila aspoň tých kvasiniek... \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: úte srp 20, 2013 12:25 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Ahoj, před půlrokem jsem se netrpělivě vrhnula na 10ti denní očistu podle Glickmana, ale nezvládnula jsem ani první šanku díky ucpaným střevům. Protože mě pronásledují bolesti všech kloubů i svalů (ročník 57), ráda bych také zkusila bobkový list, ale nejdřív vyčistila střeva, jak radí pan Jarda a Cingroš. Po prázdninovém pečení kynutého těsta, buřtů, mlsání zmrzliny... jsem měla samozřejmě překyselenou moč- PH metr se ani nezabarvil, myslela jsem si, že snad nefunguje. Po třech urinových klystýrech a celodenní stravě ovoce ze zahrady + hlavně meloun + pár domácích vlašských ořechů a meruňkových jader se PH ihned srovnalo. Dnes jsem začala chroustat domácí okurky nakládačky a zase pár ořechů ( bydlím na polosamotě ve velmi čisté krajině ) a PH metr zčernal na 8, pak se ustálil kolem 7,2. Můj dotaz: Mám vydržet týden s urinovými klystýry tímto způsobem + rozmanitější stravu a pak hned kúru s bobkovým listem, nebo po pěti dnech šanku a potom bobkový list? Děkuji za odpověď \":-)\", Dag.

Tak už jsem si odpověděla; našla jsem ve Fóru: nejdřív očista střev ( po týdenních klystýrech urinou se mně docela už ulevilo \":-)\"), pak jater a bobkový list na klouby až pak - časově po půl roce, tedy ne po týdnu, jak jsem si bláhově myslela... prostě nespěchat... Tak jo, jen vydržet...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 1:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
GabrielaC. píše:
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu... Asi 8 dní som pila odvar z bobkového listu a klinčekov, ktorý som si robila podľa receptu, korý som našla v jednej knihe starých rád a mal byť osožný na plesne v žalúdku. Do pol litra vody som dala 2 bobkové listy a 7 klinčekov nechala 5 minút variť. Potom trochu odstáť. Prvé dni som po vypití bobkové listy s klinčekmi dala prevariť ešte raz, takže som v priebehu dňa vypila cca 1 liter odvaru. Tento odvar som začala piť hlavne kvôli tomu, že som sa nemohla dlhodobo zbaviť opakovaných problémov s kvasinkami. Ešte musím podotknúť, že ráno som nalačno pila pohár teplej vody s vytlačenou šťavou z polovice citróna.
Prvé dni som mala pocit, že by som pojedla aj klince.... (mám problémy pribrať - pri výške 165 cm som nikdy nevážila viac ako 44-45 kíl, napriek tomu, že toho pojem veľmi veľa). Snažila som sa vynechať sladkosti a jesť čo najmenej mäsa. Asi po týždni mi ale zostalo veľmi zle, mám obrovské kŕče v oblasti žalúdka, nemôžem poriadne dýchať, mala som aj zimnicu. Na nejaké jedlo si len pomyslím a napína ma na zvracanie, posledné 2 dni ma aj preháňa, veľmi ma bolia kĺby a každá kosť v tele... Mám pocit akoby spáleného tela a hlavne akoby som bola v polovici tela prerezaná na polovicu. Myslím, že by to mohol byť dôsledok silnej detoxikácie, ale zdá sa mi, že tie 2 bobkáče na pollitra vody nie sú až tak veľa... mám hlavne strach z toho, aby som si neuhnala nejaké krvácanie do žalúdka.... momentálne som začala piť harmančekový čaj, ale bola by som vďačná za akúkoľvek radu... ale aspoň jedna pozitívna vec, vyzerá to tak, že som sa zbavila aspoň tých kvasiniek... \":)\"

No, zase bych panice nepodléhal, prostě detoxikační reakce a asi dost silná. Již to vynechte a předpokládám, že za pár dní bude po problému.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 1:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Saurah píše:
Ahoj, před půlrokem jsem se netrpělivě vrhnula na 10ti denní očistu podle Glickmana, ale nezvládnula jsem ani první šanku díky ucpaným střevům. Protože mě pronásledují bolesti všech kloubů i svalů (ročník 57), ráda bych také zkusila bobkový list, ale nejdřív vyčistila střeva, jak radí pan Jarda a Cingroš. Po prázdninovém pečení kynutého těsta, buřtů, mlsání zmrzliny... jsem měla samozřejmě překyselenou moč- PH metr se ani nezabarvil, myslela jsem si, že snad nefunguje. Po třech urinových klystýrech a celodenní stravě ovoce ze zahrady + hlavně meloun + pár domácích vlašských ořechů a meruňkových jader se PH ihned srovnalo. Dnes jsem začala chroustat domácí okurky nakládačky a zase pár ořechů ( bydlím na polosamotě ve velmi čisté krajině ) a PH metr zčernal na 8, pak se ustálil kolem 7,2. Můj dotaz: Mám vydržet týden s urinovými klystýry tímto způsobem + rozmanitější stravu a pak hned kúru s bobkovým listem, nebo po pěti dnech šanku a potom bobkový list? Děkuji za odpověď \":-)\", Dag.

Tak už jsem si odpověděla; našla jsem ve Fóru: nejdřív očista střev ( po týdenních klystýrech urinou se mně docela už ulevilo \":-)\"), pak jater a bobkový list na klouby až pak - časově po půl roce, tedy ne po týdnu, jak jsem si bláhově myslela... prostě nespěchat... Tak jo, jen vydržet...

No vidíte, máte to správně a nespěchat je důležité.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: stř led 29, 2014 12:38 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
zdravim,

mate niekto skusenosti s osteochondrozou a kurou s bobkovym listom?
mam dg L5/S1 a o par mesiacov to chcem skusit..
dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
zdravim,

mate niekto skusenosti s osteochondrozou a kurou s bobkovym listom?
mam dg L5/S1 a o par mesiacov to chcem skusit..
dik

Tak proč to nevyzkoušet i když já bych vsadil více na kyselinu hyaluronovou, ale chce to velké dávky, tak 300 mg denně, což zase dost leze do peněz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: pon úno 24, 2014 8:54 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Jarda píše:
Tak proč to nevyzkoušet i když já bych vsadil více na kyselinu hyaluronovou, ale chce to velké dávky, tak 300 mg denně, což zase dost leze do peněz.

Ok vdaka,

Len si niesom isty, mate na mysli 300mg podavat priamo do miesta kde je problem alebo oralne ?
A len tak mimochodom, trosku mimo temu, je problem vykonat shanku s pupecni kylou? \":-)\"


Vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: úte úno 25, 2014 11:43 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Kyselinu hyaul. podávať orálne.Tiež som začala užívať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: úte úno 25, 2014 1:48 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
janin píše:
Kyselinu hyaul. podávať orálne.Tiež som začala užívať.

dik, mas aj nejaky overeny vyrobok niekde na nete ? citis realne zmeny po uzivani kys.hya.? tiez mas dg osteochondrozu ?

diky \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: úte úno 25, 2014 2:54 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Mám tbl od p.Zajíčka.Užívam len týždeň,takže nemôžem vyhodnotiť.Mám artritické zmeny na kĺboch,takže potrebujú výživu \":)\" ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobkový list
PříspěvekNapsal: úte úno 25, 2014 3:20 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
janin píše:
Mám tbl od p.Zajíčka.Užívam len týždeň,takže nemôžem vyhodnotiť.Mám artritické zmeny na kĺboch,takže potrebujú výživu \":)\" ...

aha, tak to dik za info.napisem p. Jardovi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz